Esileht Ilu ja tervis Nohuga testima?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Nohuga testima?

Postitas:

Kas keegi on puhtalt nohu pärast koroonatestile läinud? Muidu ju nagu igaastane normaalsus meie kliimas, aga samas?Muid probleeme ei tundu olevat(veel), lähikontakte olevat ei tea, pidudel ei käi. Teised kodused ka terved. Mis see siis õige oleks?

+5
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 12:20; 10.11 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise lähen ka paari köhatuse pärast testima, sest töötan sellises kohas. Soovitan küsida nõu perearsti infoliinilt 1220.

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui paari kôhatuse pârast, siis ma peaksin neid teste igal nädalal tegema. Olen kodukontoris, aga lapsed ju koolis ja lasteaias.

+18
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 12:20; 10.11 12:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te praegusel koroonaajal seksi teete? Kui partneriks on ainult oma mees, siis vist pole vaja karta (kui mehel pole lisaks teisi partnereid), aga kui endal on mitu sekspartnerit, siis on oht suurem.

+4
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Perearst ütleb. Mind saatis küll.

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 13:10; 10.11 20:35; 10.11 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna,  aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

+5
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:54; 10.11 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perearst ütleb. Mind saatis küll.

Sama.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:58; 10.11 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin eile nohu pärast testimas.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna, aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

Ma peaks iga päev testimas käima! Esiteks on mul nii allergiline kui krooniline nohu. Vahest ajab nohu ka köhima. Aevastan väga tihti. Aegajalt ka kurk kergelt valus või kähe. Mul on nii koguaeg.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige on pöörduda perearsti poole ja tema otsustab.

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna, aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

Tihti on nii, et viirushaiguse sümptomid tekivad inimesel just pärast külmetumist vms kehale stressi tekitavat olukorda, mis viirusele nö. hoo sisse annavad. Kuna ma ei kujuta ette, et su märjast peast saaks vesi kuidagi nina kaudu välja tilkuma hakata, siis pigem arvan, et su kerge nohu on ikka mingi viirusega seotud. Iseasi, kas see just koroonaviirus on.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Mul oli kuu aega tagasi väike nohu. Kaks nädalat tagasi valutas pea paar päeva. Nädal tagasi oli natukene kurk haige. Kui kuulata terviseamet soovitusi, siis ma oleks pidanud juba kolm korda käima testimas selle aja jooksul, aga mul on igal sügisel nii, sest liigun palju väljas, vahel lühiajaliselt ka jope ja sallita. Ma pole ka ühegi koroonapositiivsega kontaktis olnud oma teada ja terve olen ka siiamaani.

+4
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te praegusel koroonaajal seksi teete? Kui partneriks on ainult oma mees, siis vist pole vaja karta (kui mehel pole lisaks teisi partnereid), aga kui endal on mitu sekspartnerit, siis on oht suurem.

Mina teen nii, et mõlemal on FFP3 peas, teeme koerapoosis ja kähkuka mitte kauem kui 10 min. Ja siis kohe punuma.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te praegusel koroonaajal seksi teete? Kui partneriks on ainult oma mees, siis vist pole vaja karta (kui mehel pole lisaks teisi partnereid), aga kui endal on mitu sekspartnerit, siis on oht suurem.

Interneti teel loomulikult.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:54; 10.11 18:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna, aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

Ma peaks iga päev testimas käima! Esiteks on mul nii allergiline kui krooniline nohu. Vahest ajab nohu ka köhima. Aevastan väga tihti. Aegajalt ka kurk kergelt valus või kähe. Mul on nii koguaeg.

