Esileht Ilu ja tervis Norskamine

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Norskamine

Postitas:
Kägu

Kas teie ise norskate, kas teie abikaasa norskab? Ei, mind ei huvita praegu, kas teid segab norskamine, vaid just fakt ise, et kui palju tegelikult on norskajaid olemas. Mu mehel on tekkinud kompleks, ta norskab, kuigi mitte ülimetsikult, aga siiski – ja ta ei taha minna töölähetustesse, kus kellegagi tuba tuleb jagada ega ka suvepäevadele. Häbeneb norskamist. Mina arvasin, et just meeste hulgas on norskamine nii tavaline, et selle pärast ei peaks põdema. Kuidas teie kogemus on, kui paljud norskavad? Ma ei räägi noortest inimestest, pigem keskeast ja üle selle, 40+ alates.

Osaliselt tunnen siin enda süüd, sest mina olen sellest kodus probleemi teinud, mind ju häirib see norskamine – ei osanud arvata, et ta niisugusele järeldusele siit tuleb. Ma pigem arvan, et mina oma õrna unega olen erandlik ning enamikku norskamine ei häiri.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Abikaasa norskas seni kuni kaalust alla võttis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma norskan nohus olles ja abikaasa norskab teatud asendites ja lühidalt. Ega ta pikalt saagi, ma hakkan teda kohe togima. Ülekaalus kumbki pole, saledad keskmiselt heas vormis inimesed vanuses 40+.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eksmees norskas. Ema ja isa ka senikaua kui mäletan. Ema siiski sai norskamisest lahti peale mandlite eemaldust.

Ise norskasin rasedana(olen alla 40).

Ka mu poeg norskas. 7a eemaldati nii mandlid kui adenoidid.

Mind ennast kohutavalt norskamine segab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma kuulen mõnikord läbi une ise oma norskamist ja ärkan selle peale üles

norsanud olen lapsest saati

kui hakkaks lähedasi häirima, siis läheks arsti juurde, seni elan rahulikult edasi nii nagu olen. Nina-kurgu-kõrva arsti juures olen elu jooksul mõne korra ikka käinud, seni pole neist ükski veel öelnud, et peaks kindlasti kuskilt midagi eemaldama hakkama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui hakkaks lähedasi häirima, siis läheks arsti juurde

Ega norskamise ära võtmine ei käi nii, et lähed arstile ja arst kirjutab tableti. Enamasti polegi seal midagi teha, suulagi vanusega deformeerub või mõjub kehakaal kurgu ehitusele. Adenoidid tekitavad norinat vaid lastes, täiskasvanutel neid ei olegi. Ja kurgumandel küll kedagi norskama ei aja – kui, siis ainult kaudselt, olles põletikukolle ning hoides inimest pidevas nohus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind häirib ka norskamine väga, aga no kui kuskil suvepäevadel või reisil pean seda ühe öö kannatama, siis on okei. Kunagi ei maini seda inimesele, et kuule, ma ei saanud üldse magada, sest sa norskasid. Üldiselt võetakse meil tööreisidel individuaalsed toad, ei panda kellegagi ühte tuppa. Suvepäevadel nagunii ei ole tingimused alati väga mugavad, seega tuleb ära kannatada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ütlen sellistel puhkudel kohe, et ma norskan, palun sellega arvestada. Enamasti saan üksinda tuppa. Olen ka toakaaslase jaoks kõrvatropid kaasa pakkinud.

Mul on diagnoositud uneapnoe. Varsti hakkan hingamisaparaadiga nagama, sest tahan välja puhata. Mida siin ikka häbeneda?

