Esileht Pereelu ja suhted Noored pered üürikast oma koju-kuidas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Noored pered üürikast oma koju-kuidas?

Postitas:

Oleme elanud üürikas juba üle 4 aasta ning järjest enam oleme hakanud unistama päris oma kodust. Kus saaks teha kõik enda käe järgi ja ei oleks kogu aeg sellist mõtet, et mida ma ikka siin kõpitsen, nagunii ei jää see mulle. Praegu ootan ka kolmandat kuud last, tahaks ükskord siit paneelikate keskelt ära saada, ei taha oma lapsi siin üles kasvatada.
Olen vaadanud kortereid ja ka maju, samuti arvutanud panga laenukalkulaatoritega välja mõistliku laenusumma. Kahepeale saaksime päris korraliku laenu, kuigi muidugi ei tahaks maksimumi peale minna, arvestades veel seda, et 1,5 aastast last ma lasteaeda panna ei kavatse. Kuid nüüd kerkib see sissemaksu küsimus. Kuidas te olete saanud kokku nii 6000-7000 tuhat sissemaksuks, kui vaja maksta veel üürikorteri eest? Praegu on mul umbes 2000¤, oletame et mahutame end siia üürikasse veel järgmise aasta alguseni ära(kuigi jube kitsaks läheb), saame iga kuu kõrvale panna veel 100-150¤, suvel ehk ka veidi rohkem, kokku saame umbes 3000-3500¤. Aga siiski jääb ju sealt pool summat veel puudu, et saavutada kõigest 10% sissemaks, mis on vajalik noore pere laenu puhul. Selle kogumiseks läheb jällegi mitu aastat ja laps vaja ju ka kuskile lasteaia järjekorda panna, seda ei saa teha, kui ei tea kus me sellel ajal üldse elamegi.
Odavamaid vähegi normaalseid variante kahjuks Tallinnas/lähiümbruseis ei leia, kuigi olen hea meelega nõus tegema korteris täieliku kapitaalremondi, kuid loeb jällegi asukoht-paneelikatesse ei taha ja tahaks sellist kodu, kuhu jääda ka pikemaks ajaks elama. Ma ise olen lapsena kolinud mitmeid kordi eri linnade vahel ja tänu sellele pole mul sellist \”oma\” kohta, kus oleksid mu sõbrad ja tuttavad. Õigupoolest pole mul tänu sellele ka püsivaid sõprussuhteid, inimesi, kelle kohta ma saaks öelda, et ta on mu lapsepõlve sõber/sõbranna. Oma lastele ma sellist saatust ei taha.
Tallinnast kaugemale pole jällegi otstarbekas kolida, kuna mehel on siin hea töö ja sõidu peale läheks muidu see sama summa, mis korteri peale. Samuti on meie jaoks oluline see, et oleks võimalik liikuda ka ilma autota, kuna meil peres vaid 1 auto.
Seega palun jagage kogemusi, kuhu kolida, kus on lastega perel hea elada ja kuidas ometi see summa kokku saada? 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 12:02; 30.04 12:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti oma soovide kohaselt elada saab ikka ja ainult siis, kui selleks raha on. Nii et soovitaks oma tahtmisi (paneelikasse ei taha, jne) tagasi tõmmata. Ainuvõimalik lapsepõlv ei ole kindlasti vaid oma majas looduse rüpes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meile ostis ntx minu ema korteri, endal palk nii väike, et laenu ei saa
aga no ma elan ka paneelikas, maja on küll uus, aga ikka betoonist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega kui raha pole, siis tuleb ikkagi kusagilt kõvasti koomamamale tõmmata. Kui radikaalseid samme ei tee, siis imedki käppa oma üürikas. Tehke tabel oma kulude ja tulude kohta. Kolige praegu odavasse 1-toalisse, siis ehk jääb raha rohkem kätte? Hakka niipea kui võimalik lapse kõrvalt töötama. Viige toit ja lõbustused lihtsaks, mulgipudru ja jalutuskäigu tasmele. Oma elamist töö ja vaevata ei saa. Fakt!

