Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!

Näitan 25 postitust - vahemik 151 kuni 175 (kokku 175 )

Teema: No ei jätku elamiseks raha!

Postitas:
Kägu

Sellepärast, et ma ei salli teise mure pealt trampides laus valedega enda upitamist.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult tuli juba teemaalgatuses välja, et probleem on eelkõige valedes valikutes:

– raha on kapitaalremondi tegemiseks ja kõigile neljale pereliikmele piiramati telefonineti tagamiseks
– samas elatis on välja nõudmata ja seetõttu ei saa ka muid toetusi, mis madala sissetulekuga perele muidu abiks võiks olla.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tegelikult tuli juba teemaalgatuses välja, et probleem on eelkõige valedes valikutes:

– raha on kapitaalremondi tegemiseks

Oot, kas sa nimetad oma kodus kapitaalremondi tegemist valeks valikuks?

Selline asi võtab küll kulmu kergitama.

+9
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Keegi siin pakkus koristajakohta lisaks – kui mõtlesid seda tõsiselt, palun võta ühendust, jätan oma meiliaadressi.

Olen kõrgharidusega, pidasin aastaid oma ettevôtet, aga sain koroonaga pihta ning olin sunnitud oma tegevuse lõpetama. Oman kogemust müügis, turunduses, tean hea sisekliima saladusi, oman kontakte, hea organisaator, tunnen kontoritarkvara, olen töötanud paljude andmebaaside ning kliendiprogrammidega. Teinud copywritingut, professioonilt tiimijuht. Suvel puhkasin, aga nüüd peab hakkama vaikselt tagasi nn täiskasvanuellu tagasi pöörduma. Kui kellelgi on midagi pakkuda, andke julgesti teada 🙂

unistajametsateel@hotmail.com

Ette tänades ja teemaalgatajale jaksu!

Koroonaga pihta saades peaks ettevõtjal olema varud ju küll veel alles, sest koroonaperiood on meil pool aastat ju ainult kestnud. Sellise kogemustepagasiga ja kõrgharitud ettevõtjal poleks siiski vaja koristajaks kandideerida, kindlasti saab leida ka paremaid pakkumisi.

+1
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi siin pakkus koristajakohta lisaks – kui mõtlesid seda tõsiselt, palun võta ühendust, jätan oma meiliaadressi.

Olen kõrgharidusega, pidasin aastaid oma ettevôtet, aga sain koroonaga pihta ning olin sunnitud oma tegevuse lõpetama. Oman kogemust müügis, turunduses, tean hea sisekliima saladusi, oman kontakte, hea organisaator, tunnen kontoritarkvara, olen töötanud paljude andmebaaside ning kliendiprogrammidega. Teinud copywritingut, professioonilt tiimijuht. Suvel puhkasin, aga nüüd peab hakkama vaikselt tagasi nn täiskasvanuellu tagasi pöörduma. Kui kellelgi on midagi pakkuda, andke julgesti teada 🙂

unistajametsateel@hotmail.com

Ette tänades ja teemaalgatajale jaksu!

Koroonaga pihta saades peaks ettevõtjal olema varud ju küll veel alles, sest koroonaperiood on meil pool aastat ju ainult kestnud. Sellise kogemustepagasiga ja kõrgharitud ettevõtjal poleks siiski vaja koristajaks kandideerida, kindlasti saab leida ka paremaid pakkumisi.

Ma ei saa aru, mis selle pooleaastase koroonaperioodi ja varude seos pidi olema.
Aga tänan kommenteerimast. Olen alustamas ka uue projektiga, kui see oluline on, lisaks teen osalise ajaga palgatööd. Kõrgharidus ja ettevõtluskogemus ei välista minu jaoks koristamisega lisaraha teenimist, miks see halb peaks olema? Käsi määrida ma ei karda, loomulikult poleks see mu unistuste amet vaid puhtalt tööots, et eluga kergemini hakkama saada. Ausalt, ma ei mõista sinu kommentaari üleoleva tooni vajalikkust.

