Esileht Koolilaps Noortepidu

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Noortepidu

Postitas:
Kägu

Ma sooviksin teemaalgatajalt teada, kas seda ruumi pole teistel ka võimalik rentida? Minu pojal on 18-aastane sünnipäev tulemas ja isegi talle on sünnipäevaruumi rentimisega Tallinnas raskusi. Minu poeg oleks nõus, et viibin ise samas majas või kuskil lähedalasuvas hotellis (me ei ela päris Tallinnas, aga ikka tahaksin olla kindel, et kõik on korras), seega kodust ma vajadusel piisavalt kiiresti ei jõua. Mingit joomapidu pidada ta ei taha, lihtsalt vabalt sõpradega – sõbrannadega aega veeta, muusikat kuulata, tantsida, suhelda.

Ei leia sellist kohta, kus saaks sellist vaba pidu pidada terve öö.

Oleks tore kui leiaksime ruumi, loomulikult tasume selle eest.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki saab järelvaataja osas kompromissile jõuda? Su õde, vend, sõbranna, keegi veel?

Minu teismeliste sõpradel on mõned vanemad, kelle pärast lapsed millegipärast piinlikkust tunnevad (ma ei mõista miks, aga nad välistavad vanematega kooskäimise) ja siis on mõned, kellega ollakse muretult koos. Mina oleks teismelisena isaga vabalt saanud ühes majas pidu pidada, aga ema oli nunnutav ja “teismeliste nalju” loopiv ja mul oli piinlik. Lisaks kommenteeris ta pärast mu sõpru (vaata, mis sel seljas ja milline see oli ja seda ma ei talunud üldse. ei talu praeguseni!). Nõme, aga nii oli.

Last ma manipuleerimises ja printsessitamises küll ei süüdistaks. Teismelised ongi natuke soojad peast.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur tänu teile nende vastuste eest! Jah, mul endal olid kogu aeg täpselt samad mõtted. Aga laps muudkui kinnitas, et “nii teevad ju kõik!”, üritades jätta muljet, et mina olen mingi imelik peorikkujast fossiil. Piiga vaatas mulle suurte silmadega otsa ja küsis rõhutatult: “Ema, kas sa mind siis tõesti ei usalda? Mul on sellest ääretult kahju, et meie vahel usaldust ei ole!”

Lapse demagoogia, kui ta midagi saada tahab, on ülikõva 🙂 Aga jah, omapäi neid tõesti ei jätaks, elukogemust vähe veel.

Aga teie vahel ei olegi ju usaldust. Kui oleks, siis ei oleks see probleemiks, et ta ilma täiskasvanuta sünnipäeva tahab pidada, sest sa teaksid ise ka, et ükskõik millise probleemi puhul ta julgeks esimese asjana sulle helistada.

Kas sa ise ei käinud 14-15-aastasena tuttavate juures peol, kui neil vanemaid kodus ei olnud? Mina küll vahel käisin ja midagi hullu ei juhtunud. Tegelikult hoopis vastupidi – kuna minu ema mulle rangeid piiranguid ei seadnud, siis teise linna ülikooli kolides ei olnud ma üks nendest noortest, kes karmide reeglitega kodust vabanedes täiesti hulluks läheb.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Suur tänu teile nende vastuste eest! Jah, mul endal olid kogu aeg täpselt samad mõtted. Aga laps muudkui kinnitas, et “nii teevad ju kõik!”, üritades jätta muljet, et mina olen mingi imelik peorikkujast fossiil. Piiga vaatas mulle suurte silmadega otsa ja küsis rõhutatult: “Ema, kas sa mind siis tõesti ei usalda? Mul on sellest ääretult kahju, et meie vahel usaldust ei ole!”

Lapse demagoogia, kui ta midagi saada tahab, on ülikõva 🙂 Aga jah, omapäi neid tõesti ei jätaks, elukogemust vähe veel.

Aga teie vahel ei olegi ju usaldust. Kui oleks, siis ei oleks see probleemiks, et ta ilma täiskasvanuta sünnipäeva tahab pidada, sest sa teaksid ise ka, et ükskõik millise probleemi puhul ta julgeks esimese asjana sulle helistada.

Kas sa ise ei käinud 14-15-aastasena tuttavate juures peol, kui neil vanemaid kodus ei olnud? Mina küll vahel käisin ja midagi hullu ei juhtunud. Tegelikult hoopis vastupidi – kuna minu ema mulle rangeid piiranguid ei seadnud, siis teise linna ülikooli kolides ei olnud ma üks nendest noortest, kes karmide reeglitega kodust vabanedes täiesti hulluks läheb.

