Esileht Ajaviite- ja muud jutud No kurat….

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: No kurat….

Postitas:
Kägu

RE: No kurat….

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina töötan riigiametis väga mugaval ametikohal, tööd teen nähtavasti veidi vähemgi, kui õpetajad, teenin kätte 1500. minu meelest võiks küll õpetajad oluliselt rohkem palka saada. õpetajad on meie ühiskonna alustalad, kohatu on võrrelda nende tööd mingi suvalise tööga erasektoris või mingi lihttööga.

Lõpuks mõni riigiametnik tunnistab ka oma mugavat elu. Mul mitu tuttavat sellise elu peal ja tõesti, see bürokraatide armee, kellest suur osa teeb tööd tegelikkuses 0,3 koorumusega, sööbki ära raha, mida võiks mujale, sh haridusse panustada. Masu tipus olid meie lasteaias suurimad kallite kinkide ja pidude orgunnijad just riigiametites mugava elu peal olevad mammad, kes ei saanud aru, et kuidas ei saa lasteaia lõpupeole või kinkidele üüratuid summasid kulutada! Get real! Olen ise ka riigiametis töötanud, seega tena omast käest, et valdav enamus teeb seal suhteliselt pingevaba tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen viimasel ajal siin foorumis silma peal hoidnud õpetajate streiki puudutavatel teemadel ja no kurat kui vihaseks ajab see kuidas nad väidavad nagu neil oleks ainult raske ja et nemad väärivad ainult paremat kuna nad on õpetajad!
Vihasek ajab selline ülbus ja üleolevus!
Meil kõigil on raske! Te ei ole ainukesed, kes kannatavad! Ja sugugi ei ole te paremad kui teised inimesed/töölised. Ise olete omale sellise töö valinud, teades mis see endaga kaasa toob.
Teile tehti palgatõusu pakkumine ja ikka ei ole rahul! Selline palk ikka ei sobi ja ei motiveeri, teid peaks motiveerima töö ise mitte väga suur palganumber! Mina ei soovi, et minu last õpetaks raha ahne, tõusikust, laste vihkaja ( töötab sel alal kuna palk on hea ja see motiveerib).
Saan sama palka mis õpetajad, töötan kahes vahetuses, pean toitma selle palga eest enda ja 2suud veel, pean rügama nagu orav rattas 3 masina vahet ja neis kõigis taga kvaliteetse töö ettenähtud aja jooksul. Ei ole lihtöölin ja oma kõrgharidust.
Oma lapsi ei näe terve nädal. Terve see nädal kui töötan 15.30-00.00. Seal ajal kui mina olen kodus on üks koolis ja teine lasteaias. Lähen kodust ennem ära kui nemad jõuavad ja tulen koju kui nad magavad.
Selle palgaga elab suhteliselt normaalselt ära, ei pea kuivikuid närima nagu siin ühes teemas väideti. Ei saa küll midagi erilist lubada aga saab hakkama. Paljud (enamus töölised) saavad veel vähem palka ja peavad tõesti kuivikuid närima ja kartulikoori sööma.
Sellepärast ma ei saagi aru, miks te ikka vingute ja ei ole rahul sellega mis teile pakutakse, kasvõi seni kuni majandus kosub! Laske teistel ka elada! Las saavad neamd ka oma osa, et ei peaks kuivikuid ja kartulikoori sööma.
Kallid õpetajad, vaadake ikka oma nina otsast ka kaugemale ja uurige kuidas elavad teised, tavainimesed. Seda keskmist palka mis on numbritena kirjas saavad reaalselt ikka väga vähesed inimesed ( muidugi mitte siin perekoolis käivad inimesed ja selle põhjal ei saa üldistada).[/tsitaat]

Sa jäädki ootama seda majanduse tõusu ja lootma, et ehk kunagi läheb paremaks.

ja mille kuramuse pärast peaks õpetaja vaatama, kuidas teistel läheb? Õpetajad on TUBLID, et lõpuks häält tegid ja nüüd on aeg ka teistel oma töötasud üle vaadata ja streigilainega kaasa lüüa. Just Sinusuguste imbetsillide pärast Eesti rahval nii kehvasti lähebki, et Sa oled oma palganatukesega avalikult nõus, aga ainult netifoorumites sajatad, et elu on ikka niru küll, kui vähe makstakse!!!

