Esileht Ilu ja tervis nohu ja lendamine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: nohu ja lendamine

Postitas:

Kas nohuga tohib lennata lennukiga? Lend 13 tundi pikk, siis vahemaandumine Istanbulis ja veel 3 tundi Tallinnasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:19; 16.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tohib ikka aga soovitan kasutada nohutablette

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvatavasti sõltub anatoomilistest iseärasustest ka. Mul pole lennukis kunagi kõrvadega probleeme olnud ja nohuga ei juhtunud ka midagi. Tuttaval hakkavad alati kõrvad valutama ja nohuga oli tõesti põrgupiin.
Sudafed tabletid vms peaks aitama jah mingil määral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul üks kord tekkis suure nohuga põskkoopa ja kõrva koobastesse selline alarõhk laskumisel, et ma oleks täiskasvanud inimesena suurest julmast valust peaaegu täiest kõrist röökima hakanud. Kannatasin pooluimasena lõpuks röökimata selle julma valu ära, aga võttis 24 h, enne kui mu kuulmine taastus. Samas minu lastel on sageli nina-kõrva-kurgu probleeme, kitsad hingamisteed. lendasime nendega kerge nohuga, pumpasin laskumise ja tõusu ajaks nina neil humeriga võimalikult lahti, andsin allergiarohtu ja lasin kommi lutsutada ja ei mingit valu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohuga võib päris hull olla. kunagi olid abikaasal peale nohuga lendamist mitu päeva kõrvad lukus. Ja ikka nii, et hästi ei kuulnud. Valutasid ka. Katsu vähemalt õhkutõusmise ja maandumise ajaks nina puhtaks saada, see aitab. Kui ikka kõrvad lukku lähevad, siis mina saan nii lahti, et surun nina kinni ja puhun läbi kõrvade välja, see tasakaalustab. Sukeldujad kasutavad ka seda trikki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahetult enne lendu võiks manustada mõnda turset alandavat nohurohtu ja ühtlasi sisse võtta valuvaigisti, igaks juhuks. Valu tekib minu teada eelkõige õhkutõusmisel ja laskumisel, vahepeal mitte

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan nina võimalikult kuivaks õhkutõusu ja maandumise ajaks (Otrivin ja muud kangemad, nohutablett jne), muidu võib kõrva lüüa kohutav valu. Nohuga ma olen lennanud küll ja küll, aga 1 kord on “õnnestunud” see kõrvavalu saada, ikka mitmeks päevaks põrgulikult valutasid. Edaspidi vaatan väga hoolega, et lennu ajaks midagi lurisema ei jääks. Lastel on siiani ok olnud, teen ka soolaveega, lasen nuusata, annan imemiskommi ja nätsu jne. Nüüd tean, et kui mõni laps täiesti kõrist r66gib, siis võivad neil ka kõrvad valutada, see oli päriselt õudne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka kord elus nohuga olnud põrgupiin. Oli juba vana nohu, aga selline valu, et anna otsad. Peale seda ei lenda kunagi ilma, et Sudafedi ninatilgad ja sissevõetavad tabletid kaasas oleksid. Lapsed on mul korduvalt nohuga lennanud ja üks kord isegi kõrvapõletikuga, andsin enne lendu sisse Actifedi siirupit (selles on allergia jaoks ja pesudodfedriin ka) ja pihustasin ninna Xymelini tilkasid, mingit hullu valu pole neil kunagi olnud. Väiksemal samas on terve lapsepõlve alati maandudes kõrvades valu olnud, ilmselt anatoomiline iseärasus.
Enne õhkutõusu ja maandumist rohud sisse, siis on ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:36; 22.02 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen- jäi lisamata, et nohu on 1a lapsel

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 12:19; 16.02 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

siis sa ravimeid ega spreisid kasutada niikuinii veel ei saa, ainult loputada füsioloogilise lahusega, ja imetada (või joota pudelist) õhkutõusmise ja maandumise ajal. neelatamine aitab vältida rõhuga tekkivat kõrvade lukustumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

huh, oma aastasele lapsel ma vist sellist jama ei korraldaks, et nohuga lendama läheks… ta vaeseke ei oska ju sulle öeldagi, mida tunneb. kui kindlustus on (ja ma eeldan, et siiski on, väikeste lastega reisi planeerides mu meelest ainuvõimalik) siis lendate, kui laps terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui valida, kas põrguvalu ja võimalikud tüsistused peale lendu või xymelin ja sudafedi siirup enne maandumist, siis igal juhul ikka ravimid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 17:36; 22.02 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka korra nohuga lennanud, enam seda viga ei tee, võtan kõik võimalikud rohud enne sisse (Sudafed aitab mul hästi). Põrgupiin oli ja tagajärjeks oli minu elu esimene keskkõrvapõletik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seadus ei keela, aga mõni lennufirma on äärmiselt totrate reeglitega, hiljuti just oli artikkel, et kuskil tõsteti üks peeretaja lennukist maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis nohu ja lendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.