Esileht Väikelaps Normaalne või peaksin rääkima?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Normaalne või peaksin rääkima?

Postitas:

Lapsel on sügisest uued õpetajad.

Mingi lapse ema oli toonud lasteaeda koduõunu lastele söömiseks ja minu laps rääkis, et see abi oli ära söönud laste ees need õunad ja andnud osadele tublidele lastele ka. Minu laps oli igatahes ilma jäänud kuna ei tahtnud süüa tolle päeva terviseampsu. Osad lapsed olid neid õunu saanud, aga põhiline sööja oli olnud abi. Kas uskuda last ja küsida, kuidas see lugu tegelikult oli? Sellisel juhul lasteaed ei peaks enam lubama aeda tuua sügisande kui need lasteni ei jõuagi.

Lisaks on seal rühmas paha ja tubli lapse süsteem, lastele öeldakse kui laps on tubli siis on tubli kaps ja kui teeb pahandust, siis on paha laps. Minu laps räägib muudkui paha see ja tubli too iga päev, seda ei olnud enne. Lisaks igasugused kaka, pissi, oksejutud mida ka enne polnud.

Häirib, aga mida teha? Kas tõstatada probleem või mitte? Ise pole nõus, et lastele võib öelda, et paha ja tubli.

+1
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:52; 20.10 20:54; 20.10 21:00; 20.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot see õpetaja abi peaks eriti näljane olema siis, vaevalt seal neid õunu vähe toodi, aga kuna su laps ei tahtnud sellel päeval terviseampsu, siis milles probleem ? Kes ei taha, see jääbki ju ilma. Järgmine päev võivad õunad juba kuivanud ja kortsus olla või mädanema hakata.

See hea ja paha asi on halb, keegi ei tohiks olla paha, vaid see tegevus, mille ta tegi. Kedagi ennast pahaks tembeldada, on äärmiselt vale ja rikub inimese enesehinnangut, oled kindel, et seal tegevus ise halb pole ja laps saab valesti aru ?

Ja kaka, pissi, oksejutud – see on meil ka vahel ja ma tean millest see on. Rühmas on üks laps, kes teeb selliseid nalju ja saab ka pahandada selle eest. Lapsed jätavad meelde ja leiavad ka selle põneva olevat. Keelatud asi tundub põnev. Eks mul siis kodus jälle seletamist, miks see vale on ja ta teab ka, et see sama laps õpetab.

+11
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 18:20; 20.10 21:11; 22.10 14:32; 23.10 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustaks sellest, et lisaks teemaalgatusele ka lapse vanuse.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olgu nende õutega kuidas on, aga see hea ja paha lapse süsteem ei lähe küll mitte.

Ja kui laps terviseampsu mittesoovimise eest õunast ilma jäeti, siis see on ka ajuvaba. Ma saaks aru, et kui terviseampsu ei taha, siis ei saa kommi või küpsist või kooki, aga õuna? See ju sama tervislik kui terviseamps ja võiks anda näiteks paprika või porgandi asemel õuna küll ju.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 19:03; 21.10 00:18; 21.10 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pöörduksin otse õpetajate poole ja küsiksin, kuidas lood on. Kui pikemalt vaja rääkida ja mõlema õpetajaga korraga, paluksin koosolekut.

Mis kaka, pissi ja peerunaljadesse puutub, siis see on täiesti eakohane 3-4aastaste laste puhul ja minu laps oli üks suurimatest selleteemaliste naljade algatajatest oma rühmas. Mida vähem sellest välja teha, seda kiiremini see möödub. Nüüdseks juba ammu unustatud teema.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

+17
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.10 19:29; 20.10 21:26; 20.10 21:29; 21.10 08:29; 22.10 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

Need õunad olid lastele.

+3
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:52; 20.10 20:54; 20.10 21:00; 20.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot see õpetaja abi peaks eriti näljane olema siis, vaevalt seal neid õunu vähe toodi, aga kuna su laps ei tahtnud sellel päeval terviseampsu, siis milles probleem ? Kes ei taha, see jääbki ju ilma. Järgmine päev võivad õunad juba kuivanud ja kortsus olla või mädanema hakata.

