Esileht Tööelu, raha ja seadused. Notariaalselt kinnitatud kokkuleppe mõjuvõim

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Notariaalselt kinnitatud kokkuleppe mõjuvõim

Postitas:

Ei osanud teistmoodi pealkirja panna.
Lapse isaga sai notariaalselt kinnitatud elatise maksmise summa (märtsis 2019)
Nüüd soovib lapse isa seda summat vähendada poole võrra kuna leidis uue naise.
Last isa näha/hoida vms ei soovi, kontakt puudub.
Kui suur nii öelda mõjuvõim notariaalselt kinnitatud kokkuleppel elatise maksmise kohta on?
Kui ta nüüd pöördub kohtusse siis mis kuludega (raha ja ajakulu) mina arvestama peaksin?
Palun aidake vastustega, kes oskavad.
Tänan.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 22:29; 10.07 22:38; 11.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovib maja hakata ehitama, reisida jms. Seda olen tuttavate kaudu kuulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 22:29; 10.07 22:38; 11.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eee…ja siis…? Ta võib tahta ka kuu peale sõita, aga elatist peab ikka edasi maksma.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Las pöördub kohtusse pealegi, sinule ei lähe see midagi maksma. Elatist ei vähendata kellegi soovi pärast hakata maja ehitama.
Või oli see kokkulepe teil tunduvalt suurem kui seadusest tulenev miinimum?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te panite sinna sisse sundtäitmisele allutamise kokkuleppe? Kui jah ja mees ei maksa – viit täiturile, kui seda ei ole ja mees ei maksa – pead ise mine kohtusse elatist nõudma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei osanud teistmoodi pealkirja panna.

Lapse isaga sai notariaalselt kinnitatud elatise maksmise summa (märtsis 2019)

Nüüd soovib lapse isa seda summat vähendada poole võrra kuna leidis uue naise.

Last isa näha/hoida vms ei soovi, kontakt puudub.

Kui suur nii öelda mõjuvõim notariaalselt kinnitatud kokkuleppel elatise maksmise kohta on?

Kui ta nüüd pöördub kohtusse siis mis kuludega (raha ja ajakulu) mina arvestama peaksin?

Palun aidake vastustega, kes oskavad.

Tänan.

Kas kui mees leiab uue naise, siis tema laps hakkab poole vähem sööma ja vahendeid vajama? Mis valem see selline on? Vähendada saaks ilmselt siis kui mees oleks töötu ja tal puuduks sissetulek. Põhjendus, et raha oleks vaja mujale, ei ole kindlasti kohtu jaoks mingi mõjuv põhjus. Ainult teenistuse kadumine võiks olla kohtu jaoks põhjendus, et endises kokkulepitud mahus enam tasuda ei saa. Notariaalsel kokkuleppel on seaduse võim ja selle lepingu mittetäitmine teeb mehes võlglase. Võlgaseks olemine tähendab aga seda, et igasugusest laenust võib suu puhtaks pühkida ( näiteks kui tahaks maja jaoks laenu võtta).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis summa peale kokkulepe oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on oluline jah, mis summa peale kokkulepe oli. Kui oli 2xmiinimum, siis võib vabalt kohtusse vähendama minna ja hagi rahuldatakse. Kui aga tahab pool miinimumelatisest maksma hakata, siis ei rahuldata. Sinule selle jamaga peale aja- ja närvikulu midagi ei kaasne, kui sa just mingil põhjusel omale juristi palgata ei soovi. Kui abi vajad, siis juristaitab.ee ehk aitab, aga üldiselt on see lihtne case.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai 500 € pandud (selle kohesele sundtäitmisega koos) See oli lapse isa enda pakutud summa tingimusel et ta ei pea kunagi mingites last puudutavates asjades osalema. Soovis ka hooldusõigusest loobuda kui seda mina ei suutnud hakata ajama.

