Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne elatis

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Normaalne elatis

Postitas:

Jätaks kõrvale nüüd kibestunud inimeste jutud sellest, kuidas miinimumelatis liiga kõrge.

Küsiks kägudelt, kelle eksmees panustab lastele mõistlikult, kui suures summas ta seda teeb?
Mul sõbranna eksmees näiteks kannab sõbrannale ühe lapse jaoks iga kuu 500 eurot ja kannab lisaks ka suuremad ostud lapsele. Normaalne minu meelest. Laps ei pea millestki puudust tundma (laps tihti ka isa juures).

Teema võiks näidata inimestele, et on olemas ka mehi, kes ei pea paljuks vabatahtlikult rohkem kui miinimumi oma lapse jaoks panustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lahja.
Mul tuttav jättis exile maja ka maksis lisaks 2 000 kuus. Kaks last vaheldumisi isa ja ema juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste isa maksab kolmele lapsele miinimumelatist – 750 € kuus. Aga ta ostab neile suuremaid asju ( nt jalgratas, droonid, telefonid, aga ka jalatseid ja üleriideid), maksab laagrid ja reisid, ka laste taskuraha tuleb tema kontolt. Nii et kokku kuus umbes 1200-1500 €. Minu meelest väga hästi, lapsed ei tunne millestki puudust, minul ei ole majanduslikku stressi. Ainuke miinus asja juures on see, et ta saab lastega väga vähe koos olla – elab ja töötab välismaal. Aga noh, vaheajad on lapsed temaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mehe palk on 3000 ja lapsi vaid üks, siis 500 on väga kesine panus
kui mees teenib 900 (mediaanpalk) ja lapsi on kolm, siis on 500 ikka väga normaalne kolme peale

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:51; 18.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõtet siin heioetada Urmas sõõrumaa maksab 1 miljon aastas so what?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

maksis

Maksis? Ühekordne makse? Nõme ju!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti kasutab lapse isa kahe lapse eest saadavat tulumaksutagastust ning minule sellest midagi ei anna.

no aga miks sa lubad tal seda teha?
selleks, et tema saab lapse oma deklarisse lisada, pead sina lapse enda omast ju kustutama

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 22:51; 18.02 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga milles probleem, vali lapsele õige isa ja korras. Mehe palka või sissetulekute suurust ju enne lapsetegu tead, va juhul kui essal õhtul hakkama panete. Vähemalt nii palju saad ära teha, et nt politseiniku, keskmiselt eduka ametnikuga last ei tee, sest tema palk on 800-1200 kätte ja sealt ta ilmselt 500 kuus maksma ei hakka. Teed lapse euroametniku, poliitiku, firmajuhiga (aga vaata ka töötajate arvu ja kontorit, kui on paar hammasteta töömeest ja vanas kontorihoones miski 1 ruumiga kuut üüritud, siis ilmselt ka 500 kuus sealt ei saa).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa maksab elatist 150 eurot kuus, siis anna elatishagi kohtusse. Tema tulu on ju kaks korda suurem kui sinu oma, loomulik, et ta ka kulutab lapse peale kaks korda rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui isa maksab elatist 150 eurot kuus, siis anna elatishagi kohtusse. Tema tulu on ju kaks korda suurem kui sinu oma, loomulik, et ta ka kulutab lapse peale kaks korda rohkem.

Ära unusta, et isal on 1 laps veel, kes vajab raha. Ikka väga naiivne arusaam, et kui isa teenib poole rohkem, siis panustabki poole rohkem justkui ema ei peakski panustama rahaliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga milles probleem, vali lapsele õige isa ja korras. Mehe palka või sissetulekute suurust ju enne lapsetegu tead, va juhul kui essal õhtul hakkama panete. Vähemalt nii palju saad ära teha, et nt politseiniku, keskmiselt eduka ametnikuga last ei tee, sest tema palk on 800-1200 kätte ja sealt ta ilmselt 500 kuus maksma ei hakka. Teed lapse euroametniku, poliitiku, firmajuhiga (aga vaata ka töötajate arvu ja kontorit, kui on paar hammasteta töömeest ja vanas kontorihoones miski 1 ruumiga kuut üüritud, siis ilmselt ka 500 kuus sealt ei saa).

Kust te mehe sissetulekuid teada saate? Ma elan juba 7-ndat aastat ühe mehega, aga siiani ei tea, palju ta palka saab. Miks peaks?
Aa, riigiteenistujaga saab siis ainult lapsi teha, nende palgad on avalikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees maksis lastele kuni ülikooli lõpuni 2000 krooni kuus, seda siis 2008 aastani. Elatist maksis 2x rohkem + laste ema autoliisingut. Ise andsin ka lastele taskuraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu exi palk laekub üldsegi minu arvele ja sealt ma siis vastavalt tujule annan talle natukene. Ikka rämedalt tonnides eurodes on mõõtkava.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust te mehe sissetulekuid teada saate? Ma elan juba 7-ndat aastat ühe mehega, aga siiani ei tea, palju ta palka saab. Miks peaks?

Päris imelik mu meelest. Tahaks Kariibidele sõita, aga ei tea, kas mees saab endale seda lubada. Koliks majja, aga ei tea, kas peab üksi ostma või on mehel hoopis võimalik see ilma laenuta osta.
Mingit suurusjärku ju ikka tead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

<

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ma vaataks aga asja natuke teise külje alt. Enne, kui hakkate suvalise euroametniku, ärimehe või mõne muu korruptandiga last tegema, siis ehk lõpetate enne oma haridustee ja teete mõned aastad enne tööd, et ka teie palk oleks see müstiline 2500-3000 eurot kätte? Mõelge, kui palju siis veel endale ja lapsele lubada saaks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu eks ei ole oma lapsi tahtnud näha 13 aastat, elatist ei hakanud ta vabatahtlikult maksma, seega kohustuslikus korras tasub 278 eurot kahe lapse pealt. Kohtus aastaid tagasi kirjutas, et need ei ole tema lapsed, uskumatu, kui labaseks võib mees minna, kui asi puudutab rahakotti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte minu mees aga sõbranna sai just pikemalt räägitud. Ta elab üksinda lapsega, käib tööl ning põnn on 3 aastane. Üürikorter on, mille eest tasub mees, ise naine tegeleb korteriarvetega. Lasteaia tasudega tegeleb ka mees, kord kuus käivad koos poes ja ostavad riideid vms kui vaja, spas on 2x nädalas koos käidud. Kuu aega tagasi vahetas pesumasina ning kaks kuud enne seda tuli ja aitas ehitada mööblit. Iga teisel nädalal võtab lapse reedel lasteaiast ja toob esmaspäeval järgmine nädal lasteaeda, planeerivad koos puhkusele minna augustis. Ametlikult maksab 250. Aga kuna teeb nii palju muud (üür, lasteaed, reaalselt kohaliga nädal) ka ning suhted nüüd lahus olekul palju paremad, ega ta rohkem ei taha ka. Ütles, et tuuneb piinlikust rohkem küsida. Kui meest ei oleks näha ja ei tegeleks, sooviks rohkem.

Neil oligi see teema, et koos elada ei saanud enam…aga mõlemad armastavad last väga ning enne suhet olid olnud sõbrad juba 3 aastaselt… Korra mainis, et neil nii head suhted nüüd, ehk ikka proovivad aga pärast pikemat juttu sai ise aru, et pole just kõige parem idee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne elatis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.