+17
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõrgharidusega inimene rabab mingit füüsilist tööd teha?

Küllaltki paljud kõrghaaridserialad nõuavad suurt ja rasket füüsilist tööd. Võiks ju teada. Terve Maaülikool on neid täis näiteks ja ega igasugustel Tehnikaülikooli (ei, ma ei ütle Taltec) ehitusega seotud aladel on mustad, pikad, rasked päeva dobjektil. Mul vend on objektijuht (?) tee-, tunneli- ja sillaehituses. Magster muidugi. Tema sammumõõtjal on üle 30 000 sammu päevas, muidugi vaiksemaid päevi on ka – kui väljas on -35 kraadi külma. Mõnusasti veedab oma tööpäevi ka +32 kraadi juures asfaldil.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?

Enamik müügiesindajaid näiteks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oot, kas sa nimetad oma kodus kapitaalremondi tegemist valeks valikuks?
Selline asi võtab küll kulmu kergitama.

Kergita oma kulme palju tahad – muidugi on kapitaalremont vale valik, kui selleks võetakse nii palju laenu, et hiljem laenu maksmise kõrvalt elamiseks ei jätku!

+21
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

muidugi on kapitaalremont vale valik

Jah, see on valik, aga see ei ole ometi VALE VALIK.

Vale valik on see, et ei ole nõus abikaasa käest elatiseraha küsima. Aga seda, et oma korteri ära remondub, nüüd küll valeks valikuks pidada ei saa. Valed valikud on ikkagi sellised, mis terve elu ära rikuvad, a la hambad ristis üksi rahaline toimetulek, sest uhkus ei luba abi küsida, see kui keegi hakkab murede leevendamiseks alkoholi jooma, see, kui elatakse edasi koos vägivaldse mehega jms.

Teemaalgataja ei võtnud selle kapitaalremondi tegemiseks siiski ka mingit meeletut summat laenu, 15 000 terve korteri remontimiseks on üsna tagasihoidlik. Ainus vale valik selle otsuse juures on vast see, et laenu soovis tagasi maksta liiga kiiresti.

Mulle lihtsalt tundub väga veider see mõtteviis, et oma kodu remontimist peab keegi valeks valikuks. Mis ta oleks pidanud siis Kodutundesse kirjutama, et nemad remontima tuleksid? Minu silmis on kodu remontimine siiski mõistlik valik. No oled küll veidike kehva elu peal mõnda aega, aga vähemalt on sul oma kodus hea olla, kraan ei tilgu ja varbad ei külmeta 🙂

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kui kallis see piiramatu nett kuus on, kui on neljale inimesele võetud?
Ma ei arva, et kutsekas käiv laps peaks tööle minema, las õpib ja elab kitsamalt ennemini. 15000 remondilaen on tegelikult siiski päris suur summa. Mõtlen justy, et üksikule kolme lapsega naisele.
kuid siiski praegu peaks see pere veel saam suure pere toetust või just siis lõppes see? Ja ikka ma pole aru saanud, et kas ta-ja on hakanud ajama seda elatise asendamist riigi abiga, elatisetoetuse saamisega?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Too näide, kus ja millisel ametikohal Tallinnas ilma erialase hariduseta teenib rohkem kui 1000.-?

Igasugune suvaline kontoritöö, ost/müük, logistika, tootmistöölised… jah saab ka väiksemat, aga väiksema palgaga või ütleme kuni 1000 on raske leida normaalset töötajat. Minu suures kaubandusettevõttes, inimesi kontoris üle 150, said ka kõige totumad 1200 kätte. Tegelesid andmete sisestamisega vms.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see on valik, aga see ei ole ometi VALE VALIK.

Vale valik on see, et ei ole nõus abikaasa käest elatiseraha küsima. Aga seda, et oma korteri ära remondub, nüüd küll valeks valikuks pidada ei saa. Valed valikud on ikkagi sellised, mis terve elu ära rikuvad, a la hambad ristis üksi rahaline toimetulek, sest uhkus ei luba abi küsida, see kui keegi hakkab murede leevendamiseks alkoholi jooma, see, kui elatakse edasi koos vägivaldse mehega jms.

