Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 175 )

Teema: No ei jätku elamiseks raha!

Postitas:
Kägu

Kõrgharidusega inimene rabab mingit füüsilist tööd teha?

Jah, võib rabada küll. Kusjuures, töötangi omal erialal.

Ma küsin uuesti ja kohe päris otse- kas teie olete oma palkadega rahul? Kas leiate, et tehtud töö/ palk/ maksud on tasakaalus?

EI, kohe kindlasti ei ole hooldekodu hooldaja töö selle eest makstava palga suhtes tasakaalus. Õnneks on mul lisatöö hoopis teisest valdkonnast.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Alati on võimalus midagi ise luua, mitte nuriseda teiste tehtu üle, et nemad sulle vähe pakuvad. Iga erahaigla on ju ka kuskilt ja kellegi ettevõtmisest alguse saanud.

1000-eurose palgaga kolmelapseline üksikema paneb sul muidugi erahaigla püsti, jees.

Püüa vähem plõksida, selline üleolek on valus vaadata.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Püüa vähem plõksida, selline üleolek on valus vaadata.

Kui sa endale meeldetuletusi teed, siis miks sa mind tsiteerid?

Selgitan rumalapoolsele inimesele, et selmet teiste tehtu üle vinguda, tee ise. Sina sest muidugi aru ei saa ja laiemalt mõelda ei oska, aga no nii igaks juhuks kirjutasin, et äkki keegi võtab virina aselel šnitti.
Teemaalgataja muidugi ei tee, ta ei tee lihtsamatki, aga loe natuke inimeste edulugusid, siis näed, et väga-väga paljud on just raskustesse sattununa hakanud ennast üles töötama. Oma isiklikust eduloost ei räägi, see kõlaks anonüümses keskkonnas nagunii kas võltsilt või kiitlevalt, igatahes nii, nagu (halvasti meelestatud) kägu parasjagu kuulda tahab. Seega las jääb.

+4
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – oled õde ja saad 1000 kätte? Kus kohas sa töötad ja miks sa nii vähe kätte saad? Tulumaksu maksad esimesest eurost või?

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas ma ei pannud tähele või sa ei olegi öelnud, kas oled ette võtnud selle riigipoolse elatiseabi saamise lastele, mida sa laste isalt ei saa? See on oluline asi, see korda ajada.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see salapärane lasteisa (perekoolikate lemmiksõna) peaks invaliid olema, kas siis tema piskust rahast ka elatis välja mõistetakse?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui see salapärane lasteisa (perekoolikate lemmiksõna) peaks invaliid olema, kas siis tema piskust rahast ka elatis välja mõistetakse?

Aga kui ema on invaliid, ei pea ka oma lapsi kasvatama, annab lastekodusse?

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kus karupepus su laps siis ametit õpib, et pole mingit võimalust lisatööks?

Ma ei ole küll teemaalgataja. Aga minu laps õpib Tartus. Tead, seal on kõigile tudengitele sobivatele töökohtadele meeletu konkurents, sest tööd otsivaid tudengeid on palju. Otsib nii erialast tööd kui ka mitte erialast, aga siiani pole õnnestunud. Isegi circle k kohad lähevad nagu soojad saiad ja ta ei saa sinnagi, kuigi on varasemast suveperioodidest Circle k-s lisaraha teeninud ja seal teda peeti väga heaks töötajaks. Aga see oli Tallinnas, Tallinnas ei ole nii meeletut konkurentsi igale töökohale. Eriti praegu on lihttöödele konkurents, paljud on ju koondatud ja oma endisest tööst ilma jäänud.

+20
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas palk nii väike on? Eeldan, et see on Tallinnast väljas, sest Tallinnas leiab ka ilma erilise hariduseta parema töö. Eeldusel muidugi, et sa muidu oled korralik ja midagi teha oskad.

Kuidas saavad telefoniarved suured olla? 5 eurot inimese kohta saab täiesti normaalse paketi ja enamat teil kindlasti vaja ei ole.

Ära lahmi. Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?

Selverite kassapidajad saavad 600-700.

Tule maa peale ja ära ülbitse niigi ummikus TA kallal!

Saan Tallinnas ühes logistikafirmas üle 1000€ kätte. Töö sisu meili teel inglise keeles klientidega suhtlemine. Mul on keskharidus.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?

