Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 175 )

Teema: No ei jätku elamiseks raha!

Postitas:
Kägu

Kõrgharidusega inimene rabab mingit füüsilist tööd teha?

see nüüd küll mingi näitaja ei ole. mõtle natuke ja sa saad aru, kui paljude kõrgharidusega inimeste töö on füüsiline. alusta kasvõi nt veterinaaridest. isegi baleriini töö on füusiline 🙂

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma küsin uuesti ja kohe päris otse- kas teie olete oma palkadega rahul? Kas leiate, et tehtud töö/ palk/ maksud on tasakaalus?

mis makse puudutab, siis selle koalitsiooni maksureformiga ma tõesti rahul ei ole – ühisdeklaratsioonide kaotamisega absoluutselt ei arvestata enam seda, mitu last peres on.

Laste arvu pealt saab ju maksusoodustust, vist alates 2. lapaest? No mina küll saan….

Teemasse – palk on ok (Eesti keskmine), muidugi võiks suurem olla aga tööd liiga palju pole, tööaeg on paindlik, lisaks puhkusele veel 10 tasustatud vaba päeva+ kaetakse kulud telefonile.
Üksi koos lastega läheks küll raskeks. Meil siiski peres 2 sissetulekut.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma küsin uuesti ja kohe päris otse- kas teie olete oma palkadega rahul? Kas leiate, et tehtud töö/ palk/ maksud on tasakaalus?

mis makse puudutab, siis selle koalitsiooni maksureformiga ma tõesti rahul ei ole – ühisdeklaratsioonide kaotamisega absoluutselt ei arvestata enam seda, mitu last peres on.

Laste arvu pealt saab ju maksusoodustust, vist alates 2. lapaest? No mina küll saan….

aga kui koolituskulusid deklareerima hakkad, siis kui teisel vanemal puudub sissetulek, on ülempiir pool sellest mis enne oli. 3-4 lapsega perel pole lootustki sinna sisse ära mahtuda.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kui elatis on täituri käes, siis on õigus saada elatiseabi, suhtle täituriga. Ja las pitsitab isa, võtku load käest vms, et siis hakkaks oma lapsi ülalpidama.

Mille load? Kui mõtled juhiluba (sõna on ainsuses!), siis mis selle äravõtmine paremaks peaks tegema? Oled sa kursis, millistel alustel saab sõiduõigust piirata? Täitur ei ole see, kes “võtku siis ära”.

Juhiluba võib olla elatus- ja ühtlasi maksuallika oluline osa.

Tean küll kuidas see käib ja väga hästi töötab, kui täitur avalduse kohtusse esitab. Ja väga kiirelt hakatakse maksma.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kodutunde pered paneks järgmise lapse hakkama.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

aga kui koolituskulusid deklareerima hakkad, siis kui teisel vanemal puudub sissetulek, on ülempiir pool sellest mis enne oli. 3-4 lapsega perel pole lootustki sinna sisse ära mahtuda.

No kui sul puudub maksustatud tulu, mille eest siis tulumaksusoodustust peaks saama?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui inimene rabab, siis kust ta sellise aja võtab, et sellist lisatööd teha ja pealegi, kui inimesel on aed ja saadused aias, siis ta lisab iga juhul oma toitudesse need

Ma olen aru saanud, et pea kõik tööl käivad inimesed “rabavad”, samas oaljud teevad lisaotsi ja paljud peavad aeda. Ma ise samamoodi.

Mismoodi see teemaalgataja “rabamine” raskem või kangelaslikum on?

Miks Sa mõõdad kangelaskikkust? Nõuka aeg peaks ammu möödas olema. Ma ei tahagi mingi kangelaslik olla. Tahan normaalselt elada lihtsalt! Aga jah, mu töö on kõvasti alaväärtustatud. Teen seda nende inimeste pärast, kellele see on oluline. Jah, ma tean, et kontoris teeniksin rohkem, aga ma teen oma tööd südamega ja süda käseb sellel alal jätkata, ma olen hea oma töös!
Tervitades, õde, väga raskest osakonnast meie tipphaiglast!