Teemaalgataja ei võtnud selle kapitaalremondi tegemiseks siiski ka mingit meeletut summat laenu, 15 000 terve korteri remontimiseks on üsna tagasihoidlik. Ainus vale valik selle otsuse juures on vast see, et laenu soovis tagasi maksta liiga kiiresti.

Mulle lihtsalt tundub väga veider see mõtteviis, et oma kodu remontimist peab keegi valeks valikuks. Mis ta oleks pidanud siis Kodutundesse kirjutama, et nemad remontima tuleksid? Minu silmis on kodu remontimine siiski mõistlik valik. No oled küll veidike kehva elu peal mõnda aega, aga vähemalt on sul oma kodus hea olla, kraan ei tilgu ja varbad ei külmeta 🙂

Kas te inimesed saate aru, et üle oma võimete pole võimalik elada! Ükskõik, kui õige teile tunduks kapitaalremonti teha või suurem kodu osta või ainult mahetoitu süüa – kui selleks pole raha ja tuleb võtta laenu, mida hiljem teenindada ei jõuta, siis on tehtud vale otsus!

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja ei võtnud selle kapitaalremondi tegemiseks siiski ka mingit meeletut summat laenu, 15 000 terve korteri remontimiseks on üsna tagasihoidlik.

15 000 eurot ei ole tagasihoidlik summa kui teenid 1000 eurot kuus ja pead selle eest NELJA inimest üleval.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui selleks pole raha ja tuleb võtta laenu, mida hiljem teenindada ei jõuta, siis on tehtud vale otsus!

Laenu võtmine remondi tegemiseks või kodu ostmiseks ei ole siiski mingi selline hirmus asi, mida kohe eos valeks otsuseks tembeldada. Jah, liiga suuri summasid selleks ei ole vaja laenata, aga see teemaalgataja summa ei ole siiski teab mis suur, seda enam, et sellest on üle poole juba makstud (oli tal vist kaks aastat veel jäänud, viiest aastast).

Ja teemaalgataja jõuab seda laenu “teenindada” küll, ta ei ole ju laenumakseid maksmata jätnud. Lihtsalt ta sooviks, et tal oleks veidi rohkem raha. Ta ei ole mingis tupikus praegu, et a la süüa ei suuda osta ja kuu lõpuni on 20 eurot, nagu siin perekoolis neid teemasid on olnud. Teemaalgataja oli seda teemat tehes lihtsalt väsinud ja tahtis auru välja lasta. Siin aga lüüakse ta lausa risti, hea veel et seda juttu pole, et laste sünnitamine oli vale otsus, kui neid “teenindada” ei jõua.

+13
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, liiga suuri summasid selleks ei ole vaja laenata, aga see teemaalgataja summa ei ole siiski teab mis suur, seda enam, et sellest on üle poole juba makstud (oli tal vist kaks aastat veel jäänud, viiest aastast).

Swedbank väikelaenukalkulaator väidab, et laenates 15 000 eur viieks aastaks, tuleb kuumaksuks 345 eur.

Teemaalgataja teenib 1000 eur kuus, mis tähendab, et üle kolmandiku oma sissetulekust maksab ta ainult kunagi tehtud remonti kinni ja nii 5 aastat järjest iga kuu. Mis mõttes ei ole see summa “teab mis suur”? Nelja inimese ülalpidamiseks jääb seega ju ainult 655 eur!

Kui ta oleks 250 eur kuus kõrvale pannud, oleks viie aastaga see 15 000 endal olemas olnud, aga laenates läksid intressid juurde, mis on igakuiselt 95 eur (ehk viie aasta peale maksab puhtalt intresse 5700 eur!)

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin aga lüüakse ta lausa risti, hea veel et seda juttu pole, et laste sünnitamine oli vale otsus, kui neid “teenindada” ei jõua.

kõige kaalutletum otsus ju ei olnud kui toimetulekuga raskusi on.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

nunuh, minu laste koolis võeti just matemaatikaõpetajaks ülikoolis esimese kursuse lõpetanu. pole ju kuigi palju parem variant kui abiturient.

