Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nõmedad töökaaslased

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Teema: Nõmedad töökaaslased

Postitas:
Kägu

Selle küsimuse peale ta oleks saanud vastata viisakalt “ei ole vaja, aitäh”. Nagu vastaksime mina või sina, kui ei taha. Selle asemel, et vastata “Ei ütle” ja demonstratiivselt külg keerata.

Oota, mis küsimuse?

Sina küsisid temalt: “Kus sa elad?”

Ja tema oleks pidanud vastama sellele: “Ei ole vaja, aitäh,”?

Kuidagi ebaloogiline.

Kui mina küsin mõnelt kolleegilt, kas ta tahab, et ma ta koju sõidutaksin, siis ma sõnastan selle just nii: “Kas ma viin su ära?”. Kui ta arvab, et see oleks hea mõte, siis ta ütleb, kuhu. Kui ei arva, siis polegi ju minu asi, kus ta elab. Või kuidas?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi küsinud töökaaslastelt kus nad elavad, kas neil on kõik korras, kas nad auto peale tulla tahavad ja kas võin külla tulla vabal päeval. Sellised tänapäeval moodsad stampküsimused mulle ei meeldigi. Mul on põhimõte, et kui inimene ise minult midagi ootab, siis ta ütleb mulle seda täitsa ise ja ma ei peagi küsima. Kui ta ei ütle, järelikult polegi vajadust mul seda teada tema kohta.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga teemasse ka – jah, ka meil on üks kolleeg, kelle töö sisaldab aeg-ajalt masina järel ootamist ja kes seeaeg kohvinurgas töllerdab ning pläriseb. Muidu on meil üsna pingeline töö ning kohvinurk on seni olnud koht, kus lihtsalt kõrvu ja vaimu puhata nii viis minutit, nüüd käib seal pidev ühe-naise-soolo. Mõtlen, et peaks vist suitsetama hakkama, suitsunurgas ta ei figureeri.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi küsinud töökaaslastelt kus nad elavad, kas neil on kõik korras, kas nad auto peale tulla tahavad ja kas võin külla tulla vabal päeval. Sellised tänapäeval moodsad stampküsimused mulle ei meeldigi. Mul on põhimõte, et kui inimene ise minult midagi ootab, siis ta ütleb mulle seda täitsa ise ja ma ei peagi küsima. Kui ta ei ütle, järelikult polegi vajadust mul seda teada tema kohta.

Muidu nõus, aga see koju sõidutamise teema on asi, mida tagasihoidlikumad inimesed ei taha ise küsima tulla. Nii et kui ma kuulen, kuidas keegi kipub bussist maha jääma ja mul endal on ka samal ajal minek, siis ma ikka pakun.

Ainult et kuna ma ise olen küllaltki head füüsilises vormis inimene, siis ma ilmselt ei pakuks küüti 500 m kaugusele minevale kolleegile, kui ta just pole teadaolevalt liikumispuudega.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need, kes mu teemaalgatust miinustavad, on ise keskealised mutid, kes tunnevad tungivat vajadust oma eraelu detaile piinliku täpsuseni avaldada?

saage aru, te olete tähtsusetud tolmukübemed!

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kas need, kes mu teemaalgatust miinustavad, on ise keskealised mutid, kes tunnevad tungivat vajadust oma eraelu detaile piinliku täpsuseni avaldada?

Ei pea olema keskealised vaid ka nooremad, neid määgivaid lambaid jagub kõikjale ja igas vanuses.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll on hea, et mul ei ole sinusugust töökaaslast!

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ära ole kindel, et keegi sinu kohta nii ei mõtle. Kedagi ei huvita, mida sa oma jõmpsikale õhtuks süüa valmistasid või mida see pärdik lasteaia loovtööna tegi.
Don’t care!

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma selles küll nii kindel ei oleks, inimesed on väga kahepalgelised. Töökaaslane naeratab sulnilt su rüblikujutu peale aga mida päriselt mõtleb, sellest pole sul aimugi!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle küsimuse peale ta oleks saanud vastata viisakalt “ei ole vaja, aitäh”. Nagu vastaksime mina või sina, kui ei taha. Selle asemel, et vastata “Ei ütle” ja demonstratiivselt külg keerata.

Oota, mis küsimuse?

Sina küsisid temalt: “Kus sa elad?”

Ja tema oleks pidanud vastama sellele: “Ei ole vaja, aitäh,”?

Kuidagi ebaloogiline.

