Esileht Pereelu ja suhted Normaalne, et 44a mees käib iga päev emal külas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Normaalne, et 44a mees käib iga päev emal külas?

Postitas:

Ämm elab umbes 2km meie majast ja iga päev käib ta erinevatel ettekäänetel ema juures istumas. Ok ma saan aru, kui üksikule vanainimesele (73a) nädalas kord või kaks seltsiks korra olla, aga iga päev miinimum tund- cammmmooon.

Ämmal pole loomi ka, et abi vaja ning suvel pole puid ka ju tuppa vedada. Kurjam, tulen töölt, hakkan lastega tegelema, kodutööd jne ja tema lihtsalt molutab jälle ämma juures. Ämmal jälle rohkem materjali, mida külapeal pläkutada. Päris paljud pere siseasjad moonutatuna ringiga minuni jõudnud.

+16
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:28; 14.09 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No iga päev jah imelik.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:34; 14.09 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult normaalne. Ei taha mees tegeleda kodutööde ega lastega. Seega käiakse kas trennis, kõrtsis või ema juures pärast tööd.

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emana oleksin küll uhke ja õnnelik, kui mu täiskasvanud laps minu jaoks iga päev tunnikese aega leiab.
Abikaasana aga … no tigedaks teeb, et oma pere arvelt aega ämmale raisatakse. Seda enam, kui ämmal tervis korras, igapäevast kõrvalist abi ei vaja ja samas on kodus nii mõnigi mehe kätt vajav toimetus tegemata.

+27
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sugulase ämm nats vanem, nii 78 juba. kergelt seniilne ja pidamatusega (kasutab 24/7 pamperseid).
iga päev käib tema juurest keegi sugulastest 2x päevas läbi ja… aitab tal mähkmeid vahetada.

äkki on sinu ämmal sarnane probleem?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui see on harjumuseks saanud, siis on väga raske muuta.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sugulase ämm nats vanem, nii 78 juba. kergelt seniilne ja pidamatusega (kasutab 24/7 pamperseid).

iga päev käib tema juurest keegi sugulastest 2x päevas läbi ja… aitab tal mähkmeid vahetada.

äkki on sinu ämmal sarnane probleem?

Pampersitest asi veel väga kaugel, tuleb meile vahel isegi jalgsi.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:28; 14.09 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sugulase ämm nats vanem, nii 78 juba. kergelt seniilne ja pidamatusega (kasutab 24/7 pamperseid).

iga päev käib tema juurest keegi sugulastest 2x päevas läbi ja… aitab tal mähkmeid vahetada.

äkki on sinu ämmal sarnane probleem?

Pampersitest asi veel väga kaugel, tuleb meile vahel isegi jalgsi.

Mähkmed ei sega ei lastel ega vanadel kõndimist.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 20:16; 15.09 14:23; 15.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sugulase ämm nats vanem, nii 78 juba. kergelt seniilne ja pidamatusega (kasutab 24/7 pamperseid).

iga päev käib tema juurest keegi sugulastest 2x päevas läbi ja… aitab tal mähkmeid vahetada.

äkki on sinu ämmal sarnane probleem?

Pampersitest asi veel väga kaugel, tuleb meile vahel isegi jalgsi.

Mähkmed ei sega ei lastel ega vanadel kõndimist.

No kui jaksab 2 km kõndida nende juurde siis saab mähkme vahetusega ise ka hakkama.
Mind isiklikult häiriks se kohutavalt.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.09 19:34; 14.09 20:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sarnane olukord, isegi vahemaa oli sama (u 2km). Erinevus oli selles, et ämm üle 80 ja kuigi ta üldiselt sai hakkama, ei teinud paha vahel ka puid tuppa viia jne. Kuna ämm elas majas, meie korteris (kus erilisi “meestetöid” teha polnud), ei häirinud mind mehe käimine üldse. Tulin koju, hakkaksin rahulikult omi asju tegema. Õhtuks, kui lapsed juba väsinumad (ehk siis, kui kõige rohkem teist täiskasvanut vaja läks), oli mees juba ammu kodus, sageli enne juba poest läbi käinud. Polnud elukorraldusel häda midagi. Aga kuna kartsime, et varem-hiljem ämmal läheb siiski üksi raskeks, tegime plaane kolida ämma juurde üle (mõtlesime, kuhu saaks teine köök, et oleks mingi eraldatus jms.) Aga tagantjärgi teame, et ämmal ei olnudki enam palju elada.

