Esileht Koolilaps Noortepidu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Noortepidu

Postitas:

Lapsel tulemas sünnipäev, saab 14-aastaseks. Ta sooviks teha pidu koos sõpradega, vanuses 14-16. Ta plaanib alguses istuda ja süüa, seejärel minna koos seltskonnaga öisel ajal linna peale jalutama. Peokohtadena on kaalumisel kas meie maakodu või renditav ruum kesklinnas.

Mina ei ole plaani vastu, ainult kaks asja teevad mulle muret: esiteks tahab tütar, et peokoha majas ei tohi viibida mitte ühtki täiskasvanut. Teiseks ei meeldi mulle tema idee minna öisel ajal pärast pidutsemist linna peale. Kuidas ma saan olla kindel, et nad kained on, ja teiseks keelab ju ka Eesti seadus alaealiste viibimise öisel ajal avalikus kohas. Seadused tulevad mulle siin appi, ent kuidas on laste viibimisega üksinda hoones?

Kuna selle peoruumi rentimine käib minu kaudu ja mina töötajana vastutan selle eest, et ruumi ega selles oleva varaga midagi ei juhtuks (ning lisaks ühtlasi olen ka lapsevanem), siis pean ma õigeks, et viibin peo ajal majas. Lubasin lapsele pühalikult, et minust ei saa mingit tänitavat ema, kes iga minut peoruumi sisse trügib noori segama ja õpetama – lubasin, et võtan oma arvuti ja kolin sellega ülakorrusele omaette tuppa ega tule neid segama. Lihtsalt juhuks, kui midagi juhtub – nt hakkab signa või suitsuandur lärmi andma (äkki toob mõni külaline kaasa tordivulkaani vms?), siis saan mina kohaletulnud turvadega rääkida.

Aga laps on selle jutu peale nii solvunud, et lubab peo siis üldse ära jätta, kui ema temaga samas hoones (mitte peoruumides!) viibib. Küsingi teilt, kas teie olete jätnud 14-16aastased noored täiesti üksi ja ilma järelevalveta kusagile pinnale pidutsema? Kas on olnud ka tagajärgi?

 

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.10 08:57; 15.10 09:14; 15.10 14:18; 15.10 17:50; 22.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

renditud ruumis ma ei riskiks, maakodus lubaks. siis langeks ju ära ka öösel linna peale minek, kui nad maakodus on?

 

ööseks linna peale 14-aastast kindlasti ei lubaks.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakodu on teisel kohal seepärast, et see asub paarisaja km kaugusel, metsa sees, ja ühistransporti sinna ei lähe. Selles vanuses lastel juhiload puuduvad. Seega peaks keegi nad sinna sõidutama ja peo lõppedes tagasi tooma, aga kogu peoseltskond meie tavamõõdus sõiduauto peale ei mahu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.10 08:57; 15.10 09:14; 15.10 14:18; 15.10 17:50; 22.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegu on alaealistega, siis kindlasti ei laseks neil päris üksi olla. Rendiks selle peokoha ja annaks valida, kas olen eemal ja astun vahepeal ette hoiatamata läbi või olen üleval oma toas ja väljas sealt ei käi ( eelistaks ise seda teist varianti ja kuna esimene tundub vähemalt mulle vastumeelsem, siis ilmselt ka laps valiks selle).

Linna peale laskmisest ma ei räägigi. Välistatud.

Maakodu välistaks ma kohe eos, sest seal ilma järelvalveta pidutseda võib veel hullem olla: kui midagi juhtub, on abi kaugel.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:49; 15.10 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastased pärast pidu linna peal öösel hulkumas? Lõhnab selle järgi, et sajala ikka tarbitakse alkoholi, siis lärmatakse ja lällatakse kuskil. Mida arvavad peole kutsutud noorte vanemad? Nad ikka teavad, et peokohas ainult süüakse ja ülejäänud pidu toimub kuskil “linna peal”? Nii naiivne ju ei tasu olla, et arvata, et alkoholi ei tarbita jne. Renditud peokohas või kodus sünnipäeva pidamisel oleks vähemalt see eelis, et teised vanemad teavad, kuhu laps läks, kus ta eeldatavalt on ja kuhu talle pärast järgi tulla või kust ta ise peaks koju tulema.

