Esileht Väikelaps no kuidas te ometi nad õhtuti magama saate?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: no kuidas te ometi nad õhtuti magama saate?

Postitas:

minu unistus: näiteks kl 20.30 öelda lastele (2+ ja 5): magamaminekuaeg. Lapsed lähevad vannituppa, pesevad hambad, panevad riidesse ja lähevad oma tuppa. Seal ma loen neile kas unejuttu vms. Seejärel ütlen, head ööd ja saan rahulikult lahkuda. Aeg: max 30 min.

reaalsus: täpselt selleks ajaks käib üks trall ja möll. Suudan seda taluda mõnda aega, isegi imeliselt kannatlikult, vaikselt suunates neid järjest oluliste tegevuste juurde, AGA ühel hetkel ma lihtsalt plahvatan. Nii peaaegu igal õhtul ja ma vihkan seda! Olen lõpuks nii väsinud, et algne mõte nendega midagi toredat veel koos teha, on täiesti haihtunud. Isegi mu mees, kes on keskmisest rajulikuma loomuga ja lahendab olukordi mängulisemalt, ka temal kannatus lõpuks katkeb!

Neil hetkedel kadestan südamepõhjast vanemaid, kelle lapsed kuulavad sõna, kelle jaoks hambapesu või ninanuuskamine pole asi, mille jaoks kulub kohutavalt energiat, et oluliste asjade jaoks enam midagi järgi ei jäägi :(. Või me mehega oleme lihtsalt keskmisest saamatumad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah, eks teistel ole ka raskusi sellega, mispärast sa ennast ja meest saamatuteks nimetad? 🙂
mul oli ka igavene jamps selle magamaminemisega, see läks iseenesest üle, kui laps aastajagu vanemaks (ja targemaks) sai…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 21:28; 08.10 03:11; 08.10 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske kaheaastane uinub minuga suures voodis, 9-aastane on kella üheksast ilusti oma voodis oma toas, loeb või vestleb isaga maailmaasjadest. Üks vanem per laps ja toimib hästi, oleks neid kolm voot siis oleks vast hullumaja. Lapsed mõlemad on õhtuks parajalt väsinud (äratus on tavaliselt 6 ja 7 vahel) ja uinuvad kiiresti.

Seega minu soovitus: jagage lapsed mehega omavahel ära, siis on kaks korda vähem stressi 🙂 Kindel päevakava ja füüsiline aktiivsus päeva jooksul tuleb ka kasuks. Ja närvi ei tasu minna, ei tee head ei endale ega lastele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 21:30; 09.10 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“2+” tähendab ikka 2-aastast? Kas tõesti on 2-aastaseid, kes ISE pesevad vannitoas hambaid ja vahetavad riided pidžaama vastu? Kui nii, olen vastupidiselt oma arusaamale olnud totaalne kanaema 🙂

Ilmselt on sul emb-kumb niiöelda liider, teine järgija? Võta see liider ette, kui see on 2-aastane, lihtsalt jõuga (arusaadav, et ei pea silmas otseselt vägivalda) vannituppa, teine järgneb. Kui 5-aastane, siis temaga peaks olema võimalik juba asju läbi rääkida, kokku leppida.

Kui ühes toas magavad, siis ilmselt raske ‘üks vanem per laps’ rakendada. Kas unejuttu loete? Unejutt konkreetsel ajal. Võib nt nii teha, et üks vanem abistab pesemisel-riietumisel, teine loeb juttu (kokkulepitud ajal). Kes õigeks ajaks kohale ei jõua, jääb jutust ilma. Kuidas muidu päevakava, palju päeval magavad, mis kell(ani)? Võib ka seda üle vaadata.

Aga üldiselt… Ajaga läheb paremaks jah 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:00; 15.10 23:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ma ei eelda 2-aastaselt, et ta asju ise teeks, ikka abistan, aga ka see käib sageli umbes nii, et pean teda kõigepealt taga ajama :).
Tegelikult see 2ne teeb – kui lollitustuju peal pole – isegi palju paremini asju, kui viiene. 2sel on see “mina ise” periood, aga 5sel on juba ammu “ei taha” periood.

