Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 175 )

Teema: No ei jätku elamiseks raha!

Postitas:
Kägu

Siin on kõik ööklubid lahti

Tallinnas on alkoholimüügi keeld alates kell 23. Kuni juulikuuni olid kõik ööklubid üldse kinni, ja kui lõpuks lubati lahti teha, siis olid osad ööklubid üldse tegevuse lõpetanud. Nii et mis avaratest ööklubis baarmanina töötamise võimalustest sa räägid?

See, et sul tuttavate lapsed ENNE koroonat töötasid nendes kohtades, ei tähenda täna enam midagi, sest seda maailma, mis oli ENNE koroonat, praegu enam ei ole. Olukord on muutunud, töö leidmine ei ole enam nii lihtne kui oli veel selle aasta märtsi alguses ja ööklubide soovitamine töökohana on väga kaheldava väärtusega soovitus.

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kus karupepus su laps siis ametit õpib, et pole mingit võimalust lisatööks?

Ma ei ole küll teemaalgataja. Aga minu laps õpib Tartus. Tead, seal on kõigile tudengitele sobivatele töökohtadele meeletu konkurents, sest tööd otsivaid tudengeid on palju. Otsib nii erialast tööd kui ka mitte erialast, aga siiani pole õnnestunud. Isegi circle k kohad lähevad nagu soojad saiad ja ta ei saa sinnagi, kuigi on varasemast suveperioodidest Circle k-s lisaraha teeninud ja seal teda peeti väga heaks töötajaks. Aga see oli Tallinnas, Tallinnas ei ole nii meeletut konkurentsi igale töökohale. Eriti praegu on lihttöödele konkurents, paljud on ju koondatud ja oma endisest tööst ilma jäänud.

Maasikakorjaid otstiti suvel…

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maksuameti kodulehelolevate andmete järgi oli õe keskmine palk selle aasta juulis 2235 eurot, hooldajal tervishoiuasutuses 1247 eurot. Aga kas selle viimase ametikoha jaoks on eriharidust vaja? Meditsiinilise haridusega on võimalik täiesti kindlalt palju tasuvam ametikoht leida.

See palk nüüd küll normtundide eest ei ole, ikka rohkem tuleb rabada, lisaks öötunnid.

Jah, sama käib õpetajate kohta – keskmise palga alla loetakse ülekoormusega töötamine. Teistel elualadel millegipärast mitte.. Loomulikult on palk kõrgem, kui käia tööl rohkem kui täiskohaga!

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maasikakorjaid otstiti suvel

Ja selle maasikakorjajate otsimisega oli nii, et maasikakasvatajad lihtsalt jonnisid, sest nad tahtsid mingeid oma konkreetseid võõrtöölisi siia. Perekooliski oli juttu sellest, kuidas inimesed üritasid maasikakorjajaks minna ja siis ei vastatud telefonile ega meilidele jms.

Mõnes mõttes ma saan ka maasikakasvatajatest aru, et nad tahavad võõrtöölisi, sest nendele saab mingi ajutise laagri püsti panna, kümme inimest ühes korteris, need uhavad paar kuud hoogtööd, siin neil mingit peret ega tuttavaid ei ole, puhkepäevadega pole nagunii suurt midagi peale hakata, teevadki tööd, sest muidu hakkaks igav. Eestlasel on tavaliselt kuskil veel oma kodu ja oma pere, ei ela maasikapõlluga samas külas, kaheks kuuks kohapeale kolida ei taha, transporti ka ei pruugi olla või pole mõtekas kaugelt kohale käia, logistika on kohalike puhul erinev. Pealegi suve alguses maksti kohalikele veel palgatoetust või kes olid värskelt koondatud, siis nendel veel mingit rahahäda polnud. Noori need maasikakasvatajad ka põllule ei tahtnud võtta, meenub teleuudistest üks lugu õpilasmaleva rühmast, kes pidid alguses minema maasikapõllule aga mingi jama oli sinna põllule minemisega, miskipärast see vajus ära ja siis sattusid hoopis juustuvabrikusse.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll teemaalgataja. Aga minu laps õpib Tartus. Tead, seal on kõigile tudengitele sobivatele töökohtadele meeletu konkurents, sest tööd otsivaid tudengeid on palju. Otsib nii erialast tööd kui ka mitte erialast, aga siiani pole õnnestunud. Isegi circle k kohad lähevad nagu soojad saiad ja ta ei saa sinnagi, kuigi on varasemast suveperioodidest Circle k-s lisaraha teeninud ja seal teda peeti väga heaks töötajaks. Aga see oli Tallinnas, Tallinnas ei ole nii meeletut konkurentsi igale töökohale. Eriti praegu on lihttöödele konkurents, paljud on ju koondatud ja oma endisest tööst ilma jäänud.

