Esileht Ajaviite- ja muud jutud Norra saatkond Eestis, kas seal saab eesti keeles suhelda?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Norra saatkond Eestis, kas seal saab eesti keeles suhelda?

Postitas:
Kägu

Sugulasel (eestlasel) on Norras probleem, mida on palutud mul lahendada Eestist Norra saatkonna kaudu. Helistasin täna sinna saatkonda tööpäeva sees ja telefoni kostus ainult norrakeelne jutt, vajutasin erinevaid klahve ja järsku vastas keegi norra keelt rääkiv inimene. Püüdsin temaga inglise keeles suhelda ja küsida, kas sellel telefonil eesti keeles saab suhelda, aga ta ei saanud minust aru.
Siin on palju rahvast koos ja võibolla on mõnel veel olnud vaja helistada Norra Eesti saatkonda, millisel telefoninumbril helistasite, et saaks eesti keeles suhelda?
Suur tänu vastajatele!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Misasi on Norra Eesti saatkond? Kui on Norra saatkond Eestis, siis miks nad peaksid eesti keelt rääkima, nad on ju norrakad. Inglise keeles ikka peaks saama.

+2
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Üldse ei saa aru, kumba sul vaja on: Norra saatkonda Eestis või Eesti saatkonda Norras?

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Norras probleem, siis läheb sugulane ja ajab asja eesti saatkonnas norras. on eesti suursaatkond oslos täiesti olemas. seal saab eestikeeles oma asju ajada ja abi kui vaja on.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Helistasin täna sinna saatkonda tööpäeva sees ja telefoni kostus ainult norrakeelne jutt, vajutasin erinevaid klahve ja järsku vastas keegi norra keelt rääkiv inimene. Püüdsin temaga inglise keeles suhelda ja küsida, kas sellel telefonil eesti keeles saab suhelda, aga ta ei saanud minust aru.

Väheusutav, et saatkonnas töötavad inimesed, kes ei räägi ei kohalikku keelt ega ka mõnd suuremat rahvusvahelist keelt. Vähemalt nad ei vasta telefonile. Kas sa kuulasid selle norrakeelse jutu lõpuni enne kui klahve vajutama hakkasid? Oled kindel, et pärast ei tulnud sama jutt inglise ja/või eesti keeles? Saatkonna koduleht on küll üsna eestikeelne ja kui töötajaid vaadata, siis on ka seal üsna eesti nimedega inimesed.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimene ilmselt on mures ja pealkiri on natuke valesti läinud. Aga teemat lugedes ju selgub, et abi on vaja Norras asuvast Eesti saatkonnalt.

https://oslo.mfa.ee/et/
Hädaolukord välisreisil
+372 5301 9999
Hättasattunud Eesti kodanik saab ühendust võtta 24h ööpäevas

Kui satute Norras või Islandil viibides hädaolukorda, võtke palun ühendust saatkonnaga telefoninumbril +47 22 54 00 70 .

Kui olete sattunud hädaolukorda töövälisel ajal või puhkepäevadel, võtke ühendust välisministeeriumi valveametnikuga telefonil +372 53 01 9999.

https://oslo.mfa.ee/et/konsulaarinfo/kui-vajad-voorsil-abi/

Kuna need kõik on Eesti suunakoodiga, siis ilmselt sealt abivaja suunatakse edasi vajalikus keeles.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su jutt on üsna segane. Kui sa end inglise keeles sama segaselt väljendad, siis võibolla tõesti ei saadud sinust aru.
Elan Norras ja need paar korda kui Eesti saatkonnaga on kokkupuude olnud, olen seal vaid eestlasi kohanud.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga teemat lugedes ju selgub, et abi on vaja Norras asuvast Eesti saatkonnalt.

Vastupidi, eestlane on Norras hädas ja palus Eestis olevat sugulast norra ametvõimudega ühendust võtta läbi Norra saatkonna. Loogiline, et nad räägivad norra keeles ja ei pruugi rääkida eesti keelt, küll aga arvatavasti siiski suudavad rääkida inglise keelt.

Aga miks see Norras hädas eestlane ise otse Norras asuva Eesti saatkonnaga ühendust ei võta, saaks oma asjad eesti keeles ise aetud ja ka norra asjaajamisega abi, mida vaja, mida konsulaarosakonnad saavad anda.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust tõesti, olukord on hull, sugulane on sellises seisus, et ise enda eest asju ajama võimeline ei ole (teadvuseta), olen paanikas ja ei tea, mida teha, vanemad lähedased on hullumas.
Helistasin Eestis asuvasse Norra saatkonda, mõtlesin et saan sealt teavet, mis inimesest saab ja kuidas teda Eestisse saab toimetada vms, aga seal tõesti oli ainult norrakeelne jutt, võibolla peaks helistama tõesti Norras asuvasse saatkonda, sealt osatakse infot anda kui Eesti kodanikuga on Norras midagi juhtunud, ma ise selle peale ei tulnudki, et Norras asuvasse saatkonda helistada
Tänan!