Teab abielupaari, kelle abielu päästis see, et kolisid eraldi tubadesse magama. Kuigi mees ei suutnud pikalt mõista, et asi on tema norskamises.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mehe väitel vahel harva ma norskan ja ka minu jaoks on probleem kellegagi tuba jagada. Esiteks on minu jaoks öö selgelt magamata, kui toakaaslane peaks norskama, teiseks kardan, et minu pärast peab keegi üleval passima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kass norskab. Õnneks ta suvepäevadel ei käi.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Magame mehega eraldi tubades, kuna norskan. Probleemiks on see, et öösel läheb nina kinni ja suu lahti. Ole lasknud nina õhendada, üks pool on parem, teisele poolele op ei mõjunud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma hakkasin ise norskama, kui olin pea 50, nüüd juba 7 a tagasi. Peale seda, kui diagnoositi krooniline p-koopapõletik. Neelus on pidevalt rögavooluse tunne ja hommikuti eriti on kuidagi paks. Ja mind ka häirib, et ma norskan. Ei sooviks ka teistega ühes ruumis magada ja olen loobunud paarist reisist tuttavatega, kus see oleks ka olnud. Ka lapselapsega ei taha ühes toas magada sp. Ja ka oma sugulastele ei lähe enam ööseks külla. Ok, kui nad isegi ütlevad, et see neid ei sega, ma ikkagi ei tee seda ,sest mind segab ja ma siis valvan öösel ja olen magamata ja ärevil. Seda teiste eest ma ei varja.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norskan ise ja norskab ka mees. Mehel ei mõjunud normaalkaalu jõudmine. Mind segab mehe norskamine ainult siis, kui ma ise veel üleval olen. Toksan teda niiplaju, et ta üles ei ärka, aga norskamise lõpetab. Mehe norskamise peale üles ÄRGANUD ei ole ma kunagi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Norksaja ei pea tundma sellepärast halvasti ega piinlikkust, kuna minu puhul ei ole midagi teha. Tuttavad teavad ja kui keegi ütlebki, siis küsin, mis on alternatiiv et tõmbab teibiga suu kinni, aga siis võin ära lämbuda. Mul on tugev allergia ja nina läheb kinni, siin ei aita miski. Tean, et talvel norskan vähem, suvel (kuigi kasutan allergia ravimeid) rohkem.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on jah vaidluse küsimus, kuidas lahendada olukord, kui näit. tööreisil peavad ühes toas ööbima norskaja ja kerge unega inimene – kumbki pole ju otseselt süüdi oma hädas, aga üks neist igatahes magada ei saa. Kuna see norskaja, kellega mina tuba jagasin, oli ka sellise suhtumisega, et tema ei saa midagi teha ja probleem on minul, siis suveajal olen kolinud öösel autosse magama, et mõnedki tunnid und saada. Järgmisel korral püüdsin olla ettenägelikum ja võtsin kaasa kõrvatropid, nendega oli isegi natuke vaiksem, aga ainult siis, kui nad väga kõvasti kõrva lükata – sellest hakkasid mul aga hommikuks kõrvad valutama ja pärast valutasid veel pool päeva. Need olid küll mingid suvalised odavad ehituspoest ostetud kõrvatropid, kas keegi oskab paremaid soovitada?
Ja kuidas siis üldsus arvab, kas norskamine on inimõigus või öörahu on inimõigus? Kas autosse magama kolima või endale oma raha eest eraldi toa võtma peaks norskaja või see, kes selle tõttu magada ei saa?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas autosse magama kolima või endale oma raha eest eraldi toa võtma peaks norskaja või see, kes selle tõttu magada ei saa?

Ma arvan, et eraldi toa peaks võtma see, kellele ei meeldi tuba jagada.

Mulle üldse ei  meeldi kellegi võõraga samas hotellitoas olla, olenemata sellest, kas ta on väga vaikne ja korralik või norskab, ikka on sama vastik. Alati püüan leida võimaluse, et olla omaette. Ainult lähedaste pereliikmetega võin tuba jagada, isegi sõbrannaga ei taha samas toas olla, kui vähegi võimalik.

Paraku on sellistes suvepäevade või väljasõitude olukorras asi selline, et ei ole mingit vaba tuba võtta. Kui on valida, kas magada sõiduautos mingil tavalisel istmel või kellegagi koos toas, siis ma pigem eelistan tuba, sest sõiduauto on magamiseks veel ebamugavam kui norskajaga koos olemine.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas siis üldsus arvab, kas norskamine on inimõigus või öörahu on inimõigus? Kas autosse magama kolima või endale oma raha eest eraldi toa võtma peaks norskaja või see, kes selle tõttu magada ei saa?

