Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?

Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 252 )

Teema: Normaalne palk?

Postitas:
Kägu

Ei ole nõus teemas läbiva suhtumisega, et keskharidusega inimsed on harimata ossid. See kindlasti nii ei ole.

Nõus, päris seda ei saa väita. Aga siiski, vaid üks 100-st suvalise gümnaasiumi keskharidusega noorest jõuab kuhugi. Eliitkooli puhul vast pisut rohkemad.

Point on, et keskharidusega sa ei lähe rahvusvahelisse korporatsiooni ettevõtete ühinemistehinguid läbi viima, kus teenid 8000+ neto. Lihtsalt näide.

Need võimalused loob sulle kõrgharidus.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On siiski töökohti, kus palgad on piinlikult väikesed (näiteks lasteaias õpetaja abid), kelle palgad on natuke kõrgemad miinimumpalgast.

Ja õpetaja abiks saabki isegi põhiharidusega! Sellest siin ju räägitaksegi, lõpeta magister algpedagoogika erialal ja täna 1200.- kindlasti.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis – kui kogemust pole, siis tuleb edasi elada vanemate juures, inimene ei saagi oma täiskasvanu elu alustada? Selle palga eest ei ole ju võimalik inimesel korterit üürida ega pangalaenu saada, et korter osta? Elu Eestis? Ma ei tea, et kuskil mujal selline asi võimalik oleks.

Jah, tuleb alustada nullist ja end üles töötada. Miks sa oma lapse välja viskad? Teeb aasta tööd, kogub 5000 eurot ja hakkab pihta.

Mu meelest pole teemaks olnud lapse väljaviskamine? Teemaks on vist see, et noor inimene on sunnitud vanemate juures edasi elama, kuna palgad on nii väikesed, et tavalisel inimesel ei olegi võimalust iseseisvat elu alustada?

Mis ajast tavaline inimene on hariduseta oss?

Sellised elavad vanemate juures kapi taga ka Saksamaal ja Itaalias, muide. Polegi iseseisvumine võimalik.

Keskharidusega inimene on sinu silmis hariduseta oss?

No jah. Iga põlvkonnaga latt läheb kõrgemale ju. Magister on täna nagu miinimum, millest end harituks lugeda.

Tegelikult on latt üha madalam. Normaaljaotuse kõvera järgi ei tohiks meil kõrgharidusega inimesi nii palju olla. Järelikult toodetakse meil “kõrgharitud” jobusid lausa liinitööna.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui ta on võimetelt Selveri kärulükkaja, siis nii on jah. Minu oma alles gümnaasiumis ja töötab osaajaga erialaselt ja juba praegu 1400.-neto…

väga huvitav, milline gümnaasium annab praegusel ajal lisaks eriala? laps on kutsekas?

Eip, gümnaasiumis. Eriala on seotud spordialaga, millega ta tegeleb alates 3. eluaastast, hetkel nii Eesti koondises kui treenerina ja kohtunikuna töötab.

Inimestel on erinevad elud, saa aru.

Gümnaasiumiharidusega (lõpetamata!) treener ja kohtunik Eesti koondises?
Oled ikka kindel, et su poja on sulle tõtt rääkinud?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on latt üha madalam. Normaaljaotuse kõvera järgi ei tohiks meil kõrgharidusega inimesi nii palju olla. Järelikult toodetakse meil “kõrgharitud” jobusid lausa liinitööna.

Olen nõus! Kõige imelikumad on need mitut eriala œppinud inimesed, nö igavesed üliõpilased, kes ei suuda ära otsustada, mida nad tahavad või mis eriala meeldib. Selliste pärast võivad tõsised soovijad ukse taha jääda.

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste pärast võivad tõsised soovijad ukse taha jääda.

Ei jää nad kuskile. Kaks korda järjest samal haridustasemel tasuta õppida ei saa, möödunud peab olema kahekordne nominaalaeg. Ja hetkel tehakse neid reegleid veel rangemaks. Oma raha eest õpi, mis tahad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On siiski töökohti, kus palgad on piinlikult väikesed (näiteks lasteaias õpetaja abid), kelle palgad on natuke kõrgemad miinimumpalgast.

Ja õpetaja abiks saabki isegi põhiharidusega! Sellest siin ju räägitaksegi, lõpeta magister algpedagoogika erialal ja täna 1200.- kindlasti.

