Esileht Pereelu ja suhted No miks ei lähe siis isu üle?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: No miks ei lähe siis isu üle?

Postitas:
Kägu

Peres kasvab 4 last ja mitu naist on mulle ütelnud, et kui neljas on sündinud, siis läheb titeisu üle ja piirdub pere 4 lapsega.
Noh, meil pesamuna 7-kuune ja nii titeisu on peal. 3 vanemat last on üsna suured (2 neist juba keskkoolis) ja majanduslikult elame täiesti hästi. Kurta ei saa millegi üle. Tuleb ikka vist selle viienda (ja ehk ikka nüüd viimase) lapse tegu käsile võtta?! Siis väikestel põnnidel tore koos kasvada ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: No miks ei lähe siis isu üle?

Mingi aeg on see titeisu vist hormoonidest vms. Kui laps aastaseks saab, siis läheb vaikselt üle. Aga muidu – miks mitte viies laps, kui soov ja võimalus olemas:) Koos kasvamine on tõesti tore.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paks muidusööja sööb ka, kuna pidevalt on isu. Sööb nagu loom, õgib nagu siga. Ega ta mõtlegi, et miks-mida, mis on selle tegelik põhjus. Mingi ikkagi seletatav hälve.
Ma täitsa usun, et selle titeisuga on sama lugu….

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks igaüks teeb, mis ise tahab 🙂
Mul 10-kuune ja mingit isu lähiajal veel lapsi saada küll pole.
Sama mul ka sõbrannaga, kes ütles, et ta lausa vihkab lapsi juba. Tal muidugi üsna ülbe ja hüperaktiivne 2-aastane ka kodus.

Please wait...
Postitas:
rsaar

mul neli last . ei lähe titeisu kunagi üle ,eagajalt ikka kummitab.kellel isu on sellel on.kuigi peasmuna 7 aastane mul.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas olen see ainult mina, aga \”titeisu\” on üks kuradima haige sõna, nagu tahaks titte süüa.

Kui majanduslikolukord lubab ja ka lapse isa on viienda lapse tulekuga nõus, siis laske käia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arvates lapse kasvamises pole jubedamat aega kui see esimene eluaasta. Kuidas saab selle järele isu olla?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Phuhh, küll on inimesed ikka erinevad. Mul on tütar kuuekuune ja ma t6siselt kahtlen, kas ma üldse enam kunagi lapsi juurde soovin. Algselt oli mehega ikka kaks plaanis, aga nüüd….
Kui sul juba neli olemas on ja ikka veel juurde tahad, siis kas terve su elu keerlebki ainult laste ümber? Palun ära saa mu küsimusest valesti aru ja ära näe negatiivset alatooni, ma t6esti ei kujuta su elukorraldust ette. Oled kindlasti väga altruistlik inimene. Mina juba tunnen hetkel, et ohverdan ennast liiati ja jään ise täiesti unarusse. Mehega kvaliteetaeg ka kannatab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma neid viimaseid ootasin ikka meeletult. Ei taht’ teised tulla ka ja no selline titeisu oli, et lihtsalt hirmus. Nüüd neljas kahene ja no kohe üldse ei taha rohkem. Kui enne olin selline, kes haaras pisikesed kõik endale ja teistel oli seltskonnas muretu olla, lapsed hoitud, siis nüüd vaadaku ise, kuidas saavad. Ma ei taha võõraid lapsi üldse nunnutada ja endale ühtegi juurde ei igatse.

Please wait...
Postitas:
Quuu

Muidugi tehke veel üks või rohkemgi, juhul ikka kui mees ka asjaga päri on. Sellised tublid, kindlustatud ja pikalt koos elanud inimesed peavadki iivet tõstma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks arusaamatu, aga noh ma mõistan, et inimesi on erinevaid.

Mul on 3 last ja tegelikult see viimane tuli tänu altvedavale spiraalile… mingit isu polnud 3 last saada. No ei tahtnud seda titekisa ja pikka koduvangistuse aega (rinnaga toitmise ajal on laps ju nioi sõltuv). Ei viitsinud enam potitada ja plökerdamist taluda…

Arvan, et lapsi peavadki saama need, kes tõesti väga-väga tahavad, siis neid ka korralikult kasvatatakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimesed on erinevad. Mõned armastavad rohkem lapsi, mõned vähem. Mina saan aru. Mul on 5 last, noorim põnn on 5 aastane. Ja praegu kahetsen et kohe veel üht last ei julgenud soovida. Nüüd, 45 aastaselt last saada pole enam eriti vastutustundlik. Ja vanemad lapsed(nüüd juba kõrgkooli ja gümnaasiumiõpilased) on eriti mõnus seltskond. Ma ei jõua ennast ära kiita et elus sellise valiku olen teinud. Elus pole midagi tähtsamat kui pere.
Kui on võimalust, jõudu ja soov – mida veel vaja.
Tore kui peres on palju lapsi!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Inimesed on tõesti väga erinevad. Üle kolme lapse pean ma juba ebanormaalseks, isegi kui raha peres on piisavalt. Laps tahab ju ka vanemate tähelepanu ja aega. Kui palju seda jätkub viie lapsega perekonnas?

