Esileht Koolilaps Nohuga kooli

Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )

Teema: Nohuga kooli

Postitas:

Isegi mehega tööd ära jagades oleme mõlemad õhtuks läbi. Vaheldumisi üritame ja õhtuti oma Neid asju saab üldjuhul kauem kanda ka. Oluline võit oleks aga juba seegi, kui töönädala sees vaid 1 pesupäev on.

Ja laup-pühap veedan pesumasina kõrval, et iga paari tunni takka pesu sisse panna ja välja võtta.

Mul 3 last, neist 2 teismelised. Masin käib üle päeva ja lisaks voodipesu pesemine nädalavahetustel.

Palju Teil seda pesu on? Mul ka 2 teismelist ja üldjuhul pesen pesu nädalavahetusel, kui vaja siis ka muidugi nädala sees, aga üldjuhul nädalavahetusel paar masinatäit. Voodipesu pesen ülenädala.

Kui kuivatamiseks on ruumi vähe ja kuivatit ju teemaalgatajal polnud, siis peab jaokaupa pesema, kuna suurt laari pole korraga kuhugi kuivama panna.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 04.09 16:57; 06.09 17:02; 07.09 10:24; 13.09 08:46; 14.09 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka imestan. Mul on kolm last ja ise ma higistan üsna palju, mistõttu pean iga päev vähemalt pluusi ja aluspesu ja sokke vahetama. Iga nädal tuleb mul u 6 masinatäit (tõesti pilgeni täis masinatäit) pesu ja see hunnik pesu, mis kuivatada tuleb ja pärast kokku korjata, on ikka muljetavaldav. Mina olen siiski see kuri lapsevanem, kes 8, 10 ja 12 aastased lapse on kõik kaasanud pesu sorteerimisse, kuivama riputamisse (madalad restid) ja hiljem kokku lappimisse ja kappi panemisse. Ma kategooriliselt keeldun selle pesumäega ihuüksi tegelemast. Ma ausalt öeldes ei tea, miks meil nii palju pesu tekib. Ühe masinatäiega ei saa juba seepärast hakkama, et meil on tumemustad rõivad, heledad värvilised, valged, sportpesu, villane pesu, need kõik pestakse ju eraldi.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-liikmelises peres kasutatakse juba rätikuid 4 tk päevas. Lisaks voodilinad kord nädalas (3 voodit), iga päev uued pluusid, aluspesu, trenniriided. Meil undab masin ikka kaks korda päevas ja nii iga päev.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks suuremaid probleeme asja juures on see, et kui vanasti käisid lapsed kergema nohuga koolis ja nohu pole Covid sümptom, siis miks praegu on nohu vastu vaja sellist võitlust pidada?
Sama küsimus ka “märja” köha korral.
Kuiv köha ja palavik on kõige rohkem Covid teatavasti.
Kui just vaja on võidelda millegagi, siis võiks nendega võidelda.

Aga nagu alati, terve mõistus võidab, see võtab lihtsalt aega.
Üks taustajama on veel ühelapseliste perekondade rohkus, neil on aega paanitseda oma tibununnu pärast, mõnel on veel aega lapsi kodus õpetada ka (ju ei pea tööl käima). Kolme ja enama lapsega perekondades enamasti hullustega ei tegeleta (kas see etapp on möödas juba või lihtsalt ei jõua).

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt mõte, mis tekkis lugedes kõiki neid kuus lehekülge postitusi.

Kuna lapsel jääks muidu haridus saamata on sunnitud ka need vanemad, kes muidu selle paanikaga kaasa ei läheks, alistuma ja asuma oma last iga väiksemagi aevastamise peale testima.
Kui nüüd test osutub positiivseks haarab terviseamet kõik selle lapse lähikondsed luubi alla ja omakorda peavad nüüd need kümned omakorda testima minema jne. Nii lükatakse lumepall veerema ja statistika aina kasvab.

Ma olen päris veendunud et see Covid levib meil juba ammu ja varjatult väga laialt! Pole loogiline et terve suvi otsa ei haigestunud pea keegi ja kõik vanainimesed kes suvisel ajal surid olid covid vabad? See lihtsalt on ebatõnäoline. Aga numbrid olid all, sest polnud põhjust kedagi testida. Statistikat saab igatepidi serveerida.

