Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nõmedad (moe)sõnad

Näitan 24 postitust - vahemik 181 kuni 204 (kokku 204 )

Teema: Nõmedad (moe)sõnad

Postitas:
kriti

mahe, öko tooted siis. mul tulevad külmavärinad peale, kui keegi neid kasutab.

protseduur, mingi ebameeldiva tegevuse kohta. Laual on, viimasel ajal poliitikute kõnepruugis.

Ja absoluutselt ei kannata, kui keegi kuskil telesaates ökitab, st iga sõna vahele, eee, ööö jne.

+8
-13
Please wait...

Postitas:
ilutegija

Aga ta vist mõtles seda, et inimesed kasutavad neid sõnu valesti. Arvatavasti ta on kuulnud, kuidas kellegi kohta öeldakse, et tal on spekter/spektrum või et ta on spektris/spektrumis, kui tegelikult on tahetud öelda autismispekter. Samamoodi on õudne, kui öeldakse, et keegi on asperger. Inimesel on Aspergeri sündroom, mitte ta ei ole ise diagnoos või Asperger, kelle järgi see on nime saanud.

Sama asi on, kui tellitakse lattet. Ei – see ei ole kohv sooja piimaga. Latte on ainult piim. Ja ma olen näinud itaalias, kuidas tuuaksegi inimesele ainult piim lauda. Ikka latte macchiato või caffe latte.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
apunane

Kle, jh, jep, noup jne…

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Khkh

Väljend “haara mugavalt kaasa”

No siin Perekoolis ju vahetpidamata käod lippavad poest läbi, haaravad midagi riiulilt kaasa ja kodus viskavad selle asja pannile või ahju.

Ja suvel lippavad kõik käod kodus paljalt ringi. Mõned ka silkavad, ei lippa.

See-eest gripihooajal on terve pere siruli maas.

Ja haigena olles perekoolikad alati “roomavad” mööda põrandat, vetsu jne.

+10
-7
Please wait...

Postitas:
Agathe

Need inimesed on jah päris naljakad, kes kujundlikke väljendeid ei mõista ega neid peeni tundevarjudeid, mis näiteks eristavad tegevusi “haigena vedasin end kuidagi tualetti” ja “kõndisin haiglase inimesena aeglaselt tualettruumi”. Või “peaaegu hüppasin rõõmust” versus “hakkasin tundma suurt rõõmutunnet”.
Mingi Tõde ja õigus ajas neil hoopiski juhtme kokku, sest: “Seal ta ongi, see Vargamäe,” lausus mees ja näitas käega üle soo järgmise väljamäe poole, kus lömitas rühm madalaid hooneid.” LÖMITAS???? kisaksid nad kohe.
Kirjandusele ehk annaksid nad veel andeks, kuigi nende toimetatuna need hooned ei lömitaks, need asuksid ning Pearu poleks üleaedne vaid naabrimees. Ka päike ei kuldaks enam puulatvasid. Valgustaks. Ei, ei päike ka ei heidaks valgust, sest see oleks samuti väljend, umbes nagu prügi prügikasti lennutamine, mis eespool juba kerget raevu tekitas.

Nende maailmas ei heideta nalja. Naljatletakse. Ei panda pükse jalga, pannakse jalad pükstesse. Ei kukuta lobisema vaid alustatakse rääkimist ebaolulistel teemadel. Ammugi ei tehta kellelgi silma ega minda tööle vastu tahtmist – pilgutatakse silmalaugu ning tööle minnakse seda soovimata. Juttu ka ei aeta, sest kuhu seda juttu peaks ajama. Ja ega käärid kao. Ikka vaid kõneldakse omavahel ning kääre kaotatakse, kuidas need ISE saaksid elutute asjadena kaduda. Eriti ei saa asjad selliste inimeste jaoks kaduma minna, sest asjadel pole jalgu ja nad ei oska kuskile minna. Poes ei visata makaronipakki korvi, asetatakse makaronitoode ostukorvi. Ka ei lohistata end läbi abituuriumi, vaid läbitakse lõpuklass keskmisest madalamate hinnetega. Muidu tuleb pahandus!

Kamp põnevaid inimesi 🙂

+48
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Wanda

Viimase kommenteerijaga väga ühel meelel.

Mul mees just helistas poest ja küsis, kas sinki-vorsti on kodus. Parasjagu lugesin seda teemat ja endale märkamata ütlesin talle, et sinki on nii et tapab.

+27
-6
Please wait...

Postitas:
Wanda

Palju hullem on püüdlik peenutsemine ja haritlaste ning arstide keele järeleaimamine. Näiteks kui autismi kohta kasutatakse väljendit “spektrum”. No mis spektrum, ütle et on autist või et on autismispektris. Spektrum, kliinikum ja üldse kõik kõnekeelsed – um lõpulised väljendid on mingi puuladina keel.

Oled sa kindel, et sul midagi sassi pole läinud?

On olemas sõnad “asperger” ja “autismispekter”. Aga, et keegi ütleks autisti kohta “spektrum” pole ma küll mitte kunagi kuulnud.

Sõna “spektrum” on ka olemas, aga tähendab siiski midagi muud kui “autist”.