See hea ja paha asi on halb, keegi ei tohiks olla paha, vaid see tegevus, mille ta tegi. Kedagi ennast pahaks tembeldada, on äärmiselt vale ja rikub inimese enesehinnangut, oled kindel, et seal tegevus ise halb pole ja laps saab valesti aru ?

Ja kaka, pissi, oksejutud – see on meil ka vahel ja ma tean millest see on. Rühmas on üks laps, kes teeb selliseid nalju ja saab ka pahandada selle eest. Lapsed jätavad meelde ja leiavad ka selle põneva olevat. Keelatud asi tundub põnev. Eks mul siis kodus jälle seletamist, miks see vale on ja ta teab ka, et see sama laps õpetab.

Probleem on selles, et amps oli poe tomat, vist Hispaania oma. Laps mul tomatit ei söö ja keeldus. Abi oli seejärel lapse ees õunad ära söönud ja jaganud nendega, kes seda Hispaania tomatit sõid. Värske vitamiinirikas kohalik koduõun vs kõvakooreline Hispaania tomat?

+7
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:52; 20.10 20:54; 20.10 21:00; 20.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

Need õunad olid lastele.

Õuna olid vaid lastele ?
Mina olen õunu viinud ja varuga, et kõik õpetajad ja abid ka saaksid ja jääks üle ka, kellel suurem isu

+21
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 18:20; 20.10 21:11; 22.10 14:32; 23.10 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

Need õunad olid lastele.

Ja endiselt, kasvataja abi on selline kõnts, kes ei või õuna süüa?

Ausalt, ma ei saa aru, mis ennast täis “klass” on vahepeal peale kasvanud. Igasugused ametid on muutunud “teenindavaks klassiks”, keda inimesena enam ei nähta. Ei tohi õuna ka enam süüa, sest need ette nähtud vaid “valitsevale klassile”.

+18
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.10 19:29; 20.10 21:26; 20.10 21:29; 21.10 08:29; 22.10 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

vot see õpetaja abi peaks eriti näljane olema siis, vaevalt seal neid õunu vähe toodi, aga kuna su laps ei tahtnud sellel päeval terviseampsu, siis milles probleem ? Kes ei taha, see jääbki ju ilma. Järgmine päev võivad õunad juba kuivanud ja kortsus olla või mädanema hakata.

See hea ja paha asi on halb, keegi ei tohiks olla paha, vaid see tegevus, mille ta tegi. Kedagi ennast pahaks tembeldada, on äärmiselt vale ja rikub inimese enesehinnangut, oled kindel, et seal tegevus ise halb pole ja laps saab valesti aru ?

Ja kaka, pissi, oksejutud – see on meil ka vahel ja ma tean millest see on. Rühmas on üks laps, kes teeb selliseid nalju ja saab ka pahandada selle eest. Lapsed jätavad meelde ja leiavad ka selle põneva olevat. Keelatud asi tundub põnev. Eks mul siis kodus jälle seletamist, miks see vale on ja ta teab ka, et see sama laps õpetab.

Probleem on selles, et amps oli poe tomat, vist Hispaania oma. Laps mul tomatit ei söö ja keeldus. Abi oli seejärel lapse ees õunad ära söönud ja jaganud nendega, kes seda Hispaania tomatit sõid. Värske vitamiinirikas kohalik koduõun vs kõvakooreline Hispaania tomat?

Osta ja sööda oma lapsele neid koduõunu sisse, palju jaksad. Sinu laps lasteaias pirtsutas-keeldus tomatist. Ja kõik. Loomulikult on sellel tagajärjed. Oma kodus sa premeerid last sellise käitumise eest. Lasteaias ei premeerita.

+11
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.10 19:29; 20.10 21:26; 20.10 21:29; 21.10 08:29; 22.10 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

Need õunad olid lastele.

Ja endiselt, kasvataja abi on selline kõnts, kes ei või õuna süüa?

