Esileht Koolilaps Nõo Reaalgümnaasium

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Nõo Reaalgümnaasium

Postitas:
Kägu

Tere!

Olen 9. klassi õpilane ja olen huvitatud minna õppima Nõo Reaalgümnaasiumi. Otsuse täielikuks langetamiseks tahaksin gümnaasiumi kohta rohkem informatsiooni. Kas on võimalik saada gümnaasiumisse ka neljade osakaaluga? Kas konkurents on sisseastumisel suur? Kas õpikoormus on mahukas? Kas õpikoormus on võrreldav nt. HTG-ga? Milline näeb välja praegune õhkkond gümnaasiumis? Kas ühiselamud on heas korras?

Richard

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kõige õiget infot saadki sealt samast koolist. Palju edu Sulle!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Koolist ei saa paljudele teemaalgataja küsimustele vastust, siin tulevadki appi foorumid jmt. Loodetavasti liigub siin mõni, kel kooliga seos  õpilase või lapsevanemana ja oskab midagi asjalikku öelda.

Ise tean vaid niipalju, et Nõo oli 2019 ja 2020 riigieksamitulemustes stabiilselt 8ndal kohal, HTG oli vastavalt esimene ja teine. Eks see näitab ka pisut nende koolide omavahelist seisu. Igal juhul riigi esikümnes saab olla vaid tugev kool.

Mina soovitaks kindlasti katsetada mitmesse kooli, et tekiks mingi valikuvõimalus ning hiljem jõuad enne lõplikku otsust veel infot juurde hankida, käia kohapeal jne.

Edu sulle!

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastamast! Kas oskaksite soovitada koole Põlva- ja Tartumaal? Tean, et Jaan Poska Gümnaasium on Tartus hea kool, kuid rohkem ma pole kuulnud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea Richard, Tartu gümnaasiumidesse ja Nõo kooli astumiseks on korralik eesti keel väga oluline. Sinu lühikeses tekstis on mitu keeleviga.
Näiteks need laused:
Olen 9. klassi õpilane ja olen huvitatud minna õppima Nõo Reaalgümnaasiumi. (õige: olen huvitatud millest? Olen huvitatud õppimisest Nõo Reaalgumnaasiumis või soovin minna õppima Nõo Reaalgümnaasiumisse. )
Kas on võimalik saada gümnaasiumisse ka neljade osakaaluga? Osakaal on suhe. Praegu ei loe välja, kas see on sul suur või väike, kas neljasid on palju või vähe.

Jõudu igal juhul!

+2
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea Richard, Tartu gümnaasiumidesse ja Nõo kooli astumiseks on korralik eesti keel väga oluline. Sinu lühikeses tekstis on mitu keeleviga.

Jäta laps rahule ja nori omavanuste kallal, kui ilma ei saa!

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Norivale käole: HTG reaalsuunda on võimalik pääseda ka kergelt vigase eesti keele oskusega, kui reaalained on suurepärasel tasemel ja mõni olümpiaaditulemus ka ette näidata on. Minu klassis käis üks venekeelsest põhikoolist tulnud õpilane.

Nõo RG ja neljade osakaalu kohta ei oska kommenteerida, aga selle kooli tase on ka väga hea. Suur pluss on õpilaskodu olemasolu, mis muudab selle kooli populaarseks kaugemalt tulnud õpilaste seas. Samas asub ta Tartust siiski piisavalt kaugel, mis muudab kooli Tartu laste jaoks ebapopulaarsemaks.

Tartus on riigigümnaasiumitest veel lisaks  HTGle ja Poskale ka Tartu Tamme Gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Kõigisse peaks sisseastumine olema ühiskatsetega. Lisaks on Tartus ka Miina Härma gümnaasium, mis toimetab koos põhikooliga.

Tartu lähedal veel Ülenurme gümnaasium ja Tartust välja Jõgeva poole ka Lähte Ühisgümnaasium.

Nõo RG lähedal peaks olema ka Elva gümnaasium.

Valikut peaks jaguma nii tugevamale kui pisut nõrgemale õpilasele. Neljade-viitega kuhugi ikka pääsed. Jõudu valiku tegemisel.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisan veel kogemuse põhjal, et  väga oluline on teha gümnaasiumikatseteks õige õppesuuna valik ehk valida just see suund, milles on lootust saada kõrgeimad punktid. Mõnigi on sellega alt läinud ja koolist üldse välja jäänud, sest nende parim skoor on nö vales aines.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tartus on riigigümnaasiumitest veel lisaks  HTGle ja Poskale ka Tartu Tamme Gümnaasium ja Kristjan Jaak Petersoni Gümnaasium. Kõigisse peaks sisseastumine olema ühiskatsetega. Lisaks on Tartus ka Miina Härma gümnaasium, mis toimetab koos põhikooliga.

