Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 252 )

Teema: Normaalne palk?

Postitas:
Kägu

Ma ei näe, et kõik 20aastased oskaksid matat vabalt.

Ega vabalt ei peagi oskama. Põikooli matemaatika pole mingi tuumateadus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega vabalt ei peagi oskama. Põikooli matemaatika pole mingi tuumateadus.

No siis ei meeldi lapsed näiteks? Või ei meeldi õpetada?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei meeldi lapsed näiteks? Või ei meeldi õpetada?

No siis ei õpeta, mis siis peaks olema? Imelik jutt sul.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis ei õpeta, mis siis peaks olema? Imelik jutt sul.

Ma tõin dilemmasid, miks noored vinguvad, et madal palk, sest äkki neile ei meeldi need töökohad, kus saaks kõrgemat. Lisaks mustalt ju ei tööta, ravikindlustust vaja. Kui kusagil ei õpi ega tööta, siis seda pole.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähendab ju eelkõige seda, et inimene peab suutma endale kodu tekitada!

Aga sellist asja polegi kuskil maailmas. Kui sa elaks kuskil Londonis, siis seal ei saa endale kõrgepalgalised mingit eluasemelaenu võtta. Inimesed elavadki aastaid mitmekesi koos üürikorteris. Pisike üürikorter maksab 2000 naela ja neidki ei ole kuskilt võtta. Eestis ongi siiani väga hea elu olnud, nii et igaüks arvab, et ta saab kohe esimese asjana endale eluasemelaenu võtta Ei saa. Esialgu eladki vanemate juures, ühiselamus või üürid kolme peale korteri. Ja siis hakkad ennast edasi üles töötama. Paljudes maades on nii, et inimesed ei saagi endale mitte eluski eluasemelaenu, elavadki eluaeg üürikorterites. Vanast peast siis mingi riigi toetatud asutuses.

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähendab ju eelkõige seda, et inimene peab suutma endale kodu tekitada!

Aga sellist asja polegi kuskil maailmas. Kui sa elaks kuskil Londonis, siis seal ei saa endale kõrgepalgalised mingit eluasemelaenu võtta. Inimesed elavadki aastaid mitmekesi koos üürikorteris. Pisike üürikorter maksab 2000 naela ja neidki ei ole kuskilt võtta. Eestis ongi siiani väga hea elu olnud, nii et igaüks arvab, et ta saab kohe esimese asjana endale eluasemelaenu võtta Ei saa. Esialgu eladki vanemate juures, ühiselamus või üürid kolme peale korteri. Ja siis hakkad ennast edasi üles töötama. Paljudes maades on nii, et inimesed ei saagi endale mitte eluski eluasemelaenu, elavadki eluaeg üürikorterites. Vanast peast siis mingi riigi toetatud asutuses.

  1. Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Jah. Pean seda ôigeks.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

+3
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Appi!!!! No kommunismi ajal pidi sul siis hea elu olema. Tule maa peale, me elame juba ammu kapitalismis. Võta jalad pe.rse alt välja ja kasvata oma last, kes ilmselgelt mõlgutab sama väärastunud mõtteid. Piinlik kamp.

PS: Miks sul omaa ettevõtet ei ole, saaksid lapsukesele maksta, mida iganes ta küsib ja vajab?

 

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Minimaalsel määral ju hoolitsebki. Kui sul pole raha, saad toimetulekutoetust ja mingil minimaalsel tasemel elad ära. Kuid eluasemelaen pole inimõigus. Seda saavad maailmas lubada endale vaid väga rikkad. Järjest rohkem hakatakse rääkima ka sellest, et üldse polegi otstarbekas midagi omada. Pole sul vaja eluaset, autot, mitte midagi, see kõik on liiga kallis ja ressursimahukas. Mujal maailmas ei elata paremini, vaid halvemini. Mine vaata Suurbritannias, USA-s või ükskõik kus, kuidas elavad miinimumpalgalised inimesed, kellel pole haridust, suhtlemisoskust ega üldse mitte midagi. Eestis on võimalused väga head.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Kuidas see hoolitsemine peaks siis käima? Mine tööle ja teeni endale elatist ikka ise, toetusrahad tulevad siiski kellegi teise heaolu arvelt ja otseselt kellegi taskust.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Riik ei ole ju mingi müstiline kommionu, kellel aias rahapuu kasvab. Riigil on täpselt nii palju raha kui seda maksumaksjatelt ehk igaühelt meilt laekub.

Mina näiteks küll ei taha kinni maksta seda, et sinu laps ei viitsi eriala omandada. Minu laps õpib ülikoolis ja ma pean teda üleval. Õpin samal ajal ise ka uuesti ülikoolis. On jah raske, aga see on meie valik ja pakub meile tulevikus paremaid võimalusi. Mida teie pere selle nimel teeb, et teie tulevik parem oleks? Küsite toetusi?

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häbi!