Kui maakodu on kaugel ja sinna tegelikult polegi võimalik kogu seltskonda korraga transportida, siis see jääb ju kohe ära. Kodus või renditud peokohas peaks ikka olema täiskasvanu ka juures. Kui teie pere korraldatud pidu, siis turvalisuse eest vastutad ju ikkagi sina lapsevanemana.

+26
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seal pärast ninad täis tõmbavad, ja midagi juhtub, oled sina süüdi. Ausalt öeldes ei olegi head varianti seda pidu pidada ja eriti veel nii, nagu tütar räägib. Ma ei usu, et sinna ainult need kuni 16aastased sõbrad on kutsutud ja alkot ei tarbitaks. Miks muidu on oluline, et sa majas poleks? Öisel ajal linna peale nad nagunii ei lähe, ilmselt on plaan pidu kellegi juures jätkata. Ma ei tea, mida arvata kui aus olla. Ma vist jätaks ära kui lapiks pärast tagajärgi.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:59; 16.10 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kahju, et sa ise seda peokohta rendid, sest ametlikult ei rendi keegi oma ruume alaealistele nii, et ühtki täiskasvanut kohal ei ole. kui mu tütar 18 sai, siis isegi peokoha rendilepingut ei saanud ta ise teha, sest oli broneerimise ajal veel 17. reeglina olid ka kõik peokohad tingimusega, et külaliste hulgas ei ole alaealisi. sellised siis kogemused tallinna linnast.

kodupidude puhul on kahjuks palju näiteid sellest vanusest, kus lapsed joovadki end täis. meil endil pole seda probleemi olnud, oleme saanud usaldada ja tütred on selles vanuses kõik oma sünnipäevad kodus pidanud. kui su tütar ei ole nõus, et sa viibid samas majas, siis jah, pidu jääbki ära. ma oleks selles olukorras küll üsna paindumatu. 14-aastane võib leida end päris halvast seisust, kui peab hakkama vastutama purjus 16-aastaste eest ja kehvemal juhul vastu võtma otsuseid a la kas julgen kutsuda kiirabi.

mis hiljem linna peale minekut puudutab, siis alla 16 a ei saa seda ilma seadust rikkumata teha. kas need noored ja nende vanemad eiravad seda keeldu rutiinselt või on see plaan esmakordne?

+20
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastselt selliselt (omaette ja sellises mastaabis)  oma sünnipäev tähistamisi ei tea. On küll omaette kodused sünnipäevad, aga 22-23 läksid kõik koju (tuldi ka järgi) ja lapsevanem tuli koju. Või siis kitsamas ringis ööbimisega peod, aga lapsevanemad ka samas majas.

Tean, et 16-18-aastaste sünnipäevasid on eraldi renditud ruumides peetud, aga seal on siiski on mingisugune järelvalve olemas. Ise palgatud nö  turvamehed või renditava  koha mõni täiskasvanud isik, kui päris lapsevanemat ei soovita (oma meeski on sellises kohas nö täiskasvanu ja järelvalve isik olnud ja on tunnistanud, et see on vajalik). Meenuvad paariaasta taguses ajast pildid  ajakirjanduses Tln vanalinna mingist kohast, kus sellises renditud ja valveta sünnipäevakohas oli kõik segamini ja katki pekstud. 14-aastane tõesti ise ennetada ja vahel minna ei saa ja kas suudabki aduda teiste eest vastutust, aga täiskasvanu oskab ehk eelnevalt võimaliku ohuolukorda ennetada.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu teile nende vastuste eest! Jah, mul endal olid kogu aeg täpselt samad mõtted. Aga laps muudkui kinnitas, et “nii teevad ju kõik!”, üritades jätta muljet, et mina olen mingi imelik peorikkujast fossiil. Piiga vaatas mulle suurte silmadega otsa ja küsis rõhutatult: “Ema, kas sa mind siis tõesti ei usalda? Mul on sellest ääretult kahju, et meie vahel usaldust ei ole!”

Lapse demagoogia, kui ta midagi saada tahab, on ülikõva 🙂 Aga jah, omapäi neid tõesti ei jätaks, elukogemust vähe veel.

+24
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.10 08:57; 15.10 09:14; 15.10 14:18; 15.10 17:50; 22.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah, omapäi neid tõesti ei jätaks, elukogemust vähe veel.