Küsimus on selles – kelle huvides on tekitada seda paanikat. Ma ei tea ja ma pole ka mingi hull vandenõuteoreetik aga kogu see teater on lihtsalt üle igasuguse normaalsuse piiri läinud. Kas tekitatakse tahtlikult see olukord kus inimesed paaniliselt kartes annavad enda vabadusi käest või kasutatakse lihtsalt head paanikat oma eesmärkide saavutamiseks ära, kuid igal juhul on tulemuseks see, et inimene on aina enam hirmunud ori, kes täidab käsku kaalumata kas käsk on eluterve ja loogiline või mitte.

Filosoofia vallast hea kuulamine teemal ori ja orjameelsus:
https://www.youtube.com/watch?v=GuCFRjARVJk&feature=share&fbclid=IwAR1LQVfT4KKhFf8EEw5n0fesbdDFfpc1CxaNeH1DFA4FxSnfiE6hHh4g6Hg

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu esimene päev on hirmus ja muidugi jäi laps koju ning vastavalt kooli poolt kehtestatud korrale teavitasin ka perearsti. Meie kandis praegu koroonat ei liigu, kodust kaugemal pole käinud, ilmselt tavaline igasügisene nohu. Esimese hooga jäi pereõde nõusse, et ravib kodus, kui läheb hullemaks, anname teada. Mõne aja pärast helistas tagasi, et siiski vastavalt kehtivale korrale kas koroona test või kaks nädalat kodus. Laps tahaks esmaspäeval kooli minna, ilmselt tavaolukorras oleks läinudki, kui oleks ennast hästi tundnud. Koolist kahte nädalat puududa ei taha. Seega testile. Veider, peaks kohe testi tegema, et tulemus oleks võimalikult tõene, aga last, kes ennast halvasti tunneb, ma nagunii testipunkti ei veaks. Praegu aga järjekord, ooteaeg muudab testi tulemuse vähem usutavaks niikuinii.
Huvitav on see, et ega kool ei saa kontrollida, kas laps tegi testi või mitte.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 18:49; 10.10 18:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1 laps ja ilmselt ka rohkem aega mõelda ja näha mis tomub. See korona jama on juba öökimiseni ära tüüdanud. Elu läheb edasi ka koroonaga ei ole mõtet piirangutega lolliks minna. Saadan oma lapse märja ninaga kooli ja kui on tatt ninas ja nina kinni, siis istume kodus.

Üks taustajama on veel ühelapseliste perekondade rohkus, neil on aega paanitseda oma tibununnu pärast,

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 1 laps ja ilmselt ka rohkem aega mõelda ja näha mis tomub. See korona jama on juba öökimiseni ära tüüdanud. Elu läheb edasi ka koroonaga ei ole mõtet piirangutega lolliks minna. Saadan oma lapse märja ninaga kooli ja kui on tatt ninas ja nina kinni, siis istume kodus.

Üks taustajama on veel ühelapseliste perekondade rohkus, neil on aega paanitseda oma tibununnu pärast,

Meil koolis antakse sellisele tilkuvale nohuninale mask ja isoleeritakse ta teistest. Helistatakse vanematele, kui järgi ei tulda, veedab oma päeva koolis isolatsioonis või kui saab, läheb ise koju.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 02.09 16:24; 04.09 22:28; 06.09 13:12; 06.09 14:29; 08.09 20:14; 12.09 14:19; 13.09 22:34; 19.09 19:23; 10.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel on ka lapsi rohkem kui üks+oma töö ja majapidamine.

… majapidamine? Lehmad-lambad-kanad. Kord nädalas pesupäev ja kuna vesi on õues kaevus, siis ämbrite kaupa seda sauna katlasse kanda, kütta ja käsitsi voodilinu nühkida. Pool hektarit põldu, kust kogu perele vajalik köögiviljavaru vajab üles võtmist ja keldrisse tallele panemist. Lisaks nõudepesu mitu korda päevas, käsitsi mõistagi. Puudetegu – talvepuud vaja saagida ja halgudeks raiuda, lisaks riita laduda.

Ah jaa, viljakoristus ka muidugi!

Minul tekkisid sellised kujutluspildid. Loomulikult mõistan ka seda, kui majapidamise all mõeldi robotniiduk õues ja robottolmuimeja toas, pesumasin-kuivati-nõudepesumasin majapidamisruumis ja toidukuller uksekella andmas. Teisel juhul jääb meie peres lastega tegelemiseks piisavalt aega.

