Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 252 )

Teema: Normaalne palk?

Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

+15
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millises riigis ja millises linnas tegevus toimub?  Millisest töökohast on jutt? Kojamees`?

+4
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutt käib koduvabariigist, Eestist! Ja töökoht on klienditeenindaja.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, miinimumpalk peaks olema normaalselt elatav ja lihttöö tegijaid on ka vaja, kes peaksidki samuti elatava palga kätte saama.

Aga siiski laps – laps on 14, 16 või su 18, ehk isegi 20-25? Mingi kogemus? Eriala, haridus? Täiskohaga koht ja palk ikka?

St läksin ise küll nüüdseks aastaid tagasi 600 euroga tööle, samas kohas 2-3 aastaga oli palk juba 2500.

+7
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, miinimumpalk peaks olema normaalselt elatav ja lihttöö tegijaid on ka vaja, kes peaksidki samuti elatava palga kätte saama.

Aga siiski laps – laps on 14, 16 või su 18, ehk isegi 20-25? Mingi kogemus? Eriala, haridus? Täiskohaga koht ja palk ikka?

St läksin ise küll nüüdseks aastaid tagasi 600 euroga tööle, samas kohas 2-3 aastaga oli palk juba 2500.

Laps on 20-aastane tänaseks, gümni lõpetas eelmisel aastal. Täiskoha eest jah pakutakse sellist palganumbrit.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on 20-aastane tänaseks, gümni lõpetas eelmisel aastal. Täiskoha eest jah pakutakse sellist palganumbrit.

Ee…mida sa ootasid siis? Mingit kogemust pole, miks peaks rohkem maksma?

+18
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St läksin ise küll nüüdseks aastaid tagasi 600 euroga tööle, samas kohas 2-3 aastaga oli palk juba 2500.

Ikka klienditeenindajana või? Ulme!

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on 20-aastane tänaseks, gümni lõpetas eelmisel aastal. Täiskoha eest jah pakutakse sellist palganumbrit.

Ee…mida sa ootasid siis? Mingit kogemust pole, miks peaks rohkem maksma?

Miks laps endale eriala ei omanda? Keskharidus pole ju eriala

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps on 20-aastane tänaseks, gümni lõpetas eelmisel aastal. Täiskoha eest jah pakutakse sellist palganumbrit.

Ee…mida sa ootasid siis? Mingit kogemust pole, miks peaks rohkem maksma?

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

+9
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Päris paljudes maades on elu alustamine väga raske, ei ole see Eesti mingi erand. Pigem on siin just noorusekultus ja on ka kogemusteta võimalik head töökohta saada. Aga enne oleks vaja ikka õppida midagi, lihttöölisena saavad raha ainult mehed, naised mitte.

+21
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Päris paljudes maades on elu alustamine väga raske, ei ole see Eesti mingi erand. Pigem on siin just noorusekultus ja on ka kogemusteta võimalik head töökohta saada. Aga enne oleks vaja ikka õppida midagi, lihttöölisena saavad raha ainult mehed, naised mitte.

Jah, või siis peaks olema super hea suhtlusoskus ja no ka enesemüümise kunst instiktiivselt varnast võtta. Ilmselt teemaalgataja laps on viletsa eneseväljendusega ja puuduliku suhtlusoskusega. Kuna tänapäeval lapsed ja noored loevad vähe jne, siis ei ole neil ka arvestatavat eneseväljendus (sh kirjaliku) oskust sageli. Oskavad ainult mobiilis näppu vedada. Hukka läeb see maailm, ma ütlen!
Aga jah, siin ei saa muud soovitust olla, kui tuleb eriala omandada. Samas, ka eriala omandanuna ei pruugi head palka saada. Palju on isikuomadustes kinni. osad suudavad ka keskharidusega kena karjääri teha, samal ajal kui kõrgharidusega inimene ei jõua kusagile ja teeb tööd, kus tegelikult kõrharidust polegi vaja.
Pealehakkamine ja ambitsioon on tegelikult see, mis edasi viib ja ideaalis edule. Raske töö, enesesund ja palju vaeva – miski ei tule niisama. Ja muidugi, PLAAN peaks olema! Mitte niisama end päevast päeva venitada, vaid plaan, inimesed, plaan! Seada eesmärk/eesmärgid ja siis hakata nende suunas liikuma.