Vanemate inimestega on nii, et kunagi ei tea tegelikult, kui kaua on veel jäänud aega sohval molutada ja jutte rääkida…

Nii et kui saad, ära ole liiga pahane. Las ta käib, las nad pläkutavad. Kui tahad, et mees lastekantseldamisel rohkem aitaks – siis anna mehel mingid konkreetsed ülesanded lastega hiljem õhtuks, nädalavahetuseks.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Issand. Ütle ometi, et kui koju jõuad, siis võiks needjaneed asjad tehtud olla. Et mitte karmi või kamandavat muljet jätta, siis lisad – et jätkad sujuvalt sellejasellega, vajadusel. Ära jäta talle logelemisruumi.
Mis juttudesse puutub – no mina olen klaarinud niisuguseid asju silmast silma, kõige tõhusam ja toimib hästi. Mu mees küll ei käi kuskil pläkutamas, pole selline tüüpki, aga ämm on omal ajal jutumeister kõva olnud. Ei oska põhjust öelda, aga tuurid võtsin tal korralikult maha. Vähemalt ei ulatu jutud enam minu kõrvu, ja see on peamine.
Ja üldse. Mis see isa loivab mööda küla, endal lapsed kodus. Olgu siis juba koos nendega seal emakese juures.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas meie meelest on normaalne või mitte, sellest pole sul vähimatki kasu, kui poeg ja ema arvavad mõlemad, et see on ok. Käis ta seal enne sind ja jääb käima peale sind, kui sa liiga palju vingud. Kui sulle see ei sobi (ja tasub arvestada, et see ei muutu, see on nende elukorraldus, ei tasu imelise muutumise peale loota), siis kaalu, kas sul on mõtet selle mehega pereloomise peale mõeldagi. Nagu öeldud, siis tulevik on selline: sina oled lastega kodus ja mässad majapidamisega, poja istub emme juures, emme silitab peab (vastupidiselt mossis naisele, kes teda kodus ootab!), söödab kõhu ka täis. (Edit: sinu puhul on see olevik, ma vist poolenisti ajasin segi teise teemaalgatajaga, kellel ämm elada ei last´, vabandust!)

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 21:16; 15.09 15:40; 15.09 16:32; 15.09 17:50; 16.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Memmepoeg

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Johhaidiii, minu mees käib oma mutil külas iga päev viimased 27 aastat. Mutt jäi päevapealt pensionile 55 aastaselt ja kuna tal ei ole koduloomi, peenraid ega muid kohustusi, samuti puuduvad igasugused hobid, siis ilmselt ongi päevad pikad ja igavad…

+4
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin ka väga tihti isa juures, elab õnneks lähedal. Koristan, ajan juttu. Vaatan, et vend on ka sagedamini seal käima hakanud. Isa on küll väga tubli ja saab ise ilusasti hakkama, aga vanust palju ja teiseks – nagu kisub sinna, avastasin, et vanem poeg on ka hakanud vanaisa juures käima ja tema lugusid kuulama.
Kui ema oli haige – siis käisin 2-3x päevas, mitte põetamas (selleks oli inimene abiks) – vaid rääkisime kõik jutud ära. Süda jäi väga rahule, et sain emaga nii palju koos olla.

+13
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 08:03; 17.09 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju põhjus, miks mees käib iga päev, mitte paar korda nädalas. Selle põhjuse teadasaamiseks, teemaalgataja, aga ei maksa perekooli vinguteemakest teha vaid vastuse saad peeglisse vaadates ja veidi mõeldes.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üsna suure tõenäosusega käib mees seal mitte ema pärast, vaid iseenda pärast. Ja ma tegelikult täitsa mõistan teda ja olin ise samasugune, kui mu vanaema veel elas.

Ma ise töötasin tol perioodil kodus. Saatsin mehe hommikul tööle, magasin veel natuke, tegelesin tööasjadega ja läksin siis paar tänavat edasi vanaemale külla. Miks ma seda tegin? Sest tema juures oli alati nii hubane ja mõnus olla – tuba oli hele ja soe, pliidi all küdes tuli, vanaema muudkui vaaritas maitsvaid roogasid ja küsis, et “lapseke, kas sa tahaksid pannkookide peale kreegi- või vaarikamoosi?”. Rääkisime elust ja asjadest. Nii hea oli tunda kasvõi päevas korrakski ennast jälle väikese lapsena, kes ei pea millegi üle mõtlema, kartma, muretsema, vastutama, pingutama ega täiskasvanud isiku maski kandma. Elu tundus peale seda käiku alati värvilisem ja kuidagi rõõmsam.

