Esileht Ilu ja tervis Noormehe noku

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Noormehe noku

Postitas:

Lapsel (11) eesnahk üle pea ei käinud ja tehti op. Üks lõige küljele. Jube raskelt paranes. Käisime mitu korda kontrollis, küll vedelik oli veel vahel ja turse jne jne.
Nüüd möödas juba pool aastat ja ma kohe üldse ei saa aru, mis asi see seal all tal on. Nagu mingi elevandi lont on seal. Nahk nagu ei ulatu üle pea (kui see on üldse pea), selline käkerdis on seal otsas. Kohati tunne, nagu oleks täielikult ümberlõigatud. Laps ise häbeneb, dušši all kuskil käia ei julge. Eks sügisel lähen uuesti näitama, sest jah oppi oli vaja, aga nüüd on asi veel hullem. Kelle lastel tehtud op, kas saite asja korda, või oli ka mingeid jamasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:17; 12.06 13:00; 13.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ps.
paljudel meestel, kel pole miskit tehtud, ei ülatu ka nahk üle peenise pea.
miks te ei lasknud nahka maha võtta?
meil anti valida, kas nahk maha või sisselõikega. valisime sisselõike. paranes halvasti. uurinud ma pole kas ja mis, aegajalt tuletan meelde, et ikka alt ka peseks, muidu peab uue opi ette võtma.
ma usun, et te lapsel kõik hästi. peenised ja nahad, tussud ja tissid ongi kõigil erinevad 🙂

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 17:01; 12.06 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pojal on ka tehtud lõikus, sest eesnahk ei käinud üle ja olid juba tekkinud liited jms.
Lasti valida, et kas opereeritakse sisselõikega või eemaldatakse eesnahk täielikult. Valik oli tegelikult formaalne, sest arst tungivalt soovitas valida täieliku eemaldamise, kui meil põhimõtteliselt vahet ei ole. Rõhutas just esteetilist külge ja paremat taastumist.

Kuna meil on peres see meesliinis väga tavaline, et selline mure on, siis teadsime muidugi ka juba ette, mida oodata, ning lasimegi pojal eesnaha täielikult eemaldada.

Lõikus läks tookord väga hästi ja paranes samuti väga hästi, minu mäletamist mööda oli õhuke side tal ainult päeva või paar ja nädalakese tegi lillalahuses istevanne ja oligi kõik, unustatud. Ma isegi ei mäleta, kas niite võeti välja või olid need sulavad.

Nüüd on lapsest saanud juba noor mees ja ega ma tegelikult ei tea, mismoodi tal seal allpool see olukord nüüd, täismehena, on.
Aga tundub, et on hästi 🙂
Lõikus tehti talle umbes siis, kui ta oli 10-aastane.

P.S. mul on abikaasa ka meditsiinilistel põhjustel noorukina sama lõikuse läbinud. Samuti täielik eesnaha eemaldamine. Selle kogemuse baasilt võin küll öelda, et täieliku eemaldamise puhul on tulemus küll esteetiliselt ilus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pojal on ka tehtud lõikus, sest eesnahk ei käinud üle ja olid juba tekkinud liited jms.

Lasti valida, et kas opereeritakse sisselõikega või eemaldatakse eesnahk täielikult. Valik oli tegelikult formaalne, sest arst tungivalt soovitas valida täieliku eemaldamise, kui meil põhimõtteliselt vahet ei ole. Rõhutas just esteetilist külge ja paremat taastumist.

Kuna meil on peres see meesliinis väga tavaline, et selline mure on, siis teadsime muidugi ka juba ette, mida oodata, ning lasimegi pojal eesnaha täielikult eemaldada.

Lõikus läks tookord väga hästi ja paranes samuti väga hästi, minu mäletamist mööda oli õhuke side tal ainult päeva või paar ja nädalakese tegi lillalahuses istevanne ja oligi kõik, unustatud. Ma isegi ei mäleta, kas niite võeti välja või olid need sulavad.

Nüüd on lapsest saanud juba noor mees ja ega ma tegelikult ei tea, mismoodi tal seal allpool see olukord nüüd, täismehena, on.

Aga tundub, et on hästi ????

Lõikus tehti talle umbes siis, kui ta oli 10-aastane.

