Esileht Koolilaps No kuramus. Mis hindamissüsteem koolis on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: No kuramus. Mis hindamissüsteem koolis on?

Postitas:

3 klass. Laps oli 4 päeva haige. Nüüd osadel ainetel aasta hinded välja pandud. Eelmine reede laps puudus ja kehalise õpetaja on pannud tunni hindeks 1-he. Mis alusel ta saab hinnata ühega, kui last polnud kooliski? Saan aru kui pannakse x või puudulik vms, aga 1? Mõni pedagoog võiks selgitada natuke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 15:22; 28.05 15:28; 28.05 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No sellise hinde peale tuleks asi kohe vaidlustada ja mitte perekoolis olla.

Olen tähele pannud , et vahest pannakse lapsele ka mingi hinne mis hiljem maha võetakse, juu siis mõne teise lapse hinne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga e-koolis puudumistõendi ikka oled ära teinud? kust õpetaja teab, kas puudub põhjusega või põhjuseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ilutegija kirjutas:[/small]
[tsitaat]no aga e-koolis puudumistõendi ikka oled ära teinud? kust õpetaja teab, kas puudub põhjusega või põhjuseta. [/tsitaat]
Puudumistõendiga kõik korras. Laps läks sellest esmaspäevast kooli. Kehalise õpetaja on täna pannud hinde, eelmise reede kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 15:22; 28.05 15:28; 28.05 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõnes koolis pannaksegi x asemel 1, mis tähendab, et asi pole sooritatud.
Saan aru, et tänapäeval on neid võtteid vaja, aga mulle tundub see ikkagi natuke liig, kõik see järele vastamine ma mõtlen. Mina küll oma kooliajast seda ei mäleta. Nüüd aga on nii, et koolilaps ei julge haigena koju jäädagi, sest muidu tuleb terveks saanuna kümneid ja kümneid kontrolltöid jms tagantjärele ära teha. [/tsitaat]

Kas haige olemine peaks siis kontrolltöödest vabastama? Seda on proovitud. Nii mõnigi on siis \”haige\”, kui töö toimub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte haiguse ajal ei peaks lapsevanem lapsega seda osa läbi võtma, mida koolis? Et laps niipalju maha ei jääks? Koduseid töid saab ju teistelt telefoni teel küsida ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see haiguse probleem on keeruline küll. mul on ülikorralik viieline 5.klassi tüdruk. kui jalad haiguse ajal vähegi kannavad,ta läheb kooli. 39 palaviku võtab tabletiga alla ja läheb.ütleb, et see tööde järgi tegemise stress on raskem taluda, kui puruhaigena kooli roomata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see haiguse probleem on keeruline küll. mul on ülikorralik viieline 5.klassi tüdruk. kui jalad haiguse ajal vähegi kannavad,ta läheb kooli. 39 palaviku võtab tabletiga alla ja läheb.ütleb, et see tööde järgi tegemise stress on raskem taluda, kui puruhaigena kooli roomata. [/tsitaat]

Miks see stress on? Ei pea ju ometi alati viisi saama! Rahuldavalt suudab muidu viieline järeltööd ära teha küll.
Minu mitte just kõige terasem laps oli kuu aega haige. Kui palavik juba madalam, hakkas kodus tasapisi järgi õppima. Hiljem tegi paar nädalat iga päev mõne järeltöö. E-kool on olemas, e-post ka. Õpetajad saatsid kõik vajalikud töölehed ja juhendid.
Ma ei saa jälle selelst aru, et kas lõpueksamil võ itulevasel töökohal ütleb inimene, et ma olin sel ajal haige, ma ei oska?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei pea õigeks haiguse ajal õppimist. Eks haigusi ja tervislikke seisundeid on muidugi erinevaid, aga kui on ikka palavik ja organism nõrk, siis peab haige rahus puhkama, mitte pingutama.
Viielised lapsed on üldjuhul väga püüdlikud ning on kõvasti pingutanud oma hinnete nimel. Mõned kolmed võivad tunnistusel hinded ära rikkuda, mina võin ju kõrvalt öelda, et pole hullu, sa olid ju haige. Paraku aga laps tunneb end ikka sandisti. Miks peab last kehva hindega \”karistama\”, kuna ta oli haige?
Mina näen küll, et praegune kord süstib juba koolis lastesse seda, et haigena koju ei jääda. Ja tulevikus käivadki need samad inimesed haigena tööl.