Ausalt, ma ei saa aru, mis ennast täis “klass” on vahepeal peale kasvanud. Igasugused ametid on muutunud “teenindavaks klassiks”, keda inimesena enam ei nähta. Ei tohi õuna ka enam süüa, sest need ette nähtud vaid “valitsevale klassile”.

Mis kuradi kõnts? Laps tahtis ka seda kuradi õuna, saad aru?

+3
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 17:52; 20.10 20:54; 20.10 21:00; 20.10 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, selline kasvataja abi on tõesti KÕNTS, kes sööb õuna sooviva lapse ees demonstratiivselt ise õunad ära ja lapsele ei anna. See ei ole normaalse inimese käitumine. Ja kui õunad on viidud lastele, siis peaks neid siiski ka lastele jagama, mitte nii, et kasvataja mugib need endale sisse ja laps vaadaku vesise suuga pealt.

Võtnud söönud see lapse tomat siis ise ära, kui nii näljane oli, aga lapse ees niimoodi õuna süüa – jah niisugune on kõnts.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 19:03; 21.10 00:18; 21.10 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega on ka teisef lapsed kõntsad, sest nemad sõid ka õuna.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.10 19:29; 20.10 21:26; 20.10 21:29; 21.10 08:29; 22.10 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind lihtsalt huvitab, palju see abi jõudis neid õunu sisse vohmida? Minu arust on lausa õudne, kuidas lapsed söögiga pirtsutavad. Tomat ei sobi, aga õun küll. Enam ei tohi lapse kohta, kes pahandust teeb midagi öelda, samas on lapsed, kes teevad teistele lausa haiget. Kui laps teeb pahandust, tuleb selle reageerida, mitte takka kiita.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nõus, et tänapäeval hirmsasti pirtsutatakse toiduga, mu oma laps ka. Küll ei sobi see ja too. No näri siis võileiba, kui minu tehtud toit ei kõlba. Lasteaias ka, küll ei meeldi kalasupp (arusaadav, enamikule ei meeldi, aga ka kala peab sööma natuke ikka), siis tatrapuder, siis lihakaste. Nojah.

See hea ja paha asi on halb, keegi ei tohiks olla paha, vaid see tegevus, mille ta tegi. Kedagi ennast pahaks tembeldada, on äärmiselt vale ja rikub inimese enesehinnangut, oled kindel, et seal tegevus ise halb pole ja laps saab valesti aru ?

Vot selle kohta ma olen ammu juba mõelnud, et see on üks jama värk. Praegusel ajal propageeritakse sellist kasvatust, et laps ei ole halb, vaid tema tegu. Jah, seda võib ju jahvatada nt pahandusetegijale endale, ja ehk ta isegi lõpuks hakkab taipama. Aga ma olen 100 ja rohkem % veendunud, et kõik teised lapsed seal kõrval ei süvene õpetaja moraalilugemisse ja nende jaoks on raske vahet teha sellel, kas laps on paha või tegu. Tähendab, õpetaja võib ju võtta sellel sõnakuulmatul lapsel nö natist kinni ja öelda, et see, mis sa tegid, on halb, paha tegu, ja karistuseks vot istud siin toolil ja mõtled selle üle järele, ja kui viis minutit on möödas, tuled vabandad vms (mis iganes karistus on, eks ole). AGA õhtul teised lapsevanemad küsivad oma lapsukestelt, kuidas päev lasteaias möödus, ja lapsuke siis räägibki, et Malle või Kalle või Tiina või Jüri oli paha laps ja istus paha lapse toolil vms. Tähendab, lapse jutus see vahe “paha laps” või “paha tegu” kaob, sest laps ei süvene üldse nii palju ja ei pööra sellistele detailidele tähelepanu.