Ei ole siin selget ja ühte õigust. Mingi lahendus tuleks leida, kui ööbijaid on rohkem, siis kokku panna 2 norskajat ja 2 vaikset vms.

Kõige hullem on, kui see, keda teiste norskamine segab, ka ise norskab :). Siis ei saa teda ka teise vaiksega kokku panna.

Kõrvatroppidest – apteekides müüakse mingeid hästi pehmeid kõrvatroppe, vist olid pruuni värvi, mis aitavad üsna hästi. Aga mul ka hakkavad kõrvad pikemalt troppide kasutamisest valutama, isegi paaritunnise trennis kõrvakate kasutamise järel on kõrvalestad hellad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina norskan ka, aga mul on probleem kaalus(~140 kg).  Mu 10 aastane poeg vahel naerab, et olen nagu traktor ????

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

soovitan osta apteegist, kasutan neid õhtul, kui tahan varem magama minna – siis ei sega, kui keegi veel magamistuppa tuleb või muidu kolistab.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik lähedased, kellega olen ühes toas-majas vms maganud, on norsanud mõnikord, ma ise norskan ka. Kui mees ei norska niiet maja väriseb ja keegi samas toas magada ei saa, siis pole see küll midagi nii hullu.

Ma ise kuulen vahel enda norskamist magama jäädes, kui pole veel sügavasse unne vajunud ja üles ärkan 🙂 norksab nii 10a poeg ja kõik teised, kas sügavalt magades või mõnes asendis, vahetevahel, isegi üsna harva, mitte alati, aga kõik.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas siis üldsus arvab, kas norskamine on inimõigus või öörahu on inimõigus?

Ma arvan, et see kuulub samasse klassi nagu suitsetajad. Inimesel on õigus suitsetada, kui ta just pole (tähistatud) keelualas. Ja teised ei pea tema külje alt läbi minema, nad võivad valida teise tee. Sul on õigus puhtale õhule, aga sa võid suitsetajast kaarega mööda minna. Kunagi leidsin mingi seadusemoodi lause selle kohta.

Seega, kui ma olen öelnud, et ma norskan, siis teine võib minna teise tuppa magama.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas siis üldsus arvab, kas norskamine on inimõigus või öörahu on inimõigus?

Ma arvan, et see kuulub samasse klassi nagu suitsetajad. Inimesel on õigus suitsetada, kui ta just pole (tähistatud) keelualas. Ja teised ei pea tema külje alt läbi minema, nad võivad valida teise tee. Sul on õigus puhtale õhule, aga sa võid suitsetajast kaarega mööda minna. Kunagi leidsin mingi seadusemoodi lause selle kohta.

Seega, kui ma olen öelnud, et ma norskan, siis teine võib minna teise tuppa magama.

Kui teine tuba on saadaval,  siis muidugi, aga kui see on oluliselt ebamugavam (auto), kallis (oma raha eest lisatuba) või seda pole üldse, siis on natuke teine olukord ju?

Samas päris võrreldav see suitsetamisega ikka pole, sest suitsetaja saab jätta suitsetamata, aga norskaja ei saa suurt midagi teha, kui ikka magada tahab.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga häiriks, oleksin terve öö magamata, kui norskajaga ühte tuppa sattuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega harjub ära, mul mees norskab vahel, siis togin teda. Kui ise magama jään ei häiri mind enam midagi, vahel norskan isegi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega harjub ära, mul mees norskab vahel, siis togin teda. Kui ise magama jään ei häiri mind enam midagi, vahel norskan isegi.

Ei harju, pole aastaid harjunud ja olen sellest tõsised unehäired saanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega harjub ära, mul mees norskab vahel, siis togin teda. Kui ise magama jään ei häiri mind enam midagi, vahel norskan isegi.

No sa ei saa teiste eest väita, et harjub. Mina ei harju, pole 25 abieluaasta jooksul harjunud. Nüüd on õnneks lapsed pesast välja lennanud ja magan omaette toas. Mees on natuke solvunud, aga mul pole teist valikut.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Norskamine