Esileht Pereelu ja suhted Noorpõlve tunded

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )

Teema: Noorpõlve tunded

Postitas:

Ma ei tea mis minuga toimub. Kas noorpõlves ongi armumine ja tunded ehedamad, kui nüüd vanana olles? Ma ei saa siiani aru kas Ta oli mu päris armastus või mis asi. Aastaid juba möödunud ja elan ka uue elukaaslasega, keda ka armastan, aga see pole absoluutselt see tunne nagu oli mul noorena Tema vastu.
Leidsin hiljuti Temast video ja seda vaadates tahtis hing lausa kinni jääda, kõik tunded täpselt sama nagu aastaid tagasi kui Teda viimati nägin.
Viimased nädalad olen Talle mõelnud ja vanu mälestusi neenutanud. Üritanud Temast mingit märki leida. Võibolla tal nüüdseks pere, ei tea.
Mida ma ise tegema peaks, ka ei tea. Hinge jääb ta mulle kindlasti aga kuidas sellega elada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.11 22:53; 06.11 00:32; 06.11 15:29; 08.11 19:23; 16.01 13:16; 18.01 02:43; 05.02 03:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ma ise tegema peaks, ka ei tea. Hinge jääb ta mulle kindlasti aga kuidas sellega elada?

Tulebki edasi elada. Pole mõtet mingit miljon aastat vana dinosaurust üles sulatada. Kes teab, võibolla tema sind üldse ei mäletagi, või polnud tema tunded sama tugevad, kui sinu omad. Selliste vanade lugude lagedale tirimisega on suur risk ennast lolliks teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind ta kindlasti mäletaks, meil kestis see teema aastaid, olime nn ühe piirkonna inimesed. Lolliks vist enam ei teeks. Kui mõtlen ajas tagasi, vot siis olin küll loll aga ta ajas mind ikka taga. Mul on ühest küljest rahu majas oma tookordsete otsustega, arvan et on hea, et udu tõmbasin, olen palju targem nüüd, rahul endaga. Oleks noore ja lollina lihtsalt ilusa asja ära rikkunud. 8 aastat möödas viimasest nägemisest.
Ühest küljest tahakski lihtsalt psühholoogilise nurga alt teada kas noorena ongi tunded tugevamad, praegu tundub mul südames täielik tühjus, nagu ruumi poleks kellegi jaoks.

Kõige raskem on, et ei saa sõbrannadele ka südant puistada, nad kas ei mõista või annavad tobedaid soovitusi (ma ei taha ta leidmiseks tsirkust ka teha), või lihtsalt läheb naljaks üle. Mul aga iga päevaga raskemaks. Tunnen kuidas mul praegune elukaaslane aina enam vastu hakkab. Tulevikuplaanidele tahaks käega lüüa. Ma ei saa aru mis toimub, olen aastaid plaane teinud, järgmine aasta saab kõik teoks ja mind nagu enam ei huvita.

Mis saab, kui loon pere ja mõne aasta pärast satume kokku ja avastame, et tahamegi vaid üksteisega olla. Ei taha ei oma ega tema pere lõhkuda. Tahakski kuidagi teada praegu, et kui ta veel vaba on ja mis seis,kas sobime kokku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.11 22:53; 06.11 00:32; 06.11 15:29; 08.11 19:23; 16.01 13:16; 18.01 02:43; 05.02 03:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli midagi sarnast, käisin mitu aastat sedasi ringi, endisest armastusest unistades. Minu süda ei andnud rahu, otsisin ta lõpuks üles ja rääkisin ära, kuidas lood on. Ma poleks seda teinud kui tema oleks olnud pereinimene. Kui teda lõpuks otsima hakkasin sain teada, et ta oli pool aastat juba vaba mees. Siis teadsin, et paar meist taas saab. See oli enne sotsiaalmeedia aega, polnud lihtne uurida. Nüüd juba üle 10 aasta taas koos. Olen teadlik, et minu lugu on pigem ebatavaline. Pereinimesega ei oleks ma kindlasti kontakti otsinud. Samuti mitte kui oleks dramaatiline lahkuminek olnud.
Ma ei tea, kuidas on sinuga teema algataja, kuid sellised mõtted eeldavad sageli, et su elus on mingi tühi koht või sisemine kriis.
Ma usun ka, et noorusaja tunded on tugevamad, aga see kehtib kõige muu kohta rohkem kui armastuse kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu ema tuttav otsis peale lahutust üles oma nooruspõlve armastuse, kes oli siis leskmees. Nad olid ikka juba ca 60. Peeti pulmad ja kõik oli nii ilus. Aga mõne ajapärast tuli argipäev ja see inimene, kes sa noorema armastasid, ei osutunud selleks enam. Mõned aastad hiljem see naine kahetses, et oleks võinud jääda üksikuks, nautida lapselapsi, käia sõbrannadega teatris – et oli mul vaja seda abielu.
minu suur armastus li 22 aastaselt, hõljusin pilvedes ja olime kohutavalt armunud. Nüüd 17 aastat hiljem saame hästi läbi, aga olen õnnelik, et ma temaga ei abiellunud – meil on elust erinevad arusaamised, jah – ühine minevik jääb – aga ühist tulevikku enam ette ei kujutaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 08:42; 06.11 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei välistaks ka pereinimest. On küll peresid, kus elatakse koos harjumusest. Loe kasvõi neid teemasid, kus aastaid pole lähedust. Lihtsalt pole keegi silma jäänud, kellega elu jätkata. Võid ju uurida, kas ta naine teda petab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei välistaks ka pereinimest. On küll peresid, kus elatakse koos harjumusest. Loe kasvõi neid teemasid, kus aastaid pole lähedust. Lihtsalt pole keegi silma jäänud, kellega elu jätkata. Võid ju uurida, kas ta naine teda petab