Kui nüüd hakata rääkima, et vaata, sa ei ole paha laps, sest pahasid lapsi pole olemas, aga see, mida sa tegid, on paha tegu, siis kindlasti suurem osa lapsi ikkagi õhtul kodus räägib emale-isale, et vot Mart või Kristi oli täna paha laps ja sai riielda. Lihtsalt lapsed ei jäta niipalju detaile üldse meelde ja ei süvene peensustesse. Ainsa lahendusena näen mina seda, et ei kasutatagi üldse sõna “paha”, vaid pahandusetegijale räägitakse, et nii või naa ei tohi teha sellepärast, et…

Ühesõnaga, tsenseerime keelt…? Väga raske sõnu keelest välja juurida, eks ole. Olen üsna skeptiline selle “paha laps” vs. “paha tegu” põhimõtte suhtes.

Teemaalgatusele vastuseks: mine räägi õpetajatega, küsi järele, kuidas see lugu oli, ega sa muidu niikuinii teada ei saa, kuidas täpselt asi toimus. Ja kui on tõsi, et nii tehti nagu sa kirjeldasid, siis pead õpetajatele rahulikult seletama, miks selline asi sinu arvates ei sobi.

Aga kui selgub, et tegelikult polnudki asi nii kriitiline, et ongi nii, et laps lihtsalt tõlgendab olukorda sedaviisi, siis see ongi tõestuseks, et lapsed võtavadki asju mustvalgelt ja päriselus toimubki laste arusaamine olukordadest nii nagu ma ülalpool arvasin.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.10 09:16; 23.10 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas uskuda last ja küsida, kuidas see lugu tegelikult oli?

Osaliselt uskuda – mingi mure lapsel nende õunte pärast tekkis – aga õpetajapoolset kirjeldust olukorrast võiks küsida ilma eelarvamuseta.

Mis puudutab tubliks-pahaks lapseks nimetamist, siis seda juba välja ei juuri. Samas ei ole see nüüd ka nii traagiline, ammugi kui te kodus sama retoorikat ei kasuta.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli aastaid tagasi selline juhtum: viisin lasteaeda ämbrikese enda kasvuhoone kirsstomateid lastele jagamiseks. Kuna õige õpetaja oli haigestunud, siis asendas teda üks pensionär – endine õpetaja. Mu laps oli küll alles väike, aga temalt hiljem küsides selgus, et nemad küll mingeid tomateid ei saanud. Küsisin üle veel ka abiõpetajalt, temagi ei teadnud tomatitest midagi (teda polnud sel hetkel rühmas, kui tomatid üle andsin). Seega võttis see asendusõpetaja need lihtsalt endale:(
Selle asendusõpetaja tõttu oli minu laps sunnitud ka püksi pissima, sest õpetaja ei lubanud lapsel nö. vahepealsel ajal wc-d kasutada, mindi kõik korraga, siis kui mineku aeg oli.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvataja abi on mingi kõnts, kes ei või õunu süüa?

Need õunad olid lastele.

Õunad ikka kõigile. Kui ma viin lapse sünnipäeval rühma nänni, siis ka arvestan, et õpetajad ka söövad.

Õunte loos usun, et su laps sai miskit valesti aru. Ehk ei tahtnudki ta ise õuna? Õpetaja abi sõi äkki 1-2 õuna ja lapsele tundus, et muudkui sõi ja sõi, tegelikult nt jagati see suur kogus õunu teiste rühmade vahel ära ja saidki otsa. Kus see laps ikka märkas, kui palju keegi sõi või kuhu täpsel tõunad kadusid. Ehk õunte osas ei teek smingit draamat.

kaka-pissi jm naljad on teatud vanuses okeid ja õpetajad teavad seda väga hästi. Võid uurida, kuidas õpetajad rühmas reageerivad, kui tulevad kaka-pissi naljad. Üldjuhul on 2 versiooni – kas ei tehta üldse välja (ehk laps näeb, et ei saa tähelepanu) või suunatakse kakast-pissist rääkima sinna, kus on selle jutu koht – wc-sse. Ise kasutan kodus seda viimast ja toimib väga hästi, kui paar päeva on järjepidevalt wc-sse saadetud, siis jälle kuuks ajaks rahu majas.