Töötan andmetega, palk 1450 bruto; sõbranna töötab pangas, ametikoht ei ole teller, palk 1600 bruto; kolmas töötab laos (olgu, paar kilomeetrit Tallinnast väljas), palk ka üle 1000 netos, seal saab tulemustasu alusel. Lisaks on mul palju erihariduseta tuttavaid, kes on end üles töötanud madalapalgaliselt töökohalt ja saavad üle keskmise palka. Kõik on võimalik, kõrgharidus ei ole igal ametikohal hädavajalik, kui matsu jagad.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?

Töötan andmetega, palk 1450 bruto; sõbranna töötab pangas, ametikoht ei ole teller, palk 1600 bruto; kolmas töötab laos (olgu, paar kilomeetrit Tallinnast väljas), palk ka üle 1000 netos, seal saab tulemustasu alusel. Lisaks on mul palju erihariduseta tuttavaid, kes on end üles töötanud madalapalgaliselt töökohalt ja saavad üle keskmise palka. Kõik on võimalik, kõrgharidus ei ole igal ametikohal hädavajalik, kui matsu jagad.

Kas sul soovitus on õdedel, ammugi hooldajatel, politseinikel, päästetöötajatel, õpetajatel jne. Minna uue ameti peale? Õed ja hooldajad ilukliinikutesse, politseinikud logistikuteks, päästetöötajad lattu jne. No ilus elu ootab meid siis ees! Ahjaa, kuhu me näiteks poemûüjad suuname?

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas sul soovitus on õdedel, ammugi hooldajatel, politseinikel, päästetöötajatel, õpetajatel jne. Minna uue ameti peale? Õed ja hooldajad ilukliinikutesse, politseinikud logistikuteks, päästetöötajad lattu jne.

Rahu, ainult rahu. Kui rahunenud oled, siis loed ehk välja, et vastasin konkreetsele küsimusele.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui see koristustöö pakkumine nüüd veel jõus on ja tõsiselt mõeldud, siis mina teeksin seda heameelega.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik vanurid ei ole saamatud vanemana. Mõni on elu lõpuni terav ja saab üksi elatud.

Muidugi, hulk inimesi pealegi sureb oluliselt varem ära, kui nad reaalselt abi hakkaksid vajama. Nt need, kes 50-60-selt surevad, on kindlasti elu lõpuni teravad 🙂

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

siis selle koalitsiooni maksureformiga ma tõesti rahul ei ole

enne olid või?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

enne olid või?

enne ei olnud tõesti midgai ette heita. tegelikult see, et madalapalgalised maksavad vähem tm, ei häiri mind kuidagi. ka see 67€, mis kõrgepalgalistel teoorias rohkem tm maksta tuleb, ei häiri mind. häirib hoopis ühisdeklaratsiooni kaotamine, sest maksusoodustuste abikaasale üle kandmise võimalused summa summarum kahjuks sama välja ei tee, mis varasem ühisdeklaratsioon.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

enne olid või?

enne ei olnud tõesti midgai ette heita. tegelikult see, et madalapalgalised maksavad vähem tm, ei häiri mind kuidagi. ka see 67€, mis kõrgepalgalistel teoorias rohkem tm maksta tuleb, ei häiri mind. häirib hoopis ühisdeklaratsiooni kaotamine, sest maksusoodustuste abikaasale üle kandmise võimalused summa summarum kahjuks sama välja ei tee, mis varasem ühisdeklaratsioon.

Ee… miks seda deklarit ei võiks siis igaüks eraldi teha, kui kokkutegemine ära ei tasu? Vabandust, aga ma tõesti ei saa aru.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

ei saa aru mida halada? näita palun riiki kus üksikema saab endale head elu lubada!
kui just tippjuht ei ole (ja tippjuhil 3 last tavaliselt ei ole), siis peab suurel perel ikka 2 sissetulekut olema.
nii et ära hakka mingit eesti riiki siin kiruma. enda rumalad valikud. kõrgharidus paraku elutarkust ei andnud.

egelikult tekitab pahameelt see, et käid täiskohaga tööl, oled õppinud jne. Aga, palgad on meil väikesed ja hinnad samas kõrged. Laste isaga on teised teemad, no ei saa sealt raha, põhjuseid ei hakka selgitama. Vanem laps õpib ametit, pikad õppepäevad ja kooli asukoht ei anna võimalusi töötada. Koonerdada oskan, aga no miks peab elu selline olema? See oleks nagu normaalsus, et iga senti on vaja veeretada, või siis rügada mitmel kohal. Paljudel on selle minu pangalaenu asemel kodulaen, või siis üldse üürokorter.

