Esileht Beebi ja mitmikud no ei suuda tahke toiduga harjuda:s

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: no ei suuda tahke toiduga harjuda:s

Postitas:

laps pea aastane, aga tahke toit ei sobi kohe. okserefleks on sekundiga platsis. kaerhelbeid või neljaviljahelbeid saab süüa, aga piima peab olema rohkem, et pigem selline vesisem puder. Juurvilja ja lihapudrud on nagu 6 kuu omad:S kui natuke tükke on, siis tekkib see oksekas. päris ei oksenda, lihtsalt näha et lapsele ebameeldiv.
Mida teha? kust alustada? kuidas teie olete harjutanud tahket toitu sööma?

mõistan, et oleks pidanud varem sellega alustama, aga mis seal ikka tagant järgi targutada:) palun nõu teilt:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:31; 02.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad lapsed lihtsalt on sellised ja harjutamisega pole siin mingit seost.
Põhimõtteliselt eelistavad sellised lapsed konkreetseid toite – kas püreed või siis \”tükke\” (leib, õun, juust jne). Okserefleksi kutsuvad esile ebamäärase konsistentsiga asjad – justkui oleks püree, aga kahtlased ja ootamatud tükid sees.

Minu soovitus – püreesta täpselt nii kaua, kui sinu lapsele vaja. Samuti paku näpuvahelt söödavaid palasid. Peaasi, et sööb. Igasuguste ebamääraste toitude vägisi harjutamine jäta ära. Muidu tekitad veel lapsele psüühilise trauma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

harjutamisega on jah kahjuks siiski otsene seos aga mis sest enam ikka 🙂

Minu sugulase lapsel oli samuti väga kerge okse tulema, mu arust 2-aastaseni isegi oksendas kui väikseim tükk kurku läks. Praegu on 4 ja pole tal häda midagi, sööb ilusti kõiki tükke 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul vanema lapsega oli suht sarnane mure, et isegi natukene peale aastat ei saanud väga tükilisega hakkama. Nooremaga võtsin selle harjutamise rohkem käsile.
Lapsel ei ole ühtegi hammast hetkel.
Meeleldi sööb kalevi küpsist, juust, banaani, kamapalle.
Mäluma hakkas hästi banaaniga. Lase tal otsast hammustada ja seda tükki lutsutada. Hästi pani veel tükkidega harjuma küpsise mugimine. Ilma hammasteta saab ta väga hästi sobivad tükid kätte.
Nüüd juba nii vilunud, et oma igemetega närib ära ka väiksemad kartuli, porgandi kui ka kana tükid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Lihtsalt123 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul vanema lapsega oli suht sarnane mure, et isegi natukene peale aastat ei saanud väga tükilisega hakkama. Nooremaga võtsin selle harjutamise rohkem käsile.
Lapsel ei ole ühtegi hammast hetkel.
Meeleldi sööb kalevi küpsist, juust, banaani, kamapalle.
Mäluma hakkas hästi banaaniga. Lase tal otsast hammustada ja seda tükki lutsutada. Hästi pani veel tükkidega harjuma küpsise mugimine. Ilma hammasteta saab ta väga hästi sobivad tükid kätte.
Nüüd juba nii vilunud, et oma igemetega närib ära ka väiksemad kartuli, porgandi kui ka kana tükid.[/tsitaat]

huvitav on see, et laps mul sööb kamapalle, krõbuskeid ja täitsa ise, ka toorest õuna närib, aga kui lusikaga tahket anda, siis ei söö:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.02 23:31; 02.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Lihtsalt123 kirjutas:[/small]

huvitav on see, et laps mul sööb kamapalle, krõbuskeid ja täitsa ise, ka toorest õuna närib, aga kui lusikaga tahket anda, siis ei söö:S[/tsitaat]
Ma muidugi huupi pakun, aga äkki talle ei meeldi toidu konsistents. Ma ei tea, kas sellest abi on, aga ma prooviksin niimoodi, et kõik koostisosad teeksin eraldi valmis ja paneksin eraldi taldrikule. Nt porgand on tükkidena päris ilus ju taldrikupeal, lisada võib veel nt värsket kurki ja liha hästi väikeste tükkidena.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Beebi ja mitmikud no ei suuda tahke toiduga harjuda:s

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.