Huvitav, mis nipiga see võimalik on? Ma olen aru saanud, et ka lihstalt iga suvaline ülikooli lõpetanu ei kõlba õpetajaks, kui õpetajakoolitust ei ole läbitud.

Alles see oli, kui keset õppeaastat tühistati mingi kooli tegevusluba, üheks põhjuseks, et õpetajate kvalifikatsioon ei vastanud nõuetele ja polnud täidetud riiklik standard…

Tähtajalise töölepinguga (max aastaks) võib põhikooli õpetajaks võtta ka sellise inimese, kel on keskharidus. Tähtajatu lepingu jaoks on vaja magistrikraadi ja õpetaja kutset.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, liiga suuri summasid selleks ei ole vaja laenata, aga see teemaalgataja summa ei ole siiski teab mis suur, seda enam, et sellest on üle poole juba makstud (oli tal vist kaks aastat veel jäänud, viiest aastast).

Swedbank väikelaenukalkulaator väidab, et laenates 15 000 eur viieks aastaks, tuleb kuumaksuks 345 eur.

Teemaalgataja teenib 1000 eur kuus, mis tähendab, et üle kolmandiku oma sissetulekust maksab ta ainult kunagi tehtud remonti kinni ja nii 5 aastat järjest iga kuu. Mis mõttes ei ole see summa “teab mis suur”? Nelja inimese ülalpidamiseks jääb seega ju ainult 655 eur!

Kui ta oleks 250 eur kuus kõrvale pannud, oleks viie aastaga see 15 000 endal olemas olnud, aga laenates läksid intressid juurde, mis on igakuiselt 95 eur (ehk viie aasta peale maksab puhtalt intresse 5700 eur!)

Eks jah. Aga ühe töölkäiva inimesega peres mingit remonti tehes ei saagi seda odavalt teha. Mina teenin hetkel natuke rohkem kui teemaalgataja, 3 last on ka, aga olemas on ka mees (teenib vähem). Meie saame majanduslikult hästi hakkama, aga 15000 eurost laenu remondiks ei julgeks võtta. See summa kuluks kiirelt vajaliku remondi jaoks ära ka, kui ehitusfirma/ehitusmehed palgata. Aga meie teeme tasapisi, elamise kõrvalt, endale selle eest maksma ei pea, ainult materjalide kulu (mis pole ka olematu, kuid palju väiksem kui ehitusfirmast remont tellides). Meie saame seda endale lubada, sest meil on peres keegi, kel on aega remonti teha – mees, ta ei tee palgatööd iga päev.
On remonte, mis on hädavajalikud ja on selliseid, mida saab edasi lükata või tasapisi nokitseda näiteks puhkuste aegu. Ei tea, milline variant oli teemaalgatajal. Hädavajalikku remonti edasi lükates võib hiljem kulu suurem olla.

Et kõrgharidusega inimene nii vähe teenib, on meie riigis paljudele kõrgharitutele reaalsus. Mul on ka kõrgharidus, rohkem kui baka ja oluliselt üle 1000 euro netos olen vaid siis erialasel tööl teeninud, kui koormus on üle 1. Paljudes ametites palju üle täiskoormuse siiski teha ei jõua, vähemalt mitte pikema aja jooksul.

Aga see, et isalt elatis välja nõudmata, on tõesti viga. Kui välja nõudmata, siis on lastel ju hiljem kohustus seda isa ülal pidada ka, kui vajadus peaks tekkima. Kui välja nõutud, aga isa ei maksa, siis seda kohustust pole. Emotsionaalselt on võibolla raske välja nõuda, aga tehniliselt mitte. Ja õigus selleks on, ka moraalne. Kui isa ongi nii kehva palgaga ja/või muidu niru, et kõigi laste eest miinimumelatist maksta ei suuda, siis kasvõi 300 eurot kuus nagu keegi siin pakkus, oleks teemaalgatajale juba oluliseks abiks. Ja selle summa juures ei saa isegi perekoolis sel teemal vinguvad meesterahvad väita, et lastele nii palju ei kulu või et seda üldse liialt palju oleks.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui praegu vaadata swedbaknki lehele, siis remondilaen 15 000, 5 aastaks on siiski kuumaksega 308€, mitte 345.

