Esileht Ilu ja tervis Noor mees pidevalt haige

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Noor mees pidevalt haige

Postitas:
Kägu

22 aastane noormees. Üks haigus ajab teist taga, küll külmetus, küll järjekordne viirus. Haige on tõesti, et teeskle ega valeta. Aga sedavõrd kehv tervis segab elu, noormees tööle ei saa. Või no saab küll, aga kuskil ei püsi, kuna paar päeva peale tööle asumist on järgmine haigus platsis.

Kas on mingeid nõuandeid? Milliste uuringute osas võiks perearstiga nõu pidada?

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingeid nõuandeid? Milliste uuringute osas võiks perearstiga nõu pidada?

Milliseid uuringuid perearst siiani teinud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Senine ei teinud midagi, nüüd just vahetas arsti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt veenivereproov teadmaks vitamiinide taset veres. Eriti mõjutab tervist madal d-vitamiini tase ja eks muidugi teised vitamiinid ka tähtsad. Las räägib arstile ära, et pidevalt haige ja kindlasti lasku teha veeniveri.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No noormehe iga on selline et süüdi võib olla ka hiline puberteet. Ka võib asi olla närvides, ning süüdlane on depressioon. Kuid see on oletus kõigest. Mingit diagnoosi ma siin panema ei hakkaks.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milliste uuringute osas võiks perearstiga nõu pidada?

Kui perearsti ei usalda, tuleks arsti vahetada. Kui ise soovid midagi konkreetselt nõuda, siis selleks võik olla näiteks hiv analüüs.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind aitasid kolm asja haiguste tsüklist välja, aga see kõik sündis ikka mitme aasta jooksul, mitte paugupealt. 1) D-vitamiin; 2) haiguse algusjärgus väga kange ingveritee (mitte mingi paar viilakat soojas vees, vaid ikka paarisentimeetrine jupp ära riivitud ja läbi keedetud) väga suure hulga sidruni ja meega, see ei lasknud haigust raskeks areneda ja sain märksa rutem terveks; 3) hakkasin regulaarselt trenni tegema. Pärast neid muudatusi elus ei ole enam nohust ja mõnest üksikust palavikupäevast tõsisemalt haige olnud juba aastaid, enne seda oli ka nii, et ei jõudnud eelmisest haigusest veel paraneda kui juba järgmine peal. Väga kurnav. Soovin edu lahenduste leidmisel!

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toitumine ja veejoomine tuleks üle vaadata. Lisaks turgutagu end D- ja C-vitamiini ning tsingiga. Vitamiinivarud mingu üle kontrollima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks teema kahes versioonis???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on esimese haiguseilmingu puhul imerohuks selline asi:
võrdses koguses sibul, küüslauk ja mesi. Supilusikatäis iga 3 tunni tagant. Ingveritee lisaks.
Võtame ka D-vitamiini ja sööme palju kõikvõimalikku värsket kraami – tsitruselisi, muid puuvilju, juurikaid. Kevad-talvel parem, kui külmutatud kujul. Hapukapsas (kuumutamata) on väga hea vitamiinide ja seedebakterite allikas. Ja head seedebakterid piisavas koguses hoiavad ka tervise korras.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovigu mingi multivitamiini+mineraali kuur nt teha. Tsingi toidulisandi võtmine esimeste haigustunnuste ilmnemisel, esimese mõne päeva jooksul on teaduskatsetes näidanud, et külmetushaiguse kestus lüheneb. C vitamiini ka haiguse alguses. D-vitamiini kogu aeg, tervena juba ennetuseks.

Koju jõudes võib-olla käed esimese asjana seebiga puhtaks pesta. Äkki on harjumus peale bussi käepideme katsumist kätega nägu katsuda või midagi, ma ei tea.

Spordi tegemine tõstab vahetult peale füüsilist pingutust veres laukotsüütide ehk immuunrakkude arvu, mõnekümne minuti pärast langeb tavaliseks tagasi, Äkki aitab kuidagi tervist hoida.

Ingver, kurkum võivad aidata külmetuse puhul. Küüslauk vähendab külmetuse saamise tõenäosust, aga kui juba käes, siis enam väga vähenda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega pole lähiajal covidi vaxiini saanud?

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Vitamiinipuudus (näit. D) on kõige labasem põhjus.

Siis imuun-näitajad verest – ega äkki pole imuunpuudulikkust vms?

Kas kurgumandlid on lapsena haiged olnud (angiinid), kas on ära opitud või alles? Kui alles, siis tasuks kontrollida neid. Ja mandlid on halvas seisus (põletikupesa), siis see võib põhjustada immuunsüsteemi kurnatust (kogu aeg peab mandlites oleva põletiku vastu võitlema) ja seetõttu langenud vastupanuvõimet hingamisteede viirustele. Ei loe see, et “aga mul pole ju mandlid valusad”. Krooniline põletik võib mandlites kulgeda salakavalalt, ilma igasuguse valuta – kogetud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ta viimati hambaarsti juures käis?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ta viimati hambaarsti juures käis?

Ja kuidas see asjasse puutub?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see asjasse puutub?

Tere Päike, nii juhtub kui kivi taskus usun rokem kui teadust. Päriselt ei tea, mida katkised hambad põhjustavad või mängid?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal ta viimati hambaarsti juures käis?

Ja kuidas see asjasse puutub?

Miks ma seda küsisin? Sest seal võib olla põhjus miks inimene koguaeg haige on. Ka minul endal oli immuunsusega probleeme – koguaeg olin haige. Toitusin küll hästi, proovisin saada kätte igasuguseid vajalikke aineid, mis meil vaja on.
Aga ükskord hambaarstile minnes, et hambakivi eemaldada, avastas mu hambaarst, et mul on äge igemepõletik. See oli selline põletik, millel sümptomeid ei olnud. Ja see oli põhjus, miks mu immuunsus nii nõrk oli ja ma koguaeg haige olin.

Seega tasuks käia hambaarstil ja lasta vaadata, mis suus toimub. Kui hammas ei valuta, ei tähenda see automaatselt seda, et kõik on korras.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui üldisemad proovid jms kontrollitud, soovitaksin immunoloogi. Minu vennal avastati umbes samas vanuses immuunpuudulikkus. Tema puhul olid siis pidevalt põskkoopapõletikud. Kaasnes kõrge palavik. Nüüdseks ~10a kunstlikult tilgutatud antikehasid iga jumala kuu, kuid elu on elamisväärne ja elab muus osas täisväärtuslikku elu. Varem sai olla ainult haiguslehel.

Neid vorme on palju ja erinevaid, kuid üks variant kuhu pöörduda murega, sest meil ei olnud tol ajal sellisest arstist aimugi ja lõpuks pärast aaaastaid haige olemist turgatas ühel arstil pähe, et saadame ta immunoloogi juurde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Ilu ja tervis Noor mees pidevalt haige