No täpselt. Eks nad selles vanuses ikka hakkavad alkoga tutvust tegema ja kuna kunagi ei tea, kuidas see õnnestub, on hea, kui on täiskasvanu abi käeulatuses.

Oma laps on nüüdseks 16 ja tean, et nad sünnipäeval midagi joovad. Tähtis on teadmine, et ALATI võib mulle helistada, ükskõik, mis olekus oled ise või on sõber.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 09:49; 15.10 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas see laps nii nõudlikuks ja manipuleerijaks on saanud. Mingi suvaline 14, aga peoruumid peavad kesklinnas renditud olema.

Järgmine aasta ootab k-poppi esinema?

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 17:11; 15.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas see laps nii nõudlikuks ja manipuleerijaks on saanud. Mingi suvaline 14, aga peoruumid peavad kesklinnas renditud olema.

Järgmine aasta ootab k-poppi esinema?

Lasteaialaste sünnipäevadeks mõeldud mängutoad võivad ju samuti kesklinnas asuda ja maksavad umbes 4 korda rohkemgi kui mul nüüd tasuda tuleks.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.10 08:57; 15.10 09:14; 15.10 14:18; 15.10 17:50; 22.10 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kuidas see laps nii nõudlikuks ja manipuleerijaks on saanud. Mingi suvaline 14, aga peoruumid peavad kesklinnas renditud olema.

Järgmine aasta ootab k-poppi esinema?

Lasteaialaste sünnipäevadeks mõeldud mängutoad võivad ju samuti kesklinnas asuda ja maksavad umbes 4 korda rohkemgi kui mul nüüd tasuda tuleks.

See ei ole mingi argument.

Ise oled väikse printsessi üles kasvatanud ja nüüd käitub ta vastavalt.

+1
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 17:11; 15.10 18:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed väga erinevad. Mul ka paari kuu pärast 14 aastane teismeline, aga sellisest sünnipäevast ei taha ta unistadagi. Kindel EI.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kindlasti ei lubaks 14 aastast kusagile linna peale hilisõhtul hulkuma. Lihtsalt ütleksin, et see on seadusega täiesti välistatud ja ei tule seetõttu kõne allagi. 14 aastasel ei ole öösel ringi hulkumine kuidagi ohutu. 14vaastase kehamass on veel nii väike, et kellelegi vastu ta ei saa ja ta on igale narko või joomauimas inimesele kergelt haavatav saak. Kodus pidutsegu kasvõi öö läbi, ongi lapsed näiteks saunamajas ööbinud aga nii  et keegi täiskasvanu on kodus olemas ja jälgib, et alkoholi peol ei ole.  Kui kodu on väike, siis kutsub lihtsalt vähem inimesi. Kui tahab mujal ruumides, siis kellast kellani pidu, et lapsevanem ei peaks ärkvel passima. Ei ole vaja ninapidi juures olla aga täiesti üksi sellises vanuses kampa kindlasti ei jätaks.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 08:44; 25.10 00:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Meie ajal” võisid täiskasvanud järelevaatajad olla ka nt kellegi 20ndates vanem õde/vend/onu vm oma kaaslasega, st mitte terve põlvkond vanemad, küll aga sellised, kel poleks huvi lastega koos pidutsema hakata. Mingi linna peale lällama minek muidugi välistatud. Ja ausalt öeldes ultimatiivsete nõudmiste puhul ei viitsiks ka kompromissi nimel võimelda.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14a on natuke noor sellise peo jaoks. Linna peale hulkuma kindlasti ei laseks. Fakt, et nende pidudel tarbitakse ka alkot. Enamik ei tarbi palju ja enamasti on tegemist lahja siidri või õllega. Aga tarbitakse. Minu poeg on nüüd 20 ja ütleb, et suuremad joomised on nüüdseks juba seljataha jäänud 😛 Temal lubasime esimese omapäi peo teha, kui ta sai 17. Mul oli tookord ka siin teema, enam ei mäletagi, mida ma tookord küsida tahtsin. Igatahes sain sõimata ja palju miinuseid, et lased alaealistel omapäi juua. Pärast seda 17. sünnipäeva on meie pool olnud veel mitu nn pinnapidu. Täitsa minu ja isa teadmisel ja heakskiidul. Las olla kellegi pool kodus, kui et kusagil linna peal jõlguvad. Aga kordan, et 14a on mu meelest natuke noor. Eks kõik ole suhteline, oli ju tookord kolm aastat tagasi ka palju neid, kelle arvates 17. sünnipäevaks noorte omapead jätmine on vanemate poolt äärmiselt vastutustundetu. Aga need külalised oleks ju enamuses temast vanemad, seega TA tütar oleks nõrgemas positsioonis. Kui seal midagi halba tahetakse teha, ei ole sinu tütrest nende takistajat. Isegi kui ta ise kõiki plaane heaks ei kiida. Ilmselgelt selle sünnipäevapeo eesmärk on mõnede vanemate ja änksamate sõprade silmis plusspunktide korjamine.

