Esileht Pereelu ja suhted Noorema venna enda juurde elama toomine

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Noorema venna enda juurde elama toomine

Postitas:

Otsin siit ehk veidi nõu ja tuge. Nimelt on meil selline olukord, et paar nädalat tagasi võtsin noorema venna, kellega ema-isa ühised, enda juurde linna elama. Põhjus lihtne – ema lasi välismaale jalga veel siis, kui kutt täitsa titt oli ja isale muutus alkohol lapsest aina armsamaks. Ei suutnud enam seda kõrvalt vaadata, et laps hooletuses. Ega isa vastu ka ei vaielnud, paistis, et tundis isegi kergendust.

Ise olen 26, abielus ja meil on kaks väikest last, kellega kodune olen, seega on aega ka vennaga tegelda küll ja veel. Lasteaeda ei pannud, pole ju vajadust. Vend siis 6 ja saab augustis 7. Poiss on silmnähtavalt õnnelikum, kuna temaga tegeletakse, näiteks kahe nädalaga oleme isegi niikaugele jõudnud, et laps tunneb praktiliselt kõiki tähti ja püüab veerida ning arvutab viie piires.

Meil kõik laabub ilusti, mees on toetav, lapsesse suhtub superhästi, olemegi lihtsalt muutunud kolmelapseliseks pereks üleöö.

Aga ega kõik ka roosiline pole. Sügisel vaja laps kooli panna, aga kuidas seda korraldada. Mul ju ametlikult sõnaõigust pole, seega on vaja isa nõusolekut. Kainel hetkel isa isegi räägib, et jah jah, kasvata-kasvata, mul ongi kergem siis nii, aga kooliavaldusele alla ei kirjuta ja pabereid ma kooli viia ei saa. Õnneks pole meil siin vähemalt koolipaanikat, kodukool võtab kõik lapsed rõõmuga vastu. Lapse elukohta ka ei saa muuta ilma isa allkirjata. Isa elab ka kaugemal alevis, seega last sinna kooli ei saa panna, jääb meie kodust 50 kilomeetri kaugusele.

See olukord on nii uus, et polegi veel kuskile pöördunud ega midagi uurinud. Kas saab üldse nii kooli last panna, et kas siis lapse elukoha valla sotsiaaltöötaja või meie kodulinna (ei ole Tallinn ega Tartu, ikka jupp maad pisem koht) sotsiaaltöötaja soovitusel ja loal. Isalt vanemaõigusi ära võtma hakata oleks ka totter, sest kainena pole tal väga vigagi ja ikkagi isa. Aga elama last sinna hästi ei saadaks. Kas on üldse võimalik, et kuidagi läbi valla või linna mulle esindamise õigus korraldada. Kas isa saab lihtsalt avalduse teha või nii? Arvan, et kui talle seda sotsiaaltöötaja või konstaabel räägiks, küll ta siis alla ka kirjutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 16:00; 12.06 16:48; 13.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtle sotsiaaltöötajaga ja taotle hooldusõigust. Ning soovitan ka kooli pöörduda oma murega ja kui tegemist väiksema kooliga, mis ei ole ülerahvastatud, siis ei ole tõenäoliselt vaja sissekirjutust samasse valda. Aga kooliavaldust on kindlasti vaja ja selleks on vaja vanema allkirja – ka ema oma sobib, äkki ema on nõus allkirja andma. Aga ma usun, et sotsiaaltöötaja on praegu küll õige inimene, kelle poole nende küsimustega pööduda.
Ja lisaks soovitan isaga maha istuda, siis kui ta kaine on ja asja selgitada, äkki ta saab aru ja annab oma nõusolekud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:10; 13.06 08:52;
To report this post you need to login first.

Kuidas lapse emaga on ? Kas ametlikult on õigused ära võetud? Kui ta aastaid välismaal ja lapse vastu huvi pole tundnud, siis peaks olema võimalik seda korraldada. Raske saab olema, aga isaga peate maha istuma ja arutama, mis edasi saab. 7a laps ei ole kutsikas, keda võib viia siia või sinna, linna- või maakoju, jätta vahepeal kuuks-paariks vanaema juurde vms. nagu parajasti paremini sobib.
P.S. kui laps saab alles augustis 7 ja praegu õpib tähti, siis kooli teda küll veel ei saadaks, ilmselt pole tal ka muud (käelised ja sotsiaalsed) oskused kuigi head. Kindlasti räägi sotsiaaltöötajaga, tõenäoliselt oskab head nõu anda paberite kordaajamise kohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:21; 13.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan samuti pöörduda kiiremas korras sotsiaaltöötaja poole. Ka koolipikendus tundub hea mõte olevat: laps saab kooliks parema stardipositsiooni. Rääkimata siis sellest, et kuigi algus tundub roosiline, võib mõne aja pärast tekkida tagasilööke teie perega kohanemisel. Kaks uut algust oleks ehk liiast.

Samuti tuleb läbi mõelda olukorra rahaline külg. Kas ema toetab lapse kasvatamist vähemalt rahaliselt? Lapsetoetus on meie riigis muidugi naljanumber, aga abiks siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooli panemist ma isegi ei pelga. Laps tegelikult arukas, väga seltsiv ja eks siin väikeses kohas pole seda ettedrillimist ja teisigi lapsi, kes soravalt ei loe. Lisaks, ma olen kodune ja saan teda koolitöödes ju aidata. Küll selles hakkama saame. Ja laps ootab tegelikult kooli, sest eks talle ole ammu räägitud, et ta nüüd suur poiss ja läheb kooli. Mitteminemine oleks ehk suurem löök kui minemine ja mitte kõige tublim olemine. Sellega saame hakkama 🙂

Rahaliselt – las isa võtab siis selle õnnetu 19 eurot lapsetoetust, see ei saa nüüd olema see komistuskivi, kindlasti mitte. Ju isal seda raha siis rohkem vaja.