Please wait...
Postitas:
Kägu

…..Üle kolme lapse pean ma juba ebanormaalseks, isegi kui raha peres on piisavalt. Laps tahab ju ka vanemate tähelepanu ja aega. Kui palju seda jätkub viie lapsega perekonnas?…..
Meie peres saavad(said) lapsed rohkem tähelepanu kui minu tutvusringkonna (2-4 lapseliste) perede lapsed. Imelikul kombel ei ole tutvusringkonnas ühtegi 1 lapselist peret. Suguvõsas samuti.
Juba see, et minu lapsed said oma emaga koos kodus olla ega pidanud lasteaeda minema. Sai õpitud, sporditud, matkadel käidud, nukuteatrit ja koduseid kunstinäituseid tehtud, aiatöid tehtud ja lõputult lobisetud. Koos süüa tehtud ja koristatud. Jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
maipörnikas

Mina jälle mõtlen, et mis asi see titeisu on selline? Esimese lapse puhul tõesti tundsin äkki, et olen valmis lapse saamiseks. Nüüd saab laps 3 aastaseks ja on plaanis hakata ka teist( viimast) last proovima. Titeisu kui sellist pole. Tean, et tahan saada kokku 2 last. Oma last ma jumaldan aga rasedus tundub mulle pigem kui kohustus, mille pean läbi tegema, et teine laps saada. Ise ma arvan küll, et ma ei ole võimeline nii palju tähelepanu jagama kui üle 2 lapse vajaksid. Samuti ei taha, et perekond peaks oma hüvedest loobuma. Kahe lapsega on puhkusereisid soodsamad kui neljaga, rääkimata paljust muust ( suurem auto jne.).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina veel suurema kiiksuga mul kuus last vanim 19 ja noorim 6 kuune,kõik ühe mehega ja mul ka juba titeisu peal, aga me ilmselt seda asja enam ette ei võta, sest viimased rasedused väga rasked olnud.Me oleme mõelnud, et võiks hoopis lastekodust ühe lapsekese võtta ja talle hoolitseva ja armastava pere pakkuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates lapse kasvamises pole jubedamat aega kui see esimene eluaasta. Kuidas saab selle järele isu olla? [/tsitaat]

Inimesed on tõesti erinevad. Minu jaoks oli laste esimene eluaasta kõige toredam. Mul võiks vist beebisid väga palju olla. Kusjuures teiste beebid mind ei huvita ja ma pole võõraste suhtes nunnutaja. Enda lapsed beebieas aga väga meeldisid ja nautisin seda aega. Üle aasta vanuste lastega muutus kõik. Minu jaoks kõige raskem periood ongi 1a-4a. Sealt edasi on laps juba mõistlikum ja ma saan temaga jälle hakkama.
Mul küll ainult kaks last, aga ma tean täpselt, mis see titeisu on. Minul siis vist rohkem beebiisu. Vaatad naisi suure kõhuga või vankriga jalutamas ja nii väga tahaks ka. Nutt tuleb kohe kurku.
Siis aga läheb see jälle mööda, teed uued plaanid, kuhu pisikesed lapsed enam ei mahu. Mõtled kõigele positiivsele. Nüüd on aega mehega mõnusalt koos olla, ei pea mähkmetega mässama, potiga lapsi taga ajama. Aga see kõik on ainult nagu enesepettus. Isu on endine, lihtsalt allasurutud. Täiesti seletamatu. Nagu mingi ürgne instinkt sigida.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

kirjuta kiri sotsiaalametile, et juhuks, kui mulle peaks veel mõni laps sündima, siis ärge mingil juhul minule ematoetusi makske- annetan kõik vaestele.

ehk siis läheb titeisu äle?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Inimesed on tõesti erinevad. Minu jaoks oli laste esimene eluaasta kõige toredam. Mul võiks vist beebisid väga palju olla. Kusjuures teiste beebid mind ei huvita ja ma pole võõraste suhtes nunnutaja. Enda lapsed beebieas aga väga meeldisid ja nautisin seda aega. Üle aasta vanuste lastega muutus kõik. Minu jaoks kõige raskem periood ongi 1a-4a. Sealt edasi on laps juba mõistlikum ja ma saan temaga jälle hakkama.
Mul küll ainult kaks last, aga ma tean täpselt, mis see titeisu on. Minul siis vist rohkem beebiisu. Vaatad naisi suure kõhuga või vankriga jalutamas ja nii väga tahaks ka. Nutt tuleb kohe kurku.
Siis aga läheb see jälle mööda, teed uued plaanid, kuhu pisikesed lapsed enam ei mahu. Mõtled kõigele positiivsele. Nüüd on aega mehega mõnusalt koos olla, ei pea mähkmetega mässama, potiga lapsi taga ajama. Aga see kõik on ainult nagu enesepettus. Isu on endine, lihtsalt allasurutud. Täiesti seletamatu. Nagu mingi ürgne instinkt sigida.
[/tsitaat]

Täpselt nagu mina – armastan lapse esimest eluaastat. Kui telekas näen vastsündinut – tulevad ka pisarad silma (enne lapsi nii polnud)Pärast seda on minu jaoks ka raske – just need jonnihood, kraaklemsied, turvamine – et ei kukuks jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul tuleb ka vahel \”titeisu\” peale, aga maandan selle mõttega, et küll saan varsti lapselapsi hoida. Mehel pole samuti laste vastu midagi, kisub kõikide tuttavate tited endale sülle, aga anname aru, et kusagile peab piiri panema. Majanduslikult saaksime hakkama, aga me oleme tulevastesse maksumaksjatesse niigi juba panustanud, nüüd vaja nad haridusredelil võimalikult kõrgele toetada ja siis lapselaste nunnutamisele pühenduda. Aga ei saa öelda, et pärast 4. lapse sündi lastearmastus üle oleks läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mulle meeldivad ka lapsed,aga keegi teine võiks neid vahepeal hoida.Just see,et koguaeg kinni oled tekitab veidi masendust.Seega üle kahe ei plaani.

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Pereelu ja suhted No miks ei lähe siis isu üle?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.