Meile öeldi, et kui usu kaalutlustel pole täielikku ümberlõikust vaja, siis pigem tehaksegi ainult lõige. Et siis vastavalt ka sellele, kui hull seis on.
Kõige kurvem ongi see, et ilmselt see ei jää meil viimaseks sekkumiseks, sest ma kardan, et asi polegi ainult selles, et asi esteetiliselt näeb jube välja (mis küll last ennast väga segab), aga ma kardan, et see asjandus ei ole üldse piisavalt ok, et suguelu elada. Äkki kujutan ette, ei tea. Mul üks laps veel ja kui kasvõi kahte last vaadata, siis on ikka öö ja päev. Nüüd paraku hilja täieliku ümberlõikamise kasuks otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:17; 12.06 13:00; 13.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 11aastane poiss ja tekkis selle teema peale hoopis küsimus, et mis sümptomid eelnesid, et sellise asja ette võtsite? Kas ma peaksin midagi uurima oma lapsel või olid mingid kaebused?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 11aastane poiss ja tekkis selle teema peale hoopis küsimus, et mis sümptomid eelnesid, et sellise asja ette võtsite? Kas ma peaksin midagi uurima oma lapsel või olid mingid kaebused?

mis mõttes?
emana või isana tuleb rääkida lapsele, kuidas oma peenist pesta. et tuleb ikka eesnahk tagasi lükata ja sealt naha alt seebiga pesta, korralikult loputada. elementaarne ju?!
ja kui nahk maha ei tule, siis tuleb pöörduda kirurgi poole, kes vaatab ise üle ja otsustab.
me proovisime alguses ka kreemiga, see ei aidanud.
teemaalgataja, miks te arvate, et see segab elamast suguelu?
ja veel parem, pöörduge kirurgi poole tagasi, laske üle vaadata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 17:01; 12.06 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus viie aastane poiss. Mis vanuses peaks üldse seda naha maha tulemine nö tekkima. Olen lugenud, et päris väikestel poistel ei pea seda spetsiaalselt venitama ja kui nahk üle ei käi, pole ka vaja seda kiskuda ja alt eraldi pesema esialgu ei pea.
Aga umbes mis vanuses ma peaks oma poisile ka naha alt pesemist õpetama.
Oma noksiga ta aegajalt “mängib” aga mul pole õrna aimugi, kas see nahk ka normaalselt tagasi liigub.
Ta käib peaaegu iga päev vannis ja kuna liguneb seal üsna kaua, ligunevad ka kõik praod ja ääred puhtaks. Mingi põletiku ega punetusega pole senini probleemi olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kitsast eesnahka on ka väga kitsast, keskmiselt jne jne.
minu mehel ka lõigatud kusagil 20 aastate algues, sest no intiimelu elada ei saa, kõik läheb nii valusaks lihtsalt.
Kolmest pojal vanemal sama teema, käisime 11 aastaselt kirurgi juures see ütles, et jah, peab lõikama, kuid las noormees ise otsustab, millal. Pissida saab ja otseselt põletikuline pole.
Ilmselt siis ka kusagil 19 lõikab ära…. varem ta sinna minna ei soovi ja erektsiooni kui sellist tal 11 aastaselt ei ole ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pissida saab ja otseselt põletikuline pole.
Ilmselt siis ka kusagil 19 lõikab ära…. varem ta sinna minna ei soovi ja erektsiooni kui sellist tal 11 aastaselt ei ole ju.

No a 12 aastaselt ikka on juba erektsioon ju. Mis sa mõtled, et puberteet jääb siis ka olemata?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka 11aastane poiss ja tekkis selle teema peale hoopis küsimus, et mis sümptomid eelnesid, et sellise asja ette võtsite? Kas ma peaksin midagi uurima oma lapsel või olid mingid kaebused?

mis mõttes?

emana või isana tuleb rääkida lapsele, kuidas oma peenist pesta. et tuleb ikka eesnahk tagasi lükata ja sealt naha alt seebiga pesta, korralikult loputada. elementaarne ju?!

ja kui nahk maha ei tule, siis tuleb pöörduda kirurgi poole, kes vaatab ise üle ja otsustab.

me proovisime alguses ka kreemiga, see ei aidanud.

teemaalgataja, miks te arvate, et see segab elamast suguelu?

ja veel parem, pöörduge kirurgi poole tagasi, laske üle vaadata.

Kui suguti jäigastub, siis kõik peaks n.ö. tugev ja kõva olema, aga see ots on tal selline ala roosi kujuline, raske selgitada. Äkki veel muutub ja areneb. Kindlasti lähen korra veel näitama, ega hakka midagi rohkem oletama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 11:17; 12.06 13:00; 13.06 10:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg 7aastane.
Ma pole kunagi selle peale tulnud, et sellist asja kontrollida.
Praegu poeg proovis eesnahka tagasi tõmmata, aga ei õnnestu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil liiteid ei olnud, lihtsalt avaus liiga väike ja läksime, sest pissida küll sai aga valus oli otsast veidi. Tehti sisselõiked äärtest ja oli jah vähemalt pool aastat kuidagi veider, aga nüüd aastaid hiljem juba ok välimus. Samas tal eesnahk pikemat sorti, seetõttu ka ei ole lõikeid näha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Noormehe noku

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.