[/tsitaat]

Mis mõttes tunnistuse ära rikkuda? Et siis hinnete pärast peab käima palavikuga järeltöid tegemas? Kuidas see praegune kord haigena koolis käimist soosib?
See ongi vanema ülesanne lapsele seletada, mis on oluline! Mitte hinne tunnistusel, vaid see, et teadmistesse lünki ei jääks. Osa järelevastamisi tegi mu laps veel pärast hinnete väljapanekut. Järgmisel õppeaastal tuleb ju jätkata sealt, kus pooleli jäi! Kui haiguse ajal omandamata jäänud materjal jääbki selgeks tegemata, kuidas edasi?
Keda see huvitab, mis hinne oli 5. klassi tunnistusel? Hinded on märk sellest, milline teema on omandamata või kehvalt omandatud. See tuleb ju järgi õppida niikunii!
Mille poolest erineb süsteem, kus tunnistusele kirjutataks, et suur ja väike algustäht, protsendid, metsaelustik jäi omandamata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]3 klass. Laps oli 4 päeva haige. Nüüd osadel ainetel aasta hinded välja pandud. Eelmine reede laps puudus ja kehalise õpetaja on pannud tunni hindeks 1-he. Mis alusel ta saab hinnata ühega, kui last polnud kooliski? Saan aru kui pannakse x või puudulik vms, aga 1? Mõni pedagoog võiks selgitada natuke.[/tsitaat]

Mina jälle ei saa aru, miks selle asemel, et siin sappi pritsida, ei pöörduta konkreetselt lapse kehalise kasvatuse õpetaja poole. Ootad võhivõõrastelt inimestelt õigustust enda meelehärmile? Küsi ja saa teada, enne kui kooli poole punaseid kriitikanooli laskma hakkad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]3 klass. Laps oli 4 päeva haige. Nüüd osadel ainetel aasta hinded välja pandud. Eelmine reede laps puudus ja kehalise õpetaja on pannud tunni hindeks 1-he. Mis alusel ta saab hinnata ühega, kui last polnud kooliski? Saan aru kui pannakse x või puudulik vms, aga 1? Mõni pedagoog võiks selgitada natuke.[/tsitaat]
Sedasi käitutakse kas väga tegijate inimeste lastega või väga lollide inimeste lastega. Viimane oled vist sina. \”Hindamis süsteem\”. Ei ole õigustatud piinata endast nõrgemaid või tugevamaid, kui on mõjuvõim, aga see on nii tüüpiline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas mitte haiguse ajal ei peaks lapsevanem lapsega seda osa läbi võtma, mida koolis? Et laps niipalju maha ei jääks? Koduseid töid saab ju teistelt telefoni teel küsida ka. [/tsitaat]
Et siis hakkan haige lapsega kehalist tegema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 15:22; 28.05 15:28; 28.05 19:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Et siis hakkan haige lapsega kehalist tegema?[/tsitaat]

Täitsa tõsiselt mõtled, et maailm kukub kokku või lapse tulevik on rikutud, kui ühel veerandil on kehalise hinne hea või rahuldav?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Raske on seda olukorda muuta jah. MInu meelest võiks selle korra taastada, et kui puudud rohkem kui 3 päeva on arsti tõendit tarvis. Ja kui laps on ikka haige olnud, võiks talle mööndusi ju teha. Nõme, et pärast haigust kooli minnes peab laps limiteeritud aja jooksul ennast lõhki rebima. Niigi on neid kontrolltöid palju ja kui laps veel nädala või rohkemgi puudunud on, siis on ikka juba hullumaja. [/tsitaat]