Vb on sul lühem tööpäev. Mul on 2 koolilast ja 2 lasteaialast. Õhtul on pere jaoks aega u 3h (17.30- 20.30, kui voodisse sättima). Selle aja sees tuleb pakkuda pisematele lasteaiajärgset lähedust, lahendada laste koduste ülesannetega seotud küsimused, õhtusöök, koristamine, lastega päevast suhtlemine, ülepäeviti pesu pesemine (kuivatit pole, sorteerimine ja kuivama panek võtab oma aja). On ka maja ja aed. Jah, nüüd aias tasapisi toimetamist vähem aga siiski. Isegi mehega tööd ära jagades oleme mõlemad õhtuks läbi. Vaheldumisi üritame ja õhtuti oma tervise ja meelerahu heaks trennis käia, see võtab ühe vanema veel 1,5h kodust õhtuks ära.

Täiskohaga selle aja sees lapsi õpetada… vabandust, mina ei jaksa. Lühiajaliselt saan hakkama, pidevalt ei suuda. Saan aru, et see on minu mätas aga nii on.[/quote

Paljudel on ka lapsi rohkem kui üks+oma töö ja majapidamine.

… majapidamine? Lehmad-lambad-kanad. Kord nädalas pesupäev ja kuna vesi on õues kaevus, siis ämbrite kaupa seda sauna katlasse kanda, kütta ja käsitsi voodilinu nühkida. Pool hektarit põldu, kust kogu perele vajalik köögiviljavaru vajab üles võtmist ja keldrisse tallele panemist. Lisaks nõudepesu mitu korda päevas, käsitsi mõistagi. Puudetegu – talvepuud vaja saagida ja halgudeks raiuda, lisaks riita laduda.

Ah jaa, viljakoristus ka muidugi!

Minul tekkisid sellised kujutluspildid. Loomulikult mõistan ka seda, kui majapidamise all mõeldi robotniiduk õues ja robottolmuimeja toas, pesumasin-kuivati-nõudepesumasin majapidamisruumis ja toidukuller uksekella andmas. Teisel juhul jääb meie peres lastega tegelemiseks piisavalt aega.

Vb on sul lühem tööpäev. Mul on 2 koolilast ja 2 lasteaialast. Õhtul on pere jaoks aega u 3h (17.30- 20.30, kui voodisse sättima). Selle aja sees tuleb pakkuda pisematele lasteaiajärgset lähedust, lahendada laste koduste ülesannetega seotud küsimused, õhtusöök, koristamine, lastega päevast suhtlemine, ülepäeviti pesu pesemine (kuivatit pole, sorteerimine ja kuivama panek võtab oma aja). On ka maja ja aed. Jah, nüüd aias tasapisi toimetamist vähem aga siiski. Isegi mehega tööd ära jagades oleme mõlemad õhtuks läbi. Vaheldumisi üritame ja õhtuti oma tervise ja meelerahu heaks trennis käia, see võtab ühe vanema veel 1,5h kodust õhtuks ära.

Täiskohaga selle aja sees lapsi õpetada… vabandust, mina ei jaksa. Lühiajaliselt saan hakkama, pidevalt ei suuda. Saan aru, et see on minu mätas aga nii on.

Mõistlik oleks teil võtta koduabiline.

Pakud ennast tasuta abiliseks?

miks tasuta?

Kui tasu eest, siis maksad ise selle kinni? Ma ei suuda mõista täiskasvanuid, kes arvavad, et kõik peavad elama nagu nemad. Kes reaalselt arvavadki, et soovitus võtta koduabiline on kuskilt otsast mõistlik. Kui inimesel on piisavalt raha ja ta ei suuda või ei taha ise oma kodu eest hoolitseda, siis loomulikult, võtku koduabiline. Samas arvata, et inimene rügab pikki päevi tööl selleks, et osa siis koduabilisele maksta… pigem võib arvata, et see palk ei ole seal ülearu hea, sest muidu pigem töötaks pisut vähem ja veedaks rohkem aega perega. Äkki saaks aru, et kõik ei teeni tuhandeid. Eriti praegu kus massiliselt igal pool koondatakse. Usun, et enamus inimesi annab endast maksimumi aga inimesed on erinevad. Pole kellegi asi anda teiste toimetulekule hinnanguid. Ole õnnelik kui saad teistest paremini hakkama aga jäta teiste kritiseerimine või arvustamine.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.09 23:59; 10.09 20:18; 13.09 23:51; 20.09 15:46; 17.10 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolist saadeti juhend, et koju tuleb jääda ka väikese nohu ja kerge köhaga… ???? täielik jama.

Meil veel absurdsemad juhised. Laps peab koju jääma ka kerge väsimusega, kui pole ühtki muud tundemärki algavast haigusest.