Tee oma silmad lahti krt!!!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina töötan riigiametis väga mugaval ametikohal, tööd teen nähtavasti veidi vähemgi, kui õpetajad, teenin kätte 1500. minu meelest võiks küll õpetajad oluliselt rohkem palka saada. õpetajad on meie ühiskonna alustalad, kohatu on võrrelda nende tööd mingi suvalise tööga erasektoris või mingi lihttööga.

Lõpuks mõni riigiametnik tunnistab ka oma mugavat elu. Mul mitu tuttavat sellise elu peal ja tõesti, see bürokraatide armee, kellest suur osa teeb tööd tegelikkuses 0,3 koorumusega, sööbki ära raha, mida võiks mujale, sh haridusse panustada. Masu tipus olid meie lasteaias suurimad kallite kinkide ja pidude orgunnijad just riigiametites mugava elu peal olevad mammad, kes ei saanud aru, et kuidas ei saa lasteaia lõpupeole või kinkidele üüratuid summasid kulutada! Get real! Olen ise ka riigiametis töötanud, seega tena omast käest, et valdav enamus teeb seal suhteliselt pingevaba tööd. [/tsitaat]

Ära nüüd üldista. Paljudel jälle ei ole riigimaetis magus ja mugav elu.
Juhtkonna suutmatust oma asutust korralikult tööle panna ei saa just panna 100% alluvate süüks. Kui poliitikud ei suuda seda ametnikearmeed varustada rahvale kasu toovate ülesannetega, siis on ikka see nende tegematajätmine. Kala hakkab ikka peast mädanema.

Ma ütlen, et riigiasutuses on koormused tihti väga ebaühtlased jaotatud ja ühed kisuvad ennast lõhki ja teised sügavad selga. See on juhtimisviga.
Ma ise kuulun nende sekka, kellel küll vaba aega tööl olles ei ole ja kes ei taha mingi hinna eest lasteaia kingitustele niigi piskut raisata. Teeme oma kätega neid kingitusi, mitte ei loobi raha tuulde.

Oled ju nõus, et see oleneb ikka inimesest, mis mõttemall tal on, mitte sellest, kas ta on ametnik, arst või midagi muud?!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma ütlen, et riigiasutuses on koormused tihti väga ebaühtlased jaotatud ja ühed kisuvad ennast lõhki ja teised sügavad selga. See on juhtimisviga.
[/tsitaat]
See on küll õige.
Aga juhtimisviga see alati ei ole. Pigem on nii, et osad inimesed leiavad alati ja igal pool võimaluse selga sügada ja teised rabavad end lõhki, sest nad lihtsalt on sellised.
Küllap need seljasügajad saavad ka riigiasutustes vähem palka, kui rügajad.

Please wait...
Postitas:
mifffy

[tsitaat]Olen viimasel ajal siin foorumis silma peal hoidnud õpetajate streiki puudutavatel teemadel ja no kurat kui vihaseks ajab see kuidas nad väidavad nagu neil oleks ainult raske ja et nemad väärivad ainult paremat kuna nad on õpetajad!
Vihasek ajab selline ülbus ja üleolevus!
Meil kõigil on raske! Te ei ole ainukesed, kes kannatavad! Ja sugugi ei ole te paremad kui teised inimesed/töölised. Ise olete omale sellise töö valinud, teades mis see endaga kaasa toob.
Teile tehti palgatõusu pakkumine ja ikka ei ole rahul! Selline palk ikka ei sobi ja ei motiveeri, teid peaks motiveerima töö ise mitte väga suur palganumber! Mina ei soovi, et minu last õpetaks raha ahne, tõusikust, laste vihkaja ( töötab sel alal kuna palk on hea ja see motiveerib).
Saan sama palka mis õpetajad, töötan kahes vahetuses, pean toitma selle palga eest enda ja 2suud veel, pean rügama nagu orav rattas 3 masina vahet ja neis kõigis taga kvaliteetse töö ettenähtud aja jooksul. Ei ole lihtöölin ja oma kõrgharidust.
Oma lapsi ei näe terve nädal. Terve see nädal kui töötan 15.30-00.00. Seal ajal kui mina olen kodus on üks koolis ja teine lasteaias. Lähen kodust ennem ära kui nemad jõuavad ja tulen koju kui nad magavad.
Selle palgaga elab suhteliselt normaalselt ära, ei pea kuivikuid närima nagu siin ühes teemas väideti. Ei saa küll midagi erilist lubada aga saab hakkama. Paljud (enamus töölised) saavad veel vähem palka ja peavad tõesti kuivikuid närima ja kartulikoori sööma.
Sellepärast ma ei saagi aru, miks te ikka vingute ja ei ole rahul sellega mis teile pakutakse, kasvõi seni kuni majandus kosub! Laske teistel ka elada! Las saavad neamd ka oma osa, et ei peaks kuivikuid ja kartulikoori sööma.
Kallid õpetajad, vaadake ikka oma nina otsast ka kaugemale ja uurige kuidas elavad teised, tavainimesed. Seda keskmist palka mis on numbritena kirjas saavad reaalselt ikka väga vähesed inimesed ( muidugi mitte siin perekoolis käivad inimesed ja selle põhjal ei saa üldistada).[/tsitaat]

