Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hakka eratunde andma aines, milles oled tugev.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

Mida sa ronid sinna ülikooli kui sa kohalgi käia ei saa? Sinusuguseid lollakaid on kõik kohad täis-

+1
-43
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Koristamine? Mingid äripinnad nädalavahetusteti.
Võimalik, et saaks ka kaubapaigutajaks – enamasti esmaspäeviti uued hinnad kampaaniad siis nt pühapäeviti vaja hindu muuta jne.
Neljapäev-reede-laupäev – klubides garderoobi, nõusid korjama vmt.
Mõnda spordiklubisse – ehk soovitaksegi nädalavhetuse töötajat, arvestades, et kui mõned pereinimesed pigem tahavad E-R töötada ja nv just perega olla.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatrite või kontserdimajade garderoobid oleks hea variant. Ma ei tea, palju seal teenib, aga etendused õhtuti ja neil vist etenduse ajal kohustusi ei ole, sel ajal saad õppida? Iseasi, kas sinna võimalik saada on, kohad juba hõivatud.

Oleneb erialast, mõtle ka sellele, kas on mingit erialale lähedast tööd võimalik saada. No kui nt arstiteaduskond, siis nädalavahetuseks vahetusi kuskil haiglas?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loodetavasti läheb hiljem lihtsamaks ja tekib vaba aega ja töövõimalusi rohkem. CirkleK on muidu hästi paindlik koormuse ja graafiku suhtes, seal on vast võimalik  võtta nii väike koormus, et tuleb vaid mõni 12 tunnine vahetus kuus. Ja suvel saad ju loodetavasti suurema koormusega töötada.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paaril korral kuus leiab ehk mõne tööampsu, vb sinu linnas toimib goworkabit. Üldiselt soovitan sellise koormuse puhul õppimisele keskenduda. Seda kirjeldust lugedes ma kahtlen, et sa ennast praegugi välja puhkad.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldse mitte töötada, kui võimalik.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppejõuna ja tudengi emana ütlen, et sul on laias laastus kaks varianti:

a) õpid päevaõppes, (elad kodus) ja vanemad toetavad sind või lähed esmalt tööle, kogud raha ja seejärel õpid päevaõppes ega tööta samal ajal.

b) õpid kaugõppes, käid tööl ja kool on 2 x kuus nädalavahetusel.

 

+16
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu keskkoolilaps teenib Boltiga taskuraha

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bakas poleks mul mitte kuidagi olnud võimalik töötada, sest koormus oli tõesti suur.  Magistriõppes käisin täiskohaga tööl ja polnud probleemi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoopis su vanematel teha suurema koormusega tööd või leida lisatöökoht, nende kohustus on siiski oma lapse kulud katta õppimise ajal. Neil on loodetavasti võimalik lihtsamini paremini tasustatav töökoht leida, sest haridus ja elukutse juba omandatud.

Õppija kohustus on õppida. Näitaksingi seda kommentaari neile ja vaataksin mida vastavad.

+6
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Töötasin hommikuti koristajana enne loeguid. Loengud hakksid enamasti 10.15, aga mõned ka 8.15. Igal juhul töö oli selleks ajaks tehtud kui loeng algas. Õhtul ei oleks jaksanud töötada, lisaks mõnel päeval kestsid loengud kuni 19.45 õhtul. Magistri viimaseõ aastal läksin 0,6 koormusega erialasele tööle, aga raske oli tegelikult. Poleks pidanud seda viga tegema, siis oleks õigel ajal ära lõpetanud kooli.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea muidugi, mis eriala teemaalgataja õpib. aga endal on nii  lapsevanemana kogemus nii TÜ kui TTÜ IT erialadega, mõlemas saab suht lihtsalt ise tunniplaani kokku panna, valides igaks semestriks ained nii, et vaja praktikumides kohal olla kas päeva teises pooles või teha paar täispäeva ülikoolis või siis mõnel semestril nii, et nö poolikud päevad – hommik tööl ja õhtul ülikoolis või vastupidi.

ühe lapse asutuses oldi nõus sellega, et tööl käis laps täiskohaga 8-15:30ni (ametlik tööaeg muidu 9-17ni) ja siis tormas otse ülikooli ning oli valinud ained, mille praktikumid algasid alates kella 16st. teine laps sai tööandjaga kaubale sellisest, et suviti töötab täiskohaga ja sept-mai poole kohaga. valis ained nii, et 2,5 päeva on ülikoolis praktikumid ja 2,5 päeva nädalas tööl. mõnikord küll vahel on vaja jooksvalt teha mingeid muudatusi (töölt väliskomandeeering või koosolek, või ülikoolis arvestus või eksam), aga siis on teine pool vastu tulnud.

loengutes neil kohalolekut ei kontrollita ja kõik loengud on nagunii veebis ja neid saab pärast õhtul järgi kuulata. minu lastel on vist lihtsam seetõttu, et töö ja õpitav eriala on sama ja suures it-meeste puuduses ollakse tööl õppimise kohapealt olema veidi paindlikumad.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täiskoormusega tööl, kui õppisin baka päevases õppes, lisaks oli aega veel trennis käia.