no just, hea mõte! ja kui selgub, et ei peta, siis saab ju mingi petmislaadse olukorra ise korraldada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja kui naine ei peta, siis hakkab mees petma, oma nooruspõlve armastusega ning siis ei ole tõesti perel mõtet kokku jääda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 08:42; 06.11 13:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed muutuvad. Sa armastad mälestust oma armastusest, mitte seda inimest. Mina küll mingit noorpõlvearmastust püüdma ei läheks. On ikka vaks vahet, kas oled üksik inimene ja otsid suhet ning sellepärast soojendad vana supi üles, või on toimiv suhe olemas, aga igatsed mingit äkšõnit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 14:16; 06.11 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest hakkavad kunagist armastust taga igatsema inimesed, kellel see suhe jäi omal ajal sisimas lõpetamata. Tean meest, kes vanuses 60+ kohtas oma noorpõlvearmastust. Ise oli ta lahutatud, naine oli leseks jäänud. Lahku läksid sellepärast, et neiu oli raskelt haigestunud ja noormehe oma elust välja lülitanud, et tol ei oleks kohustust sandi kõrvale jäänud. Aga aeg läks, ta paranes, abiellus ja sai mitu lastki. Kui nad aastakümnete pärast kokku said, oli armastust kui palju. Elati teine teises Eesti otsas, aga käidi teineteisel külas ja plaaniti kokkukolimistki juba. Ja siis ühel päeval tuli neil omavahel ütlemist ja mehel oli täielik deja vu: täpselt samasugune reaktsioon ja käitumine noorpõlvearmastuse poolt, nagu oli alati olnud mehe endisel naisel. Nii talle jõudiski pärale, et tõenäoliselt ei oleks nende elu olnud sugugi selline lust ja lillepidu, mida ta oli terve elu taga leinanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 14:16; 06.11 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain oma noorusearmastusega täiesti kogemata kokku peale 30+ aastat, kui enda kodulinna tagasi kolisin. Mõlemad oleme lahutatud. Need tunded, mis mõlemal taas lahvatasid, olid seni ilmselt vaikselt tuha all hõõgunud. Ma julgen väita, et need on veel tugevamad, kui kunagi 18-19 aastasena.
Kaotatud aega me taga ei leina vaid elame hetkes. Koos ei ela, kuid on nn. visiitabileu vormis suhe. Mõlemad olema väga rahul, et on olemas see oma inimene, kellega koos käia, olla ja kõik muu sinna juurde kuuluv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, huvitavad ja põnevad vastused siin. Ma igale ühele eraldi vastama ei hakka, panen kirja mõtted, mis vastuseid lugedes tekkisid.
Seda kindlasti, võibolla olen lihtsalt armunud sellesse ettekujutusse ja mälestustesse temast. Ma ei tea milline ta tegelikult on. Me olime mõlemad nii arad, et kokku saada, iga kord kui Ta mu silmapiiril oli, siis tahtis mul pilt eest ära kaduda. See video mis mul Tast on, näitab, et tal vist umbes samuti.

Jah, vanu aegu meenutan sest mul on hinges auk ja praeguse elukaaslasega on teatud probleemid. Olen elus nüüd nii mõndagi õppinud ja ei tea kas suudan veel ühe kahetsusega edasi elada. Kui saaksin hetkel veel selle jaoks midagi teha, siis teeksin.
Natuke usun ka saatusesse, võibolla need sündmused ja tunded on põhjusega, et juhtida mind tagasi Tema juurde. Ehk on praegu see õige hetk meie taaskohtumiseks.