+24
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

egelikult tekitab pahameelt see, et käid täiskohaga tööl, oled õppinud jne. Aga, palgad on meil väikesed ja hinnad samas kõrged. Laste isaga on teised teemad, no ei saa sealt raha, põhjuseid ei hakka selgitama. Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada. Koonerdada oskan, aga no miks peab elu selline olema? See oleks nagu normaalsus, et iga senti on vaja veeretada, või siis rügada mitmel kohal. Paljudel on selle minu pangalaenu asemel kodulaen, või siis üldse üürokorter.
Kas teie meelest on palgad ja eliasemekulud/ hinnad poodides normaalses suhtes? Minumeelest mitte.
Ps. Jah, kõigil on nutikad, lapsed on teismelised. Riided ka korralikud ja söök laual. Aga see pidev kalkuleerimine käib närvidele.

Vabandust, et nii ütlen, aga kõik see on ju sinu enda otsuste tagajärg? Ma tahaks ka väga kolme laste, aga kahjuks ei saa seda endale lubada. Ja kõik kulutused on samuti valikud – kas järelmaksuga uus kallis nutikas või odavam variant ja alles jääv raha läheb muule. Kas piiramatu nett või miinimum igakuiselt 5 euroga.

+25
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

egelikult tekitab pahameelt see, et käid täiskohaga tööl, oled õppinud jne. Aga, palgad on meil väikesed ja hinnad samas kõrged. Laste isaga on teised teemad, no ei saa sealt raha, põhjuseid ei hakka selgitama. Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada. Koonerdada oskan, aga no miks peab elu selline olema? See oleks nagu normaalsus, et iga senti on vaja veeretada, või siis rügada mitmel kohal. Paljudel on selle minu pangalaenu asemel kodulaen, või siis üldse üürokorter.

Kas teie meelest on palgad ja eliasemekulud/ hinnad poodides normaalses suhtes? Minumeelest mitte.

Ps. Jah, kõigil on nutikad, lapsed on teismelised. Riided ka korralikud ja söök laual. Aga see pidev kalkuleerimine käib närvidele.

Vabandust, et nii ütlen, aga kõik see on ju sinu enda otsuste tagajärg? Ma tahaks ka väga kolme laste, aga kahjuks ei saa seda endale lubada. Ja kõik kulutused on samuti valikud – kas järelmaksuga uus kallis nutikas või odavam variant ja alles jääv raha läheb muule. Kas piiramatu nett või miinimum igakuiselt 5 euroga.

Jah, see ongi minu otsus! See kõik on õige. Sain oma kolm last ja iialgi ei kahetse nende saamist. Sain nad isaga, kes on rahalises mõttes loru, mis loru, aga lapsed armastavad teda siiski. Eks minagi kunagi armastasin.. lastel on oma isast kahju. Eksole. Siiski pole neil millestki puudust olnud. Küll nad kunagi mõistavad, või siis mitte. Eks elu näitab.
Ma teen tööd, millesse annan oma hinge. Mitut kohta omades muutuksin ma pikapeale oma töös ohtlikuks. Ja see on tõsi, sest piisab vaid väikesest eksimusest.
Kui palju siin on hurjutatud seda meie neti maksumust. 40 eur kuus? Mida see päästab? Kui suur raha see on? Tegime kap. Remondi.. õudne onju, kuidas küll vaene inimene saab nii?
Mul on sendi veeretamiset kõrini! Ei taha ma mingeid almuseid kuskilt. Ma tahan oma töö eest normaalset palka!

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see ongi minu otsus! See kõik on õige. Sain oma kolm last ja iialgi ei kahetse nende saamist. Sain nad isaga, kes on rahalises mõttes loru, mis loru, aga lapsed armastavad teda siiski. Eks minagi kunagi armastasin.. lastel on oma isast kahju. Eksole. Siiski pole neil millestki puudust olnud. Küll nad kunagi mõistavad, või siis mitte. Eks elu näitab.

Ma teen tööd, millesse annan oma hinge. Mitut kohta omades muutuksin ma pikapeale oma töös ohtlikuks. Ja see on tõsi, sest piisab vaid väikesest eksimusest.

Kui palju siin on hurjutatud seda meie neti maksumust. 40 eur kuus? Mida see päästab? Kui suur raha see on? Tegime kap. Remondi.. õudne onju, kuidas küll vaene inimene saab nii?

Mul on sendi veeretamiset kõrini! Ei taha ma mingeid almuseid kuskilt. Ma tahan oma töö eest normaalset palka!

Täiesti õigus. Tubli naine oled ja nii edasi. Iialgi ei tasu alavääristada ennast, ikka edasi, küll aeg annab arutust. Pea püsti, siinseid ilkujaid ei ole vaja tähele panna. Saate hakkama!