Ei saa. Kui sel alal töötab inimene vanade võimaluste järgi ametisse saanuna, ei ohusta teda miski. Uued nõuded näevad ette 12. kl või kutsekeskhariduse sellele, kes assistendina tööle tahab saada. Mingi maakolka lasteaed võibolla jah võtab algharidusega sugulasi tööle…

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige imelikumad on need mitut eriala õppinud inimesed, nö igavesed üliõpilased, kes ei suuda ära otsustada, mida nad tahavad või mis eriala meeldib. Selliste pärast võivad tõsised soovijad ukse taha jääda.

Mina arvasin, et elukestev õpe on moes.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Hämmingus olen mina. Teised peavad selle palgaga hakkama saama, aga sinu lapsuke mitte?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Hämmingus olen mina. Teised peavad selle palgaga hakkama saama, aga sinu lapsuke mitte?

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps otsib tööd ja olen sellega seoses nüüd kursis mis palkasid pakutakse töömaastikul. See on ikka täiesti skandaalne. Eeldatakse, et inimene peaks hakkama saama, kui saab täiskohaga töö eest kuus 750 eurot bruto? Täielik hämming…

Hämmingus olen mina. Teised peavad selle palgaga hakkama saama, aga sinu lapsuke mitte?

Miks sa (ja mitmed teised) niimoodi aru saad? Mina lugesin teemaalgatusest justnimelt seda imestust välja, et kuidas inimesed sellise täistöökoha palga eest hakkama saavad. Poeg puutub ainult sedavõrd asjasse, et tema tööotsimiste kaudu sai teemaalgataja lihtsalt teada, et sellist palka tööturul pakutakse.

Ma arvan, et paljud heal järjel inimesed ei teadvusta endale, milline on see palganumber, mis suurel osal nende kaasmaalastel töölepingus on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et paljud heal järjel inimesed ei teadvusta endale, milline on see palganumber, mis suurel osal nende kaasmaalastel töölepingus on.

Nullist alustades pole kellelegi head palka. Kuna teemaalgataja on kõrgepalgaline, siis pole ju probleem sama palju juurde anda, et lapsuke nälga ei sureks.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui ta on võimetelt Selveri kärulükkaja, siis nii on jah. Minu oma alles gümnaasiumis ja töötab osaajaga erialaselt ja juba praegu 1400.-neto…

väga huvitav, milline gümnaasium annab praegusel ajal lisaks eriala? laps on kutsekas?

Eip, gümnaasiumis. Eriala on seotud spordialaga, millega ta tegeleb alates 3. eluaastast, hetkel nii Eesti koondises kui treenerina ja kohtunikuna töötab.

Inimestel on erinevad elud, saa aru.

Gümnaasiumiharidusega (lõpetamata!) treener ja kohtunik Eesti koondises?

Oled ikka kindel, et su poja on sulle tõtt rääkinud?

Ta ise profisportlasena on Eesti koondises. Oma treeningute ja võistluste kõrvalt teenib oma klubipalgale lisaks väikeste poiste treenerina ning turniiridel kohtunikuna.

Mis su probleem on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige imelikumad on need mitut eriala õppinud inimesed, nö igavesed üliõpilased, kes ei suuda ära otsustada, mida nad tahavad või mis eriala meeldib. Selliste pärast võivad tõsised soovijad ukse taha jääda.

Mina arvasin, et elukestev õpe on moes.

Ükski liialdus pole hea.
Mul on ka tuttav, kes ka pidevalt kuskile astub sisse, sest “see ala polnud ikka see”. Jah, ta on haritud, aga ebastabiilne ja eluvõõras. Minul on ükskõik, aga perekond on hädas, sest proua on kogu aeg koolis või õpib, tööl käia ei saa (pole kogemustki ühelgi alal üle paari aasta), lapsed juba poolvõõrakski jäänud. Leian, et niisugune ebastabiilsus pole ok.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et paljud heal järjel inimesed ei teadvusta endale, milline on see palganumber, mis suurel osal nende kaasmaalastel töölepingus on.

Just nimelt – sina arvad. Aga mina jälle tean, et heal kärjel inimene ei ole loll. Palkadest, hindadest, ametitest jne on alailma statistikat. Tahad väita, et edukas inimene ei loe seda? Pigem imestab mind, kus kotis TA elanud on, et miinimum ja selle ümber olevast palgast midagi kuulnud ei ole.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab. Miks su laps edasi ei õpi?

Ju ema samasugune rumaluke, ega käbi saa kännust kaugele kukkuda…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nõus teemas läbiva suhtumisega, et keskharidusega inimsed on harimata ossid. See kindlasti nii ei ole.

Nõus, päris seda ei saa väita. Aga siiski, vaid üks 100-st suvalise gümnaasiumi keskharidusega noorest jõuab kuhugi. Eliitkooli puhul vast pisut rohkemad.