Argipäevast. Usun, et kui oleksime ka kokku saanud ja jäänud, kindlasti oleks argipäev majja tulnud. Selles suhtes olen oma tookordsete otsuste ja tegudega rahul, sest kui oleksin oma unistused ja plaanid täide viimata jätnud, oleksin seda kahetsenud rängalt. Praeguseks oleks mul oma elust ja tööst vist tüütu rutiin olnud ja üldse, oma tolleajastest probleemidest ma poleks paranenud. Arvan, et see suhe oleks rappa läinud, oleksin vastikuks muutunud ta vastu ja ta elu ära rikkunud.
Praegu, olen enamus oma unistusi korda saatnud, pea on parem otsas, elukogemust rohkem, olen küpsem. Usun, et kui mingi ime läbi kokku saaksime ja suhtesse ning argipäev kätte jõuaks, siis mind see väga enam ei kõigutaks. Ütleme nii, et olen oma elus nii seitsmendas taevas kui ka kivipõhjas ära käinud, ja argipäev temaga enam hullem olla ei saaks võrreldes sellega, mida ma elus juba kogenud olen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.11 22:53; 06.11 00:32; 06.11 15:29; 08.11 19:23; 16.01 13:16; 18.01 02:43; 05.02 03:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele: jah, noorena on tunded (eriti seksuaalse alatooniga tunded) oluliselt tugevamad kui vanemana (täiskasvanuna).

Ma nüüd pärist täpselt seda ajuehituse värki ei mäleta, aga oli minu mäletamist pidi seotud käbinäärmega, mis vanusega kahanema hakkab. Igatahes on see põhjuseks, miks positiivsed tunded ja mõnuelamus stimuleerivad last, teismelist ja noort kordades rohkem kui täiskasvanut. Seetõttu teevad ka noored rohkem emotsionaalseid otsuseid ning täiskasvanud on tasakaalukamad ja suudavad mõelda pikemaajalist praktilist kasu silmas pidades.

Igatahes kui noore inimese sees saavad kokku seksuaaltung ning käbinääret kõdistav mõnutunne, siis see on selline tunne, mida vanas eas tunda ongi üsna võimatu. Vanas eas peab lihtsalt lootma, et lisaks käbinäärme taandarengule on toimunud ka hulk teisi arenguid, mille tulemusena suudetakse partnerit hinnata mitte lühiajalise mõnutunde, vaid kestvamate väärtuste järgi. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sina oled täpselt selline kui olid 16aastaselt? Tema pole ka kindlasti sama. Sa armastad seda mälestust ja ettekujutust.
Justnimelt, kui oma suhtes on probleemid, siis hakatakse õhkama ja ette kujutama, kuidas ikka oleks selle ja tollega kuldsesse loojangusse ratsutanud… Tee oma suhe korda, see õhkamine ja kuldase kuu selga mõtlemine ei ole lahendus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina siin õhkan ühe inimese järgi, kellega oleks võinud midagi tekkida, kuid asjalood olid valed. Aga siis on ka see mõte, et kui on määratud, siis küll me kohtume, küll asjad saavad räägitud jne. Kui inimesed on kokku loodud, siis nad ka teineteist leiavad. Küll see mees sind ka leiab, kui te ikka kokku olete määratud. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda kindlasti, võibolla olen lihtsalt armunud sellesse ettekujutusse ja mälestustesse temast. Ma ei tea milline ta tegelikult on. Me olime mõlemad nii arad, et kokku saada, iga kord kui Ta mu silmapiiril oli, siis tahtis mul pilt eest ära kaduda. See video mis mul Tast on, näitab, et tal vist umbes samuti.

Teil pole suhet olnudki, lihtsalt mingi õhkamine? Pole kokkugi saanud? Piidlesid eemalt?
Ja nüüd tahad oma elukaaslase sellepärast maha jätta?!?

????????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

15 aastat tagasi, armastus esimesest silmapilgust. Kaua me koos olla ei saanud, elustiilid olid liiga erinevad. Teadsin, et me kohtume uuesti ja et meist saab paar. Keegi ei uskunud ja ma ise püüdsin ka korduvalt teda unustada luues uusi suhteid jne. Kuid kogu aeg juhtus nii ,et sattusin tema tuttavatega kokku, lõpuks sattusin isegi tema kodulinna elama- kusjuures see oli täitsa ootamatu elukäik ja sellest linnast ma varem midagi ei teadnudki peale nime. Ja ükskõik ,kuidas ma ka ei proovinud, ma ei suutnud teda unustada.
Paar aastat hiljem kohtusime ja hakkasime koos elama. Kooselu ei kesnud kaua, kuid aja möödudes said meist jälle parimad sõbrad. Ning meie tunded on alles… nii et kõik on võimalik.
Vähe on inimesi, kes suudavad nii kaua armastust hinges hoida. Ja neid inimesi ei mõisteta sageli. Nii et teema-algataja sulle soovituseks- püüa selle mehega kontakti saada, aga püüa seda teha mitte otse “oi, sind otsisingi” stiilis vaid uuri, kas on ühiseid tuttavaid või millega ta tegeleb ja organiseeri “juhuslik kohtumine”. Kuid on väga tõenäoline, et sa ei peagi ise midagi tegema, elu lihtsalt viib teid uuesti kokku …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean, mida tunned. Erinevalt sinust suhtlen temaga aeg-ajalt tänase päevani, kuid tean, et meist ei saa paari.

