Esileht Hobinurk Norra suvel – palun abi

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Norra suvel – palun abi

2015 suvel tahame Norrasse minna autoga, oleme lastega pere. Lapsed on 9 ja 13. Üldse pole veel ettekujutust, mida ja kuhu. Fjorde tahame kindlasti näha, mida veel soovitate? Just konkreetseid kohti. Ka ööbimiskohti, kus olete rahule jäänud – hotelle ei vaja, aga normaalseid hügieenitingimusi ja toitlustust küll. Aitäh ette!
Mingeid erinüansse, mida tuleb arvestada? Läheme üle Rootsi, ehk Rootsis ka mõni lemmikpaik teil, mida vaadata?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kunagi ei tea, millal sajab ja sadada võib terve puhkuse aja. Seega Norrasse sõites ma väga kindlaid plaane kuupäevaliselt paika ei paneks, vaataks ikka nädala ilma ette ära enne kui minekuks läheb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 11:54; 17.10 10:55;
Postitas:

Norras pole ju muud teha, kui mägedes ronida. Mida te seal lastega tegema hakkate?
Bergeni linn on kena vaadata, saate seal köisraudteega üles mäkke ja alla tagasi sõita. Hirmkallis kalaturg on, kus müüakse eksootilisi kalu kirvehinnaga. Paar kvartalit eemal saab needsamad lõhesaiad poole odavamalt kätte. Tee ääres müüakse seda kibedat kitsejuustu brunosti. Oslos on Wigelandi park päris kena – muud küll ei meenu.
Siis on seal üks Euroopa vanim puukirik – meenutab natuke vanausuliste kirikuid, kuid on veel arhailisem. Viikingite muuseum oli täitsa lahe. Kohta ei mäleta enam, kus see oli. Varuge kindlasti kaasa oksevastaseid tablette või muid vahendeid. Eestlased ei ole selle mäest üles ja alla kiigutava teega harjunud. Mul möödus see Norra reis enamasti oksendades.
Loodus on muidugi kena: mäed ja kõrged kosed. Ikkagi – igav sihtkoht.
Rootsis oleks Stockholmis palju teha ja lõuna suunas on Göteborgi lõbustuspark lahe, aga see ei jää teile tee peale. Rootsis pakutakse teeäärsetes söögikohakestes maitsvat ja ökoloogiliselt puhast toitu. Loodus on neil põhjas kindlasti ka kena.

Trip.ee-st saad ilmselt rohkem muljeid lugeda.

0
0
Please wait...
Postitas:

Nõustun eelmisega – Norra on igav sihtkoht, eriti veel lastele.
Olles Norras käinud 6-7 korda (kunagi elas elukaaslane seal), siis samamoodi midagi erilist nagu meelde ei jäänud. Bergenis jah oli vist see köisraudtee, Trondheimis teletorni restoran, Oslos lõbustuspark ja Trondheimi kuulus Nidaros Carthedral. Talvel on iga nurga peal suusakeskused. Rahakott pidi muidugi igal ajal puuga seljas olema, seda ka mäletan. Olen elanud nii Oslos mitu kuud, kui ka Kesk-Norra kõigi mugavustega mägimajas. Igav-igav-igav.

Ja ilmad on seal ka kummalised – suvel kogu aeg on kas udu või sajab vihma. Et suved seal küll mõnusad pole. Samas talvel on läänerannikul päris kobe ilm, ilmselt Golfi hoovuse mõju.

Ise kindlasti lastega Norra ei sõidaks, valiks pigem Taani.

Taanis Knuthenborgi Safaripark on päris lahe – saab nii jala kui autoga metsloomade vahel ringi lasta, tiigripuuri autoga sõita, gnuusid taga ajada, ahvid hüppavad õlale ja kaamelit saab patsutada.
Taani ülipikad saartevahelised sillad on muljetaavaldavad.
Kopenhageni Tivoli on samaväärne teiste Skandinaaviamaade lõbustusparkidega. Lisaks veel on lõbustuspargi kõrval on ka vahakujude muuseum.
Kopenhagenis on Põhja-Euroopa suurim Aquarium
On erinevaid kuningalosse-paleesid, planetaarium jne jne
Legoland ka – selle oleks äärepealt unustanud.
Et igal juhul valiks kõigepealt Taani, siis Rootsi, siis Soome ja siis alles Norra.

0
0
Please wait...
Postitas:

Norra on imeline maa. Mina üks kord läksin ja siis tagasitulles hakkasin kohe norra keelt õppima ning töökohta vaatama omale. Paari kuu pärast olin juba Norras elamas oma lastega. Mulle meeldib loodus, mäed ja matkamine.
Terve Norra on täis turistihütte, kuhu viivad tähistatud matkarajad. Ise ilmselt valiksingi mingi raja välja ja matkaks perega. Niimoodi näeb tõelist Norrast ja saab elamuse, mida mujalt naljalt ikka ei saa. Igasugu lõbustusi ja atraktsioone on terve maailm täis, nende pärast nii pikka sõitu ei hakkaks Norrasse ette võtma.

http://english.turistforeningen.no/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 11:54; 17.10 10:55;
Postitas:

Norrast meenub veel Lillehammeri suusahüppemägi, aga see jääb fjordidest kaugele. Mäed on seal kandis küll, aga madalamad ja metsaga kaetud.

0
0
Please wait...
Postitas:

kohalikuna pean n6ustuma eelk6nelejatega, et parim tuhkus norras oleks loodusmatk. oma kogemusest aga tean, et mægedesse ronimine (eriti sellise matka nautimine) eeldab suuremat treenitust kui v6iks arvata. oma kylaliste peal æra kogetud.
teemaalgatajale minu soovitus oleks:
1. sihtkoht lillehammer. rootsi s6it kulgeb enamasti kiirteel, m6nus piknikukoht on nats enne piiri. lillehammerit kylastame meie ise pea igal aastal, sest see on hea koht lastepuhkuseks. seal asub hunderfosseni perepark, pisike loomaaed ka. viimati ostsime sama pargi kaudu paketi kahe øøbimisega endises olympiakylas(mis oli palju odavam kui hotell), piletid parki, loomaaeda ja veekeskusesse. sama pargi juures oleme alati næinud ka telkides øøbijaid aga pole aimugi kas see ka midagi maksab. lillehammeris saab kæia OM seotud kohtades ka ja muidugi mægedes.
edasi keeraks otta poole. selle ja lillehammer vahele jææb yks nendest vanadest puukirikutest ka. læbi otta goli, see on lahe puust linn. siis geiranger, see on turistide meka, ilus fjord. sealt on væike suts veel trollstigenisse, mis tasuks ka kindlast æra vaadata.
jærgmisena v6taks yhe linna ette, kas bergen v6i ålesund, kumb paremini sobib ajakavasse. m6lemas on ilus vanalinn, akvapark ja loodus.

0
0
Please wait...
Postitas:

majutusest veel, et minu meelest oli sellel korteril køøk peamiste vajalike asjadega. ehk et kuna valmis toit on norras ikka megakallis, siis poest ostes ja ise tehes saab palju raha kokku hoida kyll.
selliseid majutusi on kindlasti yle norra, m6nedes v6ib oma padjapyyrid/tekikotidki kaasa v6tta ja nii veel raha sææsta. aga ma ei oska kahjuks konkreetesid kohti nimetada, sest mulle meeldib hotellis rohkem ja tavaliselt kasutame neid.

0
0
Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Hobinurk Norra suvel – palun abi

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.