Point on, et keskharidusega sa ei lähe rahvusvahelisse korporatsiooni ettevõtete ühinemistehinguid läbi viima, kus teenid 8000+ neto. Lihtsalt näide.

Need võimalused loob sulle kõrgharidus.

Täpsemalt mitte küll haridus, aga paberi olemasolu.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole nõus teemas läbiva suhtumisega, et keskharidusega inimsed on harimata ossid. See kindlasti nii ei ole.

Nõus, päris seda ei saa väita. Aga siiski, vaid üks 100-st suvalise gümnaasiumi keskharidusega noorest jõuab kuhugi. Eliitkooli puhul vast pisut rohkemad.

Point on, et keskharidusega sa ei lähe rahvusvahelisse korporatsiooni ettevõtete ühinemistehinguid läbi viima, kus teenid 8000+ neto. Lihtsalt näide.

Need võimalused loob sulle kõrgharidus.

Täpsemalt mitte küll haridus, aga paberi olemasolu.

Paberi olemasolu tagab sulle ehk 2000 eurot. 8000+ nõuab ikka ka teadmisi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paberi olemasolu tagab sulle ehk 2000 eurot. 8000+ nõuab ikka ka teadmisi.

Nii ta on, aga paber on eelduseks. Ega põhiharidusega ikka ei saa kuskile kandideeridagi üldse, ole nii tark enda arust kui tahad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige imelikumad on need mitut eriala õppinud inimesed, nö igavesed üliõpilased, kes ei suuda ära otsustada, mida nad tahavad või mis eriala meeldib. Selliste pärast võivad tõsised soovijad ukse taha jääda.

Mina arvasin, et elukestev õpe on moes.

Ükski liialdus pole hea.

Mul on ka tuttav, kes ka pidevalt kuskile astub sisse, sest “see ala polnud ikka see”. Jah, ta on haritud, aga ebastabiilne ja eluvõõras. Minul on ükskõik, aga perekond on hädas, sest proua on kogu aeg koolis või õpib, tööl käia ei saa (pole kogemustki ühelgi alal üle paari aasta), lapsed juba poolvõõrakski jäänud. Leian, et niisugune ebastabiilsus pole ok.

Kahju jah, kui inimene oma kutsumust ei leiagi, surfab siin ja seal ja tegelikult on pidetu. Ma austan enim neid inimesi, kes oma kutsumust on järginud ja elutöö teinud. Sealjuures sellise, millel on ka tähendus.
Kahjuks väga suur osa inimesi, et mitte öelda enamik, ei oma mingit visiooni selle kohta mis nende elutöö olla võiks, lihtsalt lenneldakse õielt õiele, justkui koguaeg ooteseisundis… Justui oodates, et millal see elu siis läbi saab.
Muidugi, nii võib ka elada. Elul ei peagi mõtet olema. Või siis on selleks lihtsalt isiklik õnn.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

Ah mis siin vaielda lollidega. Igaüks, sj poliitikud saavad aru, et alumise otsa palgad on ammu ajale jalgu jäänud. Aga siinsed käod on kõik ju palju targemad ja leiavad, et selline palk on piisav, tuleb hakkama saada, kõik ju saavad kes sellist palka saavad. :O Siis vahepeal tuleb mõni sekka, kes arvab, et jutt käib selle kõige juures ainult teemaalgataja lapsest jne. Mõttetu on sellise ajukärbumise korral siin midagi seletada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

Ah mis siin vaielda lollidega. Igaüks, sj poliitikud saavad aru, et alumise otsa palgad on ammu ajale jalgu jäänud. Aga siinsed käod on kõik ju palju targemad ja leiavad, et selline palk on piisav, tuleb hakkama saada, kõik ju saavad kes sellist palka saavad. :O Siis vahepeal tuleb mõni sekka, kes arvab, et jutt käib selle kõige juures ainult teemaalgataja lapsest jne. Mõttetu on sellise ajukärbumise korral siin midagi seletada.

Kes peab sulle seda head palka maksma ja mis on hea palk. Loodetavasti kui refid valimised vôidavad, valitsuse moodustavad, siis on tööinimestel midagi paremat loota. 700 eurot maksuvaba ja ülejäänud summalt 20%. Mina igatahes ootan ja loodan

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

Ah mis siin vaielda lollidega. Igaüks, sj poliitikud saavad aru, et alumise otsa palgad on ammu ajale jalgu jäänud. Aga siinsed käod on kõik ju palju targemad ja leiavad, et selline palk on piisav, tuleb hakkama saada, kõik ju saavad kes sellist palka saavad. :O Siis vahepeal tuleb mõni sekka, kes arvab, et jutt käib selle kõige juures ainult teemaalgataja lapsest jne. Mõttetu on sellise ajukärbumise korral siin midagi seletada.