Ma pakuks kompromissi, et pidu on linnakodus või üüritud pinnal kuni kindla kellaajani. Nt kas kell 23 või 24. Pärast seda minnakse laiali, mitte linna peale. Vähemalt sinu tütar tuleb koju. Kas see või mitte midagi. Kui see ei sobi, räägite aasta pärast uuesti läbi.

Rahustuseks võin öelda, et meie kodus toimunud peod olid suhteliselt viisakad. Meie saabudes oli kõik alati koristatud. Kõige jõhkram intsident, et üks klassiõde ükskord oksendas trepi peal. Laga oli koristatud, aga natuke oli siiski aru saada. Ilmselt oli see midagi erakordset ka noorte endi jaoks, sest poeg rääkis sellest viltuse suuga ja ilmselt see klassiõde tegi sellega margi täis.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:52; 16.10 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

14a on natuke noor sellise peo jaoks. Linna peale hulkuma kindlasti ei laseks. Fakt, et nende pidudel tarbitakse ka alkot. Enamik ei tarbi palju ja enamasti on tegemist lahja siidri või õllega. Aga tarbitakse. Minu poeg on nüüd 20 ja ütleb, et suuremad joomised on nüüdseks juba seljataha jäänud ???? Temal lubasime esimese omapäi peo teha, kui ta sai 17. Mul oli tookord ka siin teema, enam ei mäletagi, mida ma tookord küsida tahtsin. Igatahes sain sõimata ja palju miinuseid, et lased alaealistel omapäi juua. Pärast seda 17. sünnipäeva on meie pool olnud veel mitu nn pinnapidu. Täitsa minu ja isa teadmisel ja heakskiidul. Las olla kellegi pool kodus, kui et kusagil linna peal jõlguvad. Aga kordan, et 14a on mu meelest natuke noor. Eks kõik ole suhteline, oli ju tookord kolm aastat tagasi ka palju neid, kelle arvates 17. sünnipäevaks noorte omapead jätmine on vanemate poolt äärmiselt vastutustundetu. Aga need külalised oleks ju enamuses temast vanemad, seega TA tütar oleks nõrgemas positsioonis. Kui seal midagi halba tahetakse teha, ei ole sinu tütrest nende takistajat. Isegi kui ta ise kõiki plaane heaks ei kiida. Ilmselgelt selle sünnipäevapeo eesmärk on mõnede vanemate ja änksamate sõprade silmis plusspunktide korjamine.

Ma pakuks kompromissi, et pidu on linnakodus või üüritud pinnal kuni kindla kellaajani. Nt kas kell 23 või 24. Pärast seda minnakse laiali, mitte linna peale. Vähemalt sinu tütar tuleb koju. Kas see või mitte midagi. Kui see ei sobi, räägite aasta pärast uuesti läbi.

Rahustuseks võin öelda, et meie kodus toimunud peod olid suhteliselt viisakad. Meie saabudes oli kõik alati koristatud. Kõige jõhkram intsident, et üks klassiõde ükskord oksendas trepi peal. Laga oli koristatud, aga natuke oli siiski aru saada. Ilmselt oli see midagi erakordset ka noorte endi jaoks, sest poeg rääkis sellest viltuse suuga ja ilmselt see klassiõde tegi sellega margi täis.