Sellist jama pole juba ammu saanud lugeda. Tänud:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

teemaalgataja peaks õpetajate streiki ikka pigem toetama – see tagab, et tema enda lapsed saavad ehk parema/kvaliteetsema hariduse ja saavad ühtlasi ka elus paremini hakkama kui nende emme.

saan aru, et on põhjust kibestumiseks – kahe koha peal sandikopikate eest rabada on karm. aga see ei peaks siiski reaalsus olema. tuleks mõelda, kuidas sinu lapsed sellisest elust pääseksid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajate palgast rääkides ei tohi unustada ka õpetajate pikka puhkust ( – aeg on tänapäeval väga kallis) ning 13. palka. Seda arvestades elavad õpetajad paraku siiski paremini kui enamik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma räägin – 20% mõttetutest haridusametnikest tuleks lahti lasta ja vabanev raha õpetajate palkadeks, kes ka reaalselt kasulikku tööd teevad.

Teemaalagataja väljendab oma tuhtumist kindlasti ka kodus oma laste ees. Kust siis küll huvitav tulevad need õpilased, kelle arust õpetajad lollid on ja kes koolis käimise asemel hulkuma hakkavad. Võta ennast kokku, ja võta vastutus ja kasvata oma lastest korralikud inimesed, erinevalt nende emmest.

Mis kuradi 13. palk?!?!?! Seda said buumi ajal üksikute eliitkoolide õpetajad. Selline asi ammu keelatud. Annetagu vilistlased palju raha tahavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga töötunnid nädalas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on küll õige.
Aga juhtimisviga see alati ei ole. Pigem on nii, et osad inimesed leiavad alati ja igal pool võimaluse selga sügada ja teised rabavad end lõhki, sest nad lihtsalt on sellised.
Küllap need seljasügajad saavad ka riigiasutustes vähem palka, kui rügajad.[/tsitaat]

Looda sa, et nii on. Loomulikult saavad vähem need, kes rohkem teevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

no sa oled mingi vallavalitsuse või linnavalitsuse töötaja, ma sinu asemel sõna ei võtaks, toolisoojendajad hoiavad ikka kokku!(või oled tegelikult ikka õpetaja, raputad siin rahvale tuhka pähe, sa pole esimene siin a la mul on kergem töö kui õpetajatel, saan rohkem palka. kuidagi kahtlaseks läheb juba.)
[/tsitaat]

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Õpetajad ei ole mitte kuskil öelnud, et AINULT NENDEL ON RASKE. Sa oled niiii loll, et sa ise ei saa arugi, mis sulle tegelikult närvidel käib – omaenda saamatus!

[/tsitaat]
ja kus sa elad kuu peal või? muust nad ei kirjutagi, kui et neil on niiiii raske, õpilased on halvad, lapsevanemad on halvad jne…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]On ainult üks lahendus: koolid tasuliseks. Ja ongi õpetaja ka tootja ning palk ka auga välja teenitud. Tasuta lõunaid ju enam pole, miks siis haridus peaks tasuta olema? Tasuline on ju hambaravi, elekter, toit, jms. Miks siis vaimutoit tasuta peaks olema? Kes jaksab, see saab õppida, kes vaesem, peab ise õpetama või õpetab tema last elu.[/tsitaat]
sa ikka ise ka aru saad kui loll sa oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]On ainult üks lahendus: koolid tasuliseks. Ja ongi õpetaja ka tootja ning palk ka auga välja teenitud. Tasuta lõunaid ju enam pole, miks siis haridus peaks tasuta olema? Tasuline on ju hambaravi, elekter, toit, jms. Miks siis vaimutoit tasuta peaks olema? Kes jaksab, see saab õppida, kes vaesem, peab ise õpetama või õpetab tema last elu.[/tsitaat]
alustame sellest, et osta endale kõigepealt ise haridus, paha ei tee ka haritus. osta, kõike rikkur, osta uus elu ka!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]teemaalgataja peaks õpetajate streiki ikka pigem toetama – see tagab, et tema enda lapsed saavad ehk parema/kvaliteetsema hariduse ja saavad ühtlasi ka elus paremini hakkama kui nende emme.

