Esileht Ajaviite- ja muud jutud Noored nōukanostalgitsejad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Noored nōukanostalgitsejad

Postitas:
Kägu

Imelik pōlvkond noori on peale kasvanud. Ringvaates nägin korra nädalas kohvikut pidava Kenneth Karjase saiaärist Telliskivi loomelinnakus ja nägin seal nōukogude ajast tavapärast pilt, kus rahvas seisab järjekorras ja ootab ukse avamist, et toodet osta! Minu jaoks täiesti arusaamatu ja ebareaalne käitumine. Seisjad ise olid veel uhked ka, et hea saia järgi on valmis oma “kvaliteet aega perega” raiskama järjekorras seismisele.
Ma lähen lähiajal kindlasti ise proovin ära need saiad vōi vähemalt mingi valiku aga järjekorras seisma ma kindlasti ei kavatse hakata.

+7
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui keegi tahab saiakese pärast seista järjekorras, siis muidugi seda ei tehta nõuka nostalgia pärast!

Nõuka nostalgia pärast seistakse ainult selleks järjekorras, et panna lilled pronkssõdurile.

+24
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole (vaid) nõukaaja teema, lääne noored seisavad teatud brändi tenniste ja tehnika jaoks veel pikemates järjekordades. Ja siis on veel USAs need Musta Reede allahindluste jahtijad, kes üleöö poe ees telgivad.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See pole (vaid)nõukaaja teema, lääne noored seisavad teatud brändi tenniste ja tehnika jaoks veel pikemates järjekordades. Ja siis on veel USAs need Musta Reede allahindluste jahtijad, kes üleöö poe ees telgivad.

Kui tuleb uus iphone müügile, tekib järjekord juba mitu päeva ette vist.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik pōlvkond noori on peale kasvanud. Ringvaates nägin korra nädalas kohvikut pidava Kenneth Karjase saiaärist Telliskivi loomelinnakus ja nägin seal nōukogude ajast tavapärast pilt, kus rahvas seisab järjekorras ja ootab ukse avamist, et toodet osta! Minu jaoks täiesti arusaamatu ja ebareaalne käitumine. Seisjad ise olid veel uhked ka, et hea saia järgi on valmis oma “kvaliteet aega perega” raiskama järjekorras seismisele.

Ma lähen lähiajal kindlasti ise proovin ära need saiad vōi vähemalt mingi valiku aga järjekorras seisma ma kindlasti ei kavatse hakata.

Sul on lihtsalt ülimadal enesehinnang.

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen nendest nõukaaja järjekordadest saanud sellise trauma kogu eluks, et mul on ikka väga raske ennast järjekordadesse seisma sundida. See, et noored tahavad mõne asja pärast seista, näitab just, et neil pole seda nõukaminevikku, kus sa PIDID seisma, sest järjekord näitas, et midagi üldse on müügil.

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen nendest nõukaaja järjekordadest saanud sellise trauma kogu eluks, et mul on ikka väga raske ennast järjekordadesse seisma sundida. See, et noored tahavad mõne asja pärast seista, näitab just, et neil pole seda nõukaminevikku, kus sa PIDID seisma, sest järjekord näitas, et midagi üldse on müügil.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+14
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

No ma ei tea, oli periood, kus näiteks või ja taimerasva ostmiseks pidi seisma ligi tunniajases sabas, ühele ostjale anti 1 pakk. Kellel oli võimalik, see võttis pere kaasa, siis sai rohkem. Ja praetud toitude tegemiseks ainsad võimalused ju olidki või või taimerasvaga praadimine, sest tollane õli haises praadimise ajal ikka väga jälgilt.

Ma ei saa sellistele nõmedustele sugugi ükskõikse pilguga vaadata, Eesti oli tollal N.Liidu üks suurimaid võiga varustajaid. See valitsev võim sundis kohalikke allaheitlikkusele, et kas istud ilma või seisad järjekorras.

+6
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saiakeste pärast järjekorras seismine nüüd küll mingi nõukanostalgia ei ole!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Imelik pōlvkond noori on peale kasvanud. Ringvaates nägin korra nädalas kohvikut pidava Kenneth Karjase saiaärist Telliskivi loomelinnakus ja nägin seal nōukogude ajast tavapärast pilt, kus rahvas seisab järjekorras ja ootab ukse avamist, et toodet osta!