Kaka-pissi jutud on veel süütud. Meil on 4-5aastaste rühmas juba F-tähega sõna sees, õnneks mu end alaps veel ei pea seda kuidagi naljakaks, täitsa süütult seletas mulle ükspäev seda sõna ja et siis peab näppu ka näitama :O (õpetajad on meil loomulikult teadlikud teemast) 🙁 Ega muud ei olegi teha, kui seletada, aga paratamatult on osadel lastel teismelised õed-vennad ja ega vanemad ka ju koguaeg juures passi, et mida need 13aastased oma 4aastase õe/venna juures räägivad.

Hea lapse-paha lapse teema uuriks ka esmalt õpetajatelt, ja ära kohe asu süüdistama – isegi kui asjaolud on nii, siis kui neil on terves aias see heaks kiidetud, siis õpetajad ei saa esiti arugi, et miks sa neid süüdistad. lihtsal tuuri välja, kuidas kiidetakse/laidetakse ja sisi edasi juba õppealajuhatajaga/direktoriga arutada, kas see on ok.

Kuigi ma ise muidugi ei saa aru, mis suur hala selle hea lapse/paha lapse teemal on, natuke dramatiseeritakse ikka üle seda, et igast asjast saab trauma ja kui ühe kurja sõna lapsele ütled, siis tal kaobki motivatsioon terveks eluks… Ma ise arvan, et suuresti siin täiskasvanud mõtlevad üle, et mida kõik elaps mõtleb ja kas laps üldse teeb vahet, kas öelda paha laps või sa käitusid halvasti

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on lausa õudne, kuidas lapsed söögiga pirtsutavad. Tomat ei sobi, aga õun küll.

Aga mis on hea alternatiiv? Minu meelest kehtib enamuses lasteaedades täiesti normaalne põhimõte, et kellelegi erimenüüd ei tehta, aga kui menüüs on kaks toitu, millest ühte laps sööb ja teist ei söö – siis võib ta seda ühte, mida ta sööb, ikkagi süüa. No näiteks, on tehtud piimasupp ja pasteedileib – siis lapsel, kes ei taha piimasuppi, aga tahab pasteedileiba, lubataksegi süüa pasteedileib ära. Antud juhul oli siis “riiklik tomat” ja ühe lapsevanema lahkelt toodud “eraõun” – kui laps tomatit ei tahtnud, aga õuna tahtis – siis olekski võimud lapsel lasta oma õunatüki ära süüa. Et abi ise ka lapsevanema poolt toodud õunu sõi, sellest mul kuidagi kahju ei ole.

Sinu laps lasteaias pirtsutas-keeldus tomatist. Ja kõik. Loomulikult on sellel tagajärjed. Oma kodus sa premeerid last sellise käitumise eest. Lasteaias ei premeerita.

Ei – minumeelest ei saa antud juhul käsitleda õun andmist premeerimisena, vaid analoogselt piimasupi/pasteedileiva näitele olukorrana, kus pakutakse kahte toitu, millest ühte laps sööb ja teist ei söö. Ja sööbki siis seda ühte – saab vähem kõhusoppi kui teised, aga oma asi.

Enam ei tohi lapse kohta, kes pahandust teeb midagi öelda, samas on lapsed, kes teevad teistele lausa haiget. Kui laps teeb pahandust, tuleb selle reageerida, mitte takka kiita.

Keegi ei räägigi sellest, et pahandust tegevale lapsele ei tohi midagi öelda ega ammugi mitte takka kiitmisest. Jutt oli pigem sellest, kuidas öelda – juba ammu on üldlevinud (isegi pedagoogikakauged inimesed on sellest kuulnud) põhimõte, et pahaks ei nimetata mitte last, vaid tema tegu. Üks asi on see, kui igapäevakõnes lihtsalt lipsab see “paha laps”, “laisk tüdruk”, “lohakas poiss” jne. üle huulte. Hoopis teine asi aga, kui erialase hariduse saanud pedagoogid kasutavad laste “heaks” ja “pahaks” sildistamist harilikult ja igapäevaselt. See tekitab küsimuse, miks just nii.