Ja veri on paksem kui vesi, küsige sissemaksu laenu oma vanemate käest ja makske see pärast ka viisakalt tagasi!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie saime vanaema korteri tagatiseks ja sissemaksu ei maksnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui uus elamine hinnatakse kallimaks, kui selle eest hinda küsitakse, võib ka sissemaksust pääseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lepiksin esialgu ka oma koduna paneelikaga. saad seal ju ka oma käe järgi asju sättida. Käid lapsega mänguväljakutel, mis seal ikka, paneelikates ju kasvab palju lapsi kui mitte öelda enamus. Edaspidi vaatate , ehk saate midagi paremat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paneelikate all mõtlesin ma tegelikult pigem paneelmajade rajooni, eesotsas lasnamäega(kus ma praegu elan). Ja ega need lasna korterid tegelikult nii väga palju odavamad polegi(50 000-60 000 3-toal eest), pigem juba siis kolida veidi rohelisemasse kohta sama raha eest. Uus paneelikas on midagi muud, sealne keskkond on enamasti juba tunduvalt lapsesõbralikum. Ei pea vankrit kitsastest treppidest üles vedama jms pisiasjad. Oma majast ma ei räägigi, see oleks liialt suur unistus. Aga fakt on ka see, et 30000 eest suurt miskit Tallinna ümbruses ei saa, vähemalt mitte sellist, kuhu alla ei peaks umbes sama palju veel panema, et elamiskõlbulikku kodu saada.
Vanemad mulle kindlasti korterit ostma ei hakkaks, neil endalgi laenud kaelas ja mehe vanematest ei tasu üldse rääkida. Neil pidevalt hala, et raha pole, riik selles süüdi jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 12:02; 30.04 12:35;
To report this post you need to login first.

Peamiselt saadakse abi lisatagatistest – on see siis suvekodu või maalapp või vanemate kodu vms. Kui selliseid võimalusi pole, siis ega pole parata, peate esialgu odavama oma kodu vaatama, eks hiljem kui raha kogunud olete, saate meelepärasemat vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt tuleks kindlaks teha, kas te saate pangast laenu, et osta oma korter. Ja kui palju?

Kuna räägid 6-7000¤ omafinantseeringust, tähendab see seda, et hindate oma võimalust soetada kuni 70000¤ maksev korter.

Kui te selle 70.000 pangast laenu saate, siis tasuks osta otse arendajalt ja talle see omafinantseeringu mure ära rääkida. Osadega saab ka nõnda kokkuleppele, et omafin osale koostatakse otse arendaja raamatupidamises järelmakse graafik. Näiteks Kuldala (Aruheina tee) korteritega on see võimalik.