Kodus ei oodanud muu, kui ainult tegemata tööd; mured, mida ei saa lahendada või mille lahendamine võtab väga palju aega, tööd ja raha; ja vastutus, vastutus, vastutus. Õhtuks enne mehe saabumist sundisin ennast n-ö kohustuslikud asjad (lihtsustatud korras) siiski ära tegema, et jääks mingigi mulje, et ma olen tubli ja kasulik inimene. Aga mingit rõõmu ma sellest ei tundnud.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las mees võtab lapsed kaasa, ikkagi laste vanaema ju. Sina aga saad väärt üksiolemise aega kodus.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on äi, kes elab üksi. Meie marsruudil töö-kodu teeb tema juurest läbi sõitmine 800 meetrise tiiru.

Tegelikult me käime ka peaaegu igal tööpäeval töölt tulles tema juurest läbi. Kui just kinno, külla vms minekut pole. Puhkepäeviti vahel ka, kui linna minek on või niisama. Keskmiselt ma arvan, et käime nädalas 4 korda.

Lihtsam on käia (peaaegu) iga päev 10- maksimum 15 minutit kui kaks korda kuus 6 tundi. Veendume, et vanainimesega on korras. Mees ajab mõne lause juttu, toob puid sisse või nokitseb midagi, toob keldrist mahla, salatit vms üles, lükkab mõne labidatäie lund vms. Mina ajan äiaga juttu, pesen mõne nõu (ta muidu ikka peseb loomulikult ise), klopin jalamati, vahetan laudlina, annan uuemaid ajakirju või teen muud kiiret korrastusasja, mida vanema mehe pilk ei märka.
Pikemalt istume pühadel ja pidudel (neid pole mitte vähe) ning kui näiteks suvel talvepuud vaja riita panna on või kui sügisel õunamahla teeme.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 20:16; 15.09 14:23; 15.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest tema juures oli alati nii hubane ja mõnus olla – tuba oli hele ja soe, pliidi all küdes tuli, vanaema muudkui vaaritas maitsvaid roogasid ja küsis, et “lapseke, kas sa tahaksid pannkookide peale kreegi- või vaarikamoosi?”.

Votvotvot, nii ongi! Ja 2km eemal kodus istub tusane väsinud naine, tuba sassis, lapsed karjuvad ja ripuvad pükste küljes, nigu sisse astud, ei saa olla ega astuda, käib mingi jauramine kuni magamaminekuni välja, kõik tahavad sust midagi kogu aeg- see õnnis “pere-elu”! Miks siis mitte ema juures käia 😀 ja olla nagu laps, kelle eest hoolitsetakse, ja mitte täiskasvanud mees, kes peaks ise hoolitsust pakkuma juba oma perele.

Eelmine, kes jooksvalt isa/äia juurest läbi käis- see on loomulik, pereliikmeid tulebki aidata, kui peres on soojust ja hoolimist, on see loomulik ja ei sega kedagi, keegi ei tunne ennast ilmajäetuna ega vähetähtsamana ja see on mõnus. Aga teemaalgatajal pole see päris nii vist. Ega meie täpselt ei tea, kas sellepärast, kas sellepärast, et asi ongi tasakaalust väljas või sellepärast, et teemaalgataja nõudmised on “tegeleda ainult minuga 24/7 ja keegi teine minu kõrvale ei mahu” tüüpi.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 21:16; 15.09 15:40; 15.09 16:32; 15.09 17:50; 16.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kurjam, tulen töölt, hakkan lastega tegelema, kodutööd jne ja tema lihtsalt molutab jälle ämma juures. Ämmal jälle rohkem materjali, mida külapeal pläkutada. Päris paljud pere siseasjad moonutatuna ringiga minuni jõudnud.

Mu isa käis ka niimoodi lastega tegelemisest kõrvale hiilimas ja kohvitamas-latramas. Ma ei saa aru, kuidas mu ema seda talus. Mina küll ei taluks.