Täpsuse huvides: riigigümnaasium on neist ainult Tartu Tamme gümnaasium, aga samad ühiskatsed on sisseastumiseks kõigisse gümnaasiumitesse, sh Miina Härmasse.
Väljaspoolt Tartut pärit õpilasele, kes on reaalainetest huvitatud, soovitan igatahes esimese valikuna Nõo Reaalgümnaasiumi ja nelja-viielistel on sinna sissesaamiseks head eeldused. Samas kindluse mõttes osaleksin ka Tartu ühiskatsetel, mis toimuvad sel aastal samuti interneti teel. Poska on hea valik küll, tegelikult kõik Tartu gümnaasiumid on ok (Petersoni ainult millegipärast väga ei taheta ja saadakse ka nõrgemate tulemustega).

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ka kahtlesin oma kirjapildis, kuid tänan konstruktiivse kriitika eest!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise HTG vilistlane ja tean rääkida, et tase on selles koolis hea, aga õppima peab muidugi ise. Õppida on seal tegelikult lihtne, kui endal on natukenegi motivatsiooni, sest selles koolis käivadki motiveeritud, õppimishuvilised noored. Kooliväline elu oli siiski kõigil soovijatel olemas ja koolikaaslastega seotud toredaid üritusi jagus igale maitsele.

Mina käisin loodussuuna klassis ja eesti keel oli küll stabiilselt neli, kuid vigu teen ikka. On neid, kes kirjutavad alati peaaegu perfektselt õigesti (mu oma poeg näiteks), aga enamus ei kuulu nende hulka ja teevad aega-ajalt vigu. Ametlikes tekstides aitab selle vastu teksti ülelugemine enne esitamist, aga foorumis on normaalne, kui mõni viga on sisse lipsanud, kuna pole aega, et tekst hoolikalt üle lugeda. Kes soovib, võib seda muidugi teha.

Kuna koolide tase on väga erinev ja õpetajadki hindavad väga erinevalt, pole ühe õpetaja pandud neli võrdne teise kooli ja õpetaja pandud neljaga. Olulised on reaalsed teadmised-oskused. Neid kontrollitakse sisseastumiskatsetel. Seega, mõne nelja pärast ei tasu muretseda ja proovida tasub kindlasti. Nõo Reaalgümnaasiumist tean vaid seda, et seegi on hea kool, nii et tasub sinna ka kindlasti proovida.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Õppima peab ise” kõlab sedamoodi, et õpetajad on viletsad ja midagi seletada ei suuda. 😛

+1
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen ise NRG vilistlane ja laps on HTG vilistlane, käis ka NRG katsetel. NRG-sse lähevad veidi madalama keskmise hindega õpilased kui HTG-sse, kuid ka HTG võtab väga palju õpilasi vastu. Suurem osa muidugi Tartu linnast, kuid mõlemas koolis on õppijaid üle Eesti. Neljade osakaaluga tunnistusega peaks saama mõlemasse kooli sisse, kuna neid puhtaid priimuseid ei ole sadade kaupa, kohti jätkub ka tavalistele tublidele õpilastele. Tartus õppides ei ole õpilaskodu võimalust ehk peaksid elamise ise muretsema. NRG-s on õpilaskodu üsna värske, koolimajaga ühendatud ehk jalutad hommikul oma toast tundidesse, selline perekondlik olemine, rohkem pärast tunde suhtlemist ja ühistegevusi, kuna elatakse koos. Googelda nende kodulehti, koolilehti ja sotsiaalmeediat. Nõo on väiksem ja kodusem, HTG kindla peale minek. Mõlemas tambitakse lai matemaatika riigieksamiks enam vähem kõigile selgeks. Kui eksamid  tehtud, saab veel mõelda ja otsustada, kuhu minna.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Näiteks need laused:

Olen 9. klassi õpilane ja olen huvitatud minna õppima Nõo Reaalgümnaasiumi. (õige: olen huvitatud millest? Olen huvitatud õppimisest Nõo Reaalgumnaasiumis või soovin minna õppima Nõo Reaalgümnaasiumisse. )

Kas on võimalik saada gümnaasiumisse ka neljade osakaaluga? Osakaal on suhe. Praegu ei loe välja, kas see on sul suur või väike, kas neljasid on palju või vähe.

Jõudu igal juhul!

Oled ikka õeluskott! Ja selle lapse kirjaoskusel pole viga midagi!

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest on mõned aastad möödas, aga olid mul tunnistusel neljad-viied ja isegi üks kolm ja sain sisse nii Nõosse, kui ka HTG reaalsuunda. Loevad pigem katsed, hindeid vaadatakse vist rohkem äärepealsete juhtumite puhul. Kui oma asju tead, siis ei põeks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hinnetega on nii, et üks neli rohkem või vähem ei tohiks väga rolli mängida, aga kui on e-testid, siis vaadatakse jooksvaid hindeid tähelepanelikumalt, seega tasub veel hinnete nimel pingutada kuni aeg oma hinneteleht esitada.