Kas teie meelest on palgad ja eliasemekulud/ hinnad poodides normaalses suhtes? Minumeelest mitte.

Ps. Jah, kõigil on nutikad, lapsed on teismelised. Riided ka korralikud ja söök laual. Aga see pidev kalkuleerimine käib närvidele.

Vabandust, et nii ütlen, aga kõik see on ju sinu enda otsuste tagajärg? Ma tahaks ka väga kolme laste, aga kahjuks ei saa seda endale lubada. Ja kõik kulutused on samuti valikud – kas järelmaksuga uus kallis nutikas või odavam variant ja alles jääv raha läheb muule. Kas piiramatu nett või miinimum igakuiselt 5 euroga.

Jah, see ongi minu otsus! See kõik on õige. Sain oma kolm last ja iialgi ei kahetse nende saamist. Sain nad isaga, kes on rahalises mõttes loru, mis loru, aga lapsed armastavad teda siiski. Eks minagi kunagi armastasin.. lastel on oma isast kahju. Eksole. Siiski pole neil millestki puudust olnud. Küll nad kunagi mõistavad, või siis mitte. Eks elu näitab.

Ma teen tööd, millesse annan oma hinge. Mitut kohta omades muutuksin ma pikapeale oma töös ohtlikuks. Ja see on tõsi, sest piisab vaid väikesest eksimusest.

Kui palju siin on hurjutatud seda meie neti maksumust. 40 eur kuus? Mida see päästab? Kui suur raha see on? Tegime kap. Remondi.. õudne onju, kuidas küll vaene inimene saab nii?

Mul on sendi veeretamiset kõrini! Ei taha ma mingeid almuseid kuskilt. Ma tahan oma töö eest normaalset palka!

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundub, et teemaalgataja teeb lihtsalt majanduslikus mõttes valesid valikuid. Laste isalt elatist ei nõua, sest too olevat paras loru, aga muidu tore isa; riiklikke toetusi ka seetõttu ei saa. Samas on kodu kapitaalselt remonditud ja igal teismelisel piiramatu internet.

See “töötan meditsiinis ja päästan elusid” on viimasel ajal mingiks perekooli mantraks saanud. Kohe kui tööst juttu tulevad, töötavad kõik kanad meditsiinis ja päästavad elusid… Kui see aga leiba lauale ei too, võiks mõne muu ameti valida ja veidi rohkem teenida. Arvestades, et lapsed juba teismelised, ei ole neid enam pikalt vaja ülal pidada, varsti läheb kergemaks.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maksuameti kodulehelolevate andmete järgi oli õe keskmine palk selle aasta juulis 2235 eurot, hooldajal tervishoiuasutuses 1247 eurot. Aga kas selle viimase ametikoha jaoks on eriharidust vaja? Meditsiinilise haridusega on võimalik täiesti kindlalt palju tasuvam ametikoht leida.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

1000-eurose palgaga kolmelapseline üksikema paneb sul muidugi erahaigla püsti, jees.

Kuulasin just ühte broadcasti kus (nüüd veidi utreeritult aga) nelja lapse ema (esimese lapse sai 15 aastaselt ja teise 17 aastaselt) pani püsti 2 “erahaiglat” ning omab kahte magistrikraadi.
Nii, et kõik on võimalik.
Igatahes huvitav kuulamine, soovitan
https://taitsapekkis.ee/marju-karin/

+3
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust, et nii ütlen, aga kõik see on ju sinu enda otsuste tagajärg

TA peaks hakkama sama suhtumist 1:1 oma töös rakendama. Palka saakski siis selle eest, et inimesele otsa vaadata ja öelda, et sa ise oma valikutega oledki oma hädades süüdi. Et nohh, ennem oleks tulnud tagajärgedele mõelda! Ravi saaks ainult suure raha eest, ja kui raha ei ole, siis tuleks ikka sellele saamatusele ja valedele otsustele jälle rõhuda.
Vaatet selle raske töö eest saaks veel mitmekordset palkagi küsida. Tervistkahjustav vaidlemine ju.
Mis vahet sellel siis lõpuks enam on, kas mõni on siginud, suureks paisunud või mõne muu nõmeda otsuse langetanud. Millal meditsiinivaldkond peaks lõpetama inimeseks olemise, teeme juba täna või alustame homme.