Inglise keeles on on autism spectrum, eesti keeles autismispekter.

Aga ta vist mõtles seda, et inimesed kasutavad neid sõnu valesti. Arvatavasti ta on kuulnud, kuidas kellegi kohta öeldakse, et tal on spekter/spektrum või et ta on spektris/spektrumis, kui tegelikult on tahetud öelda autismispekter. Samamoodi on õudne, kui öeldakse, et keegi on asperger. Inimesel on Aspergeri sündroom, mitte ta ei ole ise diagnoos või Asperger, kelle järgi see on nime saanud.

Arvestades, et selle inimese arvates on “piistu panema” ja “senti perse lööma” igati meeldivad ja normaalsed väljendid, siis usun, et sellise tasemega inimesel endal on mingid sõnad sassis. Vaevalt, et keegi kasutab sõna “spektrum”. Ilmselt on kuulnud, kuidas räägitakse autismispektri häirest ja siis arvas, et see on vale sõna.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
bomz

Ürgvanasti oli moodne väljend fa faa faa, mida Saagim siiani tihti kasutab. Muidu Saagim sümpatiseerib aga see fa faa faa on kohutav mu meelest.

+14
0
Please wait...

Postitas:
temake

Persekellad, imes lutti, võttis põske

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Elem

Kellekile

Üksteist

Müüa kasutatud lapse vanker

Kuulub tasumisele

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Triin265

Persekellad, imes lutti, võttis põske

Selle esimese sõna kohta on perekoolis pikk arutelu olnud. Osad (mina kaasa arvatud) polnud kuulnudki sellist väljendit ja mulle tundus see labane sõna, aga paljude jaoks on see regulaarses kasutuses ja nii lahe sõna.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

jebima
enekas
skoorima (ostmise kohta)
järka/järekas (järelmaks)
K/kilo (tuhat)

+12
0
Please wait...

Postitas:
Gruune

enekas oli ja on ja jääb minu jaoks suitsiidi sünonüümiks

ma ei suuda iial harjuda sellega, kui keegi ütleb enekas endast tehtud pildi kohta

+20
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

“Päeva lõpuks” on tobe toortõlge.

Miskipärast on mulle vastumeelsed kõnekeelsed “oki-doki” ja “õuki-dõuki”.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kaegu351

ma ei suuda iial harjuda sellega, kui keegi ütleb enekas endast tehtud pildi kohta

Minu jaoks ka, aga seda koledam on sellisel raskel teemal rääkides kasutada nii nõmedat lühendit.

+10
0
Please wait...

Postitas:
elokuu

Minu jaoks ka, aga seda koledam on sellisel raskel teemal rääkides kasutada nii nõmedat lühendit.

Minu jaoks ka see tähendab pigem seda kurba sündmust, mitte endast pilti 😔.

+2
0
Please wait...

Postitas:
kairi962

Some. Kampsik.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Tuti Helve

Vihkan väljendit õed tihedad.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
kriti

ta-taaa   -mingi uue asjaga/esemega välja tulemist,õudne

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Jaagular

Eesti keel on üldse üks õudne keel, täis jubedaid ja arusaamatuid väljendeid.

0
-5
Please wait...

Postitas:
mii

Ürgvanasti oli moodne väljend fa faa faa, mida Saagim siiani tihti kasutab. Muidu Saagim sümpatiseerib aga see fa faa faa on kohutav mu meelest.

Mina arvasin, et fafafaa on lihtsalt onomatopoeetiline sõna ja nõmeda moesõna all peetakse silmas väljendit ürgvanasti. Millegipärast peetakse liidet ürg- jube lahedaks nagu ürgvanasti, ürgkuri, ürghea, ürgmaitsev, ürgehtne ja nii edasi. Aga ei olegi, paha on hoopis hoopis fafafaa, mis on sugulane väljenditega hahahaa, hohohoo, hehehee ja veel paljude teistega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
tuuulelohe

Estoenglish kohe üldse ei meeldi.

Ripsud, beebsu…

+1
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

ta-taaa -mingi uue asjaga/esemega välja tulemist,õudne

Ei tea, kas seda on siin juba pakutud, aga… Minu arust on mõnes kontekstis kummaline kasutada väljendit “müüki paiskama”. Näiteks, kunagi oli Õhtulehes uudis, et Ithaka Maria paiskas oma auto müüki. Vaimusilmas hakkas kohe pilt kerima, kuidas see auto paiskamine välja näeb…

Kui üldse, siis sobib väjend “müüki paiskamine” juhul, kui pannakse müüki mingis suures koguses väiksemaid asju. Näiteks, rockontserdi piletid paisati müüki või aktsiad paisati müüki. Eelduslikult võiks see olla ka midagi, mida rahvas on kaua ja pingsalt oodanud, lootes õigel ajal jaole saada.

Küll aga on imelik lugeda, kui keegi paiskab müüki oma auto või maja.

+6
0
Please wait...

Postitas:
mlkmlk

“Hakkame sättima.”

Palun ärge seda kasutage avalikus keeleruumis.

+3
-6
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 181 kuni 204 (kokku 204 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nõmedad (moe)sõnad