Küll aga ma olen nõus sellega, et oleks võinud valida veidi pikema tagasimakse perioodi, näiteks 8 aastat. Aga arvesse tuleb võtta ka seda, et eks teemaalgatajal oli kolm varasemat aastat seda laenu lihtsam tagasi maksta, sest siis veel tiksus kolme lapse toetus. Nüüd ongi jama majas ja olukord raskem, sest üks laps sai täisealiseks ja see paljulapselise toetus kadus ära. Sellele oleks tõesti tulnud varem mõelda, et praeguseks hetkeks mingigi lisasissetulekuallikas leida, et kasvõi see 3-400 kuus juurde teenida. Kui isa maksaks 300 kuus, siis see aitaks neid palju.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.hm.ee/et/tegevused/korgharidus/oppetoetus

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sest siis veel tiksus kolme lapse toetus

No küll on ikka lugu! Äkki paneks raha siis uuesti tiksuma ja sünnitaks lapse hoopis? Ei ole iseenesest paha mõte. Noh selles mõttes kui elu jälle rööbastele tiksub.

Kui isa maksaks 300 kuus, siis see aitaks neid palju.

Mina loosiksin lausa mõne siinse käo 300 eur maksma. Loomulikult, ikka selleks, et aidata. Ma jätaksin isale isa nime alles, 300 eur jätaksin ka talle, sest kui lapsed tema juures käivad, tahab ta ka äkki lastele kartult jahukastmes pakkuda ja äkki mõni laps tahab isa juures musu pesta (toidukulu, veekulu, isaks olemise kulu jne.)

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ohh, no mis te saete selle minu pangalaenu summa üle. Suurem laps on juba üsna mitu aastat täiskasvanu aastate poolest. Varem käisin lihtsalt mitmel kohal tööl. Enam ei jaksa käia.
Teema oli üldisest seisust. Sellest, et palgad ja kõik muu elamine ei ole tasakaalus.

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ohh, no mis te saete selle minu pangalaenu summa üle. Suurem laps on juba üsna mitu aastat täiskasvanu aastate poolest. Varem käisin lihtsalt mitmel kohal tööl. Enam ei jaksa käia.

Teema oli üldisest seisust. Sellest, et palgad ja kõik muu elamine ei ole tasakaalus.

Täiesti õige – elama peab oma palgaga tasakaalus. Seda siin enamik vastajaid ju kirjutada üritabki.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esiteks. Kui kohustused on juba võetud, eks siis tuleb jaksata. Mis siin üldse arutada on. Teiseks. Kui suurem laps on juba mitu aastat täiskasvanu, siis peab ta olema võimeline kasvõi osaliselt ennast üleval pidama ja sinu koormat vähendama. Kolmandaks. Mis krdi õppelaenu sa veel maksad, kui lapski juba täiskasvanu on!? Täiskasvanute ümberõpe on küll teretulnud, aga kui selleks jälle laenu peab võtma, siis järelikult õppida ei saa. Eriti kui õpitud eraiala hiljem suurt sissegi ei too. Kokkuvõtteks. Sa ei teenigi tegelikult nii vähe, aga üritad selle palgaga elada nagu riigikogu liige. Mina näen selles sinu häda.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõbranna on oma väikesest palgast ise remontinud maja, loeb, uurib, vaatab youtube, räägib ehituspoe müüjatega – tapeedist ei hakka rääkima see on nohu, lihvimised-pahteldamised ka mitte, vahetas ära parketti, ehitas tuppa vaheseina, võttis maha teise seina. Naeris – et hakkab varsti ise teenust pakkuma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Näitan 25 postitust - vahemik 151 kuni 175 (kokku 175 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No ei jätku elamiseks raha!