Ja suvi on läbi. Terve talv suveteenistusest ei ela.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja suvi on läbi. Terve talv suveteenistusest ei ela.

See ei tähenda, et suve üldse rahateenimiseks kasutada ei saa. Meie perel ei ole rahalisi raskuseid, aga kõik kolm last on käinud suvel tööl 12-aastsasest saadik.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See ei tähenda, et suve üldse rahateenimiseks kasutada ei saa. Meie perel ei ole rahalisi raskuseid, aga kõik kolm last on käinud suvel tööl 12-aastsasest saadik.

Ja kes on öelnud, et ta suvel tööl ei käinud? Ma vastasin väitele, kes ütles, et mingu aga tööle, lihtne ju, ööklubisse või kuhu iganes. Suvel tehtud hooajatöö muidugi veidi aitab, aga vaja oleks ka pidevat tööd. Ja seda ei ole hetkel üldse nii lihtne leida.

Igasugune teenindussektor on hetkel ikka väga suure konkurentsiga. Tallink juba koondas ja koondab veel hulga inimesi. Kui isegi peaks kuskil mõni ööklubi baarmeni tööle tahtma, siis kui valikus on laeva või hotelli baaris töötanud inimesed ja selle töö kogemusteta tudengid, siis kumma hulgast inimene tööle valitakse?

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Je kes on öelnud, et ta suvel tööl ei käinud? Ma vastasin väitele, kes ütles, et mingu aga tööle, lihtne ju, ööklubisse või kuhu iganes. Suvel tehtud hooajatöö muidugi veidi aitab, aga vaja oleks ka pidevat tööd. Ja seda ei ole hetkel üldse nii lihtne leida.

Igasugune teenindussektor on hetkel ikka väga suure konkurentsiga. Tallink juba koondas ja koondab veel hulga inimesi. Kui isegi peaks kuskil mõni ööklubi baarmeni tööle tahtma, siis kui valikus on laeva või hotelli baaris töötanud inimesed ja selle töö kogemusteta tudengid, siis kumma hulgast inimene tööle valitakse?

Füüsiline töö on ka olemas, ka näiteks koristamine, tugiisikud jne.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mitte eestlasi, vaid ainult ukraina erispetse.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On. Ja tööpuudus on hetkel igal pool. Järgmine raks, millele reaalne lootus saada on lisaks suvisele hooajatööle on rehvivahetus, kui see hooaeg peale hakkab. Ka sealt on tal kogemus olemas varasemast. See muidugi segab loengutes käimist, aga ehk saab kuskil kokkuleppele, et võtab endale õhtused ja nädalavahetuse vahetused. Kui saab.. Aga pidevale tööle on igale poole hetkel väga raske saada. Tartu on tööotsijaid täis. Igasuguse töö otsijaid. nii et üsna loll oln väita, et mingu aga ööklubisse baarmeniks või koristama või kuhu iganes. Igale kohale on mitukümmend tahtjat ja paratamatult kõik ei saa.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja – oled õde ja saad 1000 kätte? Kus kohas sa töötad ja miks sa nii vähe kätte saad? Tulumaksu maksad esimesest eurost või?