Olukorrad ongi erinevad. Minu otsene juht on koroonafoobik- kui ta kuuleb kedagi aevastamas, nuuskamas või, hoidku jumal, köhimas, saadetakse joonelt koju ja ei lubata enne tööle, kui testimas käidud. Minul oli väga kerge nohu, ilma mingi palavikuta ja see möödus 2-3 päevaga. Juht aga kuulis mind nuuskamas ja ütles, et minu tööpäev on tänaseks lõppenud ning pöördugu ma perearsti poole. Sain järgmisel päeval negatiivse tulemuse teada ja teavitasin sellest ka juhti. Selle peale arvas ta, et võiksin kohe tööle tulla 🙂 Sorry, aga perearst andis haiguslehe kümneks päevaks. Selline tsirkus käib meil tööl juba 2 kuud.

+11
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 13:58; 10.11 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult nohu vast pigem ei kuulu koroonasümptomite hulka.

Kui ei pea just rahva hulka minema, siis teeksin tööd kodukontorist, vähendaks kontakte ja raviks ennast. Testima läheks siis, kui hakkab muid sümptomeid lisanduma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna, aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

Ma peaks iga päev testimas käima! Esiteks on mul nii allergiline kui krooniline nohu. Vahest ajab nohu ka köhima. Aevastan väga tihti. Aegajalt ka kurk kergelt valus või kähe. Mul on nii koguaeg.

Olukorrad ongi erinevad. Minu otsene juht on koroonafoobik- kui ta kuuleb kedagi aevastamas, nuuskamas või, hoidku jumal, köhimas, saadetakse joonelt koju ja ei lubata enne tööle, kui testimas käidud. Minul oli väga kerge nohu, ilma mingi palavikuta ja see möödus 2-3 päevaga. Juht aga kuulis mind nuuskamas ja ütles, et minu tööpäev on tänaseks lõppenud ning pöördugu ma perearsti poole. Sain järgmisel päeval negatiivse tulemuse teada ja teavitasin sellest ka juhti. Selle peale arvas ta, et võiksin kohe tööle tulla ???? Sorry, aga perearst andis haiguslehe kümneks päevaks. Selline tsirkus käib meil tööl juba 2 kuud.

Teil oleks mõistlik seal vähemalt poole kollektiiviga korraga “haigeks jääda” aevastada ja köhida oskab vast igaüks. Küll siis ülemusel see foobia üle läheb kui kedagi tööd tegemas pole enam. Siis kõlbab ehk natuke nohune/köhane ka tööpostile. Selle koronaga on ikka räigelt üle võlli mõnel pool mindud.

+13
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 18:54; 10.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Mul oli kuu aega tagasi väike nohu. Kaks nädalat tagasi valutas pea paar päeva. Nädal tagasi oli natukene kurk haige. Kui kuulata terviseamet soovitusi, siis ma oleks pidanud juba kolm korda käima testimas selle aja jooksul, aga mul on igal sügisel nii, sest liigun palju väljas, vahel lühiajaliselt ka jope ja sallita. Ma pole ka ühegi koroonapositiivsega kontaktis olnud oma teada ja terve olen ka siiamaani.

Mul on täpselt sama muster olnud eelmine kuu. Siis helistasin ka pereõele aga too ütles, et kui on köha,nohu siis saadaks testile aga kuna olid eraldi erineval ajal ei ole corona sümptomid. Selle kuu algul sain vist tuult või külma siis oli kurk päev läbi jube valus ja ajas rögisema kogu aeg. Järgmine päev oli paks nohu, põskkoopad valutasid, nägu turses, peavalu kolm päeva veel. Perearst saati seepeale testile ja see oli negatiivne. Aga seda ju ei kontrolli keegi, kas äkki olen juba põdenud.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 18:54; 10.11 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei läinud. Praegu vist soovitatakse küll iga väikseimagi sümptomiga testima minna, aga kuna olin enda kerge nohu põhjuses täiesti kindel (läksin hommikul märja peaga välja ja tund hiljem hakkas nina tilkuma), siis ei läinud.