Sisuliselt tähendab see seda, et minu lapsed see aasta rohkem kooli ei lähe. Nad on koolinädala sees stabiilselt väsinud.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päriselt räägite, et iga nohuga suunatakse testima? Mulle tundub see küll ülepingutatuna.

Ma tahaks tõesti näha, kuidas õpetajad suudavad tagada ühtlase õpetamise taseme, kui laps puudub nohuga igas trimestris mitmeid nädalaid.

Minu algklassi laps oli kodus just paar päeva, aga homme saadan kooli, sest reaalselt laps nuuskab paari tunni peale korra, palavikku ega muud ei ole olnud. Mina perearstiga ühendust ei ole võtnud ja ei kavatse teda koormama hakata iga nohuga.

Täpselt sama seis siinpool. Ainult et oli algul ka kurguvalu ja hiljem tekkis kerge köha. Kõik tema tavapärased viirussümptomid tavapärases järjekorras ja kestuses. Homme läheb kooli, näis, mitu tundi lastakse olla.

Tead! Kerige te ….. kohta sellise suhtumisega, kes pooltõbiseid kooli lasevad! Ausalt! Palju ebaviisakaid sõnu saadan teie suunas! Südamest kohe. Just teie pärast lähevadki kõik need vastikud viirused niivõrd laialt liikvele. Teie pärast kohusetundlikumad inimesed kannatavad, kes lapse alati 100% terveks ravivad ja töölt eemal on. Teie lapsel on kerge nohu-köha, minu lapsel on aga kahjuks sellised kõrvakäigud, et üle ühe nohu tuleb tal mädane kõrvapõletik ja sinna ei saa mitte midagi parata. Kõrvakile perforatsioon ja oht kuulmine kaotada. Suur tänu selle eest! Mu laps käis 3 päeva koolis ja on tugev nohu ja kurguvalu juba, ravin ja muretsen ja loodan, et ei tule järjekordne raske kõrvapõletik.

Praegu on selgelt välja öeldud sadu kordi, et sümptomitega ei minda teiste inimeste seltskonda. Ja ikka on vastutustundetuid niii palju….

Kuidas praegune koroona-aasta sinu probleemi osas eriline on? Sul on ju sama probleem olnud kõik aastad!

Ja ilmselge on ka see, et kui sul on selge erivajadusega laps, siis taolistel erandjuhtudel pead oma lapse jaoks lahendust otsima ikka sina, mitte kogu ülejäänud, erivajadusteta, kollektiiv.

See paraku on nii, iga erivajadusega.

Väikeklassid, koduõpe jne, pöördu Rajaleidjasse. Selline laps, keda ähvardab reaalne kurtus, ei saagi meie kliimas suurklassis käia, olgu siis koos või ilma koroonata.

Lahendus võib olla ka ajutiselt sooja kliimasse kolimine, et lapse kõrvu edaspidisest kahjustusest säästa.

Aga siinne ropendamine ja sõimamine ei muuda lapse jaoks küll miskit paremaks.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga perearst ei kutsugi ju iga nohu-köhaga enda juurde. Ta teeb telefoni teel saatekirja, mille alusel läheb inimene ennast testima. Kui test on negatiivne, ravib ta rahulikult oma nohu ja köha kodus ning kui tüsistusi ei teki, pole koormus perearstile ju suurem kui 5 minutit telefonikõneks ja saatekirja tegemiseks.

Aga selleks kõigeks on vaja see perearst või pereõde telefoni teel kätte saada, aga see on praktiliselt võimatu, isegi tavaolukorras pidid pool päeva muudkui helistama, et üldse löögile saada, nüüd, kui veel kõik nohuninad kohustuslikus korras helistama peavad, siis ilmselt veel võimatum.

Sinu perearstikeskuses veel e-maili teel suhtlemist leiutatud ei ole, aastal 2020 reaalselt väntad mingile numbrile helistada?!

Palun otsi endale tänapäevane perearstikeskus.

Meil toimib asi kui õlitatult e-maili vahendusel, hiljemalt järgmisel hommikul on kas saatekiri, retsept või arsti aeg mul meilis vastusena.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ei ela linnades. Mul on lähim testimispunkt 56 km kaugusel. Kes selle kinni maksab, kui ma iga lapse puhul hakkan iga nohuga sinna sõitma? Mul on kolm kooliealist last…

Kolme lapse puhul maksab riik päris korralikku toetust. See raha on ettenähtud lastele. Kui laps haige, siis sellesama raha eest sõidadki testima. Kogu pesakonna paned autosse ja lähetegi. 100 kilomeetri läbimiseks ei kulu 500 euri.