Toetustest elatuvad, hariduseta, kehvade sotsiaalsete oskustega, ettevõtlusoskusteta inimesed ei ela mitte üheski riigis hästi. Peksa see endale kolusse. Vaata näiteks seriaali Pulss, kus näidatakse Soome haigla elu. Soomes on maksud ja toetused väga suured. Ja siis on seal noored inimesed, õena töötav Aino ja kiirabitöötaja, kelle nimi ei tule meelde, kes üürivad kolmekesi korterit. Ja kui Aino ei ole piisavalt kokkuhoidlik, käib mõned korrad väljas, võtab mõned dringid, ei suuda ta üüri maksta ja satub võlgadesse. Võtab ületunde ja üritab hakkama saada, aga ikkagi ei saa. USA-s ei saa tavaline inimene kõrgharidustki, see on niivõrd kallis. Kui võtad õppelaenu, maksad seda pärast eluaeg tagasi. Sinu lapsel on võimalus saada tasuta kõrgharidus ja elada normaalset elu. Aga üleöö see ei juhtu. Hariduseta lihttöölisest naine ei saa iialgi eluasemelaenu võtta.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et näiteks USA-s ei saa isegi arstitudeng 10 aastat üksi korteritki üürida, kuna tema õppealen on niivõrd suur. Üksi saavad nad korteri üürida siis, kui abielluvad ja saavad kahekesi korteri eest maksta. Emad lähevad kohe tööle, lapsed jäävad hoidjale või pannakse hoidu. Maja ostetakse 40 aastaselt. Mõnel on ikka väga ebareaalsed ootused elule.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii. Ja kas ma saan õigesti aru, et sa peadki seda normaalseks, õigeks?

Muidugi. Näha on, et sinu näol on tegemist sotsiaaltoetustest elatuva isikuga, kes eeldab, et terve ilm peab teda üleval pidama.

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Häbi!

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! 😀 Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks.

Elabki ju ära, ära ei sure. Aga eluasemelaen ei kuulu siia paketti.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks.

Pensionid pole suuremad kui miinimumpalk. Elavad ju ära küll, ära pole surnud.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks.

Pensionid pole suuremad kui miinimumpalk. Elavad ju ära küll, ära pole surnud.

Pensionäridel ei ole pangalaenu.

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks.

Pensionid pole suuremad kui miinimumpalk. Elavad ju ära küll, ära pole surnud.

Pensionäridel on ju kodud olemas. Ja tahad tõesti väita, et pensionäridele makstakse inimväärset pensioni?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks.

Pensionid pole suuremad kui miinimumpalk. Elavad ju ära küll, ära pole surnud.

Pensionäridel on ju kodud olemas. Ja tahad tõesti väita, et pensionäridele makstakse inimväärset pensioni?

Tôesti vôiks nende meelevigaste toetuste asemel pensionäridele paksta inimväärsemat pensioni.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uskumatu mis kamp siin koos on… Ma kirjutan elementaarse asja – palk peaks olema nii suur, et inimene âra elaks. Aga tuleb välja, et pean selle mõtte pärast häbi tundma?! ???? Te olete tõesti täiesti ajuloputatud.

Sa ei kirjuta seda elementaarset asja, et kust see raha sinu arvatest tulema peaks? Ja ära ütle, et riigi poolt, sest nagu sulle öeldi, riigil rahapuud ei ole, see on meie maksumaksjate raha, mida riik kasutab ja seda on niigi vähe.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pensionäridel on ju kodud olemas. Ja tahad tõesti väita, et pensionäridele makstakse inimväärset pensioni?

Ei taha väita. Aga ma väidan, et kui nemad peavad selle rahaga ära elama, siis võiks töövõimeline noor ammugi hakkama saada.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma leian, et riik peaks oma kodanike eest hoolitsema. Pole midagi teha, oleme erineval seisukohal.

Meie riik hoolitsebki päris hästi. Tasuta kõrgharidus, arstiabi poolmuidu.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pensionäridel ei ole pangalaenu.

Kui sina sured, siis pärib laps/lapsed sinu kodu, millest saavad sissemaksuraha või kolib üks sisse ja teine maksab osa välja vms.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuu tagasi sattusin töötukassa lehelt Maxima töökuulutust nägema.. Kauplus asus Viljandis ja palk oli kirjas: 700€ bruto

Ma ei saa aru, kuidas keegi üldse nõus on sellise palga eest seal töötama??? Huvi pärast uurisin ka sealsete üürikorterite hindu, 350€ kahetoalise eest oli mõni üksik ahiküttega pakkumine, renoveeritud, keskküttega korteri eest ikka 400+ tahetakse juba saada, kommunaalid + elekter veel peale selle…

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksik inimene ei ela kusagil miinimumpalgaga ära. On variant kähku leida peika või korterikaaslane kulude jagamiseks. Ja variant õppida, koguda kogemust ja elada seni vanemate pool.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksik inimene ei ela kusagil miinimumpalgaga ära. On variant kähku leida peika või korterikaaslane kulude jagamiseks. Ja variant õppida, koguda kogemust ja elada seni vanemate pool.

Ja vaatamata kõigele, mis siin teemas kirjas, leiate et see kõik ongi normaalne?! Tõesti arusaamatu mis kamp siin koos on hetkel.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina läksin omal ajal 20-aastaselt samuti tööle väga väikese palga eest. Elasin vanematekodus kuni ülikooli lõpuni. Pärast seda kandideerisin erialasele tööle ja kuna selleks ajaks oli ka juba mitu aastat töökogemust, sain juba normaalse palgaga töö. Väga vähe on kohti, kus ilma hariduse ja töökogemuseta inimene võetakse tööle mingi hea palga peale. Ma ei saa ka aru, kuidas riik peaks sundima sellises olukorras suuremat palka maksma.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja vaatamata kõigele, mis siin teemas kirjas, leiate et see kõik ongi normaalne?! Tõesti arusaamatu mis kamp siin koos on hetkel.

Vaatamata kõigele ei paku sa ise ka ühtegi lahendust, kuidas seda olukorda siis parandada? Minu arust on see esmajärjekorras arusaamatu.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 252 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?