Kui mina küsin mõnelt kolleegilt, kas ta tahab, et ma ta koju sõidutaksin, siis ma sõnastan selle just nii: “Kas ma viin su ära?”. Kui ta arvab, et see oleks hea mõte, siis ta ütleb, kuhu. Kui ei arva, siis polegi ju minu asi, kus ta elab. Või kuidas?

Ma ju kirjutasin, kuidas ma küsisin. Mine loe 🙂 Tsiteerin siis iseennast: “…kui tahad, äkki saan su ära visata, kus kus kandis sa elad?” Selle peale saaks vabalt vastata: ei, aitäh.

Pakkusin seetõttu et, nagu ka kirjutasin erandlikult pidin sõitma risti-rästi läbi terve linna ning ma teadsin raudselt,, et tema seda ei tea, seega ta ei teaks minult ka seda äraviimist küsida ise, kui ta tahaks 🙂

Lisaks püüdsin lihtsalt olla sõbralik ja abivalmis inimese vastu, kes isegi tere peale keeras pea kõrvale ja mingi tavalise argiküsimuse peale nagu: kas ma võin akna lahti teha, tegi vaikides käeseljaga sellise “tõmba lesta” lehvitava järsu iigutuse. Nüüd tuleb PK inimestest välja, et mina olin see ilge s**apea, julgesin teisele, keda palavus ilmselgelt kurnas, kojuviimist autoga.

500 m kaugusele, tegelikult natuke vähem, oli tal vaid bussile minna. Ma ju ei teadnud, kas peab äkki kesklinnas veel ümber istuma ja näiteks Nõmmele sõitma või on kesklinnas teine 450 m koduni. Äkki võtab tal kodutee ühistranspordiga ligi tund ja kaks bussi ning ma saaksin ta 20 minutiga koju.

Ei teadnud tõesti arvata, et nii paljusid solvaks, kui neile pakutakse, et ma saan su ära visata, kui soovid- Kui mina introverdina ei tunne ennast sellest sovatuna vaid suudaksin vabalt vastata, et ei, aitäh või jah, miks mitte – siis peaks iga normaalsuhtleja suutma sama. Te nagu tõesti keeraksite ka sellise pakkumise peale külje ja ütleksite: “ei ütle”? Ma loodan, et siis tõesti kunagi keegi teile sellist abi ei paku sest tõesti, ei osanud arvatagi,, et see on lausa massidele solvav pakkumine. Ise kavatsen küll inimestele abi pakkuda, kui näen, et saan aidata.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ju kirjutasin, kuidas ma küsisin. Mine loe.

Sa kirjutasid, ma tsiteerin sind täpselt:

Küsisin temalt kunagi tööpäeva lõpul, et kus kandis elab (

Niisiis? Kuidas, mis loogika alusel saab just sellele küsimusele viisakalt: “Tänan, ei soovi” vastata?

Kui sa tahad oma abi pakkuda, siis peaksid alustama pakkumisest, mitte isiklike tundlike andmete pärimisest. Abipakkumine ei solvagi. Nuhkimine on aga ebameeldiv. Ja sa ise ei peaks ka siis solvuma, kui su abist keeldutakse, sest inimesel võivad vabalt olla omad põhjused, miks ta tahab nt jala minna. Mis sa pirtsutad?

Introvert sa muidugi ei ole, introvert saaks aru, et teine tahab omaette olla ja ei solvuks nii kohutavalt selle peale, et ta pakkumist vaimustusega vastu ei võetud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3575292:

#3571805:

Niisiis? Kuidas, mis loogika alusel saab just sellele küsimusele viisakalt: “Tänan, ei soovi” vastata?

Sa tsiteerid juppi ühest ja juppi teisest postitusest. Sina esitad minu küsimust ühest postitusest ja tema võimalikku vastust teisest postitusest.

Loe kenasti enne ründamist. Alustasingi abipakkumisest. Tsiteeerin uuesti iseennast: “Seepärast ka ainult ühe lausega küsisin, wt kui tahad, äkki saan su ära visata, kus kus kandis sa elad. Nägin ju, kuidas selle suve üle +25 kraadised ilmad teda kurnasid ja ta juba hommikul higisena ja lõõttsutades töööle saabus. Minu ja tema vahel oli alla kahe meetri töölaudadel. Selle küsimuse peale ta oleks saanud vastata viisakalt “ei ole vaja, aitäh”. ”

Ja KUI sa oleksid mõttega lugenud oleksid sa ka lugenud, et solvunud pole ma kuidagi, lihtsalt koomiline ja natuke kurb oli see tema kätea vehkimine ja tere peale selja keeramine. Alguses see ehmatas korraks kõik ära, me ei saanud aru mida me valesti oleme äteinud, et tere peale silmi pööritatakse, hiljem oli veidi kurb)naljakas. Ka see on eespool kirjas.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3575292:

#3571805:

Sa tsiteerid juppi ühest ja juppi teisest postitusest. Sina esitad minu küsimust ühest postitusest ja tema võimalikku vastust teisest postitusest.