Ei maksa siis odavat magusat veini pakkuda külalistele kuna isegi iganädalaselt jooval täiskasvanul hakkaks sellest paha, alaealisest ja esimest korda pruukivast lapsest rääkimata.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.10 10:59; 16.10 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei maksa siis odavat magusat veini pakkuda külalistele kuna isegi iganädalaselt jooval täiskasvanul hakkaks sellest paha, alaealisest ja esimest korda pruukivast lapsest rääkimata.

??????????????????????????????????????????????????????????

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:52; 16.10 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lubati teismelisena üksi linnas sünnat pidada (meil oli suur kodu), aga mul oli külalisi u 3 poissi ja 3 tüdrukut enamasti ja needki kõik oma klassist, seega ammused tuttavad. Ma ei mäleta, mis vanusest tuli siiski mängu ka alkohol – aga siis poiste salaja sissenihverdatud 2 purki siidrit kamba peale vms. Ehk siis väga nohikud olime tegelikult ja iial midagi natukenegi ohtlikku neil pidudel ei juhtunud. Vanematele olen usalduse eest hiiglama tänulik ka.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Kuna tegu on alaealistega, siis kindlasti ei laseks neil päris üksi olla. Rendiks selle peokoha ja annaks valida, kas olen eemal ja astun vahepeal ette hoiatamata läbi või olen üleval oma toas ja väljas sealt ei käi ( eelistaks ise seda teist varianti ja kuna esimene tundub vähemalt mulle vastumeelsem, siis ilmselt ka laps valiks selle).

Linna peale laskmisest ma ei räägigi. Välistatud.

Maakodu välistaks ma kohe eos, sest seal ilma järelvalveta pidutseda võib veel hullem olla: kui midagi juhtub, on abi kaugel.

Aa mis sa sinna ronid, tahad nendega koos viina juua vmd probleem on?</p>

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Kuna tegu on alaealistega, siis kindlasti ei laseks neil päris üksi olla. Rendiks selle peokoha ja annaks valida, kas olen eemal ja astun vahepeal ette hoiatamata läbi või olen üleval oma toas ja väljas sealt ei käi ( eelistaks ise seda teist varianti ja kuna esimene tundub vähemalt mulle vastumeelsem, siis ilmselt ka laps valiks selle).

Linna peale laskmisest ma ei räägigi. Välistatud.

Maakodu välistaks ma kohe eos, sest seal ilma järelvalveta pidutseda võib veel hullem olla: kui midagi juhtub, on abi kaugel.

Aa mis sa sinna ronid, tahad nendega koos viina juua vmd probleem on?</p>

Probleem on: kui tema nimel on rendileping, siis peab tema maksma kinni kahjud, kui midagi lõhutakse,  ja kui veel on see koht tema tööga seotud, siis ta võib ka töö kaotada selle tagajärjel või vähemalt halba kirja sattuda tööl. Teine võimalik probleem on, kui keegi joob üle ja teised seda kas ei märka või ei taju olukorra tõsidust või ei julge kuhugi õigel ajal helistada, siis võib keegi sellel peol ära surra. End teadvusetuks joonud inimene võib oma oksesse lämbuda, seda on isegi täiskasvanutega juhtunud, lastel, kes oma piire ei tea, võib seda seda enam juhtuda.  Võib juhtuda ka esmakordsel tarbimisel, kui liiga hoogu minna või liiga kanget kraami kasutada.

Lisaks mure, et purjus peaga mööda linna laaberdama minnes võib keegi sattuda kuriteo ohvriks.

Sellistele pidudele võetakse vahel ka kaasa sõpru, keda sünnipäevalaps ei tunne ja kes võivad ettearvamatult käituda, samuti võib purjus inimene ka kogemata midagi ära lõhkuda, nii et see, et kutsutud on korralikud noored, mitte mingid kalkarid, joodikud ja laamendajad, ei ole kahjuks piisav argument.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

14-aastane dikteerib, et kui vanem valvab, siis tema jätab parem peo ära?! Naer saalis! Minu meelest see lahendab olukorra suurepäraselt, sest pidu lihtsalt ei toimugi. Never ever ei lase lapsi (mida need 14-aastased on) kuhugi järelvalveta toimetama. Ja veel ise ruumi rentima ja vastutama? Ega ma poolearuline pole.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nojah, võid kindel olla, et kained nad seal ei ole. meie klass (tallinna eliitkoolist) pidas suvilapidusid 12-aastasest saadik. joodi ka vana tallinnat või launa viina. oleme kõik eluga hakkama saavad või isegi pigem edukad 30+ täiskasvanud nüüd.