saan aru, et on põhjust kibestumiseks – kahe koha peal sandikopikate eest rabada on karm. aga see ei peaks siiski reaalsus olema. tuleks mõelda, kuidas sinu lapsed sellisest elust pääseksid.[/tsitaat]

Palun selgita mulle, lollile, mismoodi õpetajate keskmise palga tõstmine minu laste hariduse kvaliteeti mõjutab? Need, kes ametis on, hoiavad kümne küünega kohast kinni nii nüüd kui ka siis, kui palk oleks mitmekordne. Halbu õpetajaid (lapsi traumeerivad psühhopaadid, õpetajad, kes ei suuda ainet edasi anda, õpetajad, kes ei suuda elementaarset korda tunnis tagada) sisuliselt ei ole võimalik lahti lasta. Nad peaksid ikka millegi erakordsega hakkama saama. No millegi sellisega, millega kinni pannakse. Kui palk oleks piisavalt kõrge, hakkaks harvad vabanenud kohad peamiselt tutvuste kaudu uue töötajaga täituma. Kas see oleks suurepärase hariduse garant?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Enne kui siin \”no kuraditada\” võiks süveneda õpetaja töö iseloomu ja sellesse kui palju nad reaalselt tööd teevad.
ÜTLE TEEMAALGATAJA – kas sa lähed töölt koju ja jätd töö tööle ja KUI pikk siis sinu tööpäev ka on????
Nagu Ringvaates eile öeldi, et õpetaja peab võtma lisa öötundidest ja oma pere arvelt.
Õpetajatest aga sõltub meie kõigi tulevik, meie laste tulevik.
Tõepoolest – ma ei saa küsimata jätta. Kas sa oled kitsarinnaline ja võimetu aru saama, mis siin kaalul on?
Ja tõesti suur üllatus! Õpetajad on selgelt alatasustatud. Nendest samade õpetajate käe alt tulevad kõigi ametitite töötajad. Tulevased arstid jne jne.
See on võtmetöökoht.
See, kas ja kuidas kusagil kooliti asi toimib on muu küsimus. 800¤ on vähe selle eest, et õpetaja õpetab hommikust kl 16-ni ja siis veel võtab öötundidest lisaks, parandab töid, valmistab järgmist päeva ette.
Ma ei tea eriti palju teisi ameteid, mis oleks nii pingelised ja vastutusrikkad ja millest oleneb nii palju pikas perspektiivis.

Minu peres ei ole ühtegi õpetajat, ega ka lähedaste hulgas, aga ma olen siiski võimeline aru saama selle küsimuse olulisusest.
Teemaalgataja postitust on aga vastik lugeda. Mats jääb ikka matsiks ja harimatu harimatuks. [/tsitaat]
tööd koju kaasa võtavad inimesed, kes ei saa oma tööga tööjuures hakkama. kõik minu tuttavad õpetajad istuvad päevad läbi facebookis, nii kui lehe lahti lööd, need kogu aeg online. selle asemel tehku oma tööd siis ei pea koju vedama. kui tööjuures niisama molutad siis tulebki töö koju kaasa viia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teate, mina olen ka neid teemasid jälginud. Esiteks ei ole kõik streigipooldajad õpetajad. Tundub, et tihti lähevad siin vaidlema inimesed, kellel tegelikust õpetaja elust mingit arusaama pole. Ühed püüavad joonistada õpetajast pilti kui märtrist, kes 24 tundi päevas töötab ja teised püüavad iga hinna eest tõestada, et õpetajad on lollid ja laisad. Teiseks on minu meelest igati õigustatud see, et kõrgharidusega inimese brutopalk oleks vähemalt 700 eurot, siit ju lähevad maksud veel maha ja siis korter ja söök ning ega siis palju küll järgi ei jää.
Mind aga häirib hoopis see üldistamine. Saage ometi aru, et see on nõme ja jätke järgi. Õpetajate seas, nagu kõigil teistelgi elukutsetel, on väga erinevaid inimesi, on pädevaid ja mitte pädevaid, on häid ja halbu. Keegi kuskil nägi, et õpetaja viriseb, et ainult temal on raske ja nüüd teeb teema nagu kõik õpetajad viriseks niimoodi. Aitab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind huvitab, mille arvelt peaks riik selle raha leida, et õpetajad rahul oleks. Tõstma makse? Hakkate rohkem saama ja rohkem maksma ka makse, no tore-tore. Koondama õpetajaid? Niigi kiruvad oma suurt töökoormust ja siis saavad veel tööd juurde.