Loe kenasti.

Ja KUI sa oleksid mõttega lugenud oleksid sa ka lugenud, et solvunud pole ma kuidagi, lihtsalt koomiline ja natuke kurb oli see tema kätea vehkimine ja tere peale selja keeramine. Ka see on eespool kirjas.

Ma tsiteerin sind ennast. Otsast lõpuni.

Küsimusele “kas ma saan su ära viia” pole mingi valemiga võimalik vastata “ei ütle”, nii et nuhkimine pidi su jutus sees olema ja enne, kui sa oma juttu tagantjärele ilusamaks hakkasid kirjutama, sa ju ka tunnistasid seda. Nii et… Miks nuhid?

Solvunud oled sa ju siiamaani, kui see sul kuidagi meelest ei lähe.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägin ju, kuidas selle suve üle +25 kraadised ilmad teda kurnasid ja ta juba hommikul higisena ja lõõttsutades töööle saabus.

Jah aga… Mis see sinu asi on?

Äkki ta tegi tervisesporti? Kust sa võtad õiguse nii vähese põhjal teise inimese suutmatuse või suutlikkuse kohta järeldusi teha?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

#3575292:

#3571805:

Loe kenasti.

Ja KUI sa oleksid mõttega lugenud oleksid sa ka lugenud, et solvunud pole ma kuidagi, lihtsalt koomiline ja natuke kurb oli see tema kätea vehkimine ja tere peale selja keeramine. Ka see on eespool kirjas.

Ma tsiteerin sind ennast. Otsast lõpuni.

Küsimusele “kas ma saan su ära viia” pole mingi valemiga võimalik vastata “ei ütle”, nii et nuhkimine pidi su jutus sees olema ja enne, kui sa oma juttu tagantjärele ilusamaks hakkasid kirjutama, sa ju ka tunnistasid seda. Nii et… Miks nuhid?

Solvunud oled sa ju siiamaani, kui see sul kuidagi meelest ei lähe.

Isver. Puust ja punaseks, Ma tsiteerin ennast siis algusest lõopuni uuesti. Küsisin:

kui tahad, äkki saan su ära visata, kus kus kandis sa elad. /…./Selle küsimuse peale ta oleks saanud vastata viisakalt “ei ole vaja, aitäh

Selle küsimuse peale vastas ta: “ei ütle” 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nägin ju, kuidas selle suve üle +25 kraadised ilmad teda kurnasid ja ta juba hommikul higisena ja lõõttsutades töööle saabus.

Jah aga… Mis see sinu asi on?

Äkki ta tegi tervisesporti? Kust sa võtad õiguse nii vähese põhjal teise inimese suutmatuse või suutlikkuse kohta järeldusi teha?

Lihtsalt pakkusin abi. Oleks saanud vastata “ei, aitäh, pole vaja”

15-cm tikk-kontsa peal ta muidugi vaevalt sporti tegi. Mis suutlikkus? Me kõik suudaksime ka -25 kraadiga lumetuisus kahe bussiga Lasnakalt Nõmmele sõita, aga inimene, kellel on auto ja kes sõidab niikuinii Nõmmele, võiks ju abi pakkuda või ei?

Pagan võtku, vastata saaks ju lisaks keeldumisele ka, et jah Nõmme kandis elan, läheksin Vabakal maha. Keegi ju ei küsinud majanumbrit ja korterinumbrit ega tänavatki. Nagu lapsed, tõepoolest 🙂

Abi kavatsen edaspidigi teistele pakkuda. Sinust saan ka muidugi aru, loodan, et keegi sulle ei paku. Lihtne.

Solvunud tõesti pole, kuidas ma saaksin aasta ühe parima nalja üle solvuda. Natuke õpetlik, natuke kaastunnet äratav ja koos taustsüsteemiga kohutavalt koomiline. Issanda loomaaed on kirju näidislugu missugune..

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 31 kuni 46 (kokku 46 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Nõmedad töökaaslased