1000 euri on väga hästi saadud. Mu tuttav töötab Tartu laste haiglas ja just nimelt õena saab ta palka veidi üle 700.Te kuulsite õieti. Ja siis imestatakse et spetsialiste pole.

+14
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kirjutan siis inimesena, kes võimalik et on hetkel sarnases olukorras. Mis ma tegin!
1. Ma võtsin eesmärgiks laen võimalikult kiirelt ära maksta. Mis ma selleks tegin/teen. Võtsin riidekapid – sorteerisin laste kui enda kapid ära. Kõik mida ei kasuta müüki! Sõbrannad, kes ei viskasid riided ära, rääkisin, nad andsid mulle ja müüsin ka need maha! Ja teen seda ka hetkel. Parimal kuul oli lisa sissetulek 500 euri.
2. Kõik paketid vaatasin üle – starmani neti L-M peale, telekas ka väiksemaks, netflixi lõpetasin ära, kõik vähegi võimaliku lõpetasin ära. Lisaks perepakett kus nett jagatud. 5 numbrit, kuumaks 25 euri kanti.
3. Toit – teen nädala menüü, sääst sellega suur. Ka maiustused teen ise lastele!

Ja olen nii elanud juba märtsi kuust saadik (koroona alguses tegin need muutused) ja olukord palju paremaks läindu

+19
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

1000 euri on väga hästi saadud. Mu tuttav töötab Tartu laste haiglas ja just nimelt õena saab ta palka veidi üle 700.Te kuulsite õieti. Ja siis imestatakse et spetsialiste pole.

Sel juhul ei tööta ta täiskohaga. Õdede alampalk hetkel on 8 eurot tunnis. Mis tähendab, et 160-tunnise kuu korral on õe alampalk 1280 eurot bruto, mis pärast maksude mahaarvamist on pisut üle 1000 euro isegi siis, kui tulumaksu hakata esimesest eurost alates maksma.

+12
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga minu laps õpib Tartus. Tead, seal on kõigile tudengitele sobivatele töökohtadele meeletu konkurents, sest tööd otsivaid tudengeid on palju. Otsib nii erialast tööd kui ka mitte erialast, aga siiani pole õnnestunud.

minu laps saatis algul ka cv-sid nii, et keegi ei vastanud.
siis vaatasime cv koos üle, et oleks korrektses eesti keeles (mitte vaid üksikud märksõnad) ja viisakas vormis kaaskiri.
järgmiseks nädalaks oli kokku lepitud 3 vestlust ja kõik need tahtsid teda tööle. kõigis pakuti erialast töö riigiasutuses, 1 riigi AS, üks Amet ja üks Keskus. Valis selle, mis võimaldas töö ka praktikana ära vormistada, nii et lisaks palgale saab ka 24EAP

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Millist tööd ta nendes soliidsetes asutustes teha suudab kui isegi CV vormistamisega hakkama ei saanud? Koristusteenust ostetakse tänapäeval enamasti sisse.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millist tööd ta nendes soliidsetes asutustes teha suudab kui isegi CV vormistamisega hakkama ei saanud? Koristusteenust ostetakse tänapäeval enamasti sisse.

cv-s olid kõik faktid täpselt kirjas, aga algsest cvst oli puudu see vahepealne sõnamulin, mida personalitibidest humanitaarid cv-dest otsida armastavad.

üks inseneri-eriala oli.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

cv-s olid kõik faktid täpselt kirjas, aga algsest cvst oli puudu see vahepealne sõnamulin, mida personalitibidest humanitaarid cv-dest otsida armastavad.

üks inseneri-eriala oli.