Ega nad mul siis korraga haigeks jää. Eelmise nädala neljapäeval ütles noorim, et nina on kinni. Jäi koolist koju. Selle loogika järgi oleks pidanud ma reedel perearstile helistama ja testima minema. Täna ütles keskmine laps, et hakkab nohu tulema. Järelikult homme pean helistama perearstile ja minema testi tegema. Niimoodi on kulunud juba kaks tööpäeva ja 200 kilomeetrit. Eeldan, et vanem laps jääb haigeks nädala teisel poolel. Jälle töövaba päev ja 100 km. Võimalik, et mind ennast tabab see nohu järgmise nädala algul. Jään koju ja jälle 100 km. Noorim on vahepeal terveks saanud ja kooli läinud ning alustab mõne aja pärast uue nohuga. Jälle vaba päev ja uus test ja uus 100 km.

Millal ma tööd teen? Olen ise õpetaja ja nõustun, et nohuga lapsed võiksid olla kodus ja ka minu lapsed on kodus kuni nohu välja ravitud. Aga iga lihtsa nohu peale ma testi tegema ei sõida.

No kus karukannis peab ometi elama, et lähim perearst on 56 kilomeetri kaugusel? Jumala eest, kui ressursse pole, et täisisolatsioonis laias laanes elada, siis koli ometi kuhugi inimkonnale lähemale!

Saavad lapsed testitud ja ei pea stressama kütusekulu pärast!

Muidu ei iriseks, aga sa ise ju rahulolematu, perearsti visiit võtab terve päeva (mul küll ei võtaks, mu auto sõidab ikka natuke kiiremini:) ja lausa nõuad, et keegi su transpordikulu laste arsti juurde viimiseks kinni peaks maksma.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu praegune lugu seoses teemaga “nohuga kooli”

Lapsed on koolis käinud sel õppeaastal 3 päeva. Siis jäid kohe nohuseks ja kohusetundlikuna jätsin nad koju. Helistasin arstile, julgelt nädal kästi kodus istuda ja nohu ravida. Lapsed said terveks ja saaks juba ammu kooli minna, aga häda selles, et jäin ise tõbiseks ning veidi hullemini kui lapsed (nende enda käest sain). Köha ja tugev kõrivalu oli lisaks hullule nohule.

Perearst ütles, et mul tuleb minna koroonatestile! Ja keegi meie perest kuskile enne minna ei tohi, sealhulgas lapsed kooli mitte, kui minu tulemus on käes.

Noh, istume siis ilmselt ka järgmise nädala kodus. Mul on tervis nüüd juba korras, aga koroonatestile aja saamine võttis aega 4 päeva (homme lähen) ja mul pole aimugi, kaua võtab aega tulemuse saamine.

Mul on reaalselt tunne, et ei tasu ära see aasta üldse selle kooliga jahmerdamine. Võtaks lapsed nagunii siis pigem üldse kodusel õppele (nagunii oleme kodus ilmselt suure osa ajast), oleks kõik terved vähemalt ja ei peaks mingite testide-asjade pärast muretsema. Keegi perest ikka nohune ja haige on ju iga kuu sügis-talvisel ajal…

Imelik on see ilmaelu praegu küll…

Vastus tuleb järgmine päev.

Ega ikka ei tule küll. Testijate koormus hetkel selline, et vastuse sain kolmanda päeva hilisõhtul. See siis Tallinna situatsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel on ka lapsi rohkem kui üks+oma töö ja majapidamine.

… majapidamine? Lehmad-lambad-kanad. Kord nädalas pesupäev ja kuna vesi on õues kaevus, siis ämbrite kaupa seda sauna katlasse kanda, kütta ja käsitsi voodilinu nühkida. Pool hektarit põldu, kust kogu perele vajalik köögiviljavaru vajab üles võtmist ja keldrisse tallele panemist. Lisaks nõudepesu mitu korda päevas, käsitsi mõistagi. Puudetegu – talvepuud vaja saagida ja halgudeks raiuda, lisaks riita laduda.

Ah jaa, viljakoristus ka muidugi!

Minul tekkisid sellised kujutluspildid. Loomulikult mõistan ka seda, kui majapidamise all mõeldi robotniiduk õues ja robottolmuimeja toas, pesumasin-kuivati-nõudepesumasin majapidamisruumis ja toidukuller uksekella andmas. Teisel juhul jääb meie peres lastega tegelemiseks piisavalt aega.