Liidrid on nad kordamööda, kuidas tuju on. Kokkuleppeid annab muidugi 5sega teha, aga kui on mässumeeleolu, siis ununeb pea iga kokkulepe väga kiiresti :(. 5ne magab päeval lasteaias, kodus ei maga – pole mingeid erisusi sellega seoses täheldanud, ikka tõmbavad möllu üles.

Olen proovinud vist sada korda seda, et kui 5ne valmis pole (2se siis “jõuga” sean valmis), et siis 5ne jääb unejutule hiljaks – sellest tõuseb tohutu draama, aga ega ta end siis kiiremini liiguta – jääbki kuskile koridoripõrandale ahastama/vihastama :(((. No ei leia mina neid häid nippe sihukese “tõrksa” taltsutuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Värske kaheaastane uinub minuga suures voodis, 9-aastane on kella üheksast ilusti oma voodis oma toas, loeb või vestleb isaga maailmaasjadest. Üks vanem per laps ja toimib hästi, oleks neid kolm voot siis oleks vast hullumaja. Lapsed mõlemad on õhtuks parajalt väsinud (äratus on tavaliselt 6 ja 7 vahel) ja uinuvad kiiresti.

Seega minu soovitus: jagage lapsed mehega omavahel ära, siis on kaks korda vähem stressi ???? Kindel päevakava ja füüsiline aktiivsus päeva jooksul tuleb ka kasuks. Ja närvi ei tasu minna, ei tee head ei endale ega lastele.

9ne ja 2ne – siis on asi veidi teine, vanusevahe on piisavalt suur. Meil aga hakkab laste lahushoidmisel hädakisa pihta, tahavad koos olla (koos veel lollitada nt) või tegelikult veelgi sagedamini, tahavad emmet! No aga ma ei saa ju kahel pool korraga olla :D.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil neljane ja pooleteisene. Magamaminekut hakkame sättima poole üheksa paiku. Korjame koos mänguasjad kokku. No sellega on kuidas kunagi, vahel aitavad meelsasti, vahel tuleb utsitada. Siis ütleme, et nüüd hakkab tuduaeg tulema. Tavaliselt võtab üks vanem ühe ja teine teise ette ja teeb temaga õhtused toimetused. S.o. siis pidžaama selga, hambad puhtaks. Suuremat muidugi ei pea enam riietama, aga no kindlalt suunama küll. Siis kumbki oma voodisse (magavad ühes toas). Veidi jutustame või loeme või laulame. Siis veel head-ööd-musid ja kallid ja paid ning siis tuli kustu ja üks vanem jääb sinna. Siis nad tavaliselt veel üritavad veidi möllu teha, väiksem eriti ja no siis suurem ka läheb mõnuga asjaga kaasa. Tavaliselt piisab, kui manitsen suuremat, et see maha rahuneks ja väiksema mölluga kaasa ei läheks. Muidugi keelan väiksemat ka ja panen tagasi pikali. Ütlen tasa-tasa ja tuduaeg ja suunan pikali tagasi. Mingil hetkel rahuneb maha ja magamajäämiseks läheb max pool tundi. Lahkun toast, kui väiksem on magama jäänud. Kui suurem veel sel hetkel liiga ergas on, siis võib vahel toast veel välja tulla ja pissil käia (kuigi just enne sai käidud) või ka niisama edasi-tagasi traavida, aga seda ka järjest vähem juba õnneks.
Põhiline on see, et nad on aru saanud, et ei ole vaidlemiskohta. Kui magama, siis magama. Kui liiga ülemeelikuks lähevad, siis tõsiselt ja rangelt öelda, et mänguaeg on läbi, nüüd on tuduaeg. Mingit pikka kauplemist ja vaidlemist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel ei ole ajataju, nad ei oska hinnata ajakulu. Meil aitas 15-minutiline liivakell (nt saunakell): ütled lastele, et loed kahe liivakella jagu ning enne peab ennast valmis panema. Meie lapsed hakkasid siis liigutama küll, kui said aru, et hambapesu eest põgenemine ja mis-mustriga-pidžaamat-ma-tahan vaidlused kulutavad nende endi ettelugemisaega. Mis meil veel ei toimi, on see viimane lause, et “ütlen head ööd ja saan rahulikult lahkuda”. Noorem (3a) tahab ikka, et keegi oleks juures kuni uinumiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see 5-aastane käib lasteaias ja magab seal lōunaund. Kui jah, siis soovitan kokku arvutada tema unetunnid ja vaadata, kas 20.30 on see aeg üldse, kus tal reaalselt uni tuleks. Mul endal samuti 5-aastane kodus ja paraku lasteaiapäevadel temal enne 22.00 und lihtsalt enamasti ei tule. Unetunde on ööpäevas piisavalt tänu lōunaunele ning nii ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 6a-ga on ka magamaminek tõsine katsumus kõigile. Lasteaiapäevadel tal lihtsalt enne 22.30 ei tulegi und, sest päeval on maganud ja mina ise olen täitsa läbi selleks ajaks. Nüüd kehtestasime reegli, et unejuttu saab ainult siis, kui kella 22-ks voodis on. Peale seda võib veel ise raamatut vaadata, kui und ei ole. Aga temal põhitrall siis alles algab. Sada korda “Head ööd”, siis vaja kommenteerida kõike, mida kuuleb, hõigata korduvalt “midagi olulist” jne. Väga väsitav ja väga tüütu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiline on see, et nad on aru saanud, et ei ole vaidlemiskohta. Kui magama, siis magama. Kui liiga ülemeelikuks lähevad, siis tõsiselt ja rangelt öelda, et mänguaeg on läbi, nüüd on tuduaeg. Mingit pikka kauplemist ja vaidlemist ei ole.