Kui olen õnnetu, mõtlen enda lohutamiseks, et ühel päeval… Mõni kujutab end villasse elama, mina teen seda. Aga tead, ma ei unusta mitte kunagi, et seda ei juhtu ja proovin alati jõuda selgusele, millest mul sel hetkel puudu on. Eneseanalüüs aitab. Teiseks tuletan endale meelde, et temalgi on vigu, mida olen omal nahal tunda saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, te pole koos olnudki?
Siis sul pole ju mingeid “mälestusi” temast, sul on fantaasia. Fantaasia võib muidugi olla suurem ja tugevam kui reaalsus, lausa kõige-kõige tugevam tunne maailmas, kui kujutlusvõimet on piisavalt 🙂

Tundub, et sul on kahtlused oma praeguse suhte osas ja otsid vastust küsimusele, kas sa ikka armastad teda. Teatud eluliste otsuste eel (laste saamine jne) on sellised kõhklused normaalsed, aga mingi fantaasiaga teda ära küll võrdlema hakka. Kujutle, kas tahaksid elada ilma temata – mitte koos selle kujutlusmehega, vaid ilma oma praeguse kaaslaseta. kujutle, et reaalselt lähetegi lahku.
Kujutle, et ta avastab, et õhkad mingi teismeea unistuse järele. Mida tunned? Kergendust, et ta teada sai või tohutut hirmu temast ilma jääda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 22:29; 08.11 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele: jah, noorena on tunded (eriti seksuaalse alatooniga tunded) oluliselt tugevamad kui vanemana (täiskasvanuna).

Kõik tunded on nooremana tugevamad. Maitseelamused, kuum, külm, rõõm ja kurbus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.11 08:47; 19.01 13:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oota, te pole koos olnudki?
Siis sul pole ju mingeid “mälestusi” temast, sul on fantaasia. Fantaasia võib muidugi olla suurem ja tugevam kui reaalsus, lausa kõige-kõige tugevam tunne maailmas, kui kujutlusvõimet on piisavalt ????

Tundub, et sul on kahtlused oma praeguse suhte osas ja otsid vastust küsimusele, kas sa ikka armastad teda. Teatud eluliste otsuste eel (laste saamine jne) on sellised kõhklused normaalsed, aga mingi fantaasiaga teda ära küll võrdlema hakka. Kujutle, kas tahaksid elada ilma temata – mitte koos selle kujutlusmehega, vaid ilma oma praeguse kaaslaseta. kujutle, et reaalselt lähetegi lahku.
Kujutle, et ta avastab, et õhkad mingi teismeea unistuse järele. Mida tunned? Kergendust, et ta teada sai või tohutut hirmu temast ilma jääda?

Mul on ikka mälestusi ka, kuigi jah pole koos olnud. Kestis meil aastaid see keerutamine, pidevalt oli ta mu ‘teel’ koju, sõitis mööida ja naeratas. Tädi juures olles oli ta peaaegu naaber ja eks yhe küla inimestena ikka kuuled üht teist mis sorti inimene on. Tema stalkis minu järgi, mina tema. Isegi video, mis mul temast on, on näha kuidas mind piidleb. Ta proovis korduvalt minuga kontakti saada aga ma pm tegin sääred.

Mu praegusest mehest rääkides jah ma oleks õnnelik kui ta leiaks kellegi, keda tõesti armastab. Oleksin kurb nagu iga lahkumineku puhul. Pealegi vähemalt meie suhte algusaastatel tõmbas ta vähemalt 2 lehtsabaga ringi. Ja siiani aeg ajalt kuulen oma mehelt kuidas mul see ja teine viga. Tal on omad probleemid mida ma siin lahkama ei hakka. Teinekord jälle räägib kuidas ta mind nii väga armastab. Nii et sisuliselt mu vastus Sulle on, et see minu praegune kriis või kuidas iganes seda nimetada, ei tee mind küll kuidagi halvemaks inimeseks kui mu mees on. Pealegi kust sa tead, et mu mehel selliseid vigu pole, et mulle selle peale ära joosta ei soovitata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.11 22:53; 06.11 00:32; 06.11 15:29; 08.11 19:23; 16.01 13:16; 18.01 02:43; 05.02 03:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et sisuliselt mu vastus Sulle on, et see minu praegune kriis või kuidas iganes seda nimetada, ei tee mind küll kuidagi halvemaks inimeseks kui mu mees on. Pealegi kust sa tead, et mu mehel selliseid vigu pole, et mulle selle peale ära joosta ei soovitata?