Nii et teemaalgata: minu meelest sa peaksid jah, teema üles võtma. Mitte muidugi stiilis: “järjekordne lumehelbekeke-vanem tormab lasteaeda paaniliselt oma lapsukest kaitsma”. Aga aruta seda “paha laps” ja “hea laps” kõigepealt näit. lapsevanemate grupis – kas teiste meelest on “hea laps” ja “paha laps” hea meetod või eelistaksid nad mingit teistsugust lähenemist, kus laidetakse tegu? Kui lapsevanemate arvamus on teada (kui palju on vastu, kui palju on poolt, kui palju ükskõikseid), siis võiks minna aktiivgrupp (rohkem huvitatud vanemad) õpetajatega vestlema. Uurida, et miks just see “hea laps” “paha laps” on kasutusel, kas nad äkki võiksid kaaluda mingit muud laitmismeetodit, kus laidetaks tegu? Õuna ja abi juhtumi puhul on raskem midagi põhjapanevat ette võtta, sest see on möödunud olukord juba – no ei tea, kui sageli seda õunatoomist ette tuleb – muidu võiks ju mainida.

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 15:18; 22.10 13:46; 22.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, võtke teadmiseks, et need lapsed, keda te hoogsalt toiduga pirtsutamises süüdistate, valdavas enamuses mitte ei taha, vaid lihtlabaselt EI SUUDA teatud toite süüa. On lapsi, kes ei suuda süüa tomatit ja lapsi, kes õunu ei suuda süüa jne. Põhjuseid ei hakka siin lahkama, kes tahab, harib end ise.
Antud juhul näikse probleem olevat, et laps sai millegi söömata jätmise eest karistada. See ei ole ok, õigupoolest on see täiesti lubamatu. Lasteaiakasvatajate haridus ja teadlikkus väikelaste söömise osas on suur ümmargune null. Enamasti on suhtumine, et sõid taldriku tühjaks, oi, tubli laps, sina ei söönud, paha laps.
Terviseamps, milline jabur sõna välja mõeldud. Ma olen kokku puutunud mitmete lastega, lelle seis on selline, et kui neid sunnitaks tomatit sööma, oksendavad nad lisaks tomatile välja ka kogu ülejäänud mao sisu. Väga tervislik amps, tõepoolest…
Palun olge hoolivamad ja ärge tembeldage lapsi pirtsutajateks, kui nad midagi ei söö. Põhjused on tavaliselt hoopis muus. Te ei tea, et väike inimene võib-olla peab iga päev söögilauas võitlust iseendaga, et üldse midagi kõhtu läheks ja palju on lapsi, kes nt lasteaias või koolis üldse midagi süüa ei suuda.

+8
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun, võtke teadmiseks, et need lapsed, keda te hoogsalt toiduga pirtsutamises süüdistate, valdavas enamuses mitte ei taha, vaid lihtlabaselt EI SUUDA teatud toite süüa. On lapsi, kes ei suuda süüa tomatit ja lapsi, kes õunu ei suuda süüa jne. Põhjuseid ei hakka siin lahkama, kes tahab, harib end ise.

Antud juhul näikse probleem olevat, et laps sai millegi söömata jätmise eest karistada. See ei ole ok, õigupoolest on see täiesti lubamatu. Lasteaiakasvatajate haridus ja teadlikkus väikelaste söömise osas on suur ümmargune null. Enamasti on suhtumine, et sõid taldriku tühjaks, oi, tubli laps, sina ei söönud, paha laps.

Terviseamps, milline jabur sõna välja mõeldud. Ma olen kokku puutunud mitmete lastega, lelle seis on selline, et kui neid sunnitaks tomatit sööma, oksendavad nad lisaks tomatile välja ka kogu ülejäänud mao sisu. Väga tervislik amps, tõepoolest…

Palun olge hoolivamad ja ärge tembeldage lapsi pirtsutajateks, kui nad midagi ei söö. Põhjused on tavaliselt hoopis muus. Te ei tea, et väike inimene võib-olla peab iga päev söögilauas võitlust iseendaga, et üldse midagi kõhtu läheks ja palju on lapsi, kes nt lasteaias või koolis üldse midagi süüa ei suuda.