Tõesti ei tea, mida valesti teeme, et meie omad enda tralli ei lõpeta tihtipeale, räägi või hääl ära. Võib-olla Sul on ikkagi rahulikumad lapsed? Kui meil väiksem oli pooleteisene, siis oligi lihtsam, lisaks ta jäi kiiremini magama. Praegu üle 2sena ta on täitsa pöörane vahel.

Mul endal samuti 5-aastane kodus ja paraku lasteaiapäevadel temal enne 22.00 und lihtsalt enamasti ei tule. Unetunde on ööpäevas piisavalt tänu lōunaunele ning nii ongi.

Aga meil ka nädalavahetustel on sama trall, kuigi siis ta lõunaund ei maga.

Mis meil veel ei toimi, on see viimane lause, et “ütlen head ööd ja saan rahulikult lahkuda”. Noorem (3a) tahab ikka, et keegi oleks juures kuni uinumiseni.

nojah. Kui olen niikaugele jõudnud, et nad on oma voodis ja jutud-laulud läbi, siis ka meie 2ne tahab juuresolemist, ja sel juhul ta jääb õnneks ka kiiresti ka magama. Aga 5ne muidugi ei jää enam kiiresti ja mul pole ülepea kannatust nii kaua nende toas passida.
Tegelikult meil isegi vahepeal toimis, et unelaul läbi ja head ööd ja sai lahkuda, aga nüüd viimasel ajal on jälle täitsa käest ära ja see on kohutavalt kurnav. ERITI kui sellele on veel eelnenud pikk trall.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ei leia mina neid häid nippe sihukese “tõrksa” taltsutuseks.