Sa ei saanud minu küsimustest üldse aru:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.11 22:29; 08.11 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu praegusest mehest rääkides jah ma oleks õnnelik kui ta leiaks kellegi, keda tõesti armastab. Oleksin kurb nagu iga lahkumineku puhul. Pealegi vähemalt meie suhte algusaastatel tõmbas ta vähemalt 2 lehtsabaga ringi. Ja siiani aeg ajalt kuulen oma mehelt kuidas mul see ja teine viga. Tal on omad probleemid mida ma siin lahkama ei hakka. Teinekord jälle räägib kuidas ta mind nii väga armastab. Nii et sisuliselt mu vastus Sulle on, et see minu praegune kriis või kuidas iganes seda nimetada, ei tee mind küll kuidagi halvemaks inimeseks kui mu mees on. Pealegi kust sa tead, et mu mehel selliseid vigu pole, et mulle selle peale ära joosta ei soovitata?

Palun ära riku enda ja praeguse mehe elu ära, te kumbki ei armasta tegelikult üksteist. Võib-olla on mingi hoolimine, harjumus, aga armastus see kindlasti ei ole. Ükskõik, kas sul oma noorpõlveunistusega midagi tuleb või mitte, praegune suhe tuleb selleks enne ära lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 00:25; 16.11 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist ainus, kes mõistab teemaalgatajat. Mul on samad tunded. Ja ma ei oska nendega toime tulla. Mulle meeldiks väga, kui keegi annaks kõrvalt objektiivse hinnangu. Teistele on nagu väga lihtne analüüsi teha ja öeda, mis valesti/õigesti on, aga ise, asja sees olles on nii keeruline olukorda analüüsida.

Minu lugu on selline, et olen ka sisse võetud noorpõlve armastusest. Perekooli hinnangul meil polegi suhet olnud, sest me ei ole seksinud (saan aru, et see on üks suhtes olemise kriteeriume). Me olime keskkoolis, 16-aastased, kui käisime. Olime teineteisest kõrvuni sisse võetud. Asi jäi pooleli sellepärast, et poiss soovis edasi liikuda. Mina mitte. Poiss leidis kellegi, kes oli oli seksiks valmis. Mina liikusin teistpidi edasi. Ehkki me poisiga kunagi lähedaseks ei saanud, jäi kirg ja säde meie vahele alles. Kooli peal kohtudes, läksid jalad nõrgaks, vähemalt mul. Ma arvan, et ka temal oli mingi tunne.

Nüüd on möödas 30 aastat. Meil kummalgi on oma elu. Lapsed, abikaasad. Aga minul tiksub ikka midagi kuklas. Ja nii palju kui aru saan, siis temal samuti. Kõik need 30 aastat olen koguaeg tema peale mõelnud. Viimased 6 aastat, kui tean, et ta on vaba (lahutas oma abielu), mõtlen tema peale eranditult iga päev. Ja ma ei liialda, kui ütlen, et igal vabal momendil – magama jäädes, ärgates, igapäeva toimetusi tehes jne. Ma püüan neid mõtteid tõrjuda. Mõtlen samamoodi, kui siinsed ausad ja õiglased soovitused on olnud – see on lihtsalt fantaasia, see on vaid niisama kirg, tunnete möll, enne lõpeta vana suhe ära kui… jne. Tegelen endaga ja püüan mõtteid mujale viia. Viimases hädas olen isegi meenutanud tema negatiivseid pooli (on liiga lühike, ei ole ilus mees jne). Aga, no ma ei saa, lihtsalt ei saa… Mitte miski ei mõju. Mõte läheb igal vabal võimalikul momendil ikka ja jälle tema peale. Ma ise ka ei saa aru, mis see on. Kas tõesti suvaline kiim ja fantaasia (30 aastat järjest?) või on see päris tunne. Ilmselt neid mõtteid ei oleks, kui oleksin oma abielus õnnelik. Aga ma ei ole. Ja siinkohal ma ei pea silmas suhterutiini, mis tekib vist igas suhtes, vaid seda, et meil on päris suured ja tõsised probleemid olnud aastaid. Ma lihtsalt olen olnud kannatlik ja endale sisendanud, et saan nendest üle. Aga ei saa. Olen liiga kannatlik ja leplik olnud.

