Esileht Koolilaps noormees-nudipea jm

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: noormees-nudipea jm

Postitas:
0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:45; 02.07 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh lugu! 🙂 Poiss ju tubli! Ei näe (näeks) küll mingit probleemi. Hea, kui sellises vanuses poisid huvituvad millesti, kus täiskasvanud saavad näidata eeskuju ning jagada seletusi elust enesest. Kiitus Sulle püüdmise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 16:53; 26.06 18:46; 27.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et sellises vanuses peaks välimus, soeng, riided olema poisi enda otsustada.

Meil on sama seis, et pärisisa huvi ei tunne ja minu abikaasa täidab igas mõttes isarolli. Loomulikult on temal sama suur sõnaõigus kui minul. Ainult seda tahaks mainida, et poisi kuuldes ei tohiks vaielda, sest lapsed on kiired sellist olukorda oma kasuks keerama 🙂 Kui on mingeid lahkarvamusi, tuleks need vanematel omavahel lahendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sama vana poiss kodus. Riided valib ise, isegi meie poolt väga heaks kiidetud riided ei pruugi talle meeldida. Hakkab tekkima ka mingi oma nn stiil.
Sina rõhud selles eas mehisusele, et poiss PEAKS nagu mehine olema. Kiidad tema 180 cm kasvu ja mehist olekust, kiilaspead jne. Miks see sulle nii oluline on? Ta on tõesti laps ja jõuab ülejäänud elu mehine piisavalt olla:)
Üldiselt püüaks vältida enda unistuste ja hobide pealesurumist ja aktiivset innustamist. Mitte muutuda liiga ühekülgseks. Pigem võiks teha koos erinevaid asju, ok, täna läheme laskma, valime lahedaid laigulisi särke. Homme aga läheks seiklusparki, nädala pärast kalale, käiks ehk ka korra kuskil kontserdil jne jne jne.Lastevanematega pidi olema see paha komme, et nad unistavad sellest, et laps tegeleks nende elluviimata unistustega.
Kindlasti on see iga, kus katsetatakse ja proovitakse erinevaid asju. Ära siis imesta ja ole valmis olema tolerantne ja heatahtlik ka siis kui aasta pärast on poiss lakutud juustega , roosa triiksärgi ja liibuvate jeansidega nooruk:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen ausalt: ma ise sellist \”militaarset\” välimust ei fänna, aga kui laps soovib (ilma sinupoolse survestamiseta!), siis oleksin selles suhtes tolerantne, eeldusel, et tõesti ei kaasne skniheadlikud põhimõtted, äärmusparempoolsed sõbrad ja muu säärane.

Arvan, et teismelisel on õigus oma välimusse puutuvaid otsuseid teha ja tema sellise eneseväljenduse pärssimisel ei ole positiivseid tagajärgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aha jaa, tuli vahva asi meelde jälle – meil suvilas ka 13-14-aastased poisid olid suvel puhkamas suvilates ja neil oli suisa oma bänd – tegid sellist progeroki tüüpi muusikat, täiesti talutaval tasemel kusjuures. Aga meie mammid ristisid nad automaatselt satanistideks! Ja miks? Sellepärast, et neil olid – nagu teismelistel ikka – mustad t-särgid (kirjade ja piltidega, aga see lühinägelikele enam silma ei jäänud) ja mustad teksad! Kujutate ette – inimesed käivad mustas!! Kohutav! 🙂 Ja muideks – need militaarsaapad – need võivad olla vääga mugavad. Kunagi, kui veel noor sai oldud, sai ka kasutatud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 16:53; 26.06 18:46; 27.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kell selline stiil kui mingi ilueedist geelipea või siis juustune üle silmade rippuv karvapea. Enamus selles vanuses poisse näevad koledad ja lohakad välja, olemises süldiselt lodevad. Teie poiss nende hulka ilmselt ei kuulu. Kiitus teile ja jõudu poisi stiili toetamisel!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laseks lapsel endal otsustada. Mina isiklikult sellist välimust ei armasta, no on ju tõesti nagu skinhead… Kui teeääres hääletaks, siis peale ei julgeks eladeski võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu pojal on ka tavaliselt siilikas (ise lõikan, lapsest peale). põhjus algusest peale selles, et kuna tal on juustes vähemalt 3 pöördekohta, siis on ükskõik millist pikemat soengut praktiliselt võimatu tekitada ja läheb nagunii kohe paigast ära.

aga militaarvormi asemel on tavapäeval juurde teksad-t-särk ja koolipäeval lipsustatud koolivorm.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-15 ei ole enam siin kontekstis laps. loomulikult või (ja peaks) ta sellised asjad saama ise otsustada. see, et emale ei meeldi, on tema mure. su naisel võiks hea meel olla, et leidis oma pojale nii toreda kasuisa, ausalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui poiss ei näe välja nagu eile reporteris näidatud jorsid siis las olla. Aga kui ta stiil kisub juba jorsiks, siis oleks see natuke liiga. Inimeste suhtes ju ikka alguses määrab esimene üldmulje, tahame me seda või ei. Emod mulle ka oma stiililt ei meeldi.