Ma arvan, et see on juhus, et su laps just selle sõnamulina CV-sse lisamisel töövestlusele sai. Seda sõnamulinat ei oska ei mina ega mu laps kirjutada, mõlemad oleme reaalkallakuga. Ja minu oma on osades kohtades intervjuudele saanud, aga valitud on alati kahjuks keegi teine. Konkursid on suured ja paraku keegi jääb alati valimata.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on kõik ööklubid lahti

Tallinnas on alkoholimüügi keeld alates kell 23. Kuni juulikuuni olid kõik ööklubid üldse kinni, ja kui lõpuks lubati lahti teha, siis olid osad ööklubid üldse tegevuse lõpetanud. Nii et mis avaratest ööklubis baarmanina töötamise võimalustest sa räägid?

See, et sul tuttavate lapsed ENNE koroonat töötasid nendes kohtades, ei tähenda täna enam midagi, sest seda maailma, mis oli ENNE koroonat, praegu enam ei ole. Olukord on muutunud, töö leidmine ei ole enam nii lihtne kui oli veel selle aasta märtsi alguses ja ööklubide soovitamine töökohana on väga kaheldava väärtusega soovitus.

Oeh, siis veelkord.
Esiteks ma ei soovitanud TA lapsel minna ôöklubisse tööle, vaid tõin reaalseid näiteid, kus suured lapsed koolivälisel ajal töötavad.
Tallinnas on klubid avatud ja konkreetsed noored seal jätkuvalt ka töötavad.
Vahepealsel karantiiniajal, kui meelelahutusasutused tõesti kinni olid, leidsid hõlpsalt töö üks e-selveri kaubatellimuste komplekteerijana ning teine Omniva jaotuspunktis. Mõlemates kohtades otsiti töötajaid tikutulega taga, kuna maht kasvas kordades, ning töö leidmine ei olnud keeruline. Kui vaid laps ise viitsib lahendusi leida ja tööd teha.

Natuke tundub, et kui keegi kirjutab optimistlikus võtmes, mida kõike teha saaks, siis lendab peale viis pessimisti, kelle jaoks on oluline seada öeldu kahtluse alla ja leida muid argumente, miks ikkagi ei saa. No siis ei saagi jah.
Ma rohkem nõu ei püüa anda, elagem nii nagu igaüks elada oskab ja soovib:)

Koduabilise koht on ühe hakkaja inimese poolt esialgu lubatud, järgmine nädal proovipäev.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe tahaks teada, kuidas kooli kõrvalt e- selveris saab töötada. Tööpäevad on 07-19.00, pikk ja lühike nädal. Palganumber on ka täiskohaga töötades naeruväärne ja poole või veerand kohaga koolilapsi tilkuma ei taheta.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Otsime praegu oma kooli tugiisikut, aga ei leia. Nõue on ka muidugi, et vastav koolitus on läbitud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Otsime praegu oma kooli tugiisikut, aga ei leia. Nõue on ka muidugi, et vastav koolitus on läbitud.

Ja lisaks ei sobi see koht täiskohaga tudengile, sest tema peab ju oma loengutes käima sel ajal, kui tugiisikut vaja. Tudeng otsib ikka õhtust, nädalavahetuse või vaba graafikuga tööd.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav tähelepanek, et sarnastes teemades hakatakse alati kõigi soovituste peale vastu punnima, miks ühtegi muudatust elus teha ei saa. Mida iganes välja pakutakse, ikka on vastus ei-ei, see on kauge, tervis ei luba, kellaajad ei sobi… Ühesõnaga kui just lotovõitu ei tule, siis vireletakse samamoodi surmani edasi. Õieti ikka öeldakse, et on kahte sorti inimesi: ühed otsivad võimalusi, kuidas saaks; teised vabandusi, miks ei saa.