Keerulisemaks teeb asja see, et mees, kellest olen sissevõetud, näitab välja, et ka tema ei ole minu suhtes ükskõikne. Otsib aegajalt kontakti. Teatud põhjustel puutume kokku nagunii, kahjuks väga harva. Siiani olen tema kohtingutele kutsumisele vastanud eitavalt. Välja arvatud üks kord. Seekord üritas ta mind kallistada, aga ma põikasin sellest kõrvale ja pöörasin naljaks. Tahtsin kallistusele vastata, aga ei julgenud. Vaatamata sellele, et mul oma abikaasaga on suhted halvad, olen püüdnud siiski aus abielunaine olla. Edaspidi olen tema kohtingule kutsumise ära öelnud (seda on viimaste aastate jooksul juhtunud 1-2 korda aastas. Vaid selle pärast, et käituda õigesti. Samas, ma ju ei tea! Äkki teen hoopis valesti. Ja mitte kelleltki ei ole ka nõu küsida. Mida teha? Ma ei ole sellest mitte kellelegi rääkinud, isegi mitte parimatele sõbrannadele. Istun üksi oma “probleemiga” ja püüan teda peast välja saada. Aga no, ei saa! Ükskõik kui nõmedaks ja halvaks ma teda ka ei mõtle. Ja kahjuks, ka aeg ei anna arutust. Nagu viimased 30 aastat on näidanud. Pigem kipub nii olema, et mida aeg edasi, seda rohkem ta end minu pähe end istutab.
Palun hinnanguid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 21:46; 12.11 08:50; 18.11 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru, et armunud ollakse mõned aastad, aga aastakümned? Ikka kohtad ju uusi ja huvitavaid inimesi. ise olen vähemalt paarilt inimeselt eitava vastuse saanud. Kõige parem on selle inimesega üldse mitte suhelda, kuid suhelda palju teiste inimestega. Samuti on hea kui see, kellesse armunud oled, omab kaaslast/elukaaslast/abikaasat. Siis lepid mõttega, et ta pole huvitatud ja liigud edasi. Mida rohkem aega möödub, seda vähem jääb järgi inimesest, kelle järele kunagi hull olid. Lisa sinna veel ilmselt siis laps või lapsed ja teistsugune eluviis/hobid/eelistused.

Selle kommentaariga pidasid silmas vist (ka) mind? Minul on abielu jooksul olnud silmarõõme küll. Muidugi kohtud elu jooksul paljude inimestega, kes ka meeldivad. Mul on olnud flirti, liblikaid ja armumisi abielu jooksul teistesse meestesse. Alati on asi jäänud platooniliseks (kui seksist rääkida). Aga just täpselt nii ongi, et mõne aja pärast läheb tunne ja armumine üle. Ja elu jätkub vanades rööbastes. Aga tunne selle mehega ei lähe üle, vaid on koguaeg. Ja see ongi imelik ja ajab segadusse. Miks seekord teistmoodi on? Miks see ükskord ära ei lõppe, nii nagu kõik teised on lõppenud? Minul ei aita ka see, kui üldse ei suhtle selle inimesega. Me nimelt ei suhtlegi temaga üldse, või no, peaaegu üldse mitte. Lihtsalt kord-paar aastas saadab ta sõnumi ettepanekuga kohtuda. Vahepeal on meie mõlema poolt suhtlemises täielik vaikus. Isegi tähtpäevade – sünnipäeva-, uusaasta-, jõulutervitusi ei vaheta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 21:46; 12.11 08:50; 18.11 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik tunded on nooremana tugevamad. Maitseelamused, kuum, külm, rõõm ja kurbus.

Mis need noorema/ vanema vanusepiirid on?
Teismeliseaastad vs 30’dad?
15-30 vs 50-60?

Või lihtsalt lineaarselt lähebki iga aastaga järjest tuimemaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõistan ka teemaalgatajat ja seda kägu, kes vastas 21.46. Ja nii ongi, et vahepeal on olnud suhteid ja armumisi aga üks on mis tuleb muudkui tagasi ja lõplikult üle ei lähe. Tean, et see on nii mõlema poolne. Aga kuna tema ei ole vaba, siis mina ei sekku. Kui ta oleks vaba, siis uuriks muidugi välja, kas tegemist on fantaasia, lihtsalt lõpetamata jäänud suhte või millegi enamaga. Seda võimalust kahjuks ei ole ja nii ta näribki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen vist ainus, kes mõistab teemaalgatajat. Mul on samad tunded. Ja ma ei oska nendega toime tulla. Mulle meeldiks väga, kui keegi annaks kõrvalt objektiivse hinnangu. Teistele on nagu väga lihtne analüüsi teha ja öeda, mis valesti/õigesti on, aga ise, asja sees olles on nii keeruline olukorda analüüsida.

Minu lugu on selline, et olen ka sisse võetud noorpõlve armastusest. Perekooli hinnangul meil polegi suhet olnud, sest me ei ole seksinud (saan aru, et see on üks suhtes olemise kriteeriume). Me olime keskkoolis, 16-aastased, kui käisime. Olime teineteisest kõrvuni sisse võetud. Asi jäi pooleli sellepärast, et poiss soovis edasi liikuda. Mina mitte. Poiss leidis kellegi, kes oli oli seksiks valmis. Mina liikusin teistpidi edasi. Ehkki me poisiga kunagi lähedaseks ei saanud, jäi kirg ja säde meie vahele alles. Kooli peal kohtudes, läksid jalad nõrgaks, vähemalt mul. Ma arvan, et ka temal oli mingi tunne.