selline tuleb ära väsitada niimoodi, et ta oma kätt-jalgagi ei jaksa õhtuks tõsta, ja vaata siis imet, kuidas uinumine käib SINU reeglite järgi ja ruttu.
selline nipp anti mulle psühholoogi juurest kaasa, kui meil raskusi oli. no me siis hakkasime ujumas käima, see tõmbas ta pehmeks 😀 jäi ruttu magama. aga egas te seepärast veel saamatud pole, et ei saa mitme lapse magamist regullida, siiski pakun, et proovige üks neist kurgumulguni õhtuks ära väsitada, ja vaadake siis, kuidas läheb, ma usun, et üsna hästi läheb teil siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 21:28; 08.10 03:11; 08.10 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 2,5 ja koolieelik kodus ja samuti on nad lapsed, kes lihtsalt ei väsi tavategevustest. Pole ma veel näinud, et laps lihtsalt diivanile/põrandale ära vajuks. Meil on laste magamapanek mehega jaotatud, aga varsti lähevad ühte tuppa, näis, kuidas siis olema saab.
Kõige lihtsam on siiski luua rutiin. Kindel aeg, mil on mängud läbi ja aeg riietuda. Meie panime kindla kellaaja siis, kui väiksem polnud veel sündinud, seega suurem ei protesti eriti. Vingub küll, aga vaikselt. Väiksem väsib rohkem ja läheb 19.30 magama, suurem hakkab tund hiljem sättima. Sellegipoolest on ka meil õhtuid, kus enne 22 kumbki ei maga. On voodis, aga virisevad ja trambivad. Ja meil suurem käib 4x nädalas ujumas, jõuab koju õhtul 8 paiku, see ka teda ei väsita. Ma ei tea, mis laps see on.

Soovitaks kuskil tund varem hakata meelde tuletama, et varsti on tuduaeg. Meie ütlemegi, et nüüd on rahulikud mängud ja ei luba traavida enam. See veits tuimestab, igav on ju ja siis minnakse kergemini voodisse. Kui lapsed üheaegselt ei saa riideid vahetatud-hambaid pestud ilma trallita, siis eralda nad. Võid panna äratuskella või taimeriga muusika mängima, kui on aeg voodis olla. Olgu see siis iga päev sama aeg. Trots on selles vanuses tugev, ole sina tugevam. Kui reegleid ei täida ja millestki ilma jääb (unejutt), siis las joriseb. Nädal aega joriseb, kui sa välja ei tee jorinast, edaspidi lepib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse puhul aitas see, et ta lopetas 3 aastaselt paeval magamise ara ja siis ei olnud teda mingi probleem kell 20.30 voodisse saada. Kui ta paeval magas siis enne 22-23 ei olnud lootustki, ainult trall kais. Hetkel mul 1,5 aastane on super magama mineja, kell 19.30 hambad puhtaks, tuduriided selga ja panen ta lihtsalt voddise, uks kinni ja uinub koheselt. 5 aastasega on keerulisem, kull on vaja vett juua, siis pissile jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi, lapsed 2 ja 4. Kui suurem on lasteaias maganud, siis pole lootustki, et enne 23 majja rahu saabuks. Väiksem on surmväsinud, aga keeldub magama jäämast, kui suurem tohib üles jääda. Kodustel päevadel, kui lõunaunne panen, peab ka suurem voodis olema, muidu väiksem pole nõus voodis pikali olema. Siis käib väiksem mitu korda kontrollimas, kas suurem ikka ka oma voodis on (on erinevates tubades). Kui selles veendub, siis päeval uinub 5 minutiga. Suurema luban siis peale 30 min pikutamist voodist välja.
Kui suurem pole päeval maganud, siis saab kenasti kell 21 hambaid pesema, õhtujutt ja voodisse. Hiljemalt kell 21.30 tuli kustu ja suurem 5 minutiga magab. Väiksem käib paar korda kontrollimas ja jääb ise ka magama paari unelaulu saatel. Kahjuks on nii, et kui suurem on päeval maganud, siis ta ei ole nõus õhtul voodis magajat teesklema, vaid tahab oma mänge mängida – ma ei saa ju sundida teda 30 min voodisse nagu päeval teen. Õudus kuubis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 12:22; 09.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siiski pakun, et proovige üks neist kurgumulguni õhtuks ära väsitada, ja vaadake siis, kuidas läheb, ma usun, et üsna hästi läheb teil siis.