Aga veel kord: eeltingimuseks on ikka see, et te üldse pangast laenu saate ja maksevõimelised olete seda omafin.järelmaksu tasuma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läks see lihtsalt. Tegelikult ei olegi me üürikas elanud.
Olime mõlemad töötavad üliõpilased, kui tuttavaks saime (mina 2. kursus, tema 5. kursus).
Ostsime koos 1-toalise ahjuküttega kehvas seisukorras korteri, et saaks leivad ühte kappi panna.
Nelja aasta pärast ostsime 4-toalise korteri.
Kuna olime ainult kahekesi, jäi 1 palk täielikult järele ja teine palk ka ei kulunud täielikult ära.
Viie aasta pärast saime 1. lapse. Last me ei hakanud ennemalt planeerima, kui norm. kodu olemas.
Nüüdseks on 3 last ja oma maja.
Pangalaenu ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Njah…meil sama teema. Juba aastaid üürikas. Eks paistab, kas jõuame midagi kõrvale panna ja siis panka minna uurima, mis ja kus ja kas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:31; 30.04 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui pole piiramatuid võimalusi, tuleb teha valikuid, nii vastumeelne, kui see ka ei ole. Esiteks mõtle välja, kas sulle on olulisem elada meeldivas ümbruses või omada korterit. Ehk oleks lahenduseks üürikorteri vahetamine ja Lasnamäelt ärakolimine? Kui sulle tundub, et oluline on elada just nimelt sinu oma korteris, siis pead otsustama, kas sulle on olulisem korteri asukoht või suurus. Ehk lepite esialgu 2-toalisega? \”Mägedest\” soovitaks Mustamäel Sütiste tee kanti, seal on mets kohe kõrval ja kena roheline, kuigi uusi maju seal ei ole. Või teine variant on vaadata remontimata ahiküttega kortereid Pelgulinna kandis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sütiste tee kandis on majad ju igivanad, tuleks ümber lükata. Äärmiselt halb kinnisvarasse investeerimise variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me käisime alles pangas uurimas, et millised võimalused on. Oleme ka noor pere, laps kohe tulemas. Lisaks sissemaksule tuleb tasuda igasugused lepingutasud ja muud summad, mille puhul tuleb arvestada lisaks veel 1000 euriga (see summa tuleb ka koheselt maksta). Meie ei olnud sellega arvestanud, aga nüüd vähemalt teame. Lisaks tuleb arvestada, et iga objekti puhul ei piisa 10% sissemaksust, vähemalt Swedpanga puhul. Nii et jh, eks see raske on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas asukoht peab olema Tallinn või sobib ka lähiümbrus. Näiteks Loo alevik on 2 km linnapiirist, transpordiühendus hea. Väga ilus roheline kant ning kõik eluks vajalik olemas. Vaatasin just, et odavaim 3-toaline 35 000 ¤, kindlasti saab ka alla kaubelda 🙂

http://city24.ee/kinnisvara/korter/961888

Kuulduste järgi pidi kõige paindlikum pank olema Nordea, just noorte perede suhtes. Käige pankades ja küsige oma võimalused üle. Kunagi pakuti sissemaksusummat pangas väikelaenuna lisaks, äkki teile oleks see variant abiks, kuna midagi teil juba kogutud ju on 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ennem oma kodu muretsemist lapsed hakkama pannakse? Asju võiks teha õiges järjekorras (kool, töö, kodu, lapsed), siis ei teki probleeme, või kui tekib, on need kordades väiksemad, kui vales järjekorras (lapsed, kodu, töö, kool) tehes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on mingi aeg rohkem kui 1 pereliige. Ehk siis kogu aeg on vaja vahendeid. Isegi kui osta kasutatud asju, ikkagi on vaja vahendeid väljakäia. Nii et see 100 eurot, mis hetkel saate kõrvalepanna, selle saab laps endale, kui ükskord sünnib.
Kui ikka oma kodu igatsus suur, tuleb leida lisatööd. Seda nii sinul kui isal. Mis aga paneb jälle suhte väga tugevalt proovile. Sest suhe vajab ka aega, et areneda ja elus olla. Sul tuleb otsustada, et mida sa tahad. Kas aega perele ja lapsele või tuleb kogu inimresurss suunata paremate elutingimuste loomiseks. Need noored pered, kes on üürikorteritest välja end töötanud on meeletult tööd teinud. Jääb loota, et nende suhted alles ja terved on. Muidu on nii, et pingutakse oma elamine ja veidi ajapärast tuleb lahtutama hakata. Müüa elamist ja jagada laenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks ennem oma kodu muretsemist lapsed hakkama pannakse? Asju võiks teha õiges järjekorras (kool, töö, kodu, lapsed), siis ei teki probleeme, või kui tekib, on need kordades väiksemad, kui vales järjekorras (lapsed, kodu, töö, kool) tehes.[/tsitaat]

Vau, vot see vastus on küll täieliku sooda kirjutatud vist. Kas sa inimene annad omale aru ka, et kui keegi, kes peab ISE kogu sissemaksuks vajamineva summa kokku koguma (ei ole vanemaid abiks ega kellegi kinnisvara tagatiseks panna), võib osade ametikohtade puhul tähendada ikka mitmeid aastaid raha kogumist. Kohe ikka väga mitmeid. Sel juhul peaksid meil naised lapsi saama ca 35-40-aastaselt.