Nüüd on möödas 30 aastat. Meil kummalgi on oma elu. Lapsed, abikaasad. Aga minul tiksub ikka midagi kuklas. Ja nii palju kui aru saan, siis temal samuti. Kõik need 30 aastat olen koguaeg tema peale mõelnud. Viimased 6 aastat, kui tean, et ta on vaba (lahutas oma abielu), mõtlen tema peale eranditult iga päev. Ja ma ei liialda, kui ütlen, et igal vabal momendil – magama jäädes, ärgates, igapäeva toimetusi tehes jne. Ma püüan neid mõtteid tõrjuda. Mõtlen samamoodi, kui siinsed ausad ja õiglased soovitused on olnud – see on lihtsalt fantaasia, see on vaid niisama kirg, tunnete möll, enne lõpeta vana suhe ära kui… jne. Tegelen endaga ja püüan mõtteid mujale viia. Viimases hädas olen isegi meenutanud tema negatiivseid pooli (on liiga lühike, ei ole ilus mees jne). Aga, no ma ei saa, lihtsalt ei saa… Mitte miski ei mõju. Mõte läheb igal vabal võimalikul momendil ikka ja jälle tema peale. Ma ise ka ei saa aru, mis see on. Kas tõesti suvaline kiim ja fantaasia (30 aastat järjest?) või on see päris tunne. Ilmselt neid mõtteid ei oleks, kui oleksin oma abielus õnnelik. Aga ma ei ole. Ja siinkohal ma ei pea silmas suhterutiini, mis tekib vist igas suhtes, vaid seda, et meil on päris suured ja tõsised probleemid olnud aastaid. Ma lihtsalt olen olnud kannatlik ja endale sisendanud, et saan nendest üle. Aga ei saa. Olen liiga kannatlik ja leplik olnud.

Keerulisemaks teeb asja see, et mees, kellest olen sissevõetud, näitab välja, et ka tema ei ole minu suhtes ükskõikne. Otsib aegajalt kontakti. Teatud põhjustel puutume kokku nagunii, kahjuks väga harva. Siiani olen tema kohtingutele kutsumisele vastanud eitavalt. Välja arvatud üks kord. Seekord üritas ta mind kallistada, aga ma põikasin sellest kõrvale ja pöörasin naljaks. Tahtsin kallistusele vastata, aga ei julgenud. Vaatamata sellele, et mul oma abikaasaga on suhted halvad, olen püüdnud siiski aus abielunaine olla. Edaspidi olen tema kohtingule kutsumise ära öelnud (seda on viimaste aastate jooksul juhtunud 1-2 korda aastas. Vaid selle pärast, et käituda õigesti. Samas, ma ju ei tea! Äkki teen hoopis valesti. Ja mitte kelleltki ei ole ka nõu küsida. Mida teha? Ma ei ole sellest mitte kellelegi rääkinud, isegi mitte parimatele sõbrannadele. Istun üksi oma “probleemiga” ja püüan teda peast välja saada. Aga no, ei saa! Ükskõik kui nõmedaks ja halvaks ma teda ka ei mõtle. Ja kahjuks, ka aeg ei anna arutust. Nagu viimased 30 aastat on näidanud. Pigem kipub nii olema, et mida aeg edasi, seda rohkem ta end minu pähe end istutab.
Palun hinnanguid!

Miks sa veel abielus oled? Laste või ühise vara pärast ja lahutamine on täiesti välistatud?

Tunded selle mehe vastu võivad olla tugevad just selle pärast, et sa oled lõksus. Tema peale mõtlemine on ehk mingi lohutus igapäevaelu raskuse talumiseks. Seni kuni sinu enda elu on õnnetu, süvenevad ka need tunded (mis võivadki olla tegelikult alateadvuse soov põgeneda). Ei ole mingit garantiid, et kui sa selle mehega koos oleksid, siis kooselu sujuks või kirg oleks samasugune nagu sinu kujutlustes. Aga sinu loo peale ütleksin küll, et kõigil on vaid üks elu. Seda ei pea elama nii, et teised on õnnetud, aga sinu õnn on täpselt sama oluline kui sinu lähedaste oma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.11 00:25; 16.11 00:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa veel abielus oled? Laste või ühise vara pärast ja lahutamine on täiesti välistatud?

Tunded selle mehe vastu võivad olla tugevad just selle pärast, et sa oled lõksus. Tema peale mõtlemine on ehk mingi lohutus igapäevaelu raskuse talumiseks. Seni kuni sinu enda elu on õnnetu, süvenevad ka need tunded (mis võivadki olla tegelikult alateadvuse soov põgeneda). Ei ole mingit garantiid, et kui sa selle mehega koos oleksid, siis kooselu sujuks või kirg oleks samasugune nagu sinu kujutlustes. Aga sinu loo peale ütleksin küll, et kõigil on vaid üks elu. Seda ei pea elama nii, et teised on õnnetud, aga sinu õnn on täpselt sama oluline kui sinu lähedaste oma.

Kuidas mulle perekool mõnikord meeldib! 🙂 Siin leidub alati mõni inimene, kes oskab nii täpselt sõnastada ning olukorra lahti mõtestada. Nagu psühholoogi juures oleks. Mõtlen seda kõike tõsiselt, mitte irooniaga.