Jah, olen ise ka mõelnud, et ehk see aitaks. Teisalt – kust ma võtan selle aja, et teda iga päev väsitada. Tuled töölt, hakkad ju kohe kas süüa tegema, pesu pesema-kokku panema vms, ei olegi aega lapsega iga päev kuskile veel pärast tööaega kodust ära minna. No lihtsalt ei tea :(. Mulle meeldiks väga, et mees viibiks lastega õues, kuni mina toas toimetan. Paraku ta ise ei tunne suuremat vajadust selle järgi ja kohusetundest ega etteplaneerimisvajadusest ta asju ei tee. Vahel õnnestub, aga ma tahaks muidugi IGA PÄEV :). Just veidi aega tagasi mõtlesingi, et ma peaks palkama omale kellegi, kes lastega õhtuti ca 2 h väljas oleks. Kolm korda nädalas näiteks. Muul ajal saaksime oma jõududega hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, olen ise ka mõelnud, et ehk see aitaks. Teisalt – kust ma võtan selle aja, et teda iga päev väsitada.

jah, see on juba omaette probleem, mille kohta mul soovitused kahjuks puuduvad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 21:28; 08.10 03:11; 08.10 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalgataja kirjeldatud ideaalvarianti ma küll ette ei kujuta. Mina plahvatan natuke hiljem – siis kui õhtune trall on summutatud, hambad pestud, kogu killavoor on voodites ja mul on unejutt pooleli, AGA nemad hüppavad üle minu, kolistavad voodites oma mänguasjadega, kisavad, et ikka on midagi puudu, puristavad ja on ajavad üksteist naerma. Ma peaks ka olema helde-lahke emake, aga kuna mul on juba kõrini kära sees lugemisest ja endal surm väsimusest silma ees, siis ma ka röögatan. Ja olen lapsi ka hirmutanud kummitustega ja rohelise käega, kes ronib voodisse, kui vait ei jää. Ilus see pole. Retsepti, kuidas kõik oleks kenam – ka pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siiski pakun, et proovige üks neist kurgumulguni õhtuks ära väsitada, ja vaadake siis, kuidas läheb, ma usun, et üsna hästi läheb teil siis.

Jah, olen ise ka mõelnud, et ehk see aitaks. Teisalt – kust ma võtan selle aja, et teda iga päev väsitada. Tuled töölt, hakkad ju kohe kas süüa tegema, pesu pesema-kokku panema vms, ei olegi aega lapsega iga päev kuskile veel pärast tööaega kodust ära minna. No lihtsalt ei tea :(. Mulle meeldiks väga, et mees viibiks lastega õues, kuni mina toas toimetan. Paraku ta ise ei tunne suuremat vajadust selle järgi ja kohusetundest ega etteplaneerimisvajadusest ta asju ei tee. Vahel õnnestub, aga ma tahaks muidugi IGA PÄEV :). Just veidi aega tagasi mõtlesingi, et ma peaks palkama omale kellegi, kes lastega õhtuti ca 2 h väljas oleks. Kolm korda nädalas näiteks. Muul ajal saaksime oma jõududega hakkama.

100 vanandust, miks lastega ei jõua tegeleda. 30-40 minutit õhtul õues on elementaarne, et head und tagada. Kui mees ei taha minna, mine ise, las tema siis õhtusööki valmis teeb. Ja palgata õhtune lapsehoidja lastele, kes igapäevaselt 9-10 tundi lasteaias… no ma ei tea. Loodan, et on siiski poolnaljaga öeldud. Muidu tahaks küsida, oli neid lapsi teil ikka vaja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 21:30; 09.10 08:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemalgataja kirjeldatud ideaalvarianti ma küll ette ei kujuta. Mina plahvatan natuke hiljem – siis kui õhtune trall on summutatud, hambad pestud, kogu killavoor on voodites ja mul on unejutt pooleli, AGA nemad hüppavad üle minu, kolistavad voodites oma mänguasjadega, kisavad, et ikka on midagi puudu, puristavad ja on ajavad üksteist naerma. Ma peaks ka olema helde-lahke emake, aga kuna mul on juba kõrini kära sees lugemisest ja endal surm väsimusest silma ees, siis ma ka röögatan. Ja olen lapsi ka hirmutanud kummitustega ja rohelise käega, kes ronib voodisse, kui vait ei jää. Ilus see pole. Retsepti, kuidas kõik oleks kenam – ka pole.

