Esileht Väikelaps Nõgeslööve – kuidas leevendada sügelust?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Nõgeslööve – kuidas leevendada sügelust?

Postitas:

Millega leevendada sügelust? Nagu needus, perearst tänaseks tööpäeva lõpetanud ja nädalavahetus algamas, laps paksult punaseid punne täis. Mõtisklen, mis võis selle algatada aga kuidas lapse enesetunnet paremaks muuta? Laps 2a.

————–
Muutsin pealkirja veidi, ehk on arusaadavam, mida mõtlen :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 13:55; 27.01 14:06; 27.01 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

nõges tõbi oli mul kevadel ja sel mingeid täppe küll ei olnud :O terve keha oli paistes ja tulitas nagu nõgestes oleks
jube jube oli. pidin lausa sõrmused sõrmest lõikama. proovisin cyrtekiga aga ei kedagi. arst kirjutas tabletid. katsu ikka keski arst leida
nahaarst oli minul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, meil see allergilise reaktsiooni variant, et tulevad eri suurusega sügelevad täpid. Tean, sest mul ka lapsena sama jama. Mäletan, et ema määris millagagi, mis seda sügelust ära võttis. Midagi vänget ja haisvat. Ravima ei pidanud, ise kadusid ära.Tekkisid millegi söömise tagajärjel.

Ehk keegi teab midagi kaasaegsemat?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 13:55; 27.01 14:06; 27.01 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mentool piiritus või sellega salv .Apteegis neid mitut sorti ja allergiaravimit samuti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenub, et kunagi sai tehtud hädaolukorras kummelõisikutest tugeva tummise, leotasin lapse keha sellega. Nüüd hoian Zyretci tilku ja PoxClin vahtu alati rohukapis. Viimane on väga tõhus sügeluse leevendaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna lapsele allergiarohtu! Kui ravim mõjuma hakkab, kaob ka lööve. Ega välispidisest määrimisest küll erilist tolku pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:51; 27.01 15:55; 27.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal küll kogemus puudub sellega, kuid meenub kellegi vanaproua kommentaar sõnale allergia, et \”see ju nõgestõbi, las paneb külma peale\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, netist lugesin ka, et võib jahutada. Et Zyrtecit anda,selle peale ise ei tulnud, proovin. Mäletan, et lapsepõlves ei ravinud seda küll keegi, kestis maksimaalselt nädala, sügeles lihtsalt vastikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 13:55; 27.01 14:06; 27.01 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jah, netist lugesin ka, et võib jahutada. Et Zyrtecit anda,selle peale ise ei tulnud, proovin. Mäletan, et lapsepõlves ei ravinud seda küll keegi, kestis maksimaalselt nädala, sügeles lihtsalt vastikult.[/tsitaat]

Kui su lapsel peale Zyrteci andmist paremaks ei lähe ja lööve hoopis hullemaks muutub või kui tekib midagi lisaks – laugude või huulte turse, siis mine erakorralisse, tehakse hormoonsüst.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:51; 27.01 15:55; 27.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina annan zyrteci, ka olen jahedamasse vanni pannud, lapsel need kohad kuumavad, kus on lööve. aga enamasti möödubki paari tunniga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kunagi. Oled ikka päris kindel, et lapsel on nõgestõbi? Ma natuke kahtlen selles, sest kirjelduse järgi pigem lihtsalt millegi vastu allergia. Nõgestõve puhul tulevad küll alguses punased täpid/punnid, nagu kõik teavad, millised need välja näevad, kui oled kõrvetada saanud ning need lähevad siis edasi suuremateks laikudeks (nagu oleks paistes).
Leevendab Claritine tabletid. Mina sain alles aastaid hiljem, kui see tõbi juba üle oli läinud, mis see tegelikult oli. Arstid igal juhul sel ajal selgust ei saanud. Pakkusid pidevalt, et allergia küll koduloomade vastu (nende karvade siis), küll välismaise shokolaadi, küll kummikommide jms. vastu, aga ei olnud tegelikult see seotud küll millegi söömisega ja ka mitte karvade vastu.

Ma küll ei tea, kas nii väikesele võib Claritini anda aga küsi apteegist või otsi netist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 17:49; 05.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul oli ka kunagi. Oled ikka päris kindel, et lapsel on nõgestõbi? Ma natuke kahtlen selles, sest kirjelduse järgi pigem lihtsalt millegi vastu allergia. Nõgestõve puhul tulevad küll alguses punased täpid/punnid, nagu kõik teavad, millised need välja näevad, kui oled kõrvetada saanud ning need lähevad siis edasi suuremateks laikudeks (nagu oleks paistes).
Leevendab Claritine tabletid. Mina sain alles aastaid hiljem, kui see tõbi juba üle oli läinud, mis see tegelikult oli. Arstid igal juhul sel ajal selgust ei saanud. Pakkusid pidevalt, et allergia küll koduloomade vastu (nende karvade siis), küll välismaise shokolaadi, küll kummikommide jms. vastu, aga ei olnud tegelikult see seotud küll millegi söömisega ja ka mitte karvade vastu.

Ma küll ei tea, kas nii väikesele võib Claritini anda aga küsi apteegist või otsi netist.[/tsitaat]
Nõgestõbi võib olla nii allergiline kui mitteallergiline. Põhimõtteliselt sama asi ikkagi.
Claritin on täpselt samuti allergiaravim nagu Zyrtec, lihtsalt teise toimeainega.
Mis sinul seda põhjustas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 14:51; 27.01 15:55; 27.01 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanudki teada, mis mul seda põhjustas. Ühel hetkel lihtsalt kadus ära, punne/laike enam ei tekkinud ja pole siiani seda rohkem esinenud (nüüdseks juba üle 8-9a)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 17:49; 05.02 18:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Väikelaps Nõgeslööve – kuidas leevendada sügelust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.