Kontrolltööd pole ju õpetajale vaid lapsele, et ta näeks palju ta õpitust omandanud on. Või ei peaks haiguse ajal koolis õpitut järele ka õppima? Et jääbki lünk ja kõik on ok?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei saa jälle selelst aru, et kas lõpueksamil võ itulevasel töökohal ütleb inimene, et ma olin sel ajal haige, ma ei oska?[/tsitaat]
Kas kool (ka algklassides) peab olema sinu meelest tõesti TÄPSELT sama karm, kui hilisem töökoht? Et muidu lapsest inimest ei saa, kui kohe esimesest klassist täistambiga ei lase? Väga rumal võrdlus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]see haiguse probleem on keeruline küll. mul on ülikorralik viieline 5.klassi tüdruk. kui jalad haiguse ajal vähegi kannavad,ta läheb kooli. 39 palaviku võtab tabletiga alla ja läheb.ütleb, et see tööde järgi tegemise stress on raskem taluda, kui puruhaigena kooli roomata. [/tsitaat]
jagan arvamust. Ja mida klass edasi, seda hullemaks asi läheb. Gümnaasiumis, kus on perioodiõpe, tähendab perioodi algusse sattuv haigus praktiliselt katastroofi.
Jah, ma tean, et gümnaasium ei ole kohustuslik, ja hinded ei pea olema kõik viied kogu aeg. Aga kes mõtles välja selle, et absoluutselt iga kontrolltöö tuleb järgi teha?
Pandagu siis kohe kehvem veerandi- või aastahinne välja, võiks ju olla selline alternatiiv? Aga see poolhaigena kooli minnes kontrolltööde järgitegemise maraton (samal ajal minnakse ka uue materjaöliga edasi!) – see on ebainimlik.
Minu lapsele andis isegi kehalise õpetaja referaadi teha, haiguse tõttu puudutud tundide hüvitamiseks. Vaat see oli küll viimane piisk sinna maratoni otsa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On aineid, kus on oluline, et eelnev osa on omandatud(muidu ei saa järgnevast midagi aru). Kui laps seda ära ei õpi, siis pole ju lootustki, et ta edasi midagi aru saaks. Kui õpetaja ei nõuaks vahepealsete tööde järele tegemist, siis vaevalt laps ise tuleks selle peale, et puuduv osa omandada. Inimene on oma loomult nii laisk kui tal olla lastakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3. klassi kehalise kasvatuse läbimine pole küll mingi jube oluline asi. saati kui laps oli haige. mina küsiks koolist järgi milles asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 21:25; 28.05 21:38; 30.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas haige olemine peaks siis kontrolltöödest vabastama? Seda on proovitud. Nii mõnigi on siis \”haige\”, kui töö toimub.[/tsitaat]
tegu oli ju kehalise kasvatusega. Halloo! mis kontrolltööd seal on? 3. klassis???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.05 21:25; 28.05 21:38; 30.05 10:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No loomulikult tuleb koolis õpitu järele õppida. Mina näeks seda lahendusena, et laps tutvub pärast haigust koolis edasi õpitud materjalidega omas tempos ja loomulikult aitavad ka vanemad sellele kaasa ning vajadusel on võimalik ka õpetajalt järeleaitamistunde saada. Minu arvates ei pea kõike kontrollima ja hindama. Võiks olla inimlik ja rahulik suhtumine lapsesse. [/tsitaat]

Kahjuks motiveerib paljusid lapsi (ja nende vanemaid) vaid hinne. Siingi on kirjutised teemal, et mingi hinne rikub tunnistuse ära. Ei muretseta sellepärast, et lapsel on teadmistes/oskustes lünk.
Tüüpiline seis veerandi lõpus: õpetaja, hinne on ju väljas, ega me täna ometi enam õpi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

jagan arvamust. Ja mida klass edasi, seda hullemaks asi läheb. Gümnaasiumis, kus on perioodiõpe, tähendab perioodi algusse sattuv haigus praktiliselt katastroofi.
Jah, ma tean, et gümnaasium ei ole kohustuslik, ja hinded ei pea olema kõik viied kogu aeg. Aga kes mõtles välja selle, et absoluutselt iga kontrolltöö tuleb järgi teha?
Pandagu siis kohe kehvem veerandi- või aastahinne välja, võiks ju olla selline alternatiiv? Aga see poolhaigena kooli minnes kontrolltööde järgitegemise maraton (samal ajal minnakse ka uue materjaöliga edasi!) – see on ebainimlik.
Minu lapsele andis isegi kehalise õpetaja referaadi teha, haiguse tõttu puudutud tundide hüvitamiseks. Vaat see oli küll viimane piisk sinna maratoni otsa.[/tsitaat]

