Esileht Väikelaps Nõgus selg

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Nõgus selg

Postitas:

Mul on endal väga nõgus selg, mis on elu jooksul tugevaid seljavalusi põhjustanud ja kleitide ebasobivust jm, nüüd olen täheldanud, et sama nõgus on selg ka minu 5a tütrel. Kui ise hoian veel harjumusest kõhtu sees, et kehahoiak ei oleks nii S-kujuline, siis laps hoopiski surub kõhu punni ette, nii et selg on veelgi kõveram. Kas siin on ehk vanemaid, kellel on samasuguse kehahoiuga lapsi? Oskab keegi ehk harjutusi soovitada, või mis tuleks teha?
Oma kooliajast mäletan ainult kõhu- ja seljalihaste harjutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on ka väga nõgus selg. Lapsena olin samuti selline punnkõht nagu sa oma tütart kirjeldad.
Seljavalusid ei ole mul kunqgi olnud. Küll aga on nüüd täiskasvanuna see jama, et kui natuke rohkem süüa, viskab nagu pisikese rasedakõhu ette ????.
Harjutusi soovitada ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhulihased ja seljalihased ainsana aitavadki kuna toetavad selga ja hoiavad kõhtu sees. Olen samuti nõgusa seljaga ja jube kuidas selg mingi periood nt süüa tehes (õrnalt kummardades) alaseljast ära väsis.

Kuid kuidas või mida 5-aastasele soovitada ilmselt tasub spetsialistilt küsida. Kõhulihaseid ilmselt vara tegema suunata, kuid kindlasti on lapsele sobivaid harjutusi millega kerelihaseid tugevdada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti konsulteeri füsioterapeudi või kiropraktikuga, sest rühi muutmiseks on reeglina vaja tegeleda süvalihastega, mitte suurte lihasgruppidega nagu kõhulihased või seljalihased. Kui kuskil on pinge, siis huupi suurte lihasgruppide treenimine pigem suurendab seda pinget.

Mõõdukas füüsiline koormus muidugi on alati tervitatav. Mida mitmekülgsem liikumine, seda parem. Ning spetsiaalsed harjutused küsi kindlasti spetsialistilt, kes oma silmaga lapse üle vaatab, mitte Perekoolist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, minul oli samuti väikse tüdrukuna “kõht ees, selg sees” kehahoiak, lisaks veel õlad längus ettepoole. Eks ikka öeldi, et katsu ennast sirgemana hoida – aga mis see aitas, mul selg nagu väsis kiiresti ja oli raske ennast sirgena hoida. Kuigi, muidu ma ei olnud istuva eluviisiga laps (nutiseadmeid ei olnud, telekast ei tulnud ka suurt midagi), jooksin palju õues. Paraku ainult õues jooksmisest ei piisanud rühivigade ja rühilihaste nõrkuse korrigeerimiseks. Tegelikult oleks pidanud, ma ei tea, kas just väikelapseas (väikelapsele on harjutuste õiget sooritamist raske selgeks teha vist?), aga kindlasti kooliealisena ja teismelisena, kui keha veel kasvas, tegema pilatese harjutusi keha sisemiste, rühti hoidvate lihaste tugevdamiseks. Aga minu lapsepõlves ei teadnud keegi sellest midagi.

Täiskasvanuna hakkasin harjutusi tegema ja sain nõgusast seljast ning ees kõhust lahti. Ka selg ei väsi enam kiiresti. Rasedusedki pidas selg ilusti vastu. Ainus, millest enam lahti ei saa – ettepoole õlad. Teismelisena (kui veel kasvasin, kõnekeeles öeldes “kondid olid veel pehmed”) oleks ka ettepoole õlad olnud korrigeeritavad – aga hiljaks jäin.

Nii et – pilates. Kas seda just lausa väikelapseeas alustada saab, ei oska öelda (mingist “laste pilatesest” olen ka kuulnud, aga ei tea, kui vanad lapsed seal käivad), aga koolieas peaks kindlasti asja käsile võtma. Siis annab tüdruku rühti veel “päästa”.

Kindlasti konsulteeri füsioterapeudi või kiropraktikuga, sest rühi muutmiseks on reeglina vaja tegeleda süvalihastega, mitte suurte lihasgruppidega nagu kõhulihased või seljalihased. Kui kuskil on pinge, siis huupi suurte lihasgruppide treenimine pigem suurendab seda pinget.

Jah, see on õige. Rühivead nõuavad peenemat lähenemist, huupi mingite lihaste treenimisest pole kasu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Nõgus selg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.