Aga ma olen teemaalgatajaga täiesti nõus – ka lihttööd peavad olema tasustatud selliselt, et selle töötasu eest oleks võimalik ära elada! 750 € bruto on mõnitamine ja näkkusülitamine.

+18
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Alguses saab üürida mitme peale, nt 2-toaline nelja peale. Alla 200 euro kuus nägu koos kommudega.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma mõni päev enne 18-aastaseks saamist tööle asusin, suvel klienditeenindajana, oli mu palk tollane miinimumpalk või pisut enam. Teised müüjad selles kaupluses teenisid rohkem, päris oluliselt rohkem. Gümnasistina elasin muidugi vanematekodus edasi ja palk oli lihtsalt taskuraha. Oleksin ma avalikul konkursil tööle kandideerinud, oleks tahtnud rohkem palka, aga siis olin tööle võetud nii, et tingimused olid mulle mugavad ja ei eeldanud mingeid oskuseid: mul oli alati lühike vahetus, laupäeval ei töötanud kunagi, tellimusi tegema ja kaupa vastu võtma ei pidanud jne. Järgmisel töökohal oli palk juba palju kõrgem ja töö sisu samuti keerukam.

750 eurot bruto ei ole kindlasti normaalne palk. See ongi väga madal palk, ka palju madalam kui klienditeeninduses keskmiselt. Aga kui noor kandideerib oma esimesele töökohale, tal pole mingeid erioskuseid ega eriala omandatud, siis polegi see nii eriliselt kehv pakkumine. Kuskile tanklasse tööle minnes saaks kindlasti rohkem, aga seal on ka natuke kõrgemad nõuded ja kohati tülikam töö (öösel jne). Võibolla saaks mõnes teises ketis või kaupluse tüübis algaja klienditeenindaja samuti rohkem. Tasub ringi vaadata ja otsida.
Aga kui esimene töökogemus olemas, mingid oskused omandatud, siis saab ju kiirelt edasi liikuda, kui selles samas kohas suuremat palka ja/või paremat ametikohta ei pakuta. Aasta jooksul võib sellest 750 eurost juba 1000 saada, kui inimene on töökas ja edasipüüdlik.

Ja ega eriti kuskil saa miinimumilähedase palgaga üksinda endale pealinnas või suuremas linnas normaalset korterit üürida ja mugavalt ära elada. Väikelinnas võib selle rahaga omaette elades isegi toime tulla.
Ega see elu üldiselt nii ei käigi, et lõpetab noor kooli ilma erialata ja asub oma esimesele töökohale ning kohe kolib kodust välja isiklikku (üüri)korterisse. Ei käi see ka mujal maailmas nii.

 

 

+21
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no aga otsigu siis teistsugust tööd – kuuldavasti on ka vabrikutes võimalik oluliselt rohkem teenida. Või Austraaliasse mingu.

Haridusest oleks ka abi.

Oi kuidas ei salli seda vingumist, justkui ainult Eestis oleks väikese palgaga ameteid, Teha tuleb, mite vinguda.

+18
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi kuidas ei salli seda vingumist, justkui ainult Eestis oleks väikese palgaga ameteid, Teha tuleb, mite vinguda.

Näha ju, kust noor oma kasvatuse saanud on-ema on vinguja, kes arvab, et tema võsuke on nii oodatud töötaja, kes hakkab minimaalselt 1500 eur neto saama ja kohe korterit ostma. Püha lihtsameelsus.

+17
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Saab 75o eurot bruto palka, aga kogub aastaga 5000 eurot? Päriselt?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Mu meelest pole teemaks olnud lapse väljaviskamine? Teemaks on vist see, et noor inimene on sunnitud vanemate juures edasi elama, kuna palgad on nii väikesed, et tavalisel inimesel ei olegi võimalust iseseisvat elu alustada?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et inimene istus peale gümnaasiumi lihtsalt aasta kodus ja nüüd on edasiminek seegi, kui üldse kuskile tööle läheb. Võtakski seda siiski nagu õppimisena, mitte nii, et kuidas nii vähe palka saab maksta. Tulebki olla hea suhtleja, krapsakas, küll siis saab sealt klienditeenindaja kohalt ka kaugemale. Kui ei oska suhelda ja pole krapsakas, siis tuleks ikka pigem kooli minna. Nii loll pole keegi, et kutsekooligi ei saaks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Mida ta selle 5000 euroga siis täpsemalt pihta hakkab?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab 75o eurot bruto palka, aga kogub aastaga 5000 eurot? Päriselt?