Teemaalgataja, mine koos lastega kaasa. Iga päev. Las ämm pakub tervele te perele süüa, istute rahulikult, õhtustate ja jutustate kõik koos, saad sina ka ämma juures peale oma tööpäeva puhata nagu mees saab. Pärast lähete koju ja toimetate koos.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ämm pakub tervele te perele süüa, istute rahulikult, õhtustate ja jutustate kõik koos, saad sina ka ämma juures peale oma tööpäeva puhata nagu mees saab. Pärast lähete koju ja toimetate koos.

Muidugi, mitmekesi sööma ja 73-aastasele kaela peale… Ega vanainimene tegelikult süüdi pole, et mees koju tulla ei näe, see on ikka rohkem kivi mehe kapsaaeda!
Pealegi näiteks minu ämm on selline, et ta enne rabab ennast selle söögitegemisega sõna otseses mõttes surnuks, kui pojale midagi keelama hakkab või ütlema, et pojalapsed ei saa tema juurde sööma tulla. Pärast ei saa jalavaludes magada ja südamehäiretega elada suurest ülepingutusest, vererõhk kõrge jne.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 21:16; 15.09 15:40; 15.09 16:32; 15.09 17:50; 16.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise töötasin tol perioodil kodus. Saatsin mehe hommikul tööle, magasin veel natuke, tegelesin tööasjadega ja läksin siis paar tänavat edasi vanaemale külla. Miks ma seda tegin? Sest tema juures oli alati nii hubane ja mõnus olla – tuba oli hele ja soe, pliidi all küdes tuli, vanaema muudkui vaaritas maitsvaid roogasid ja küsis, et “lapseke, kas sa tahaksid pannkookide peale kreegi- või vaarikamoosi?”. Rääkisime elust ja asjadest. Nii hea oli tunda kasvõi päevas korrakski ennast jälle väikese lapsena, kes ei pea millegi üle mõtlema, kartma, muretsema, vastutama, pingutama ega täiskasvanud isiku maski kandma. Elu tundus peale seda käiku alati värvilisem ja kuidagi rõõmsam.

Kodus ei oodanud muu, kui ainult tegemata tööd; mured, mida ei saa lahendada või mille lahendamine võtab väga palju aega, tööd ja raha; ja vastutus, vastutus, vastutus. Õhtuks enne mehe saabumist sundisin ennast n-ö kohustuslikud asjad (lihtsustatud korras) siiski ära tegema, et jääks mingigi mulje, et ma olen tubli ja kasulik inimene. Aga mingit rõõmu ma sellest ei tundnud.

See on lapsik ja vastutustundetu. Selline inimene ei tohiks luua oma peret, kui ei suuda käituda täiskasvanuna, ei suuda olla silmitsi halli argipäevaga ja oma pere ja iseenda eest (ka oma hinge eest) vastutada. Oled sa nüüd vähemalt täiskasvanuks saanud?

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kirjuta sellele, kelle ämm ei lase elada paar teemat edasi. Võite kokku saada (näiteks 2km eemal kohvikus) kui su mees ema juures ja tema ämm neil kodus koristamas, saate mehi ja ämmasid klatšida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ämm pakub tervele te perele süüa, istute rahulikult, õhtustate ja jutustate kõik koos, saad sina ka ämma juures peale oma tööpäeva puhata nagu mees saab. Pärast lähete koju ja toimetate koos.

Muidugi, mitmekesi sööma ja 73-aastasele kaela peale… (teemaalgatajal vist lapsi veel polnud, küll aga mõnelgi talle vastanutest, kelle mees samamoodi emmel külas kohvitamas käib). Ega vanainimene tegelikult süüdi pole, et mees koju tulla ei näe, see on ikka rohkem kivi mehe kapsaaeda!

Noh, aga eks siis võib ju poeg selleks emale raha anda ometi? Ongi lihtsam ämma majanduslikult toetada, kui seda vaja peaks minema – “no kuule, meie selle raha eest ju peamiselt söömegi, võta ikka vastu! äkki peaksime veel keetmise eest pealegi maksma” (kui ämm on sedasorti, kes on vaimustuses, kui terve pojapere tema vaaritatud toitu isuga sööb).
Ja kui ämm enam ei jaksa, küllap siis märkab seda ka oma pojale öelda.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las ämm pakub tervele te perele süüa, istute rahulikult, õhtustate ja jutustate kõik koos, saad sina ka ämma juures peale oma tööpäeva puhata nagu mees saab. Pärast lähete koju ja toimetate koos.