+18
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõistan, aga fakt on see, et homme sa seda normaalset palka veel saama ei hakka, siis ongi 2 võimalust: 1. edasi vireleda
2. mõelda, mida saab muuta.
Kui on võimalik vahetada odavama paketi vastu, miks siis mitte seda teha? Kui nt kuus on kokkuhoid kas või 5 euri, paned selle kõrvale, aasta lõpus on see 60 euri, mille eest saad nt sünnipäeva v jõulukingi.
Suvel võib ju täisealine laps mingitki tööd teha, vahel õhtuti nt lapsi hoida vmt. Kunagi oli mul üks tudeng lapsehoidja ja tuttavatel on veel nt õhtutel v nädalavahetustel, kui lapsevanemad tahavad “tuulutama” minna. Või võib koolilastele järelaitamistunde mõnes aines anda. Kindlasti on variante veel.
Kas sa pead almuseks eksilt elatise saamist v riigi võimalukku hüvitist selle eest? Miks see on rohkem almus kui nt igakuine lastetoetus? Selle “almuse” ju võtad vastu?

Saan aru, et oled pühendunud töötaja, äkki saad sama tööd teha nt erasektoris parema palga eest? Kui elu parim töö lapsed ja enda hätta jätab, siis mina kaaluksin siiski koha vahetust, elu parandamine on sinu kätes, kui oled mingi medõde, siis praeguses maj olukorras jäädki normaalset palka ootama ja virelema. Lisaks stress kõigi murede pärast. Jääd haigeks, põled läbi ja edasi….?

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et oled pühendunud töötaja, äkki saad sama tööd teha nt erasektoris parema palga eest? Kui elu parim töö lapsed ja enda hätta jätab, siis mina kaaluksin siiski koha vahetust, elu parandamine on sinu kätes, kui oled mingi medõde, siis praeguses maj olukorras jäädki normaalset palka ootama ja virelema. Lisaks stress kõigi murede pärast. Jääd haigeks, põled läbi ja edasi….?

Eestis on erahaiglaid ikka väga vahe ja seal ei tule tavaliselt täis kohtagi täis

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millises riigis muidu kolme lapsega üksikemad lahedalt ära elavad? Ei tea ühtegi.
Õdede töö on muidugi alatasustatud, selles ei kahtlegi. Aga täpselt sama juttu räägivad ka nt Rootsi medõed.

+18
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selles mõttes olen teemaalgatajaga nõus, et hinnad on arvestades palkasid ikka kõrged. Meil oli siiani abikaasaga üsna keskklassi (ma arvan) sissetulek ja no ei pidanud väga pingutama, et raha nagu käest libiseks. Ei luba endale miskit suurt ja erilist, aga ikka raha kaob igapäevastele asjadele jube kiirelt.

Mis puutub telefoni pakettidesse, siis soovitan ka numbrid liikuma panna. Maksan 4.90€, netti vist 10 või 12GB ja pole seda kunagi täis saanud.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas palk nii väike on? Eeldan, et see on Tallinnast väljas, sest Tallinnas leiab ka ilma erilise hariduseta parema töö. Eeldusel muidugi, et sa muidu oled korralik ja midagi teha oskad.

Kuidas saavad telefoniarved suured olla? 5 eurot inimese kohta saab täiesti normaalse paketi ja enamat teil kindlasti vaja ei ole.

Ära lahmi. Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?
Selverite kassapidajad saavad 600-700.
Tule maa peale ja ära ülbitse niigi ummikus TA kallal!

+20
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult tekitab pahameelt see, et käid täiskohaga tööl, oled õppinud jne. Aga, palgad on meil väikesed ja hinnad samas kõrged. Laste isaga on teised teemad, no ei saa sealt raha, põhjuseid ei hakka selgitama. Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada. Koonerdada oskan, aga no miks peab elu selline olema? See oleks nagu normaalsus, et iga senti on vaja veeretada, või siis rügada mitmel kohal. Paljudel on selle minu pangalaenu asemel kodulaen, või siis üldse üürokorter.