Kas teemaalgataja on päriselt kolme lapse üksikvanemana saamatu isetegija või on tal siiski julgust ja pealehakkamist elada!

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maksuameti kodulehelolevate andmete järgi oli õe keskmine palk selle aasta juulis 2235 eurot, hooldajal tervishoiuasutuses 1247 eurot. Aga kas selle viimase ametikoha jaoks on eriharidust vaja? Meditsiinilise haridusega on võimalik täiesti kindlalt palju tasuvam ametikoht leida.

See palk nüüd küll normtundide eest ei ole, ikka rohkem tuleb rabada, lisaks öötunnid.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Milleks oli vaja 3 last saada, kui rahaga on kehvad lood?

Laste saamise ajal oli isa ja tema rahaline panus tõenäoliselt olemas ja võimalik, et ka teemaalgataja palk oli tollal (või tolle aja kohta) kõrgem.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See palk nüüd küll normtundide eest ei ole, ikka rohkem tuleb rabada, lisaks öötunnid.

Olen õde ühes eesti tipphaiglas ja selline pole kohe kindlasti õe palk.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Netopalk (pärast maksude mahaarvamist) jääb 90% juhtudel 1500 eur kanti:
https://www.palgad.ee/salaryinfo/meditsiin-ja-sotsiaalhoolekanne/ode

Alates 01.04.2020. a: arsti puhul 13,30 eurot tunnis, õe puhul 8,00 eurot tunnis ning hooldustöötaja puhul 5,00 eurot tunnis:
https://www.kutseliit.eu/kollektiivleping-2019-2020-on-allkirjastatud/

Öötöö eest 5% lisa ja nädalavahetuse eest 10% lisa:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/oed-ja-hooldustootajad-saavad-vaaritud-tasu-esmakordselt-hakatakse-lisatasu-maksma-nadalavahetuste-eest-tousevad-ka-tervishoutootajate-palgad?id=84609781

Palgad Soomes:
https://majandus24.postimees.ee/4254659/vaata-ja-vordle-kui-palju-erineb-sinu-palk-sama-ametit-pidava-soomlase-omast

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ega seal kirjas pole, kus õed sellist raha saavad või mis koormusega see raha tuleb? Õe tunnipalk on 8 euri miinus maksud ja kui võtame kuu keskmiseks 160 tundi, on bruto 1280 euri… hooldajal 5 euri tunnis, 160 tundi ja 800 euri..

Enamus õdesid töötavad mitmes kohas, ainult sel juhul oleks selline arv loogiline…

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ega seal kirjas pole, kus õed sellist raha saavad või mis koormusega see raha tuleb? Õe tunnipalk on 8 euri miinus maksud ja kui võtame kuu keskmiseks 160 tundi, on bruto 1280 euri… hooldajal 5 euri tunnis, 160 tundi ja 800 euri..

Enamus õdesid töötavad mitmes kohas, ainult sel juhul oleks selline arv loogiline…

Need andmed peaks olema TSDl deklareeritud tegelikud väljamaksed.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ööklubis baarmanina.

missugustes ööklubides? Need on ju kinni. Korraks tehti mõni lahti, nüüd jälle piirangud peal ja uksed suletud. Nii et su jutt ei kõla kuigi usutavalt.

Nagu juba ütlesin, ma ei ole Tartus, vaid Tallinnas. Siin on kõik ööklubid lahti, ehkki võiksid tõesti olla kinni, kuna koroona levib taas.
Ja ööklubi baarmanina töötasid tuttavate – sõprade lapsed juba aegu enne koroonat.
Nii et, Sherlock, anna andeks, aga mida sa öelda soovisid?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Need numbrid on mingi muinasjutt. Keskmine palk kindlasti selline ei ole. Kui teed ainult öövahetusi, saad endale ka riigipühad ja teed vähemalt 0.5 kohta ka kõrvalt, no siis venitaks ehk sinnakanti välja. Hooldajatega sama.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!