Muidugi, mitmekesi sööma ja 73-aastasele kaela peale… Ega vanainimene tegelikult süüdi pole, et mees koju tulla ei näe, see on ikka rohkem kivi mehe kapsaaeda!

kui õigel ajal jäi pojuke õpetamata, et peale naise võtmist on tema koht naise kõrval, mitte iga päev emme põllepaeltes, siis tuleb see 73selt pojale selgeks teha

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see on normaalne kui 40-aastane mees käib igal võimalusel oma isa juures? Kuulab tema tühja, sisutut juttu ja vaatab alt üles. Õnneks elab see isa kaugel ja võimalusi liiga sageli ei teki.
Minu äia näol on tegu mehega, kes lõhkus oma perekonna ja läks uue naise juurde elama. Lapsed olid teismelised. Kaksikud tüdrukud said asjast kuidagi lihtsamini üle, aga poisil jäi isast ja isa eeskujust puudu ja nüüd, peale isa naise surma, ta muudkui käib ja kuulab oma isa.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 17:41; 15.09 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see on normaalne kui 40-aastane mees käib igal võimalusel oma isa juures? Kuulab tema tühja, sisutut juttu ja vaatab alt üles. Õnneks elab see isa kaugel ja võimalusi liiga sageli ei teki.

Minu äia näol on tegu mehega, kes lõhkus oma perekonna ja läks uue naise juurde elama. Lapsed olid teismelised. Kaksikud tüdrukud said asjast kuidagi lihtsamini üle, aga poisil jäi isast ja isa eeskujust puudu ja nüüd, peale isa naise surma, ta muudkui käib ja kuulab oma isa.

Jah, see on väga normaalne. Sa isegi ütled, et ta ei käi liiga sageli. Mees ei pea KOGU AEG ka päris sinu küljes rippuma. Ja see pole vähimaki sinu asi, miks mees oma isaga tahb suhelda ja mismoodi nad suhtlevad.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.09 20:16; 15.09 14:23; 15.09 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta EI käi sageli, siis miks ta seal käib, mis näoga tema juttu kuulab ja kas see jutt on sisutühi või mitte, pole enam sinu asi. Ju ta üritab nende suhet, mis eluaeg on katkendlik olnud, veel enne isa surma tugevdada ja suhelda, niikaua kui see veel võimalik on, nö. kaotatud aega tasa teha.
Teemaalgatajal on hoopis teine olukord, kus mees jätab PERE iga päev laokile ja istub ema juures 2km kodust, kui ta sama hästi võiks olla kodus olemas ja isa. See on ju selgelt lihtsalt oma kohustuste eest põgenemine emme selja taha.

Minu mees ütles ka kunagi, et tal siuke mõte, äkki ta käib tööpäevadel ema juures söömas ja magamas enne kojutulekut, et tema väsinud ja kodus ei saa puhata jne. Mulle, kolme väikelapsega ööd-päevad rakkes kodusele emale ei läinud selline plaan hästi peale!

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.09 21:16; 15.09 15:40; 15.09 16:32; 15.09 17:50; 16.09 10:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalne, et 44a mees käib iga päev emal külas?

Ei ole normaalne, aga veel EBANORMAALSEM ON SEE; et sa oma mehelt seda KÜSIDA EI SUUDA, miks ta nii käitub.

Kui mees oleks selline, siis öeldakse tema kohta supinahk; kui naine ei suuda mehega rääkida ja on kõnepuudega, kuidas siis öeldakse?

Selle teadasaamisks vaata tõesti peeglisse, (või passi) ja kui oled teada saaanud, ütle mehele nii: Mulle, kui naisele, abikaasale ja emale EI SOBI, kui minu mees töllerdab iga päev kuskil küla peal. Lihtsalt ei sobi, kas sa, Kusti, saad sellest aru.
Ehk siis pea peame leidma siin mingi kompromissi, et 1. kolid täiega ema juurde ja ma leian siia mehe, kes tahab kodus olla, 2. lõpetad oma töllerdamise vms, variante on palju.

Mida see supikusti selle peale vastaks?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.09 18:45; 16.09 10:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Pereelu ja suhted Normaalne, et 44a mees käib iga päev emal külas?