Kui sa tahad nutikamatelt reaalset abi, ole palun avatum. Kui mehega on “teised teemad” ja raha sealt niikuinii ei saa, siis see ongi kohtu kaudu elatise väljamõistmise koht ning mehe asemel saad sa siis elatise RIIGILT.
Kus karupepus su laps siis ametit õpib, et pole mingit võimalust lisatööks?
Ma Tallinnas ja elame jõukalt, samuti kõik meie sõbrad-tuttavad. On normaalne, et nii suur laps teenib osaliselt ise oma vajadusteks kuluva raha. Osa töötab restoranides teenindajana, osa ladudes komplekteerijana, ööklubis baarmanina. Ja need on jõukate perede lapsed.
Kuidas saab olla nii, et vaesus on vaid sinu probleem ja mure ja su suured lapsed naudivad külluslikku elu? Miks peaks? Pere on pere. Sinu kirjeldatud situatsioonis ei pea igal alaealisel karvikul olema piiramatu nett. Nagu päriselt mõtled seda või? Minu kolmel lapsel ei ole piiramatut netti ja ei tule ka, ehkki majanduslikud võimalused on suhteliselt piiramatud.
Palju sa siis telefonide eest maksad? Ütlesid, et arve on suur. Mul kõikidel lastel paketid a 6.- eurot/kuu, nett piiratud, kuid piisava mahuga, haruharva jääb neil sellest reaalselt puudu. Kokku 18.- eurot. Mōnuliinidele nad ei helista, seega midagi ei lisandu.
Ok, pakun sulle tööd kui saad Tallinnasse käia üks õhtu nädalas. Senine koduabiline jäi dekreeti, sai iga korra eest maja koristamise eest 100.- eurot. Teenus kord nädalas teeb kuus 400.- neto. Oleks abiks? Aega võtab umbes 3,5 kuni 4 tundi. Eeldus, et oled korralik ja aus.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada.

ilmselt peaks ta vajaduspõhisele toetusele kvalifitseeruma? või peab selleks teiselt vanemalt elatis välja mõistetud olema? ma ei ole kursis.

Jah, peab. Loomulikult. Elatise väljamõistmise otsus on eelduseks kõikidele vajaduspõhistele toetustele. Ja jumala õige ka ju nii.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tegelikult tekitab pahameelt see, et käid täiskohaga tööl, oled õppinud jne. Aga, palgad on meil väikesed ja hinnad samas kõrged. Laste isaga on teised teemad, no ei saa sealt raha, põhjuseid ei hakka selgitama. Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada. Koonerdada oskan, aga no miks peab elu selline olema? See oleks nagu normaalsus, et iga senti on vaja veeretada, või siis rügada mitmel kohal. Paljudel on selle minu pangalaenu asemel kodulaen, või siis üldse üürokorter.

Kui sa tahad nutikamatelt reaalset abi, ole palun avatum. Kui mehega on “teised teemad” ja raha sealt niikuinii ei saa, siis see ongi kohtu kaudu elatise väljamõistmise koht ning mehe asemel saad sa siis elatise RIIGILT.

Kus karupepus su laps siis ametit õpib, et pole mingit võimalust lisatööks?

Ma Tallinnas ja elame jõukalt, samuti kõik meie sõbrad-tuttavad. On normaalne, et nii suur laps teenib osaliselt ise oma vajadusteks kuluva raha. Osa töötab restoranides teenindajana, osa ladudes komplekteerijana, ööklubis baarmanina. Ja need on jõukate perede lapsed.

Kuidas saab olla nii, et vaesus on vaid sinu probleem ja mure ja su suured lapsed naudivad külluslikku elu? Miks peaks? Pere on pere. Sinu kirjeldatud situatsioonis ei pea igal alaealisel karvikul olema piiramatu nett. Nagu päriselt mõtled seda või? Minu kolmel lapsel ei ole piiramatut netti ja ei tule ka, ehkki majanduslikud võimalused on suhteliselt piiramatud.

Palju sa siis telefonide eest maksad? Ütlesid, et arve on suur. Mul kõikidel lastel paketid a 6.- eurot/kuu, nett piiratud, kuid piisava mahuga, haruharva jääb neil sellest reaalselt puudu. Kokku 18.- eurot. Mōnuliinidele nad ei helista, seega midagi ei lisandu.

Ok, pakun sulle tööd kui saad Tallinnasse käia üks õhtu nädalas. Senine koduabiline jäi dekreeti, sai iga korra eest maja koristamise eest 100.- eurot. Teenus kord nädalas teeb kuus 400.- neto. Oleks abiks? Aega võtab umbes 3,5 kuni 4 tundi. Eeldus, et oled korralik ja aus.