Kuidas ei suuda kaks haritud osapoolt, õpetajad ja Aaviksoo, pidada DIALOOGI? Miks peab üksteisele käratama selliseid kohutavaid lauseid – mina pole rahul, mina streigin. Aga mina arvan, et tehke parem rohkem tööd. Õudne! Tõesti hea eeskuju lastele – kui ei meeldi, siis jonnige!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Teate, mina olen ka neid teemasid jälginud. Esiteks ei ole kõik streigipooldajad õpetajad. Tundub, et tihti lähevad siin vaidlema inimesed, kellel tegelikust õpetaja elust mingit arusaama pole. Ühed püüavad joonistada õpetajast pilti kui märtrist, kes 24 tundi päevas töötab ja teised püüavad iga hinna eest tõestada, et õpetajad on lollid ja laisad. Teiseks on minu meelest igati õigustatud see, et kõrgharidusega inimese brutopalk oleks vähemalt 700 eurot, siit ju lähevad maksud veel maha ja siis korter ja söök ning ega siis palju küll järgi ei jää.
Mind aga häirib hoopis see üldistamine. Saage ometi aru, et see on nõme ja jätke järgi. Õpetajate seas, nagu kõigil teistelgi elukutsetel, on väga erinevaid inimesi, on pädevaid ja mitte pädevaid, on häid ja halbu. Keegi kuskil nägi, et õpetaja viriseb, et ainult temal on raske ja nüüd teeb teema nagu kõik õpetajad viriseks niimoodi. Aitab.[/tsitaat]
õpetajad on kõige virilamad olevused jah, juba ajast-aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mind huvitab, mille arvelt peaks riik selle raha leida, et õpetajad rahul oleks. Tõstma makse? Hakkate rohkem saama ja rohkem maksma ka makse, no tore-tore. Koondama õpetajaid? Niigi kiruvad oma suurt töökoormust ja siis saavad veel tööd juurde.

Kuidas ei suuda kaks haritud osapoolt, õpetajad ja Aaviksoo, pidada DIALOOGI? Miks peab üksteisele käratama selliseid kohutavaid lauseid – mina pole rahul, mina streigin. Aga mina arvan, et tehke parem rohkem tööd. Õudne! Tõesti hea eeskuju lastele – kui ei meeldi, siis jonnige![/tsitaat]
õpetajad ongi jonnipunnid. tähtsad jonnipunnid. ma tean ühte kes kõikaeg pillib. ma ei jõua neid töid parandada ääääää.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tööd koju kaasa võtavad inimesed, kes ei saa oma tööga tööjuures hakkama. kõik minu tuttavad õpetajad istuvad päevad läbi facebookis, nii kui lehe lahti lööd, need kogu aeg online. selle asemel tehku oma tööd siis ei pea koju vedama. kui tööjuures niisama molutad siis tulebki töö koju kaasa viia.
[/tsitaat]

rumalus, facebookis saab online olla koguaeg ise seal reaalselt olemata. Minul on arvuti kodus koguaeg sees ja facebooki olen ka alati sisse logitud, seega… ära üldista. Mina ei pea õpetajaid märtriteks aga rohkem palka nad võiksid saada küll, laste pärast. Meie koolis on juba mitu õpetajat (kusjuures head) ära läinud sest see töö ei toida, noh nälga ei jää aga oma pere kannatab ja kui oled üksikema, jah.. Käisid ümberõppel ja nüüd in it alal ja ütlesid, et tagasi naljalt ei kipu küll. Nüüd on palk ca 1000euri kätte, vahe missugune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei ütle kohe kindlasti mitte, et olen parem kui õpetajad. Jah nende amet on oluline aga see et nad end nii tähtsaks teevad ja väide, et ainult neil on raske ajab vihaseks!
Ei ole ainult neil raske ja ei kannata ainult nemad. Meile kõigile on MASU raskelt mõjunud. Kellele palka kärbitud, tööd juurde antud sama palga eest, kes on peab palgata puhkusel olema ja kes on üleüldse koondatud. [/tsitaat]