arvan, et võiks kehtestada kellaaja, millal iga roju oma koju (vanematega läbi räägitud ajal ja nende transpordi abil). 16-aastased ilmselt lähevad niiehknaa “jalutama”, mis ma arvan, et pole mingi tragöödia.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pidasin oma 15-aastast sünnipäeva maakodus – ema ja isa viisid mind ja paari sõpra maale, tegime söögid ja siis tulid bussiga veel mõned sõbrad. Ema-isa sõitsid õhtul koju ja me tulime sõpradega järgmisel päeval bussiga koju. See oli küll 20 aastat tagasi ja ei mingit läbu, 1 pld vahukat oli kamba peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usaldusega pole siin midagi pistmist. Laps ei suuda pidulisi ohjata ja paljugi võib lappama minna. Omal ajal olid vanemateta peod siis, kui ametikooli sai mindud. Kuigi enamus pidusid olid kodudes ja vanemate silma alla. Ka koos alkoga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps ka 14 ja tema sõbrad ka järjest 14 saanud. Mitte ükski sünnipäev pole olnud selline nagu sinu laps soovib ja alati on vanemad ka vähemalt samas majas olnud. Sünnipäevi on peetud kodus, on midagi korraldatud kusagil (nt minu laps tahtis sportlikku sünnipäeva ja selle siis korraldasimegi, kõik jäid rahule), on olnud bowling, lasermängud, põgenemistuba vms.

Nii et mina ütleks ka selle ultimaatumi peale, et kui sina ei tohi samas majas olla ja alternatiiviks on peo ärajätmine, siis paraku jääbki pidu ära. Tema ütleb et sina ei usalda teda, aga sa võid vastu ka küsida, et kas ta ise ei usalda sinu lubadust kohal olla ja mitte sekkuda.

Seda linna peale minekut lubaks küll, aga ainult ühe tingimusega – nii sünnipäevalaps kui iga viimane kui külaline peab hiljemalt kell 23:00 oma kodus olema.  Sest seda nõuab seadus.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linna peale hulkuma öösel ei lubaks. Koduse sünnipäeva korraldamist ilma vanemateta lubaksin, kui laps pole andnud põhjust muretsemiseks ja tundub mõistlik. Rendipinda ja rahvamasse ilmselt ei lubaks.

Oma poeg (14) just tuli mitmepäevaselt sünnipäevamaratonilt, kõigepealt üks sõber ja siis teine, sõbrad said 15, peod toimusid kodus (vanemateta). Kuna mul polnud põhjust arvata, et nad alkoholi tarbiks, siis lubasin. Ka peale pidu tundub, et alkohol seal küll mängus ei ole olnud, vähemalt mingis olulises koguses mitte. Poiss rääkis üsna rahulikult, mida nad tegid ja mul pole põhjust teda valetamises kahtlustada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps saab südatalvel 13 ja tahab ka sellist pidu, mis poleks lastekas. Sai kokku lepitud, et pidu toimub airsoft’i mängides ja paar täiskasvanut on juures koos näkside ning kuuma tee/kakaoga, et oleks võimalus midagi sooja lonksata. See idee sobis väga hästi ja nüüd siis tuleb vaikselt hakata raha kõrvale panema, et see teoks teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sooviksin teemaalgatajalt teada, kas seda ruumi pole teistel ka võimalik rentida? Minu pojal on 18-aastane sünnipäev tulemas ja isegi talle on sünnipäevaruumi rentimisega Tallinnas raskusi. Minu poeg oleks nõus, et viibin ise samas majas või kuskil lähedalasuvas hotellis (me ei ela päris Tallinnas, aga ikka tahaksin olla kindel, et kõik on korras), seega kodust ma vajadusel piisavalt kiiresti ei jõua. Mingit joomapidu pidada ta ei taha, lihtsalt vabalt sõpradega – sõbrannadega aega veeta, muusikat kuulata, tantsida, suhelda.

Ei leia sellist kohta, kus saaks sellist vaba pidu pidada terve öö.

Oleks tore kui leiaksime ruumi, loomulikult tasume selle eest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Koolilaps Noortepidu