Muu jutt on kõik mõistetav ja tasub kõrva taha panna, aga… ma ei tea kas taotluslikult, või kogemata raputasid sa veelgi soola haavale selle tööpakkumisega. Äkki peakski ametit vahetama? Võtaks mingi 3-5 koristusobjekti, teeniks paremini kui praegu ja ei rikuks oma närve enam. Tööaeg ainult päeval ja elu nagu lill. Korralik ja aus? Oojaa, olen küll. Võin lausa steriilse töö teha. Aga jamaks läheb asi siis, kui keegi elupäästvat abi vajab, aga mina ja mu töökaasalsed hoopis koristavad suurema palga eest. Sama kehtib ka õpetajate, päästjate, politseinike jm kohta. Ma usun, et suur osa meist kõigist on korralikud ja ausad.
Ps. Ma tegin teema selleks, et väljendada masendust palga vähesuse kohta ja seepärast, et võiks siiski olla nii, et elad rahulikult oma ühe täiskoha palgaga ära. Reaalselt tööpuudust ei ole. Amet on selline, et meid on kõvasti puudu. Juba homme võiksin päevapealt pool- või täiskoha juurde võtta. Aga on see mõistlik ja mis kvaliteet on ületöötanud inimese tööl? On sul veel tuttavaid sellise pakkumisega? Korralik ja aus olen tõesti. Miks siis mitte, kui koristamise eest nii palju rohkem palka saab?

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oled erialalt õde, siis on sul võimalusi. Sa tead neid isegi. Sa ei pea suurema palga saamiseks rabama kolmel kohal. Asu sihikindlalt uurima ja sa leiad parema palga. Ei pea öövalveid tegema selleks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lapsed on rahalises mõttes kõige halvem investeering.
Isegi normaalselt teenivad paarid peavad lapsele palju kulutama, kui saaks muule.
Ma poissmees ja saan endale kõike lubada, milleks mure ja stress ellu?

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii kurb kui see ka ei ole on ilmselt igas riigis õel, kes kasvatab üksi kolme last ja töötab riigisektoris päris raske.
Ma saan aru, et kutsumus ja unistuste töö jne. Aga hetkel kui su kõik 3 last on pubekad võiksid sa küll mõelda rohkem endale ja mitte teiste elude päästmisele. Otsi mõneks aastaks tasuvam töö, hiljem kui lapsed on oma elude peal võid taas õena töötada, tööl käia tuleb meil ju kaua.
Ma sinu asemel vähendaks koormust ja 1-2 päeva nädalas käikski kasvõi kodusid koristamas. Minu maniküürija on ka õde, aga 2 päeva nädalas töötab ilusalongis. Need on elu paradoksid, midagi ei ole teha.
Veel mõeldes, on sinu sektoris võimalik tegeleda kodushoolduse jms. Puuetega lastel on vaja isiklike abistajaid. Usu, ka jõukad vajavad sellist abi ja on nõus korralikult maksma.
Enesehaletsuse ja (põhjendamatu) kangelaslikkusega lihtsalt põletad ennast läbi.

+19
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi normaalselt teenivad paarid peavad lapsele palju kulutama, kui saaks muule.

Et sul oleks laps, järelkasv. Mõne jaoks on see väärtus. Siis veel muidugi teema seltskonnast ja arengust (lapse kasvatamine võib olla väärtuslik kogemus). Viimaseks veel siis vanaduspäevade teema, kuigi see on juba natuke nagu hasartmängus panustamine, et võib minna nii, võib minna naa.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Et sul oleks laps, järelkasv. Mõne jaoks on see väärtus. Siis veel muidugi teema seltskonnast ja arengust (lapse kasvatamine võib olla väärtuslik kogemus). Viimaseks veel siis vanaduspäevade teema, kuigi see on juba natuke nagu hasartmängus panustamine, et võib minna nii, võib minna naa.

Kõik vanurid ei ole saamatud vanemana. Mõni on elu lõpuni terav ja saab üksi elatud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui sul puudub maksustatud tulu, mille eest siis tulumaksusoodustust peaks saama?

Kas see olu Lusti saade või mis, aga telekas hädaldas kunagi mingi proua siidrimüüja, et tema kuskilt mingit rahalist abi ei saa, samas korrutas tõsise näoga, et ega ta ju makse ka ei maksa. No midagi sellist. Juba toona mõtlesin, et tüüpiline põmmpea, kes tahab ainult saada, aga mitte vastu anda.
Aa, hiljem ohhetas ja ahhetas kuskil artiklis, et peab kassapidaja olema ja aee on nii alandav 😂

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kui inimene rabab, siis kust ta sellise aja võtab, et sellist lisatööd teha ja pealegi, kui inimesel on aed ja saadused aias, siis ta lisab iga juhul oma toitudesse need

Ma olen aru saanud, et pea kõik tööl käivad inimesed “rabavad”, samas oaljud teevad lisaotsi ja paljud peavad aeda. Ma ise samamoodi.