Ma päris naersin nagu anekdooti lugedes. Üldse kuidagi huvitav näha, et teistel ka probleeme on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pane siis hiljem magama. Ära unista lastest “lahti saada”.
Minul on lapsel tegevusi küll õhtul ja läheb pool kümme magama max.
Jääb ilusasti magama, sest on selleks ajaks väsinud, mitte kõige energilisemas faasis enam.
Paljud vanemad unistavad mitteväsinud last magama suruda ja on päevast päeva hädas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, normaalne.

Vahepeal ühe lapsegagi kopp ees,2a11k. Teine on alla-aastane veel, aga mul juba ka plaan. Seni pesime õhtuti ruttu dušši all, aga eile panime esmakordselt koos suurde vanni. Vb hakkamegi nüüd neid koos vannitama, siis jääb draama ära ja hoopis joostaksegi rõõnuga vannituppa ????

Meil nt põgenetakse siis ära, kui söögilauas saavad käed rasvaseks ja vaja peale söömist pesta…siis jooksen karjudes järel “ei puutu mitte midagi!”???? samal ajal lootes, et 11kuune oma toolis püsti ei tõuse ???? kodused rõõmud.

Õnneks enamuse õhtutest suundub ta voodisse rahulikult, harva protestib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb hakkamegi nüüd neid koos vannitama, siis jääb draama ära ja hoopis joostaksegi rõõnuga vannituppa ????

oojaa – muidugi lähevad rõõmuga! 🙂 ainult, et … ka see lõpeb sageli draamaga või laste lahutamisega. Vannis algab nimelt õige ruttu selline kräu, et kes kellele vett pähe valas, kelle topsiku ära võttis jms. Hoian hinge kinni, et keegi teisel jalgu alt ära ei lükkaks (väiksem tahab kogu aeg püsti tulla ja suurem siblib jalgadega või libiseb niisama talle otsa) – seisa nagu vangivalvur kõrval ja lõpuks oled ise veel läbimärg ka – vannitoast rääkimata. Maha see tempot igatahes ei võta, hoopis vastupidi. Väga raske on neid pärast seda hambaid pesema saada ja magamisriideid selga. Vahel ma just meelega ei lase neid vanni, et saaks rahulikumalt, või siis ainult ükshaaval – aga tegelikult see ei tööta, sest kui üks on, siis tahab teine ja sellest tuleb jube draama jälle.

Õuesolemisest Kägu 09.10.2017 08:28-le: 30-40 minutit ei ole piisav, et lapsi väsitada. Iga päev (rõhutan veelkord: iga päev) tõesti pole lihtsalt võimalik 2 tundi nendega õues olla pärast tööpäeva.

Mina ka ei tea, miks meil need lapsed on – alati, kui tunnen, et ei jaksa, tuleb mulle see Perekooli ja teiste foorumite kuldlause meelde.
Tõesti, minusugune poleks neid tohtinud teha. Lapsi tohiks meie ühiskonnas saada ainult terasest närvidega ja väsimatud, ideaalsed inimesed, kes on valinud endale ka veel ideaalse mehe, kes nt kokkab ja üldse teeb asju korrektselt plaani järgi. Riik peaks selle plaani võtma ja õigeaegselt kõik prügikalad välja selekteerima.