Ise asja sees olles on väga raske end adekvaatselt analüüsida. Kellegi teise elule on oluliselt lihtsam hinnanguid ja ka nõu anda. Olles kõrvaltvaataja näed asja hoopis teisiti kui asjaosaline ise.

Abielus olen laste pärast. Ühel lapsel on eriti tundlik närvikava ja ei ole mõtet teda traumeerida lahutusega sellepärast, et emmel on keegi teine peas. Meil ei ole kodus tülisid ja füüsilist vägivalda. Pealtnäha on justkui kõik korras. Ma ise olen olnud alati arvamusel, et vaid laste pärast ei peaks olema halvas suhtes. Tean ka seda, et lapsed näevad läbi vanemate tegeliku suhte, ka siis, kui pealtnäha on kõik just kui korras. Jällegi, kedagi teist õpetada on väga lihtne, kuid ise konkreetses olukorras olles on kõik hoopis teisiti. Praegu olen mõelnud nii, et kui noorim laps on täisealine ja läheb oma elu peale, siis teen selle sammu. Majanduslikke põhjuseid koosolemiseks ei ole. Mul on oma kinnisvara, kuhu minna. Ja rahalises mõttes me kumbki üksi elades hätta ei jääks, ehkki koos elades on raha meil muidugi rohkem.

Sul võib olla tuline õigus selles, et äkki me selle teise mehega üldse ei sobikski. Täiesti võimalik, et ma lihtsalt idealiseerin teda, ja just sellepärast, et mu suhe enda mehega on halb. Jah, see on põgenemine. Sellele teisele mehele mõtlemine aitab mul kuidagi võidelda selle halva tundega, mida tunnen enda abielus. Ainus, mida ma ei suuda lahti mõtestada, et miks ma just sellele, ühele konkreetsele mehele koguaeg mõtlen? Vaatamata sellele, et olen juba tükk vanainimest ja paberite järgi hõivatud, tiirleb mu ümber mehi päris palju. Suhtlen nendega, ja ehk kergelt flirdingi, aga ei enamat. Aga see mees… Hommikul, esimese asjana, kui silmad lahti löön – mõtlen temale. Õhtul uinun temale mõeldes jne. Ja niimoodi aastaid, et mitte öelda aastakümneid. Ja mida aasta edasi, seda enam. Täiesti võimalik, et mul on lihtsalt keskea kriis või hakkan peast hulluks minema.

Ma olen teda koledaks mõelnud. Ma olen püüdnud end kaine mõistusega korrale kutsuda ja oma peas võtnud vastu mitu korda otsuse, et nüüd on kõik – ma viskan ta peast välja, ma ei mõtle talle enam, ta ei meeldi mulle enam. Aga mitte miski ei aita. Mõtlen, et võib-olla ehk see aitaks, kui ta ise mulle ütleks, et ma ei meeldi talle ja mul ei ole tema juures mitte mingit lootust. Aga tema praeguse käitumise juures ei saa ka seda hetkel järeldada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.11 21:46; 12.11 08:50; 18.11 12:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastus küsimusele: jah, noorena on tunded (eriti seksuaalse alatooniga tunded) oluliselt tugevamad kui vanemana (täiskasvanuna).

Ma nüüd pärist täpselt seda ajuehituse värki ei mäleta, aga oli minu mäletamist pidi seotud käbinäärmega, mis vanusega kahanema hakkab. Igatahes on see põhjuseks, miks positiivsed tunded ja mõnuelamus stimuleerivad last, teismelist ja noort kordades rohkem kui täiskasvanut. Seetõttu teevad ka noored rohkem emotsionaalseid otsuseid ning täiskasvanud on tasakaalukamad ja suudavad mõelda pikemaajalist praktilist kasu silmas pidades.

Igatahes kui noore inimese sees saavad kokku seksuaaltung ning käbinääret kõdistav mõnutunne, siis see on selline tunne, mida vanas eas tunda ongi üsna võimatu. Vanas eas peab lihtsalt lootma, et lisaks käbinäärme taandarengule on toimunud ka hulk teisi arenguid, mille tulemusena suudetakse partnerit hinnata mitte lühiajalise mõnutunde, vaid kestvamate väärtuste järgi. ????

Noore inimese aju ratsionaalsed osad pole veel välja arenenud, sest aju areneb kuskil 25nda eluaastani. Enne seda ollakse põhimõtteliselt teismelised, kellel on impulsiivsed tungid. Noortel ongi tunded palju rohkem laes, kas hea või halb, kuum või külm, kõik on ülivõrdes. Täiskasvanuna ei hakkaks selline partner kunagi huvitama, kes noorena meeldis. Samuti kasvavad noored koos üles ja armudes ka kiindutakse rohkem sõbrana, täiskasvanuna tutvudes avatakse end palju vähem ja võetakse asju ratsionaalsemalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Noorpõlve tunded

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.