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga teemat lugedes ju selgub, et abi on vaja Norras asuvast Eesti saatkonnalt.

Vastupidi, eestlane on Norras hädas ja palus Eestis olevat sugulast norra ametvõimudega ühendust võtta läbi Norra saatkonna. Loogiline, et nad räägivad norra keeles ja ei pruugi rääkida eesti keelt, küll aga arvatavasti siiski suudavad rääkida inglise keelt.

Aga miks see Norras hädas eestlane ise otse Norras asuva Eesti saatkonnaga ühendust ei võta, saaks oma asjad eesti keeles ise aetud ja ka norra asjaajamiaega abi, mida vaja.

No selles ju point ongi, et nad on eestlased aga asuvad hetkel Norras. Järelikult ei ole nad püsivad asukad ja arvavad, et peab hoopis niipidi asju ajama. Kui nad vaid norra keelt oskaks, vaevalt nad ka Eestis elavalt sugulaselt abi paluks. Mina saan nii aru.

Seega teemaalgataja võiks täpsemalt ja lihtsamalt asja selgitada, kuidas õieti olukord on.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vabandust tõesti, olukord on hull, sugulane on sellises seisus, et ise enda eest asju ajama võimeline ei ole (teadvuseta), olen paanikas ja ei tea, mida teha, vanemad lähedased on hullumas.
Helistasin Eestis asuvasse Norra saatkonda, mõtlesin et saan sealt teavet, mis inimesest saab ja kuidas teda Eestisse saab toimetada vms, aga seal tõesti oli ainult norrakeelne jutt, võibolla peaks helistama tõesti Norras asuvasse saatkonda, sealt osatakse infot anda kui Eesti kodanikuga on Norras midagi juhtunud, ma ise selle peale ei tulnudki, et Norras asuvasse saatkonda helistada
Tänan!

Eesti Välisministeeriumiga võid ka ühendust võtta. Sellisel juhul aitavad jah välisriigis olev eesti saatkond ning eesti välisministeerium. Nt selle tänase türgi liiklusõnnetuse uudise juures on ka välimsinisteeriumi kommentaar.

Kas inimesel reisikindlustus oli? Kui oli, siis kindlustusfirmaga ka kindlasti ühendust võtta, nemad peaks kulusid maksma.

Norra saatkond Eestis aitab norrakaid Eestis. Eesti saakond Norras aitab eestlasi Norras.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänan!

Norra saatkond Eestis aitab norrakaid Eestis. Eesti saakond Norras aitab eestlasi Norras

Nii ongi. Ja sellest lähtuvalt sa pead toimetama.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

võibolla peaks helistama tõesti Norras asuvasse saatkonda, sealt osatakse infot anda kui Eesti kodanikuga on Norras midagi juhtunud, ma ise selle peale ei tulnudki, et Norras asuvasse saatkonda helistada

Jah, pead pöörduma Eesti Suursaatkonda Norras. Ma tegelikult soovitaksin pöörduda ka Välisministeeriumisse – saada oma päring meilitsi mõlemale, kuna analoogsetel juhtudel teevad saatkond ja ministeerium üsna tihedat koostööd.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pöörduma pead Eestis asuvasse välisministeeriumisse ja Eesti saatkonda Norras.
Loodetavasti saate kiiresti vajalikku abi!

Perekool on kõige parem asi üldse, kui vaadata kui kiiret ja mitmekülgset abi siit saab lisaks noomitustele. 🙂 ja ei ole irooniat antud juhul

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodan, et saad kiirelt abi ja nõu ja oled juba helistanud sugulase nimel sellele 24/7avatud muretelefonile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Norrakatega pole kunagi probleemi olnud, et inglise keelt ei oskaks. Ma ei tea, mis koristaja see seal telefonile vastas.

Issand, neil vastab koristaja telefonile.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muig, raske midagi muud oletada. Ühe kõrgharitud norrakast saatkonna töötaja puhul inglise keele mitte oskamine ei ole lihtsalt võimalik. Kuidas ta siin Eestis asju ajab, kui mõni norrakas abi vajab?

No mina oletaks, et teemaalgataja oli ähmi täis ja ei suutnud ennast ise inglise keeles arusaadavalt väljendada. Mis olukorda arvestades on ka üsna mõistetav.

+4
0
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Norra saatkond Eestis, kas seal saab eesti keeles suhelda?