Vb on sul lühem tööpäev. Mul on 2 koolilast ja 2 lasteaialast. Õhtul on pere jaoks aega u 3h (17.30- 20.30, kui voodisse sättima). Selle aja sees tuleb pakkuda pisematele lasteaiajärgset lähedust, lahendada laste koduste ülesannetega seotud küsimused, õhtusöök, koristamine, lastega päevast suhtlemine, ülepäeviti pesu pesemine (kuivatit pole, sorteerimine ja kuivama panek võtab oma aja). On ka maja ja aed. Jah, nüüd aias tasapisi toimetamist vähem aga siiski. Isegi mehega tööd ära jagades oleme mõlemad õhtuks läbi. Vaheldumisi üritame ja õhtuti oma tervise ja meelerahu heaks trennis käia, see võtab ühe vanema veel 1,5h kodust õhtuks ära.

Täiskohaga selle aja sees lapsi õpetada… vabandust, mina ei jaksa. Lühiajaliselt saan hakkama, pidevalt ei suuda. Saan aru, et see on minu mätas aga nii on.[/quote

Paljudel on ka lapsi rohkem kui üks+oma töö ja majapidamine.

… majapidamine? Lehmad-lambad-kanad. Kord nädalas pesupäev ja kuna vesi on õues kaevus, siis ämbrite kaupa seda sauna katlasse kanda, kütta ja käsitsi voodilinu nühkida. Pool hektarit põldu, kust kogu perele vajalik köögiviljavaru vajab üles võtmist ja keldrisse tallele panemist. Lisaks nõudepesu mitu korda päevas, käsitsi mõistagi. Puudetegu – talvepuud vaja saagida ja halgudeks raiuda, lisaks riita laduda.

Ah jaa, viljakoristus ka muidugi!

Minul tekkisid sellised kujutluspildid. Loomulikult mõistan ka seda, kui majapidamise all mõeldi robotniiduk õues ja robottolmuimeja toas, pesumasin-kuivati-nõudepesumasin majapidamisruumis ja toidukuller uksekella andmas. Teisel juhul jääb meie peres lastega tegelemiseks piisavalt aega.

Vb on sul lühem tööpäev. Mul on 2 koolilast ja 2 lasteaialast. Õhtul on pere jaoks aega u 3h (17.30- 20.30, kui voodisse sättima). Selle aja sees tuleb pakkuda pisematele lasteaiajärgset lähedust, lahendada laste koduste ülesannetega seotud küsimused, õhtusöök, koristamine, lastega päevast suhtlemine, ülepäeviti pesu pesemine (kuivatit pole, sorteerimine ja kuivama panek võtab oma aja). On ka maja ja aed. Jah, nüüd aias tasapisi toimetamist vähem aga siiski. Isegi mehega tööd ära jagades oleme mõlemad õhtuks läbi. Vaheldumisi üritame ja õhtuti oma tervise ja meelerahu heaks trennis käia, see võtab ühe vanema veel 1,5h kodust õhtuks ära.

Täiskohaga selle aja sees lapsi õpetada… vabandust, mina ei jaksa. Lühiajaliselt saan hakkama, pidevalt ei suuda. Saan aru, et see on minu mätas aga nii on.

Mõistlik oleks teil võtta koduabiline.

Pakud ennast tasuta abiliseks?

miks tasuta?

Kui tasu eest, siis maksad ise selle kinni? Ma ei suuda mõista täiskasvanuid, kes arvavad, et kõik peavad elama nagu nemad. Kes reaalselt arvavadki, et soovitus võtta koduabiline on kuskilt otsast mõistlik. Kui inimesel on piisavalt raha ja ta ei suuda või ei taha ise oma kodu eest hoolitseda, siis loomulikult, võtku koduabiline. Samas arvata, et inimene rügab pikki päevi tööl selleks, et osa siis koduabilisele maksta… pigem võib arvata, et see palk ei ole seal ülearu hea, sest muidu pigem töötaks pisut vähem ja veedaks rohkem aega perega. Äkki saaks aru, et kõik ei teeni tuhandeid. Eriti praegu kus massiliselt igal pool koondatakse. Usun, et enamus inimesi annab endast maksimumi aga inimesed on erinevad. Pole kellegi asi anda teiste toimetulekule hinnanguid. Ole õnnelik kui saad teistest paremini hakkama aga jäta teiste kritiseerimine või arvustamine.

Ühelt poolt olen sinuga nõus, et üleolevalt sinu ajapuudusesse suhtuda ei ole ilus.