Jah, peaegu 300 jääb igas kuus taskurahaks.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ta selle 5000 euroga siis täpsemalt pihta hakkab?

Maksab järgmise aasta üüri või paneb laenu sissemakseks ning alustab 50K korterist.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et inimene istus peale gümnaasiumi lihtsalt aasta kodus ja nüüd on edasiminek seegi, kui üldse kuskile tööle läheb. Võtakski seda siiski nagu õppimisena, mitte nii, et kuidas nii vähe palka saab maksta. Tulebki olla hea suhtleja, krapsakas, küll siis saab sealt klienditeenindaja kohalt ka kaugemale. Kui ei oska suhelda ja pole krapsakas, siis tuleks ikka pigem kooli minna. Nii loll pole keegi, et kutsekooligi ei saaks.

Aga kui inimene ei ole krapsakas? Kõik peavad olema ühesuguse – krapsakad, energilised, head suhtlejad jnejne? Kui inimene ei ole selline, siis ta ei peagi saama inimväärset palka ja eluks vajalikku?

+18
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui inimene ei ole krapsakas? Kõik peavad olema ühesuguse – krapsakad, energilised, head suhtlejad jnejne? Kui inimene ei ole selline, siis ta ei peagi saama inimväärset palka ja eluks vajalikku?

Alustada tuleb nullist. Jooksvalt dasi vaadata/areneda.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 19.a laps kandideeris ka paljudesse kohtadesse, palgad ikka väga seinast seina. Näiteks trükikojas olid palgad samuti 600-700 eur bruto. Hetkel töötab tanklas klienditeenindajana ja palk 1300bruto.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingu kuhugi laotöötajaks. Palk alates 1200 neto.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et inimene istus peale gümnaasiumi lihtsalt aasta kodus ja nüüd on edasiminek seegi, kui üldse kuskile tööle läheb. Võtakski seda siiski nagu õppimisena, mitte nii, et kuidas nii vähe palka saab maksta. Tulebki olla hea suhtleja, krapsakas, küll siis saab sealt klienditeenindaja kohalt ka kaugemale. Kui ei oska suhelda ja pole krapsakas, siis tuleks ikka pigem kooli minna. Nii loll pole keegi, et kutsekooligi ei saaks.

Aga kui inimene ei ole krapsakas? Kõik peavad olema ühesuguse – krapsakad, energilised, head suhtlejad jnejne? Kui inimene ei ole selline, siis ta ei peagi saama inimväärset palka ja eluks vajalikku?

Aga töökoht ei ole heategevus, et peaks neid mitte suhtlemisoskamatuid või mitteeneergilisi ega krapsakaid ülal pidama. Kui isikuomadused ei klapi siis tuleb leida võimalus ise oma tööandja olla ja ära elatuda. Töökoht on siiski enamasti äriettevõte ja kasumile orienteeritud, klienditeenindus peavadki olema mingid isikuomadused.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et inimene istus peale gümnaasiumi lihtsalt aasta kodus ja nüüd on edasiminek seegi, kui üldse kuskile tööle läheb. Võtakski seda siiski nagu õppimisena, mitte nii, et kuidas nii vähe palka saab maksta. Tulebki olla hea suhtleja, krapsakas, küll siis saab sealt klienditeenindaja kohalt ka kaugemale. Kui ei oska suhelda ja pole krapsakas, siis tuleks ikka pigem kooli minna. Nii loll pole keegi, et kutsekooligi ei saaks.

Aga kui inimene ei ole krapsakas? Kõik peavad olema ühesuguse – krapsakad, energilised, head suhtlejad jnejne? Kui inimene ei ole selline, siis ta ei peagi saama inimväärset palka ja eluks vajalikku?

Kindlasti ei ole nad väärt sama palju kui need, kes ettevõttele oluliselt rohkem väärtust toovad.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab 75o eurot bruto palka, aga kogub aastaga 5000 eurot? Päriselt?

Kõik paneb kõrvale siis saab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingu kuhugi laotöötajaks. Palk alates 1200 neto.

Pole küll sellist 1200 eurose netopalgaga laotöö kuulutust nägema juhtunud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 252 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?