Mingi skinheadiks ei lubaks ka lapsel end kujundada aga ega nad siis vanemaid kuula.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga vahva kirjutis pere tublilt meespoolelt. Mulle isiklikult (ilmselt erinevalt paljudest siin kirjutavatest emadest) on alati meeldinud teistmoodi noored. Ka gootid, emod, eriti pungid 🙂 jne. Proua võiks anda küll pojale pisut hingamisruumi. Mul on üks juba pubeperioodi läbinud ja kaks varsti algava puberteedieaga poega ja ma ei ole kunagi pidanud õigeks pubedega vägikaika vedamist. Ikka heaga, huumoriga ja mõlemapoolse austuse ja vastutulelikkusega.

Lõpetuseks küsiks, et ega ei või väike nüanss olla ka selles, et ema tunneb end veidi kõrvalejäetuna? Poiss ju armastab asju ajada kasuisaga ja suhted on head, ema oma keeldudega pole pube jaoks hetkel popp. Ehk siit ka ema tõrkus kasuisa-poja tegemiste suhtes? Lihtsalt selline uitmõte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 09:56; 27.06 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui poiss ei näe välja nagu eile reporteris näidatud jorsid siis las olla. Aga kui ta stiil kisub juba jorsiks, siis oleks see natuke liiga. Inimeste suhtes ju ikka alguses määrab esimene üldmulje, tahame me seda või ei. Emod mulle ka oma stiililt ei meeldi.

Mingi skinheadiks ei lubaks ka lapsel end kujundada aga ega nad siis vanemaid kuula.[/tsitaat]

Ilmselt ei kuula pubed tõesti \”ei luba…., ei meeldi…., jorsid… jne.\” vanemaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.06 09:56; 27.06 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida iganes, aga poisi kuuldes teise poole (olgu siis sinu või poisi ema oma) otsus edasikaebamisele ei kuulu. Oma erimeelsused poisi suhtes tuleb lahendada omavahel ja ennetavalt. Kui üks pool annab mingi korralduse, siis teine pool ei tohi seda lapse kuuldes ümber lükata isegi siis, kui üldse nõus pole.
Arvan, et vaba aja riietus on oma valida, aga koolis tuleb jääda akadeemilise stiili juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lahe stiil sinu pojal. Puberteeti nendes küsimustes küll piirata ei tohiks, las olla kodu kindlus, kus ta võib kasutada kõiki stiile ja olla nii nagu soovib. Liiga ranged piirid viivad selleni, kus hakatakse valetama ja varjama.
Mul endal on pubekaajast kogemus, kus ei olnud lubatud riided, mis aga mulle meeldisid ja mida ma ainuõigeks pidasin (sel ajal on ju maailm must-valge). Seetõttu läksin kodust välja ühtedes riietes ja koridoris või sõprade juures vahetasin ära. Kusjuures kasvasin sellest välja ja praegu naudin igapäevaselt kvaliteetse kauni kostüümi ja kontsakingade kandmist (tol ajal oli see välistatud).
Las pubekas otsustab ise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina oma tütrele, kes on 14, räägin pool tõega ja pool naljaga, kui tänaval selliseid kutte näen, et sellistest hoia eemale. minul seostub see stiil ja kiilas pea u 15a taguste jõmmide, rullnokkadega.
aga las poiss käib nagu käib. ehk siis hoiavad samavanad tüdrukud rohkem eemale ja pole mingeid sellest tulenevaid jamasid karta.
kui on militaarne pole veel nii hull. miltaarne on isegi ok. aga kui paneb oma kiila peaga selga mingid edevamad riided, on jõmm valmis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegemist ei ole ju kiilaks ajamisega poliitilistel vms põhjustel… Korralik siilisoeng on vägagi normaalne, igatahes parem, kui need rippuvad tukad :). Enamus spordipoisse nt eelistab lühikest soengut. Ja loomulikult on suur hulk politseinikke ka tegelikult skinhead’id, onju?! Ja Indrek Teder, Mihkel Raud, Cool D, Joel Lindpere, Mario Balotelli, Sam Worthington (Avatar), Justin Timberlake…
Nalja kui palju – 16-aastased võiksid (üllatavalt paljude arvates) saada valimisõiguse, aga aasta varem ei tohi nad isegi oma soengut muuta ilma emalt küsimata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.06 16:53; 26.06 18:46; 27.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina oma tütrele, kes on 14, räägin pool tõega ja pool naljaga, kui tänaval selliseid kutte näen, et sellistest hoia eemale. minul seostub see stiil ja kiilas pea u 15a taguste jõmmide, rullnokkadega.
[/tsitaat]

väga tore, ma ehk ei saagi siis vanaemaks enne, kui poeg ülikooli lõpetab 🙂

ma pidin mõned aastad tagasi ¨oki saama, kui nägin poja klassiõde (3.kl olid tollal) ühe noormehega käest kinni jalutamas ja bussipeatuses suudlemas.
aga jah, tollel suudleja-noormehel oli tõesti kohe väga palju juukseid peas…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga selle teema juurde võiks nüüd küsida, et millise juuksepikkusega poisse eelistavad tüdrukud.