No aga mis sa siis istud mokk töllakil ja vahid lakke. Streigi ka ja nõua samuti midagigi oma elu parandamiseks. Või sa arvad, et keegi hakkab sulle meie riigis midagi ise pakkuma või? Uppuja päästmine on uppuja enda asi. Ilma lärmita kahjuks uppujat ei kuulda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Enne kui siin \”no kuraditada\” võiks süveneda õpetaja töö iseloomu ja sellesse kui palju nad reaalselt tööd teevad.
ÜTLE TEEMAALGATAJA – kas sa lähed töölt koju ja jätd töö tööle ja KUI pikk siis sinu tööpäev ka on????
Nagu Ringvaates eile öeldi, et õpetaja peab võtma lisa öötundidest ja oma pere arvelt.
Õpetajatest aga sõltub meie kõigi tulevik, meie laste tulevik.
Tõepoolest – ma ei saa küsimata jätta. Kas sa oled kitsarinnaline ja võimetu aru saama, mis siin kaalul on?
Ja tõesti suur üllatus! Õpetajad on selgelt alatasustatud. Nendest samade õpetajate käe alt tulevad kõigi ametitite töötajad. Tulevased arstid jne jne.
See on võtmetöökoht.
See, kas ja kuidas kusagil kooliti asi toimib on muu küsimus. 800¤ on vähe selle eest, et õpetaja õpetab hommikust kl 16-ni ja siis veel võtab öötundidest lisaks, parandab töid, valmistab järgmist päeva ette.
Ma ei tea eriti palju teisi ameteid, mis oleks nii pingelised ja vastutusrikkad ja millest oleneb nii palju pikas perspektiivis.

Minu peres ei ole ühtegi õpetajat, ega ka lähedaste hulgas, aga ma olen siiski võimeline aru saama selle küsimuse olulisusest.
Teemaalgataja postitust on aga vastik lugeda. Mats jääb ikka matsiks ja harimatu harimatuks. [/tsitaat]

Meie kandis on õpetajad ja ametnikud kõige suuremate palkadega , paar taluniku saavad ehk rohkem.
Aga huvitav kelle käe all kasvavad koolis väljalangenud noored, tulevased vangid ja joodikud? nad ei lähegi 7 aastaselt kooli või?
Või õpetajate käe all kasvavad ainult arstid ja advokaadid?
On õpetajaid, kellele võiks 2 korda rohkem palka maksta ja on õpetajaid keda peaks lastest isoleerima, rääkimata veel , et nende palka tõsta vaid selle järgi, et ta on ametilt õpetaja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie kandis on õpetajad ja ametnikud kõige suuremate palkadega , paar taluniku saavad ehk rohkem.
Aga huvitav kelle käe all kasvavad koolis väljalangenud noored, tulevased vangid ja joodikud? nad ei lähegi 7 aastaselt kooli või?
On õpetajaid, kellele võiks 2 korda rohkem palka maksta ja on õpetajaid keda peaks lastest isoleerima, rääkimata veel , et nende palka tõsta vaid selle järgi, et ta on ametilt õpetaja.
[/tsitaat]

Väga huvitav arusaam, et õpetajad on süüdi, et osadest inimestest kasvavad tulevased vangid ja joodikud. Sinu arvates on õpetajad võlurid või? Saage ükskord aru, et õpetajad ei ole kasvatusasutuse töötajad – nad annavad eelkõige hariduse ja isegi sellest tuleb osa täööd ka vanematel ära teha. Kui kodus räägitakse, et haridus pole oluline, et elu saab mööda saata juues ja varastades, siis millest me räägime. Sinu näite puhul võib üsna täpselt eeldada, millistest peredest need joodikud ja päevavargad tulevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

See on eraldi teema, kas mingi konkreetne õpetaja on hea või halb.
Õige on võtta aluseks abstraktne õpetaja, kes on selline õpetaja nangu peab olema ja 800¤ selle töö eest on vähe minu arvates.
See on kellegi teise tegemata töö, kui koolis töötab õpetaja, kes ei ole tasemel.
Aga sa saad ju ka aru, et kui ei ole palka, siis ei ole ka taset!!! Need on omavahel seotud.
Või sinu meelest peaks mingi koguse viletsate õpetajate tõttu saama kõik õpejad ühesugust viletsat palka???
No see ei ole ju õige mõttviis. Selles puudub igasugune loogika.