PS. Ma ei vihka oma lapsi ja ma ei taha neist eemal olla, vastupidi, ma väga armastan neid. Lihtsalt väsin vahel sellest trallist ja draamast ära :(. Ja mul on kahju, et nende lollitamise ja jälgimise peale kulub ära kogu see aeg ja energia, mida muidu kasutaksin nendega toredate asjade koostegemiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.10 21:12; 07.10 22:41; 07.10 22:47; 08.10 00:01; 08.10 13:40; 09.10 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vb hakkamegi nüüd neid koos vannitama, siis jääb draama ära ja hoopis joostaksegi rõõnuga vannituppa ????

oojaa – muidugi lähevad rõõmuga! ???? ainult, et … ka see lõpeb sageli draamaga või laste lahutamisega. Vannis algab nimelt õige ruttu selline kräu, et kes kellele vett pähe valas, kelle topsiku ära võttis jms. Hoian hinge kinni, et keegi teisel jalgu alt ära ei lükkaks (väiksem tahab kogu aeg püsti tulla ja suurem siblib jalgadega või libiseb niisama talle otsa) – seisa nagu vangivalvur kõrval ja lõpuks oled ise veel läbimärg ka – vannitoast rääkimata. Maha see tempot igatahes ei võta, hoopis vastupidi. Väga raske on neid pärast seda hambaid pesema saada ja magamisriideid selga.

Ma pesen enda omadel hambad enne ära, kui vanni lasen. Meil pesemata hammastega vannis ei käida 🙂
Ja vannist välja saamine pole ka mingi probleem, kohe, kui ütlen, et nüüd hakkame juukseid pesema, põgenevad kõik rätikutesse, et peapesust pääseda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 12:22; 09.10 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lastele lugenud nii kaua kui nad magama jäävad. Sellega seoses pole neil ka unestressi, et ema loeb lühikese jutukese ja jätab nad siis üksi pimedasse tuppa und ootama. Mõnikord kulub selleks 30 minutit, mõnikord tund aega. Ainus tingimus on, et lugemise ajal peab vaikselt olema ja kuulama. Kui soovivad, siis võivad nad õhtul meie voodis uinuda, seal ongi mugavam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen ja imestan, mis vanemad need suudavad veel peale laste magamaminekut ise üles jääda? Meie peres on 5a ja 2a lapsed ja mina lähen koos nendega magama, magame ühes toas. Ja uinungi koos nendega, teinekord isegi varem, kui nemad. Olen õhtuks väsinud ja vajan pikka korralikku und ja ärkan ka koos lastega, siis olen end välja puhanud. Tänu sellele jäävad ka lapsed ilusti kohe magama, kui uneaeg on, sest emme näitab eeskuju ja on ka ise väsinud ja voodis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nüüd juba lapsed suured, aga me lugesime mehega unejutud CD-plaadile, lisaks ostsime veel CD-plaate muinasjuttudega, olid Poku-lood jne. Lapsel oli kindel rutiin ja siis voodisse -musid, kallid, tuba pimedaks ja CD-plaat mängima. Ausalt – nad loevad nii monotoonselt, et kui laps veel meie toas magas – jäin ise ka selle saatel magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5ne jääb unejutule hiljaks – sellest tõuseb tohutu draama, aga ega ta end siis kiiremini liiguta – jääbki kuskile koridoripõrandale ahastama/vihastama :(((. No ei leia mina neid häid nippe sihukese “tõrksa” taltsutuseks.

Ma ei tea, kui “pedagoogiliselt korrektne” see on, aga mina siis jätangi suurema sinna vihastama ning lähen pisemat magama panema. Suuremal on teada, et võib magamistuppa tulla, kui soovib ka tuttu jääda ja on valmis vaikselt ja trampimata tulema-olema. Kui juba voodis olles mingi kisamine või trampimine hakkab, viskan sama sõnumiga toast välja. Kehvematel õhtutel peab 2-3 korda viskama, parematel ühe. Väga headel saame ilma hakkama : )
Muidugi mul on sellevõrra lihtsam, et olen pisemaga kodune ja eesmärk lihtsalt lapsed kummalegi parimal moel magama saada ja esialgu ei mõõda, kaua selleks aega kulub. Tavaliselt läheb pessuminekust alates kuskil tund.
Ühe kommentaari ajel tuli ka mõte, et äkki tõesti sul tasuks eraldi magamapanekut proovida, ehk tõesti suurem tahaks hiljem minna?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 22:00; 15.10 23:32;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps no kuidas te ometi nad õhtuti magama saate?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.