E-testide puhul võidakse vestluselgi pisteliselt kontrollida õpilase teadmisi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Infot, kuidas NRG vastu võtab, saad koolist. Varsti ilmselt pannakse see info kodulehele.

Ühiselamu on väga heas korras. Koolis kogu õppetöö korraldus on selge, ka distantsõppe ajal. Sisekliima on hea. Õppetöö tempot oskan võrrelda Tallinna Reaalkooliga. Reaalis on tempo kõrgem, maht suurem. Nõos jõuad kõigesse süveneda ja lõppkokkuvõtteks ka kõik ära õppida ilma, et peaks kohvi najal südaööni töötama. Oma osa on võibolla ka selles, et aeg ei kulu kooli-kodu vahelisele logistikale, sest ühikas kohe kõrval ning suhtlemist klassikaaslastega palju, sest jääme ju ühikasse. Vähesed lähevad koju. Kes ühikas, õpivad koos, valmistuvad koos tundideks.

On olemas olümpiaaditunnid ning soositakse olümpiaadidel osalemist. Väga rahul valikuga.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õppetöö tempot oskan võrrelda Tallinna Reaalkooliga. Reaalis on tempo kõrgem, maht suurem. Nõos jõuad kõigesse süveneda ja lõppkokkuvõtteks ka kõik ära õppida ilma, et peaks kohvi najal südaööni töötama

Mille najal sa seda võrdled? Mõlemas gümnaasiumis sa ilmselt pole käinud? Mul üks laps reaali lõpetanud ja teine gümnaasiumis, mingist kohvi najal südaööni töötamisest ei tea. Vanemat üldse kodus õppimast ei tabanud ja noorem tundub ka sama teed minevat. Millal neid kooliasju tehakse ei tea, hinded siiani korras.

Teemaalgatajal soovitaks pigem mõelda, kas ta on valmis ühikaeluks, kas tal on mingit perest eemal elamise kogemust (laagrid, EÕM), kas talle see sobis või pigem mitte. HTG on väga hea kool, Nõo ilmselt hea kool. Tee sisseastumiskatsed ära ja siis otsusta ning varuvariante võiks olla mitu (väga hea-hea-käib kah). Nii ma soovitaks enda lapsele.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õppetöö tempot oskan võrrelda Tallinna Reaalkooliga. Reaalis on tempo kõrgem, maht suurem. Nõos jõuad kõigesse süveneda ja lõppkokkuvõtteks ka kõik ära õppida ilma, et peaks kohvi najal südaööni töötama

Mille najal sa seda võrdled? Mõlemas gümnaasiumis sa ilmselt pole käinud? Mul üks laps reaali lõpetanud ja teine gümnaasiumis, mingist kohvi najal südaööni töötamisest ei tea. Vanemat üldse kodus õppimast ei tabanud ja noorem tundub ka sama teed minevat. Millal neid kooliasju tehakse ei tea, hinded siiani korras.

Teemaalgatajal soovitaks pigem mõelda, kas ta on valmis ühikaeluks, kas tal on mingit perest eemal elamise kogemust (laagrid, EÕM), kas talle see sobis või pigem mitte. HTG on väga hea kool, Nõo ilmselt hea kool. Tee sisseastumiskatsed ära ja siis otsusta ning varuvariante võiks olla mitu (väga hea-hea-käib kah). Nii ma soovitaks enda lapsele.

Kommentaariks sellele kisakõrile. Usu või mitte, aga mitte ükski inimene ei saa võrrelda kahe gümnaasiumi tempot omal nahal kogetuna, kui ta just kooli ei vaheta. Võrdlen põhikooli tempo pealt. Võrdlen selle pealt, mis tagasisidet annavad need, kes Reaali jäid. Suhtleme igapäevaselt.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaariks sellele kisakõrile. Usu või mitte, aga mitte ükski inimene ei saa võrrelda kahe gümnaasiumi tempot omal nahal kogetuna, kui ta just kooli ei vaheta. Võrdlen põhikooli tempo pealt. Võrdlen selle pealt, mis tagasisidet annavad need, kes Reaali jäid. Suhtleme igapäevaselt.

Selle aasta kümnendik? Sel aastal on tõesti palju väljalangemisi tänu e-katsetele. Täitsa huvitav kohe, kas keegi reaalist Nõosse läks hiljuti? Ja mis kisakõrist sa räägid, mina kirjutasin lihtsalt oma laste põhjal (kes pole mingid üliandekad geeniused) või mis kärbes sind hammustas?

Põhikooli tempo ja gümnaasiumi tempo on tõesti veidi erinevad, aga kui ausalt sisse said, siis midagi kontimurdvat küll olla ei tohiks.

+1
-2
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Koolilaps Nõo Reaalgümnaasium