Ausalt, no uskumatu, et endiselt on inimesi, kes ei saa aru haigestumise protsessist ja peavad viirushaigusi ja külmetushaigusi mingiteks eriliigilisteks haigusteks!!! See, kui sa külmetad ja peale seda haigeks jääd, tähendab, et külmetamise tõttu sinu immuunsus langes ning mõni viirus või krooniliselt resideeruv bakter aktiveerus. Seega on sügavalt rumal sinu mõttekäik, millega sa koroona välistasid, sest olid “täiesti kindel oma nohu põhjuses”.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 13:10; 10.11 20:35; 10.11 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu otsene juht on koroonafoobik- kui ta kuuleb kedagi aevastamas, nuuskamas või, hoidku jumal, köhimas, saadetakse joonelt koju ja ei lubata enne tööle, kui testimas käidud. Minul oli väga kerge nohu, ilma mingi palavikuta ja see möödus 2-3 päevaga. Juht aga kuulis mind nuuskamas ja ütles, et minu tööpäev on tänaseks lõppenud ning pöördugu ma perearsti poole. Sain järgmisel päeval negatiivse tulemuse teada ja teavitasin sellest ka juhti. Selle peale arvas ta, et võiksin kohe tööle tulla

Väga mõistlik juht teil. Erinevalt sinust. Jah, võib olla proovile ei peaks iga aevastusega saatma, aga kui ikka juba püsivalt nuuskad, siis arva ise oma nohu ükskõik kui väikeseks, tööl sinu koht ei ole. Õnneks on meil tööl olnud juba aastaid selline karm kord, et keegi haigena tööle ei tule ja kui on tulnud, siis käib, teeb oma hädavajaliku asja ära ja läheb minema. See on juhtkonna seisukoht ja sekretär väga hoolikalt valvab, et keegi kontoris pisikuid ei laotaks. Absoluutselt õige lähenemine ja krt, leidke mingi viis, kuidas tervist tugevdada, kui ikka täiskasvanuna kogu aeg tatt lippab ja vaja haigena tööl ringi kolada. Vihjeks – selles võibki asi olla, et kogu aeg kontoris pisikud lehvivad, sest kõik on “ah ainult natuke nohused”.

+6
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.11 13:10; 10.11 20:35; 10.11 20:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind saatis perearst nohu puhul, jube valus oli, sest nina haige

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kuu aeg juba nohu, hull värk ja suurt ei taandu.

Noh, aprillist septembrini pole, seega 4 kuud veel haige olla.

See kliima ei sobi mulle ja vaevalt et kuuajane nohu ja kerge kurguvalu covid on. Eriti kui elad koos paljude inimestega kes on terved kórval.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul nohu, testima ei läinud. Olen kodune ja vajalikud käigud teen maskiga ning hoian pikivahet (koduse inimesena saan valida kellaaegu millal toidupoodi lähen) ja toidupoes maksan iseteeninduskassas.   Kui käiksin kollektiivis tööl või läviksin rohkem inimestega- siis teeksin testi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perearst saadab kõigega testima. Nüüd me lihtsalt ei helista talle enam ???? Süümekad küll, aga see ei ole ju normaalne, kui igal nädalal vähemalt 1 pereliige peab käima koroonatesti tegemas. Sügis-talvisel perioodil on väga tihti kellelgi meist “justkui midagi kurguga” või “nina kinni – hakkab vist nohu tulema”.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 18:00; 27.12 20:36;
To report this post you need to login first.

Kas te praegusel koroonaajal seksi teete? Kui partneriks on ainult oma mees, siis vist pole vaja karta (kui mehel pole lisaks teisi partnereid), aga kui endal on mitu sekspartnerit, siis on oht suurem.

Normaalsel inimesel ei olegi mitu sekspartnerit korraga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust teil on õnnestunud neid viiruseid üldse korjata? Ma ei kanna maski, töötan inimestega, mul pole üle aasta juba nohu ega kurguvalu olnudki.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust teil on õnnestunud neid viiruseid üldse korjata? Ma ei kanna maski, töötan inimestega, mul pole üle aasta juba nohu ega kurguvalu olnudki.

Ma tahaks teada, kuidas see SUL õnnestub 😀 😉

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.12 18:00; 27.12 20:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Nohuga testima?