Kirjutad nagu minu lapsest. Söömine on üks igavene peavalu meil ja tõesti, asi pole pirtsutamises.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise kahtleks, kui laps sellise jutuga tuleks. Kui sind tõesti huvitab, siis küsi õpetajatelt, et kui keegi oma aia saadusi toob, et kas on piisavalt, et kõigile jätkub. Sel, et su laps ilma jäi, võis olla mis iganes põhjus, nt et õunad olid viilutatud, kõigile laual võtta, sinu laps kohe ei läinud, kui öeldi, et võtke õuna, mõne aja pärast tuli meelde, siis oli juba hilja, teised olid juba õunad ära söönud. Seda, et õpetaja abi laste silma all kõik õunad endale sisse vohmib ja siis üksikutele enda väljavalitutele jagab, no see kõlab üsna jaburalt.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See õun ikka oligi see terviseamps, mida laps tollel hetkel ei tahtnud, sain aru.

Kui õunu palju, söögu kõik niipalju, kui jaksavad. Nii mõnigi laps saab täiskasvanult innustust, kui näeb teda ka sama pala söömas. Minu meelest vägagi tänuväärtne kasvatuslik nipp.

Töötlemata õunad lähevad plekiliseks, jahuseks, kuivavad. Pole mõtet neid hoida paremateks päevadeks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja endiselt, kasvataja abi on selline kõnts, kes ei või õuna süüa?

Kas need lapsed, kes viletsat poetomatit ei taha, on sinu meelest selline kõnts, et tuleb õunast ilma jätta?

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 19:03; 21.10 00:18; 21.10 23:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei imesta, et õpetajaid ja abiõpetajaid lasteaedadesse enam ei leita. Varsti istute oma tibudega kodus, kuna pole tööjõudu. Minu lapse rühma ei ole veel saadud nt avada, kuna kolmest õpetajast vaid abi õpetaja leitud.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldse ei imesta, et õpetajaid ja abiõpetajaid lasteaedadesse enam ei leita. Varsti istute oma tibudega kodus, kuna pole tööjõudu. Minu lapse rühma ei ole veel saadud nt avada, kuna kolmest õpetajast vaid abi õpetaja leitud.

Rate this item:Submit Rating+1-1

Ärge nii traagiliselt ka võtke. Ei pea ju skandaali tegema.

Meil on lasteaia voldikusse lisaks vahetusjalatsite, tagavarariiete jms. vajadusele lausa kirjutatud, et olete oodatud tundma huvi ja teeme koostööd, antud on ettepanekute meiliaadress. Ehk siis on juba eeldatud, et lapsevanemal võib olla soov millegi üle arutleda või mingeid ettepanekuid teha. Rühmad töötavad, ükski õpetajakoht täitmata pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.10 15:18; 22.10 13:46; 22.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

saan aru, et teemaalgatajal on tohutu kaitserefleks on tibu suhtes, aga tõenäoliselt see kõik seal nii ei olnud ka nagu tibu räägib, mu enda tibu on ka üks suur liialdaja ja eriti meeldib talle asja dramaatlisemaks rääkida kui oli, sest siis ta näeb, et ma reageerin teda eriti kaitsvalt. Olen hiljem salamisi asjad välja uurinud ja pooli asju ei toimunudki, et enam kõike päris tõepähe ei võta.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.10 18:20; 20.10 21:11; 22.10 14:32; 23.10 06:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheks lasteaias selle konkreetse õpetaja(abi) juurde ja küsiks: ” Tere, kuulge Mari rääkis ükspäev kodus mingis segasest juhtumist õuntega, millest ma väga aru ei saanud!? Ehk oskate teie asja selgitada?”

Ja rohkem midagi ei selgitaks juurde. St, et ei hakkas kohe mingeid süüdistusi ette laduma jne. Ja vaataks, mis ta kostab selle peale.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Väikelaps Normaalne või peaksin rääkima?