Mismoodi see teemaalgataja “rabamine” raskem või kangelaslikum on?

Miks Sa mõõdad kangelaskikkust? Nõuka aeg peaks ammu möödas olema. Ma ei tahagi mingi kangelaslik olla. Tahan normaalselt elada lihtsalt! Aga jah, mu töö on kõvasti alaväärtustatud. Teen seda nende inimeste pärast, kellele see on oluline. Jah, ma tean, et kontoris teeniksin rohkem, aga ma teen oma tööd südamega ja süda käseb sellel alal jätkata, ma olen hea oma töös!

Tervitades, õde, väga raskest osakonnast meie tipphaiglast!

Vabanda, aga juba selle jutuga tahad endast kangelast teha. Järgmise koroonalaine ajal lehvitame presidendiga sulle aknast.

Sul on valida pere parema sissetuleku, elatisrahade väljanõudmise ja tasuvama töö vahel, aga sina valid “südamega töö” ja hädaldamise. Nagu juba eespool keegi tabavalt kirjutas, et kuna ka ise tunnistad, et teema tegidki virisemiseks, siis saan aru, et igasugused nõuanded ja muu jutt on mõttetu.
Mina isiklikult lähtuks prioriteetidest ja vajadustest, aga inimesed ongi erinevad.
Kui väidad end haiglatöötaja olevat, siis sellesse sektorisse saad iga kell tagasi pöörduda, kui isiklik majanduslik olukord on paranenud.

Mis puutub kangelastesse, siis kõrgharidusega inimene võiks aduda mida see täpsemalt tähendab. Heerosed on juba mütoloogiast tuntud ja kui see käib üle mõistuse, võta lähuajalugu e Vabadussõja kangelased või tänapäevane “Eestimaa uhkus”.
Aga noh, kui sinu peas eksisteerivad kangelased vaid nõukogude ajal ja maal, siis millest me üldse räägime?

+11
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on erahaiglaid ikka väga vahe ja seal ei tule tavaliselt täis kohtagi täis

Alati on võimalus midagi ise luua, mitte nuriseda teiste tehtu üle, et nemad sulle vähe pakuvad. Iga erahaigla on ju ka kuskilt ja kellegi ettevõtmisest alguse saanud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellesama summa peale kihla vedades – raudselt ei võta vastu! Loe tema enda kirjutatut:
“Ahh, vingun lihtsalt, eks saame edasi ka hakkama…” .

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas palk nii väike on? Eeldan, et see on Tallinnast väljas, sest Tallinnas leiab ka ilma erilise hariduseta parema töö. Eeldusel muidugi, et sa muidu oled korralik ja midagi teha oskad.

Kuidas saavad telefoniarved suured olla? 5 eurot inimese kohta saab täiesti normaalse paketi ja enamat teil kindlasti vaja ei ole.

no ma i tea, kus ringkonnas sa käid ja oled, aga näit mina, kui Tallinna inimene, saan 1000.- ja kui ma hakkaks siin töökohta vahetama, siis eriti ei leia suurema palgaga tööd, mul o küll eluaeg selline amet olnud (sekretär), kuhu vanana enam ei võeta ja mul väga raske uut tööd leida, hetkel lausa võimatu

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ööklubis baarmanina.

missugustes ööklubides? Need on ju kinni. Korraks tehti mõni lahti, nüüd jälle piirangud peal ja uksed suletud. Nii et su jutt ei kõla kuigi usutavalt.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

vaatan j aimestan, et peaasjalikult miinustatakse kommentaare, kus soovitatakse kulusid kokku hoida, täisealisel lapsel tööle minna jne… ja siis teises teemas räägitakse ja arutatakse, kas koolis peaks õpetama praktilisi asju nagu eelarvestamine ja et võlg on võõra oma – ilmselgelt mitte, neid asju tuleb kõiki laste eest varjata, lapsed ei tohi justkui midagi teada pere tegelikust majanduslikust seisust…

Peaasjalikult miinustatakse siiski tänitavaid ja parastavaid kommentaare

+6
-2
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!