Kinnisvara soetamise järgi ei saa küll lapsetegemist planeerida. Mida sa nendele siis ütled, kui on elamine võetud laenuga ja alles siis laps tehtud, ühtäkki kaotavad vanemad töö ja VOILAA- peavad kuuse alla kolima. Mis nad siis sinu arvates oma lapsega tegema peavad? Äkki annad nõu, et enne oleks ikka pidanud ca 30 aastat laenu ära maksma ja alles siis lapse teinud….et noh…mis see siis 60-aastaselt esimene laps saada poleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 16:31; 30.04 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodu ostmisel tasub kindlasti ka uurida kuidas seinad kortermajas läbi kostavad. Ntx osades uute smajades võib titt röökida aga naabrid seda ei kuule.

Ega sissemakse saabki vaid kas kogudes või keegi sugulastest kingib, pärandab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pidime ostma ka vanasse paneelikasse, sest muu peale jõud ei hakanud. Kuid enne elasime oma esimeses kodus, mille noorena maale ostsime järelmaksuga, pisike ahiküttega korteri. Siis müüsime oma esimese kodu maha ja sellest saime linna sissemaksu raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 20:37; 01.05 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnnestus ülikoolis õppimisel saada odav üürikas. Kuigi palk tol ajal võimaldas autot omada, me seda ei teinud: kogusime sissemakseks. Ei mingeid puhkusereise, ainult ületunnid ja n/v tööl. Lisaks kõikvõimalikud eraotsad ja haltuurad. Mehel oli vahepeal neli töökohta. Pisku jäi puudu, selle laenas minu ema. Pool aastat ja sai emale tagasi makstud, mees sai suht koht kohe ka oluliselt parema töökoha, millega kaasnesid muud seni kättesaamatud hüved (tasuta auto koos kütuse hoolduse, rehvide jne, tasuta mobla ja sülearvuti netiga).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on kredexi abil ca 10 a tagasi ostetud paneelika korter Mustamäel. mina olen küll rahul. ikkagi oma.laenu maksan vähem kui üüri maksaksin.
lihtsalt ei ole kombeks üle oma varju hüpata.
ja lõhki laenata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas auto maha müümine ei ole lahendus? Saaks sealt sissemaksuks raha ja siis saaks vaikselt laenu maksmise kõrval uue auto raha hakata koguma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissemaks koguneb järjepideva korjamise käigus. Mina panin esimesest palgast alates iga kuu kõrvale nii palju, kui vähegi suutsin. Teadsin juba siis, et tahan kunagi päris oma kodu.

Sa oled 4 aastat üürikas elanud ja selle ajaga kogunud 2000 eurot, see teeb umbes 42 eurot kuus. Ütled, et tegelikult saaksid kõrvale panna 100-150 eurot kuus. Kui oleksid 4 aastat selle summa kõrvale pannud, olekski sissemaksu raha koos.

Kas auto on teie peres hädavajalik? Lisaks auto enda maksumusele on sellega seotud ka lisakulud – kütus, klaasipesuvedelik, õli, rehvid ja nende vahetus, pesu, remont. Kui saaksite ilma hakkama, võiks ka selle summa oma kodu ostmisesse panustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie saime vanaema korteri tagatiseks ja sissemaksu ei maksnud.[/tsitaat]

🙂 see soovitus aitab teemaalgatajat kindlasti edasi, annab haid ideid edaspidiseks.

