Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõu laenu osas

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Nõu laenu osas

Postitas:

Kuna mul ei ole ealeski olnud ühtegi laenu peale auto liisingut, siis palungi targematelt abi.
Mul on vaja võtta laenu ca 25 000. See hõlmaks kinnisvara järelejäänud laenu makset (makse ei ole hetkel minu nimel), maatüki ostmist, kinnisvara remonti ja üht hobi jaoks vajalikku “vidinat”.
Saan aru, et kodulaen hõlmab vaid koduga seotut.
Mis laenule ja pangale oleks kõige mõistlikum taotlus teha, intressi jm suhtes?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 13:25; 07.10 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mul ei ole ealeski olnud ühtegi laenu peale auto liisingut, siis palungi targematelt abi.

Mul on vaja võtta laenu ca 25 000. See hõlmaks kinnisvara järelejäänud laenu makset (makse ei ole hetkel minu nimel), maatüki ostmist, kinnisvara remonti ja üht hobi jaoks vajalikku “vidinat”.

Saan aru, et kodulaen hõlmab vaid koduga seotut.

Mis laenule ja pangale oleks kõige mõistlikum taotlus teha, intressi jm suhtes?

Palun küsi oma pangast, siin tuleb kombineerida palju. Kõige lihtsam oleks alustada sellest pangast, kus too vana laen on

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi tagatis peab olema, muidu sa seda 25 000 küll ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kinnisvara saad tagatiseks anda? Sellisel juhul oleks hüpoteeklaen kõige soodsam, pakkujaid on palju, nt hoiu-laenuühistud, kodupank ei pruugi kõige soodsam olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See hõlmaks kinnisvara järelejäänud laenu makset (makse ei ole hetkel minu nimel), maatüki ostmist, kinnisvara remonti ja üht hobi jaoks vajalikku “vidinat”.

Saan aru et müüja laenujääk on 25000.-?
Kodulaen on mõeldud eluaseme ostuks ja remondiks. Sa ikka asud sinna elama?
Teed endale remondikalkulatsiooni või küsid ehitusfirmalt seda. Sinna lisad varuks 10%, sest ehitushinnad võivad ka muutuda või remondikäigus tuleb üllatusi, et põrand mäda vms.
Palju see hobividin maksab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 14:24; 07.10 15:19; 07.10 22:30; 08.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa selle kinnisvara soetad oma koduks ja saad ise omanikuks? Kui jah, siis võib olla mõistlik laenusumma mitmeks ajada. Teise isiku laenujäägi tasumiseks ja remondiks kodulaen, sest selle intress on muude laenutoodetega võrreldes soodne ja intressidelt saab ka tulumaksusoodustust. Maatüki ja hovivarustuse jaoks mingi muu laen: nt hüpoteeklaen kinnisvara tagatisel, kui väärtus välja kannatab või väikelaen, tarbimislaen vmt.

Üks variant on veel. Kui selle korteri ostuga kaasneb ka mingi summa maksmine eelmisele omanikule, siis võib teha ka nii, et ainult panga poolt nõutava minimaalse sissemaksu (20-30%) finantseerid ise ning võtad praegu plaanituat suurema kodulaenu. Arvele jäänud raha eest ostad hobivarustuse ja maatüki ja teed remonti.

Ma soovitaksin minna panka laenukonsultatsioonile. Sa ei pea seal kohe lepingut tegema, kuula, mis võimalusi pakutakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõtlesid mingit muud eraldi maatükki st hoonestamata kinnistut kuskil x kohas?

Või sa mõtled selle all ostetavat kinnistut koos remontivajava majaga ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 14:24; 07.10 15:19; 07.10 22:30; 08.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru et müüja laenujääk on 25000.-?

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

0
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru et müüja laenujääk on 25000.-?

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

Eesti krooni tähis on kr või EEK. Tähis “.-” tähendab lihtsalt, et antud eurol, kroonil, latil jne ei ole sente.
10.- = 10.00 . Siit valuutat välja küll ei loe. Antud postituses arvaks siiski, et teemaalgataja rääkis eurodest.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

Ei, see tähendab nulli!
Eesti Keele Instituudi keeleabi lehelt:

Kui hinna täis- või kümnendosa on null, võib hinnasildil kasutada selle asemel mõttekriipsu, nt 12.– (= 12 eurot), –.25 (= 25 senti). Jooksvas tekstis olgu kriipsu asemel sõna (euro, sent) või lühend, nt 12 eurot ~ 12 €, 25 senti ~ 25 s. Eurohindade kirjutamist on selgitanud Maire Raadik aadressil http://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=8&id=175 ja raamatus „Väikesed tarbetekstid“ (http://keeleabi.eki.ee/pdf/vaikesed_tarbetekstid2.pdf, vt lk 57–59).

https://keeleabi.eki.ee/index.php?leht=4&act=2&vld=9

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru et müüja laenujääk on 25000.-?

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

Mis asja?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

Ei tähenda. Täitsa tobu. Miks mitte rublasid või tugrikuid?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõtlesid mingit muud eraldi maatükki st hoonestamata kinnistut kuskil x kohas?

Või sa mõtled selle all ostetavat kinnistut koos remontivajava majaga ?

Just, maatükk hoopis teises kohas.
Korterisse asun ise elama.
0hsõnaga ok, räägin laenunõustajaga.
Üks küsimus – kui mul on laenu ulatuses panna tagatiseks kinnisvara, kas siis on ka sissemakset tarvis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 13:25; 07.10 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteri ost ja remont läheb kodulaenu alla. Tagatiseks sobib see sama ostetav, kui ta ikka on likviidne ja elamiskõlbulik. Tellid hindamisakti. Kui see tuleb min 30% rohkem kui laen, siis äkki saad ka ilma sissemaksuta.
Maatüki ost sobiks hüpoteeklaenu alla. Tagatiseks pead panema mingi muu korteri või oma kinnisvara sellele laenule. Tekib kindlasti ka küsimus, mis sa selle maatükiga edasi teed? Pöllumaaks ? Üldjuhul pangad ei taha anda selleks laenu, kui sa sellega midagi mõistlikku teenima ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 14:24; 07.10 15:19; 07.10 22:30; 08.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan aru et müüja laenujääk on 25000.-?

Miks nii paljud kasutavad EEK tähist eurodest rääkides? .- tähendab EEK!

See on nüüd küll aasta nali!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla see imestaja on väga noor? Võin ka öelda miks mul on harjumus nii summasid kirjutada.
Olen oma elus pidanud täitma palju maksekorraldusi, sellel blanketil oli kohustuslik nii märkida. Ehk keegi veel mäletab seda käsitsi täitmise aega.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.10 14:24; 07.10 15:19; 07.10 22:30; 08.10 22:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõu laenu osas