Kes peab sulle seda head palka maksma ja mis on hea palk. Loodetavasti kui refid valimised vôidavad, valitsuse moodustavad, siis on tööinimestel midagi paremat loota. 700 eurot maksuvaba ja ülejäänud summalt 20%. Mina igatahes ootan ja loodan

Sinu loodetud 700 ei maksa metsiku inflatsiooni juures õige pea enam mitte tuhkagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

Ah mis siin vaielda lollidega. Igaüks, sj poliitikud saavad aru, et alumise otsa palgad on ammu ajale jalgu jäänud. Aga siinsed käod on kõik ju palju targemad ja leiavad, et selline palk on piisav, tuleb hakkama saada, kõik ju saavad kes sellist palka saavad. :O Siis vahepeal tuleb mõni sekka, kes arvab, et jutt käib selle kõige juures ainult teemaalgataja lapsest jne. Mõttetu on sellise ajukärbumise korral siin midagi seletada.

Kes peab sulle seda head palka maksma ja mis on hea palk. Loodetavasti kui refid valimised vôidavad, valitsuse moodustavad, siis on tööinimestel midagi paremat loota. 700 eurot maksuvaba ja ülejäänud summalt 20%. Mina igatahes ootan ja loodan

Sinu loodetud 700 ei maksa metsiku inflatsiooni juures õige pea enam mitte tuhkagi.

Seda kindlasti. Inflatsiooni tekitasid tublusti seedri pendionisamba väljamaksed, hästi loll tegu, see on nüüdseks vaibunud, aga praegu tekitab  palju pahandust need suured môtetud lastetoetused.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi ei peaks sellise palgaga hakkama saama (ega saagi ilmselt). Kaua peab üht ja sama kirjutama, et ometi kohale jõuaks?

Kaua peab kirjutama, et kogemusteta keskharidusega noor ei saagi enamat nõuda? Jah, selle rahaga on üliraske hakkama saada, aga saab, kes tahab.

Miks su laps edasi ei õpi?

Ja kui inimene ei ole kogemusteta, siis peab ta hakkama saama selle palgaga? Sellist palka ei pakuta ju ainult äsja keskkooli lõpetanutele, vaid see ongi selliste poemüüja/klienditeenindaja jne palgatase.

Ah mis siin vaielda lollidega. Igaüks, sj poliitikud saavad aru, et alumise otsa palgad on ammu ajale jalgu jäänud. Aga siinsed käod on kõik ju palju targemad ja leiavad, et selline palk on piisav, tuleb hakkama saada, kõik ju saavad kes sellist palka saavad. :O Siis vahepeal tuleb mõni sekka, kes arvab, et jutt käib selle kõige juures ainult teemaalgataja lapsest jne. Mõttetu on sellise ajukärbumise korral siin midagi seletada.

Kes peab sulle seda head palka maksma ja mis on hea palk. Loodetavasti kui refid valimised vôidavad, valitsuse moodustavad, siis on tööinimestel midagi paremat loota. 700 eurot maksuvaba ja ülejäänud summalt 20%. Mina igatahes ootan ja loodan

Sinu loodetud 700 ei maksa metsiku inflatsiooni juures õige pea enam mitte tuhkagi.

Seda kindlasti. Inflatsiooni tekitasid tublusti seedri pendionisamba väljamaksed, hästi loll tegu, see on nüüdseks vaibunud, aga praegu tekitab palju pahandust need suured môtetud lastetoetused.

sa seda ikka tead mis su pensionist seal sambas edasi saab, sinna ei jäägi seoses inflatsiooniga midagi alles! ma usun, et kõik peaksid selle raha välja võtma ja sellega midagi mõistlikku tegema.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on siiski kasvanud. Tänan soovitamast lollusi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sa seda ikka tead mis su pensionist seal sambas edasi saab, sinna ei jäägi seoses inflatsiooniga midagi alles! ma usun, et kõik peaksid selle raha välja võtma ja sellega midagi mõistlikku tegema.

Kuhu sa siis selle investeerisid ka? Kuidas sambas inflatsiooni vähem on, kui ise investeerides? Ahpekki, sa ju ei investeerinud vaid lõid hoopis laiaks 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin kohe huvi pärast järele. Isegi praeguse madalseisu ajal on pensionisammas võimsalt rohelises 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 211 kuni 240 (kokku 252 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Normaalne palk?