Mulle jälle tundub jabur, et keegi seostab järjekorras seismist nõukanostalgiaga.

Pigem on probleem, et tänapäeva inimene on niivõrd ära hellitatud, et järjekorras seismine viib mõne inimese närvivapustuseni. Seega ma tervitan seda järjekorra-trendi rõõmuga.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, teemaalgataja, ma ei ole sinuga nõus!!!!

Selline sabatamine, nagu tänapäeva noored teevad, on rohkem meelelahutus ja elustiil. Nad on juba niipalju kaubaküllust nautinud, et on tekkinud teatud tüdimus ja iha millegi erilisema järele. Siis minnaksegi puhkepäeva hommikul (kui aega on laialt käes), võetakse koerake kaasa ja nauditakse seda erilisemat.

Nõukogude aja inimestele oli sabatamine halli argirutiini osa. Sabades tuli seista palju ja tihti ning mingit meelelahutust selles inimestele polnud, pigem tülpimusttekitav oli see kõik. Alternatiiv oli teha võimalikult palju asju ise ehk harrastada mingit naturaalmajapidamise sarnast elustiili – mis oli aga väga ajamahukas, lisaks piirangud isetegemiseks vajalike toorainete/materjalide/tarvikute kättesaamisel.

Nii et ma ei imesta, et mõnel nõukogudeaegsel saba siiamaani tülpimust tekitab.

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

ma ei teadnud, et järjekorras seismine nõukaajanostalgitsemist näitab, pigem näitab see minu meelest seda, et mingi teenus on vajalik, kuid kahjuks selle kättesaadavus on piiratud.

kui järgi mõelda, siis mina olen ka sel nädalal päris mitu korda JÄRJEKORRAS pidanud seisma:
1. tartu raudteejaamas wc järjekorras enne rongile minekut
2. omniva postkontoris paki kättesaamist oodates
3. polikliiniku riietehoius oma vihmamantli kättesaamist oodates
4. asutuse kohvikus lõunapausi ajal omale midagi hamba alla süüa osta soovides

kõik näitavad minu “nõukaajanostalgijat”?

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Sinul on jälle mingi trauma nendega, kellel on julgust enda nõrkust tunnistada. Normaalne inimene loeb teise seisukoha, kui see temaga ei haaku siis kehitab õlgu ja liigub järgmise postituse juurde. Aga sa lausa pidid võtma aja, et teist inimest tema trauma (arvatavasti kõigest valesti valitud sõna ja tegelikult ta mõtles pigem “tülgastust”) pärast parastada. Mine vaata nüüd peeglisse veits.

+9
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka üle 5-7 inimese järjekorras ei seisa põhimõtteliselt . (Oleneb muidugi ka eesseisjate kärude suurusest)olen ikka korduvalt nii kärusid kui korve kassa juurde maha jätnud.Pangu tühjad kassad tööle!Mis neid siis soetatud on?

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõukaaja taganutjad pole pole nii ehk naa päris korras peadega.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja praetud toitude tegemiseks ainsad võimalused ju olidki või või taimerasvaga praadimine, sest tollane õli haises praadimise ajal ikka väga jälgilt.

Nii, mina olen vanamutt ja tean, et praeti ikka searasvaga, võiga ei saa pikemalt küpsevaid roogasid teha, sest lihtsalt kärssas ära, nt. praekartul. Siis oli veel margariin ja venelased siis enamjaolt kasutasid seda haisvat õli, mida poslamaslaks kutsuti. Searasva müüdi poes sama suurtes pakkides kui võidki ja ma ei tea, et seda poleks poes olnud või järjekorras passitud rasva pärast. Järjekorrad ikka värske saia ja leiva pärast olid küll, sest need olid maitsvad ja nad läksid ruttu kõvaks, võis täitsa haamrina kasutada.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kavatsed vahele trügida või?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Searasva müüdi poes sama suurtes pakkides kui võidki ja ma ei tea, et seda poleks poes olnud või järjekorras passitud rasva pärast.