Ja see ütlus on ikka mingi eriliselt \”huvitav\” ütlus, et hea õpetajate käe alt nagu võiks ehk kõigist kasvada juristid ja advokaadid. Nagu mingi klassivihas punaproletaarlane. Vabanda, aga nii see tõesti kõlab.
No ei mõtle keegi nii. Mina ikka loodan, et õige ja hea õpetaja käe all saab nii mõnestki väänkaelast hea spetsialist, kes oskab oma tööd. Olgu ta siis treial, juuksur või advokaat.

Ma tahan veel seda öelda, et tänapäeval lihtsalt on nii, et heast haridusest sõltub KÕIK. Kui sa oled harimatu ja sul ei ole häid oskusi (mis iganes oskusi siis, nt torutööde omi), siis oled sa ju sitavares, kes on ülejäänud ühiskonnale koormaks.
Aga kõik lapsed ei leia seda enda teed. Selles mõjutatavas eas on ju ülioluline, et lisaks kodule oleks veel hea õpetaja, kes sinus mõne valdkonna vastu tõsise huvi tekitaks, et sa saaksid sealt edasi minna kuhu iganes, kutsekasse, mingitele kursustele, ülikooli vmt.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

[tsitaat]

Kuidas ei suuda kaks haritud osapoolt, õpetajad ja Aaviksoo, pidada DIALOOGI? Miks peab üksteisele käratama selliseid kohutavaid lauseid – mina pole rahul, mina streigin. Aga mina arvan, et tehke parem rohkem tööd. Õudne! Tõesti hea eeskuju lastele – kui ei meeldi, siis jonnige![/tsitaat]

Aaviksool ei taha see dialoogipidamine üldse kunagi õnnestuda. Ülikooli esindajad on ju veel rohkem haritud, aga ka nendega ei tulnud tal dialoogist midagi välja.

Please wait...
Postitas:
Madlikeseke

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]

Aaviksool ei taha see dialoogipidamine üldse kunagi õnnestuda. Ülikooli esindajad on ju veel rohkem haritud, aga ka nendega ei tulnud tal dialoogist midagi välja.[/tsitaat]

Jah, kuid Aaviksoo on valitsuse liiga ja see tähendab, et ta peab kasutama ka valistsuses kokku lepitud strateegiat ja retoorikat. Millisel määral on lubatud iseseisvalt mõelda. Vat seda ei oska arvata 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õpetajatel on tegelikult päris raske koorem ja eriti lasteaias .Lasteaiaõpetajatel on suur vastutus ja ma leian,et nd peaksid saama rohkem palka kui kooliõpetajad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Õpetajatel on tegelikult päris raske koorem ja eriti lasteaias .Lasteaiaõpetajatel on suur vastutus ja ma leian,et nd peaksid saama rohkem palka kui kooliõpetajad.[/tsitaat]

Võib-olla.
Ei ole seda nii võrrelnud. 24 last terve päeva jooksul kantseldada…
Samas on nad vist vahetustega ja päris 5 päeva nädalas järjest ka ei ole. See ehk tasanduab seda töökoormuse vahet võrdsemaks?

Please wait...
Postitas:
Peggy_Bundy

ja kus sa elad kuu peal või? muust nad ei kirjutagi, kui et neil on niiiii raske, õpilased on halvad, lapsevanemad on halvad jne…[/tsitaat]

Mul tuli seda lugedes kohe meelde poja klassijuhataja, kes enam-vähem iga koosolekut alustas heietustega a`la \”Mul pole nii rumalaid lapsi ja halva käitumisega klassi varem olnud. Selle väikese palga eest nõutakse minult ei tea mida, isegi koosolekut pean alustama alles kell 18, sest lapsevanemad ei suuda varem kohale jõuda …\”

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud No kurat….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.