Järeletegemine pole ju ometi hinde pärast oluline! Kas tõesti saab gümnaasiumiõpilane ja tema vanem nii mõelda? Kogu järgnev õpe toetub eelnevale, materjal on vaja omandada. Hinne vaid näitab, millist osa on vaja veel õppida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.05 15:32; 28.05 17:54; 28.05 18:20; 28.05 19:45; 29.05 11:42; 29.05 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll teie olite kõik lapsena targad. Käisite koolis ilmselt ainult õppimise pärast, mitte selle pärast, et seal peab käima. Ma käisin korralikult koolis. Poppi ei teinud, õppisin, mis vaja. Aga kui mõni tund ära jäi mingil imelikul põhjusel või olid tunnid lühemad, olin mina küll koos kõikide teiste klassikaaslastega koos õnnelik, et sai varem tulema. Ei mõelnud ma kordagi, et appi, mul jääb nüüd mingi oluline asi omandamata. Minu arust lapsed ei mõtlegi nii ja minu arust ongi tore, et ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, tegelikult on ikka veider küll, kui lapsevanemad iga hinde pärast pöördesse lähevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 on tegemata töö – kummaline, et 3. klassi lapse vanem sellest midagi kuulnud pole. tegemata töö tuleb järgi teha. aga kui aasta lõpeb, siis pole nagu võimalik enam midagi järgi teha. muidugi haiguse tõttu võib õpetajaga kokkuleppele saada, oleneb kuidas see punkt teie kooli hindamisjuhendis kirjas on – aga hindamisjuhendit sa pole selle 3 aasta jooksul veel nuusutanudki nagu su teemaalgatus näitab … no mis seal ikka, katsu õnne selle keh. kasv. õpetajaga, helista talle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]1 on tegemata töö – kummaline, et 3. klassi lapse vanem sellest midagi kuulnud pole.[/tsitaat]

mis mõttes nagu? kuskohast sa võtad seda, et 1 on automaatselt ja alati tegemata töö? või soovisid ehk öelda, et sinu lapse koolis on 1 tegemata töö? meie koolis nt on \”1\” sõnaline vaste nõrk ja selle saab ikka tehtud töö eest. tegemata tööd märgitakse \”x\”-ga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 13:46; 29.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] tegemata tööd märgitakse \”x\”-ga. [/tsitaat]Ja veerandi lõpus muutuvad kõik x-id ühtedeks. Kuna veerandi lõpuni on nii vähe aega, siis pole ju eriti mõtet täna x panna ja homme see üheks muuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.05 20:35; 30.05 19:52; 30.05 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja veerandi lõpus muutuvad kõik x-id ühtedeks. Kuna veerandi lõpuni on nii vähe aega, siis pole ju eriti mõtet täna x panna ja homme see üheks muuta.[/tsitaat]
Seadus on seadus. Mis tähendab, et pole mõtet? Meie koolis muutub X hindeks 1 alles 10 päeva möödudes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja veerandi lõpus muutuvad kõik x-id ühtedeks. Kuna veerandi lõpuni on nii vähe aega, siis pole ju eriti mõtet täna x panna ja homme see üheks muuta.[/tsitaat]

kas hindamine toimub selle järgi, kuidas õpetajal täna tuju on? et tema meelest on veerandi lõpuni nii vähe aega ja las see 1 siis olla? kas mõnele lapsele, kes on varem töö esitamata jätnud, võib ka kohe 1 sisse laduda, sest ta ju nagunii… ?

veerandi lõpuni on veel nädal, enne selle nädala lõppu ei tohi küll üheltki lapselt hinde parandamise või vastamise võimalust ära võtta, mis siis, et neil, kel seis üheselt selge, on aastahinded juba väljas.

pealegi, me räägime kehalise tunnist, kust laps puudus, mitte referaadist, mille ta tähtajaks esitamata jättis. ma loodan, et teemaalgataja on koolist adekvaatse vastuse saanud. äkki oli õpetaja näpukas, nimekirjas eelmise/järgmise lapse hinne, kes nt tunnis kaasa tegemisest keeldus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.05 13:46; 29.05 21:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]3 klass. Laps oli 4 päeva haige. Nüüd osadel ainetel aasta hinded välja pandud. Eelmine reede laps puudus ja kehalise õpetaja on pannud tunni hindeks 1-he. Mis alusel ta saab hinnata ühega, kui last polnud kooliski? Saan aru kui pannakse x või puudulik vms, aga 1? Mõni pedagoog võiks selgitada natuke.[/tsitaat]

Ei ole pedagoog. Ei hakka ka, aga eriliselt jabur tundub hinnata, kui last pole tunnis. Hoolsus jne on hoopis teine teema. Tunnihinne näitab soorituse taset. Aga puududes seda ju polnudki, kuidas siis hinnata sai?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja veerandi lõpus muutuvad kõik x-id ühtedeks. Kuna veerandi lõpuni on nii vähe aega, siis pole ju eriti mõtet täna x panna ja homme see üheks muuta.[/tsitaat]
Et kui laps siis veerandi viimasel tunnil haigeks jääb (nagu hetkel paljudega on juhtunud, mingi viirus murrab), siis on automaatselt 1 ja parandada ei saa ja see viib ka veerandihinde alla? Ja sinu meelest täiesti OK lähenemine asjale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps No kuramus. Mis hindamissüsteem koolis on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.