repliigina teise vanamuti poolt, et searasv oli kõige tühjemate lettide aegadel tihtipeale ainus, mida alati saada oli.
Aga sabasseismine ei meeldi mullegi, kuid vahel tuleb siiski seda teha. See on nagu vastik ilm, sulle võib ta ju ebameeldiv olla, aga kui vaja välja minna siis ikka lähed.
Sama teema sabadega kui ikka vaja, siis seisa. Kedagi teist peale sinu enda probleem ei huvita. Nõukanostalgiaga pole siis nüüd mitte midagi pistmist. Olid need sabad ka enne seda ja päris ammu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Searasv oli jah, kusjuures praegu uuritud, üldse mitte nii halb isegi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõuka aja lõpu lapsena ma jälestan sabasid – eriti jubedad olid nt bensiinisabad, kus me isaga koos passima pidime, sest bensiini anti kah inimese peale mingi arv liitreid – ja just seetõttu ma lihtsalt armastan kirglikult kõikvõimalikke iseteeninduskassasid.

Jumal küll, kas keegi mäletab, et poodi sisse saamiseks pidi kõigepealt seisma korvisabas? Ja kuidas lapsi paksude vene mammide poolt kõrvale tõrjuti?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäletan, kuidas Tartu Kaubahalli KORVIsaba ulatus ca 100 meetri peale otsapidi majast välja. Sa seisad enne tund sabas, kui saad sisse ja saad üldse teada, KAS midagi seal üldse on.

Järgmise vastaja mehel on tuline õigus, need noored ei seisa seal, sest nad peavad, vaid nad tahavad. Seistakse millegi uhke ja ihaldusväärse sabas, mitte IGA ASJA tarvis, niiet nõuka ajaga pole sellega midagi pistmist. Need noored pole “päris” järjekorda näinudki ju.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mees ütles kõrvalt, et tänapäeval on selline sabasseismine staatuse sümbol – seistakse popi kohviku ukse taga, nii et kõik näevad. Need noored ei teagi, mismoodi oli nõuka ajal, kuidas nad seda nostalgitseda saavad?

Ahjaa, teate mis oli nõukaagsete sabade kõige frusteeerivam omadus? Isegi mitte need trügivad tädikesed ja sõjaväepensionärid, isegi mitte selle saba pikkus vaid kõige rohkem see, et sa ei pruukinud saadagi seda, mille järele sa sabas seisid… See võis enne sinu kohalejõudmist otsa saada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See nōukanostalgia ongi neile verega kodust kaasa antud, et kōik mis on kallis ja defitsiit seda tuleb endale hankida. Tänapäeval on ju palju kodanike, kes pōhimōtteliselt ka toidupoe kassa sabas seisab(eriti Selveris), sest nemad peavad seda alandavaks kui peavad iseteeninduskassa oma kaupa läbi lööma. Täna ongi ju nōukanostalgia tōstetud au sisse, sellega oled kohe samm parem inimene. Isegi ETV jätkab selle totra sarja näitamist.
Parteibossidel käis ju ka sekretär nende eest poes ehk tōi neile tellutud asjad enne koju minekut kätte ära.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi ETV jätkab selle totra sarja näitamist.

Mu teada see lõppes ära. Nad jõudsid ju vabariigi aegadesse välja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei saa aru mis nendes saiakestes nii eriline on? Mingis saates nägin, paistsid veits imeliku kujuga, kohati kõrbenud… Vb keegi, kes on ise sabatanud ja maitsnud, seletaks? Ise tõesti kohale ei viitsi minna… 🙂

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga head saiad on, olen isegi seal sabas seisnud. Aga see oli ühel esimestest nende kohivkutepäevadest. Siis oli mu ees ainult 5 inimest. Aga on väärt kauemgi sabas seismist, head asja teevad.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka üle 5-7 inimese järjekorras ei seisa põhimõtteliselt .

ja mida sa teed nt juhul, kui teatris või kontserdil vaheajal pissile mineku soov tuleb? lased püksi?(teatrites on täiesti tavalised wc-järjekorrad kus 20+ naissooesindajat järjekorras, õnneks liiguvad need järjekorrad ka kiiresti)

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohapeal tehtavat head värsket saia saab mujalt ka. Näiteks Räpinas on selline koht nagu “Värska pagar”. Mitte midagi ulmelist, aga sai on sai. Selliseid kohti on terve Eesti täis.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kavatsed vahele trügida või?

Apsoluutselt! Tahavad nostalgiat siis saavad seda täie rah eest. Näevad, kui tore on sed järjekorratamine.

0
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Noored nōukanostalgitsejad