Ema paar viimast aastat ei ole toetanud, aga vahel harva ikka juhtume suhtlema. Emapoolsed vanavanemad on vahel, nii jõudumööda vennale üht-teist ostnud ja eks meiegi pere on aastaid toetanud. Aga nüüd sai mõõt täis.

Egas vist muud üle ei jää kui homme sotsiaaltöötaja juurde sammud seada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 16:00; 12.06 16:48; 13.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja- ma soovin sulle ja su lähedastele kõike head. Et sul ikka kõik nüüd ja edaspidi korda läheks.
Ilus inimene oled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka lugesin ja tahan sellele perele kõike head soovida.Olete väga tublid ja mingu teil hästi.
Kindlasti oskab sotsiaaltöötaja nõu anda või siis lastekaitsespetsialist,nemad peaks valdades olemas olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tubli oled sina ja kogu su pere! Pisar tuli kohe silma. Toetan otsust laps kooli panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks leian ma, et sa oled väga tubli ema! Nii oma lastele, kui ka väikevennale.
Teiseks jah, mine oma kohaliku sots töötaja juurde. Räägi mure ära. Tema aitab. Osades valdades on eraldi lastetöötajad ka. Võib ka tema poole pöörduda.
Kolmandaks, kui oled saanud end 3 lapsega pereks, uuri, kas teie vallas on paljulapseliste liit ja kas sinna võetakse alates 3 või 4st lapsest. Tihti on nende liitude kaudu hea saada infot ning toredaid koosviibimisi on ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma paremat nõu oska anda, kui siin juba öeldud aga tahtsin teemaalgatajale omalt poolt soovida palju edu ja jaksu. Väga tubli naine oled!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui emalt ei ole keegi vanemaõigusi ära võtnud ja ta on nõus, et sina venda hooldad, siis peaks ta ju suutma ka mingil moel allkirja anda, et on nõus lapse elukoha muutmisega ja lapse teie lähedale kooli panemisega. Eks välismaal ju pea ka id kaardi lugejaid leiduma?
Aga kuniks emaga jutule saad, seniks jah lastekaitseametniku juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema läks kohe väga hinge ja anna ka meile teada, kuidas teil läheb ja mis nõu vallast anti…
Kõike head soovides!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:10; 13.06 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi head inimesed, ega ma siia kiitust lunima ei tulnud 🙂 Aga väga armas on teie kõigi häid sõnu lugeda, aitäh!

Sai siis sotsiaaltöötaja juures käidud, väga mõistlik proua on meie linnakeses selle ameti peal ja üldse mitte kuri. Arvas, et prooviks ikka heaga, et pole kohe kohtusse tarvis ronida. Ühesõnaga pidi kõik paberid ära tegema, lubas ka kooliga suhelda ja isa valla sotsiaaltöötajaga ja siis ilma minuta minna isaga vestlema ja veenma. Lubas, et hirmutab isa kriminaalkohtuga, et lapse hooletusse jätmise pidi karistada saama. See tähendab, et kui nüüd vabatahtlikult ei kirjuta alla sellele, et laps minuga elab ja minul õigus tema eest kõike teha (notaris pidi saama vormistada), siis teeb avalduse konstaablile.
Eks tuleb nüüd oodata ja vaadata, kuidas laabub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.06 16:00; 12.06 16:48; 13.06 13:42;
To report this post you need to login first.

Teemaalgataja, sa oled supertubli!
Kuidas selle kooliasjaga teil jäi? Kas laps lasteaias käis/käib? Sinu meelest võib see kooliminek ju olla, et mis seal ikka ja ma aitan, aga… Kodutöödes saad aidata jah, aga 1. klassis kodutöid praktiliselt ei anta ja klassis sa teda ju aidata ei saa. Kui ta praegu alles tähti õpib ja numbritega ka eriti kodus pole, siis koolis peab ta suht kiiresti hakkama aru saama tekstülesannetest, töövihiku tööjuhistest jne. Kuidas käelise tegevusega on – joonistamine, voltimine-rebimine jne? Need tegevused on lasteaia viimases rühmas ja 1. klassis suht sarnased. Sa ei pruugi ise lihtsalt selliste asjade ja tehnikate peale tullagi, ja kui teised klassis asjaga mängeldes toime tulevad ja tema lolli näoga vaatab, on ju kurb. Mis ma öelda tahan, on see, lase laps ja tema oskused kellegil objektiivsel ja asjatundjal n-ö üle vaadata, et see 1. klass tema jaoks hiljem liiga raskeks ja vastikuks ei muutuks. Komplekse ja alaväärsustunnet on see poiss ilmselt pidanud liigagi palju tundma. Äkki oleks mõistlikum käia ikka veel aastake lasteaias/eelkoolis ja minna kooli nii, et ei ole kõige aeglasem lugeja, saamatum kirjutaja/joonistaja jne. Lisaks oleks ta suure tõenäosusega praegu kooli minnes ka klassis pea kõige noorem ja äkki ka kõige väiksem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:21; 13.06 16:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Pereelu ja suhted Noorema venna enda juurde elama toomine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.