Tubli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sissemaksu on otse loomulikult kergem koguda, kui last veel ei ole. Kaks pereliiget saab segamatult teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oleme elanud üürikas juba üle 4 aasta ning järjest enam oleme hakanud unistama päris oma kodust. Kus saaks teha kõik enda käe järgi ja ei oleks kogu aeg sellist mõtet, et mida ma ikka siin kõpitsen, nagunii ei jää see mulle. Praegu ootan ka kolmandat kuud last, tahaks ükskord siit paneelikate keskelt ära saada, ei taha oma lapsi siin üles kasvatada.
Olen vaadanud kortereid ja ka maju, samuti arvutanud panga laenukalkulaatoritega välja mõistliku laenusumma. Kahepeale saaksime päris korraliku laenu, kuigi muidugi ei tahaks maksimumi peale minna, arvestades veel seda, et 1,5 aastast last ma lasteaeda panna ei kavatse. Kuid nüüd kerkib see sissemaksu küsimus. Kuidas te olete saanud kokku nii 6000-7000 tuhat sissemaksuks, kui vaja maksta veel üürikorteri eest? Praegu on mul umbes 2000¤, oletame et mahutame end siia üürikasse veel järgmise aasta alguseni ära(kuigi jube kitsaks läheb), saame iga kuu kõrvale panna veel 100-150¤, suvel ehk ka veidi rohkem, kokku saame umbes 3000-3500¤. Aga siiski jääb ju sealt pool summat veel puudu, et saavutada kõigest 10% sissemaks, mis on vajalik noore pere laenu puhul. Selle kogumiseks läheb jällegi mitu aastat ja laps vaja ju ka kuskile lasteaia järjekorda panna, seda ei saa teha, kui ei tea kus me sellel ajal üldse elamegi.
Odavamaid vähegi normaalseid variante kahjuks Tallinnas/lähiümbruseis ei leia, kuigi olen hea meelega nõus tegema korteris täieliku kapitaalremondi, kuid loeb jällegi asukoht-paneelikatesse ei taha ja tahaks sellist kodu, kuhu jääda ka pikemaks ajaks elama. Ma ise olen lapsena kolinud mitmeid kordi eri linnade vahel ja tänu sellele pole mul sellist \”oma\” kohta, kus oleksid mu sõbrad ja tuttavad. Õigupoolest pole mul tänu sellele ka püsivaid sõprussuhteid, inimesi, kelle kohta ma saaks öelda, et ta on mu lapsepõlve sõber/sõbranna. Oma lastele ma sellist saatust ei taha.
Tallinnast kaugemale pole jällegi otstarbekas kolida, kuna mehel on siin hea töö ja sõidu peale läheks muidu see sama summa, mis korteri peale. Samuti on meie jaoks oluline see, et oleks võimalik liikuda ka ilma autota, kuna meil peres vaid 1 auto.
Seega palun jagage kogemusi, kuhu kolida, kus on lastega perel hea elada ja kuidas ometi see summa kokku saada? :([/tsitaat]

No meie alustasime ahiküttega korteris ja ostsime seejärel endale laenuga korteri just paneelikas.

Kui suur see teie oma on, et koos imikuga läheb \”jube kitsaks\”? Meil on 60 ruutu ja kolm väikest last ja jube kitsas ei ole, kuigi lahedalt ruumi nt lastel sõpru külla kutsuda ka ei ole.

Paneelika vahetame suurema korteri vastu mingil hetkel, aga ka see asub ikka linnas ja on KORTER.

Ka meil on \”ainult\” üks auto pere peale, kuigi sissetulekud lubaksid kahte pidada. Aegajalt sõidame ka ühistranspordiga.

Ma ei saa sinu pretensioonikusest ausalt öelda aru. Mitte kunagi, mitte ühelgi ajal pole saanud äsjatekkinud pere endale osta kuhugi maja (kuna neil sünnib ÜKS laps) ja seda endale lahedalt lubada. Tarbimishullus on inimesed peast segaseks ajanud.

Laps pange nende lasteaedade järjekorda, mis asuvad emma-kumma töökoha lähedal. Kui need töökohad on selles linnas, kus te praegu elate.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult ostaksin väikese nunnu remonti vajava kahetoalise mõnda puitasumisse: Kalamaja, Kristiine vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina isiklikult ostaksin väikese nunnu remonti vajava kahetoalise mõnda puitasumisse: Kalamaja, Kristiine vms. [/tsitaat]

…et siis neli aastat hiljem avastada et majal on vamm sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted Noored pered üürikast oma koju-kuidas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.