Teisalt. Me kõik teoorias peaks saama nii palju lapsi, kui palju suudame probleemideta üles kasvatada. Sul on neid lausa neli ja riburada kõik suhteliselt väikesed. See ongi ju ulmeraske ettevõtmine! Millele te küll mehega mõtlesite, kui saite neli last järjest ja ainus toimiv äriplaan sisaldab sinu ehk pereema jätkuvat täiskoormusega tööl käimist?! Juba see on võimatu missioon ja kõige õudsem sealjuures on, et isegi sellise mudeli puhul ei jää niigi palju vaba raha, et selle eest abi palgata.

Teie pere võimaluste juures on neli last ilmselgelt liiga palju, sest masinavärk ehk siis sina ja mees peate vastupidamise viimase vindi peal rabama ja niiviisi pikki aastaid veel. Iga ootamatu tagasilöök põhjustab augu eelarves ja vaimses heaolus. See ei ole jätkusuutlik ega tervislik.

 

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 10.10 00:00; 10.10 01:00; 10.10 01:47; 10.10 01:57; 10.10 02:27; 10.10 02:56;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ei, õpetaja ei manusta õpilastele mingeid ravimeid. Laps võtab ise. Kui ikka päriselt tihti allergiatega kimpus või muid kroonilisi haiguseid, siis tuleb lapsele ravimite võtmine selgeks õpetada. Vastasel juhul, jah istubki oma kroonilise hädaga kodus ja vanem annab ise rohtu. Allergia puhul tegelikult saaks rohu enne koolipäeva ära võtta, kui on teada, et allergeen õhus.

kas ma võiksin palun ise otsustada, kas mu laps nuuskab või võtab allergiarohtu? kui allergeen ei ole teada ja nohu kestab terve kooliaasta (jah, vaheaegadel ei ole), siis mis pagana pärast peaks laps praktiliselt aastaringselt mingit ravimit tarvitama, kui elada on võimalik ka ilma? lihtsalt selle pärast, et teised ei näeks, et tal nohu on!?

Kui su lapse pidev nuuskamine segab teisi lapsi ja ega kõik ümberringi ei tea mis nohu see on ja lapsel silti küljes ei ole, siis pead sa sellega tegelema, kas andma lapsele ravimit või laps ei käi kollektiivis.

praegu sa lihtsalt ülbad.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt 05.09 10:39; 05.09 12:32; 06.09 13:27; 06.09 14:01; 06.09 18:30; 06.09 18:37; 06.09 18:44; 08.09 09:42; 08.09 09:48; 11.09 09:32; 14.09 09:45; 14.09 09:47; 10.10 12:58;
To report this post you need to login first.

Nohu pole ju üldse covid-19 sümptom.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 16:15; 10.10 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu pole ju üldse covid-19 sümptom.

Pole oluline. Ükskõik mis haigustunnusega tuleb jääda koju ja teavitada perearsti. Testide jaoks on raha eraldatud. Miskipärast on lastel palju seedehäireid. Sellega ei saadeta testima.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.09 18:49; 10.10 18:51;
To report this post you need to login first.

Nohu pole ju üldse covid-19 sümptom.

Pole oluline. Ükskõik mis haigustunnusega tuleb jääda koju ja teavitada perearsti. Testide jaoks on raha eraldatud. Miskipärast on lastel palju seedehäireid. Sellega ei saadeta testima.

No see on ikka üsna jabur jutt. Kui hammas valutab, tuleb ka koju jääda? Või kui liigesed valu teevad? Või on silmapõletik? Mul allergikuna on pidevalt nina nohune, ma ei saa ometi seepärast kodus istuda.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.10 16:15; 10.10 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nohu pole ju üldse covid-19 sümptom.

Pole oluline. Ükskõik mis haigustunnusega tuleb jääda koju ja teavitada perearsti. Testide jaoks on raha eraldatud. Miskipärast on lastel palju seedehäireid. Sellega ei saadeta testima.

No see on ikka üsna jabur jutt. Kui hammas valutab, tuleb ka koju jääda? Või kui liigesed valu teevad? Või on silmapõletik? Mul allergikuna on pidevalt nina nohune, ma ei saa ometi seepärast kodus istuda.