+11
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi siin pakkus koristajakohta lisaks – kui mõtlesid seda tõsiselt, palun võta ühendust, jätan oma meiliaadressi.
Olen kõrgharidusega, pidasin aastaid oma ettevôtet, aga sain koroonaga pihta ning olin sunnitud oma tegevuse lõpetama. Oman kogemust müügis, turunduses, tean hea sisekliima saladusi, oman kontakte, hea organisaator, tunnen kontoritarkvara, olen töötanud paljude andmebaaside ning kliendiprogrammidega. Teinud copywritingut, professioonilt tiimijuht. Suvel puhkasin, aga nüüd peab hakkama vaikselt tagasi nn täiskasvanuellu tagasi pöörduma. Kui kellelgi on midagi pakkuda, andke julgesti teada 🙂
unistajametsateel@hotmail.com

Ette tänades ja teemaalgatajale jaksu!

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mida iganes välja pakutakse, ikka on vastus ei-ei, see on kauge, tervis ei luba, kellaajad ei sobi…

Probleem ongi selles, et need soovitajad ei soovita enda kogemuse pealt, vaid räägivad mingitest müstilistest tuttavatest, kes teevad ilmselgelt sellist tööd, mis antud olukorda ei sobigi. Peale kõige muu ei olegi teemaalgataja üldse palunud seda, et talle mingeid lahendusi välja pakutaks, vaid ta soovis natuke auru välja lasta. Ta ei taha eriala vahetada, aga mõnikord jookseb juhe kokku, sest raha on vähe. Mina saan sellest väga hästi aru, aga siin neile soovitajatele see pärale ei jõua.

Ka ei usu ma kuidagi seda juttu, et mingid õpilased eriolukorra ajal rõõmsalt supsti e-poe komplekteerijateks võeti, sest TIKUTULEGA neid töötajaid eriolukorra ajal otsima ei pidanud, inimesi võeti juurde tõesti palju, aga tahtjaid oli samuti palju. Need “õpilased” pidid siis ikkagi juba pigem täisealised olema ja lisaks näiteks akadeemilisel puhkusel.

Minagi olen omal ajal juba keskkoolis tööle hakanud, ma käisin algklassi vene lastele eesti keelt õpetamas. See oli 90ndatel ja siis oli koolil valida, kas võtta abituriendid tööle (ilma igasuguse koolituse ja erihariduseta) või eestikeele õppimist lihtsalt ei toimu. Kas ma nüüd saan sellega eputama hakata ja vastu rinda taguda, et vaat näe, mina sain, tehke järgi? Mõttetu. Tänapäeval ei võeta ühtegi kooliõpilast niisugusele tööle. Nagu selle tugiisikugagi. Kui pole koolitust läbinud, siis ei tohigi võtta.

Ülikooli ajal ma olen samuti töötanud, aga see töö oli niisugune, et kohal käima eriti ei pidanudki. Reaalset tööd tegin umbes nädal aega kuus, hoogtööna kuu normi valmis (koht oli kord kuus ilmuv ajakiri). Kas ma saan teistele soovitada, et otsigu selline töö? Vaevalt küll, sest ma eriti ei usu, et niisuguseid otsi maas vedeleb.

Reaalsed töökohad, kus tudeng saaks töötada, on tankla, toitlustuskohad, kui juhiload on olemas, siis kuller, kus aega saab ise valida jms. Aga küllap neil tudengeil on ka juba nii palju oidu, et nad suudavad välja mõelda, missugune koht neile sobib ja missugune mitte.

Need siinsed soovitajad aga arvavad, et viskavad mingi mõttepoja õhku ja sellega nad on teinud mingi suure heateo ja kui kuulajal selle peale silmad ei avane, et oojee, kuidas mina küll selle peale varem ei tulnud, nii hea, lähen kohe, siis on sellel kuulajal midagi viga, loll ja nõme nagunii.

Ainus mõistlik manitsus, mis teemaalgatajale siin on antud, on see, et laste isa käest peaks elatise siiski välja nõudma. Kui ta seda ei maksa, siis saab riigilt toetust. Ja elatise saab kokku leppida ka kohtuväliselt, ei peagi ilmtingimata seda riiklikku miinimumi nõudma. Kui too isa maksaks iga kuu oma kolmele lapsele 300 eurot, siis ma oletan, et abiks seegi.