Kui kiiresti ta selle nüüd vähendatud saab?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.07 22:29; 10.07 22:38; 11.07 15:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime notariaalse kokkuleppe 10 aastat tagasi miinimum elatise summa peale. Selle aja jooksul on maksnud kaks korda ja kôik. Tundub, et see lepe ei loe midagi. Lapsega ei suhtle. Vahel olen môelnud, et kaebaks ta kohtusse. Samas on jälle hea, kui ta meie elus ei figureeri. Minu abikaasa on lapsele isa eest olnud 11 aastat, alates sellest, kui laps sai 2. Huvitav, kui nüüd kohtusse kaevata, kas nôutakse ka tagantjärgi raha? Kokkulepe oli, et kannab lapse arvele. Et kui saab 18 vôib alles seda raha kasutada. Pôhimôtteliselt ûlikooli fond.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime notariaalse kokkuleppe 10 aastat tagasi miinimum elatise summa peale. Selle aja jooksul on maksnud kaks korda ja kôik. Tundub, et see lepe ei loe midagi. Lapsega ei suhtle. Vahel olen môelnud, et kaebaks ta kohtusse. Samas on jälle hea, kui ta meie elus ei figureeri. Minu abikaasa on lapsele isa eest olnud 11 aastat, alates sellest, kui laps sai 2. Huvitav, kui nüüd kohtusse kaevata, kas nôutakse ka tagantjärgi raha? Kokkulepe oli, et kannab lapse arvele. Et kui saab 18 vôib alles seda raha kasutada. Pôhimôtteliselt ûlikooli fond.

Kahe aasta eest saad nõuda tagantjärgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse kohaselt siiski saab nõuda KUNI 1 AASTA tagasiulatuvalt, kui tõestad, et pole makstud.

Perekonnaseadus
§ 77. Elatise väljamõistmise aeg
(1) Ülalpidamist saama õigustatud lahutatud abikaasa võib nõuda seadusest tuleneva ülalpidamiskohustuse täitmist üksnes alates hagi esitamisest.

(2) Kaalukatel asjaoludel võib õigustatud isik nõuda elatist tagasiulatuvalt kuni ühe aasta eest enne elatise hagi kohtule esitamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduse kohaselt siiski saab nõuda KUNI 1 AASTA tagasiulatuvalt, kui tõestad, et pole makstud.

Perekonnaseadus

§ 77. Elatise väljamõistmise aeg

(1) Ülalpidamist saama õigustatud lahutatud abikaasa võib nõuda seadusest tuleneva ülalpidamiskohustuse täitmist üksnes alates hagi esitamisest.

(2) Kaalukatel asjaoludel võib õigustatud isik nõuda elatist tagasiulatuvalt kuni ühe aasta eest enne elatise hagi kohtule esitamist.

Mis tähendab, et saab nõuda aasta tagasiulatuvalt? Mida peab tõestama hakkama, et ei ole saanud üldse raha või ei saanud miinimumi? Oletame, et isa on maksnud 150 eur/ iga kuu. Kas sellisel juhul raha on või ei ole saadud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai 500 € pandud (selle kohesele sundtäitmisega koos) See oli lapse isa enda pakutud summa tingimusel et ta ei pea kunagi mingites last puudutavates asjades osalema. Soovis ka hooldusõigusest loobuda kui seda mina ei suutnud hakata ajama.

Kui kiiresti ta selle nüüd vähendatud saab?

2-3 kuuga
tavapärane elatis on pool miinimumpalgast ning üle selle kohtud tavaliselt välja ei mõista, kui laps pole just puudega vm kulukate erivajadustega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:18; 13.07 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tegime notariaalse kokkuleppe 10 aastat tagasi miinimum elatise summa peale. Selle aja jooksul on maksnud kaks korda ja kôik. Tundub, et see lepe ei loe midagi. Lapsega ei suhtle. Vahel olen môelnud, et kaebaks ta kohtusse. Samas on jälle hea, kui ta meie elus ei figureeri. Minu abikaasa on lapsele isa eest olnud 11 aastat, alates sellest, kui laps sai 2. Huvitav, kui nüüd kohtusse kaevata, kas nôutakse ka tagantjärgi raha? Kokkulepe oli, et kannab lapse arvele. Et kui saab 18 vôib alles seda raha kasutada. Pôhimôtteliselt ûlikooli fond.

tagantjärgi max 1 aasta, kui selle ajal pole sentigi maksnud
kui laps saab 18, siis saab/võib ta ka ise õppimise ajaks elatist nõuda, aga täisealisel pole enam minimaalset summat, vaid siis vaadatakse lapse reaalseid kulusid ning eeldatakse, et täisealine teenib ka ise mingil määral endale elatist. siis võib summa vabalt olla nt 50 või 100 eurot kuus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.07 09:18; 13.07 09:21;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Notariaalselt kinnitatud kokkuleppe mõjuvõim

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.