Kui lapsel valutab hammas või on silmapõletik, siis loomulikult ei lähe ta kooli.  Liigesevalusid reeglina lastel pole, aga kui tõesti on, siis on laps tõenäoliselt arsti järelevalvel  ja valud kontrolli all.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 02.09 16:24; 04.09 22:28; 06.09 13:12; 06.09 14:29; 08.09 20:14; 12.09 14:19; 13.09 22:34; 19.09 19:23; 10.10 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nüüd istumegi jälle kodus nädalakese. Meie 6nda klassi preili käib 2 nädalat koolis ja siis kooli korra järgi nädal nohu tõttu kodus. Oi kuidas tahaks vanduda. Kui muidu käidi ikka ka nohuga koolis, siis nüüd ei julgegi saata. Tegu on ka õpiabi vajava lapsega, mis arvate mis nüüd saab kui koguaeg kodus istume. Enamus eestlasi luriseb pool aastat, mina küll käin ka rannas taskurätik trikoo vahele peidetult. Meil siin imelikus vööndis ju üks viirus ajab teist taga ja nii kui kaks eestlast kokku saavad vahetavad nad kohe mõne viiruse. Koolis üks nooremapoolne õpetaja oli ühel lapsele soovitanud nina nuusata…hakkab parem nii lapsel kui õpetajal. Noh lapsed ei julge ka nuusata, lörisevad tasahilju, muidu saadetakse koju. Oleme ikka täitsa hädas ja minul on ka pikad päevad tööl ning õppimine see, jah sellega ei tule me üksi kodus toime.

Meelsasti annaks talle maski ja saadaks kooli. Peabki vist nii tegema, las saadavad koju kui tahavad.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik ei ela linnades. Mul on lähim testimispunkt 56 km kaugusel. Kes selle kinni maksab, kui ma iga lapse puhul hakkan iga nohuga sinna sõitma? Mul on kolm kooliealist last…

Kolme lapse puhul maksab riik päris korralikku toetust. See raha on ettenähtud lastele. Kui laps haige, siis sellesama raha eest sõidadki testima. Kogu pesakonna paned autosse ja lähetegi. 100 kilomeetri läbimiseks ei kulu 500 euri.

Ega nad mul siis korraga haigeks jää. Eelmise nädala neljapäeval ütles noorim, et nina on kinni. Jäi koolist koju. Selle loogika järgi oleks pidanud ma reedel perearstile helistama ja testima minema. Täna ütles keskmine laps, et hakkab nohu tulema. Järelikult homme pean helistama perearstile ja minema testi tegema. Niimoodi on kulunud juba kaks tööpäeva ja 200 kilomeetrit. Eeldan, et vanem laps jääb haigeks nädala teisel poolel. Jälle töövaba päev ja 100 km. Võimalik, et mind ennast tabab see nohu järgmise nädala algul. Jään koju ja jälle 100 km. Noorim on vahepeal terveks saanud ja kooli läinud ning alustab mõne aja pärast uue nohuga. Jälle vaba päev ja uus test ja uus 100 km.

Millal ma tööd teen? Olen ise õpetaja ja nõustun, et nohuga lapsed võiksid olla kodus ja ka minu lapsed on kodus kuni nohu välja ravitud. Aga iga lihtsa nohu peale ma testi tegema ei sõida.

No kus karukannis peab ometi elama, et lähim perearst on 56 kilomeetri kaugusel? Jumala eest, kui ressursse pole, et täisisolatsioonis laias laanes elada, siis koli ometi kuhugi inimkonnale lähemale!

Saavad lapsed testitud ja ei pea stressama kütusekulu pärast!

Muidu ei iriseks, aga sa ise ju rahulolematu, perearsti visiit võtab terve päeva (mul küll ei võtaks, mu auto sõidab ikka natuke kiiremini:) ja lausa nõuad, et keegi su transpordikulu laste arsti juurde viimiseks kinni peaks maksma.

Loe hoolega, ma ütlesin, et lähimad testimispunktid on nii kaugel, mitte minu perearst. Selleks, et elada testimispunktist nii kaugel, ei pea väga karukannis üldse elama.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.09 17:43; 07.09 01:06; 12.10 07:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pajepatt pole see nohu? Keegi veel üldse usub ka seda koroona paska? Oma lapsed saadaks kindlasti nohuga kooli, ega nad suhkrust pole mul tehtud

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pajepatt pole see nohu? Keegi veel üldse usub ka seda koroona paska? Oma lapsed saadaks kindlasti nohuga kooli, ega nad suhkrust pole mul tehtud

Õnneks saadetakse su lapsed sama kiirelt sealt koju. Pajebai siis nendega seal.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.09 23:59; 10.09 20:18; 13.09 23:51; 20.09 15:46; 17.10 14:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 151 kuni 174 (kokku 174 )


Esileht Koolilaps Nohuga kooli