+22
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minagi olen omal ajal juba keskkoolis tööle hakanud, ma käisin algklassi vene lastele eesti keelt õpetamas. See oli 90ndatel ja siis oli koolil valida, kas võtta abituriendid tööle (ilma igasuguse koolituse ja erihariduseta) või eestikeele õppimist lihtsalt ei toimu. Kas ma nüüd saan sellega eputama hakata ja vastu rinda taguda, et vaat näe, mina sain, tehke järgi? Mõttetu. Tänapäeval ei võeta ühtegi kooliõpilast niisugusele tööle.

nunuh, minu laste koolis võeti just matemaatikaõpetajaks ülikoolis esimese kursuse lõpetanu. pole ju kuigi palju parem variant kui abiturient.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

nunuh, minu laste koolis võeti just matemaatikaõpetajaks ülikoolis esimese kursuse lõpetanu. pole ju kuigi palju parem variant kui abiturient.

Huvitav, mis nipiga see võimalik on? Ma olen aru saanud, et ka lihstalt iga suvaline ülikooli lõpetanu ei kõlba õpetajaks, kui õpetajakoolitust ei ole läbitud.

Alles see oli, kui keset õppeaastat tühistati mingi kooli tegevusluba, üheks põhjuseks, et õpetajate kvalifikatsioon ei vastanud nõuetele ja polnud täidetud riiklik standard…

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin pakkus koristajakohta lisaks – kui mõtlesid seda tõsiselt, palun võta ühendust, jätan oma meiliaadressi.

Kahjuks tundus see meie ladusa lobaga tädi olema, kes püüab igas pulmas/matusel peategelane olla.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav tähelepanek, et sarnastes teemades hakatakse alati kõigi soovituste peale vastu punnima, miks ühtegi muudatust elus teha ei saa. Mida iganes välja pakutakse, ikka on vastus ei-ei, see on kauge, tervis ei luba, kellaajad ei sobi… Ühesõnaga kui just lotovõitu ei tule, siis vireletakse samamoodi surmani edasi. Õieti ikka öeldakse, et on kahte sorti inimesi: ühed otsivad võimalusi, kuidas saaks; teised vabandusi, miks ei saa.

Kritiseeritakse ebareaalseid soovitusi ja väljamõeldud kogemusi.
Siin on palju käojaane kes aina patravad.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Huvitav, mis nipiga see võimalik on? Ma olen aru saanud, et ka lihstalt iga suvaline ülikooli lõpetanu ei kõlba õpetajaks, kui õpetajakoolitust ei ole läbitud.

Alles see oli, kui keset õppeaastat tühistati mingi kooli tegevusluba, üheks põhjuseks, et õpetajate kvalifikatsioon ei vastanud nõuetele ja polnud täidetud riiklik standard…

Mina jälle olen oma silmaga lugenud viimase ahastuse töökuulutust, kus tööd pakuti matemaatika õpetajale, eelduseks…keskharidus. Jah, just.

Seaduse järgi võib haridussüsteemis aasta ilma vastava hariduseta töötada. Tean ka reaalselt kohta, kus seda aastat pikendati paar korda. Tingimuseks uus avalik konkurss, aga kuna kandidaate polnud, jätkas sama inimene tööd. Sellest aastast sai sisse ka ülikooli.
Teiseks tean 3. kursuse tudengit, kes töötab klassiõpetajana.
Midagi pole teha, ajad on sellised, kus lapsed, lapsevanemad ja süsteemid on alus- ja üldhariduslikest õppeasutustest töötajad koolidest/lasteaedadest minema peletanud.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks tundus see meie ladusa lobaga tädi olema, kes püüab igas pulmas/matusel peategelane olla.

Miks sa kohe inetult ütlema pead hakkama? Vbl inimene kirjutas lihtsalt paar kommentaari ja rohkem teda teema ei huvitanud?
Lasteaias käid, et täditad ja meietad?

+3
-4
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!