Mulle ei meeldi see, kuidas sa liiga palju oletad liiga vähese info põhjal. Usaldus usalduseks, aga laps ei pruugi isegi jõuda mulle helistama hakata, kui midagi ootamatut juhtub. Ning teiseks ei jõua ma 15 km kaugusel asuvast kodust käpelt kohale, et appi tõtata. Kõige tagatipuks kõneled sina ülikooliajast, st sina olid siis juba täisealine – minu laps aga on alles 13-aastane. Vahet märkad?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui minu 14-aastane läheks järelevalveta peole, siis ma tahaks kindlasti seda teada. Ma ei tea kas just keelaksin seal osaleda, aga äkki laseks vahepeal helistada või saaks lihtsalt olla vaimselt valmis. Tõenäoliselt määraks kodusolemise kellaaja, linnapeale kindlasti ei lubaks.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No kui asi oleks nii lihtne, mis siis elul viga oleks. Ma päris täpselt ei saa aru, mida see usaldus aitaks, kui lapsevanem päris kindlalt teaks, et tema laps ei ole veel piisavalt vastutustundlik, et sellist pidu omaette pidada. Kui laps usalduslikult helistab, et üks külalistest on vist narko üledoosi saanud, on sellest usaldusest vähe kasu. Kõigepealt peab laps ikka omama vastutustunnet ja siis tuleb vanema usaldus, mitte vastupidi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No 14-aastast öösel linna peale kindlasti ei lubaks ja samuti mingit sellist pidu kus pole ühtegi täiskasvanut. Alaealiste eest vastutavad ikkagi nende vanemad.
Tuleks lapsega leida kompromissid, et mõlemad oleks rahul. 14-aastane küll ei saaks emale ette dikteerida kuidas tema sünnipäev peab välja nägema. Minu laps käis oma sõbrannadega näiteks bowlingut mängimas ja restoranis söömas. Ei tulnud kellegil mõtet öösel kuskil linnas jõlkuda.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei käinud tõesti. Mõnikord külas sai käidud neil, kes enam kodus ei elanud, aga see oli juba gümnaasiumi ajal, mitte 14-15a vanuses, kui omaette ühikas või üürikas juba elati. Aga suuremaid pidusid ei korraldanud isegi nemad sedasi. Sünnipäevi peeti pigem mõne parema sõbraga pitsat söömas käies vm.
Ega sa nüüd mälestusi veidi ei moonuta andes mõista, et kohe korduvalt toimusid 14-15-aastastel suurema seltskonnaga ilma vanemateta erapeod kodudes?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei käinud tõesti. Mõnikord külas sai käidud neil, kes enam kodus ei elanud, aga see oli juba gümnaasiumi ajal, mitte 14-15a vanuses, kui omaette ühikas või üürikas juba elati. Aga suuremaid pidusid ei korraldanud isegi nemad sedasi. Sünnipäevi peeti pigem mõne parema sõbraga pitsat söömas käies vm.

Ega sa nüüd mälestusi veidi ei moonuta andes mõista, et kohe korduvalt toimusid 14-15-aastastel suurema seltskonnaga ilma vanemateta erapeod kodudes?

Isegi mina, kes ma olen üle 50, olen klassikaaslastega 14-15 aasta vanuses nädalavahetustel (vanematest) vabadel pindadel pidusid pidanud. Alkohol tuli veidi hiljem, aga siis oligi muusika, tants, nali ja lollitamine.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi mina, kes ma olen üle 50, olen klassikaaslastega 14-15 aasta vanuses nädalavahetustel (vanematest) vabadel pindadel pidusid pidanud. Alkohol tuli veidi hiljem, aga siis oligi muusika, tants, nali ja lollitamine.

Aga anna siis muuhulgas teemaalgatajale nõu, mis pinnad need sellised olid? Kes organiseeris? Kuhu vanemad selleks ajaks läksid? Kui suured seltskonnad olid? Kas oli ka sarnane kirjeldatud olukorrale (ööni kestvad peod + linna peal kondamine)
jne…

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodupinnad, vanemad olid tavaliselt suvilas. Oli vanemaid, kes lubasid sellisele peole minna, oli neid, kellele valetati, et saaks minna. Aeg oli teine. Mobiile polnud kellelgi, et midagi teatada või kontrollida. Linnas polnud öösel tol ajal midagi teha.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kodupinnad, vanemad olid tavaliselt suvilas. Oli vanemaid, kes lubasid sellisele peole minna, oli neid, kellele valetati, et saaks minna. Aeg oli teine. Mobiile polnud kellelgi, et midagi teatada või kontrollida. Linnas polnud öösel tol ajal midagi teha.

No täpselt – aeg oli teine. Mina olen 23 ja juba mulle on üle mõistuse, millega need põhikooliealised tegelevad. 13-aastaselt ronisin ma veel puu otsas. Osad teevad selles eas juba “mehetegusid”. Siin ei ole mõtet võrrelda enda lapsepõlvega, praegused noored on hoopis teistsugused ja ajavad teisi asju. Nad kaotavad kuidagi väga varakult oma lapsemeelse mõttemaailma.

+2
-1
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Esileht Koolilaps Noortepidu