Kellel teismelised tüdrukud kodus, te kysige ja page vastused siia.

Ise pubekana eelistasin ikka karvamarisid või surfarisoenguga poisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma pigem oleks õnnelik, et selline militaar taustaga isa/kasuisa on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajana siis siinkohal suur tänu vastajatele. Ja kommentaaride kommentaariks ehk niipalju:
— ärge nüüd, daamid, meie pärast muretsege, ega ma miski hull militaarlane pole, tegelikult ikka rohkem äbarik humanitaar või nii… Kaitseliitu kuulumist lihtsalt nimetasin siin seetõttu, et oleks aru saada, kust sedasorti teemad meie perre üldse imbunud on. Ja poiss, olgu mainitud, kannab argipäiselt ikka täitsa tavalisi ja neutraalseid riideid (teksad-pusad-tossud) ka.
— Paremäärmuslikud sõbrad jah, vahepeal isegi kippusid tekkima. Mingid internetifoorumite vahendusel leitud tutvused, olid temast vanemad tüübid. Õnneks aga (poisi enda sõnul) olid need tegelased lollid kui lauajalad, polnud millestki rääkida, lõppes see suhtelmine vist ära. Neegreid ta ei vihka, selliste teemade peale naerab, aga eks ta, jah, minu suhteliselt rahvuslikku maailmavaadet kipub, seda omal moel naiivselt tõlgendades, üle võtma. \”Mina paneks need venelased, kes eesti keelt õppida ei taha, kõik seina äärde\” vmt. Aga ma siis püüan selgitada, et nii lihtsalt need asjad päriselus nüüd küll ei käi.
Peategelane ehk meie noor jorss/oss/jõmm/põkk jne ise veedab hetkel aga mõnusasti oma esimest malevasuve, tunneb ennast hästi ja omavanuste tütarlaste tähelepanu vähesuse üle, niipalju kui ma olen aru saanud, üldiselt küll ei kurda. Ja tee äärest hääletamast (mida ta ka esimest korda elus hiljuti iseseisvalt üritas) korjati see hirmutis ka kiiresti kenasti auto peale, tõsi küll, autojuht olevat olnud ise ka keegi u 20 a kiilakas noormees, kes sõitnud ¨effi sportautoga…
Ja meie prouaga saame ka ikka asjades ehk kuidagi kokku lepitud. Praegu saab perekondliku arutelu teemaks ilmselt hoopis poisi spordiharrastuse edasine kulg, mille kohta tahaks ka ehk mõnelt targemalt nõu küsida, aga sellest siis ehk mina või proua teeme mõne aja pärast siia eraldi teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.06 16:45; 02.07 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalses lasketiirus tehaxe poisile ju esimese asjana selgex, millal yldse relv välja võetaxe & mida sellega sihitaxe. Pigem tuleb koolitulistaja sellest, kellel kodus isal kapis tukk on, mitte noorest laskesportlasest. Kaitseliitlasena Sa ilmselt tead seda ise ka, pyya asi prouale ära seletada. Mina olen kyll poolt, et teismeline, olgu ta poiss või tydruk, õpib soovi korral tulirelva teadlikult tarvitama.

Mul on paar aastat vanem tytar, kellel on kyll juuxed tagumikuni, aga peaaegu kogu garderoob on Kroonu Aidast. Lapiline, noh. Mis seal’s ikka. Sõpru on tal nii nudipäiseid kui karvikuid. Peaasi, et end hästi tunnevad & suuri lollusi ei tee.

Ära ain’t unusta noormehele rõhutamast, et sõjaväelise stiiliga käib kaasas korrektsus, korraarmastus & kaine pea.

EDIT: minu lapsepõlves sai iga algklassilaps igas vähegi suuremas linnas lasketiirus kymne kopka eest end ogarax paugutada õhupyssist plekist jäneste pihta. Enda teada ei ole ma seni kedagi maha laskma kippunud;)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, teemaalgataja, kõik naised ei näe asju nii. On naisi, kes oleks sellise asjade käiguga vägagi rahul.
Aga kodurahu huvides – ära edaspidi sina aja poisi pead kiilaks, ära osta talle kraami. Anna masin v raha ja las ta ajab ise oma asju, kui juba nii kõva mees on.
Veel parem nõks oleks see, kui sa oma naisega räägiksid ja räägiksid ja räägiksid ja räägiksid. Kuidas asjad on ja et sina pole kedagi sundinud ja ei hakka ka sundima ja et tegelikult on selles vanuses poisil juba täieline õigus ise selliseid asju otsustada ja et militaarne stiil ei ole eluohtlik, palju halvem oleks liibuvad läikivad rõivad ning glamuurne narkopanek.

Aga ma saan aru, et see va rääkimise nõks käib enamusele meesterahvastest täiega üle jõu. Eriti, kui rääkida oleks vaja õigel ajal – ENNE, mitte pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps noormees-nudipea jm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.