Esiteks, ma ei mõista, kuidas nii palju aega sul iga päev peale kooli õppimiseks läheb. Kas sa oled meditsiinitudeng? Mida sa teed loengute vahepeal? Vahetundide ajal jõuab päris palju ära teha, samuti ka lõuna ajal.

Head soovitused töötamiseks on juba antud. Kui rahaliselt pole vajadust tööle minna, soovitaks vabatahtlikuna erialastes projektides osaleda. Saad vajalike kontakte ja kogemust.

+3
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin täiskoormusega tööl, kui õppisin baka päevases õppes, lisaks oli aega veel trennis käia.

Esiteks, ma ei mõista, kuidas nii palju aega sul iga päev peale kooli õppimiseks läheb. Kas sa oled meditsiinitudeng? Mida sa teed loengute vahepeal? Vahetundide ajal jõuab päris palju ära teha, samuti ka lõuna ajal.

Head soovitused töötamiseks on juba antud. Kui rahaliselt pole vajadust tööle minna, soovitaks vabatahtlikuna erialastes projektides osaleda. Saad vajalike kontakte ja kogemust.

Tõenäoliselt sõltub tõesti koormus paljuski erialast. Küllap ka inimesest endast: kas ta on maksimalist, kes pingutab heade tulemuste nimel või pigem vaatab, et lihtsalt ainetest läbi saaks. Eks kummalgi suhtumisel ole oma head küljed.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kuulun nende leeri, kes soovitavad ülikooli ajal keskenduda pigem korralikule teadmiste omandamisele ja nominaalajaga lõpetamisele, kui vähegi võimalik.

Ise ma ei saanud samuti ülikooli ajal üldse töötada, kuna õppekoormus oli suur. Elasin kodus, üksikemaga, jah elasime vaeselt, kuid tulime toime ja praeguseks tänan oma toonast otsust õppimise ajal mitte tööle minna. Nii mõnedki meie kursuse tudengid kibelesid kangesti iseseisvuma ja/või oma taskuraha teenima, ent seetõttu õppevõlgnevused kuhjusid, lõpetamine venis ja lükkus üha edasi. Päris mitu katkestasid seetõttu õpingud ja jäidki ilma kõrghariduseta.

See eelnev käib siis pigem puhtalt rahateenimise eesmärgil peetavate tööde kohta.

Samuti võiks enne kaks korda mõelda, kui järeleaitamise tunde pakkuda, kui just õpitav eriala pedagoogiline ei ole. See on ju sisuliselt õpetaja töö, ja selleks, et mingit ainet õpetada, peaks ikka tundma ka metoodikat, omama (või oskama leida) õppematerjale jms. Näiteks võib inimene osata ise küll päris hästi inglise keelt, aga kui ta ei ole inglise keele õpetaja ega õpi selleks, siis ta ei pruugi osata seda õpetada.

Küll aga soovitaks soojalt juba pisut praktiseerida oma erialast tööd. Mina nt õppisin filoloogiat, seega oli loomulik tegeleda õpingute kõrvalt tekstide tõlkimise ja toimetamisega. Samuti tegutsesin ajakirjanikuna. See oli mugav, kuna sai ise tööaega valida, töötada kodus arvuti taga ega pidanud kusagil kohal olema E-R 8-17. Lisaks sai hea praktikabaasi ja ülikooli lõpetamisel olid juba vajalikud tutvused ja kontaktid olemas.

Samuti on võimalus võtta õppelaenu.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötamise võimalus sõltub palju õppemahust. Loengud-seminarid ei olegi vast nii suur probleem, tunniplaani saab mõnel pool ise koostada, samuti on aineid, kus ei pea alati kohal olema. Küll võtavad ebaproportsionaalselt palju aega rühmatööd. Minu kogemusel on nende tööde tegemiseks ühise aja leidmine väga keerukas. Kes tööl, kes lapsega, kes ei viitsi, kes reisil, kes kus iganes. Õppejõududele muidugi on rühmatöö puhas boonus, vähem kontrollimist/tagasisidestamist. Loobusin praegu magistriõpingutest, kuna veel kaks aastat rühmatöid ei ole lihtsalt mõistuspärane. Individuaalsete tööde tulemus on ka alati tugevam, kui rühmatööde oma.

Aga jah, kui on vähegi võimalik, siis pigem mitte õpingute ajal töötada või nagu eespool soovitatud, püüda leida erialaga seotud väikest tööotsa. Ka tööampsud sobivad kooli kõrvalt töötamiseks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoopis su vanematel teha suurema koormusega tööd või leida lisatöökoht, nende kohustus on siiski oma lapse kulud katta õppimise ajal. Neil on loodetavasti võimalik lihtsamini paremini tasustatav töökoht leida, sest haridus ja elukutse juba omandatud.

Õppija kohustus on õppida. Näitaksingi seda kommentaari neile ja vaataksin mida vastavad.

Tead, ära hüppa siin midagi. Me ju ei tea teemaalgataja tausta. Vanemate kohus on kindlustada lapsele toit ja peavari. Mitte aga kõrvad lontis katta kõiki kulusid, mis laps tekitada otsustab. Sinu jutu järgi võiks siis üks laps osta endale näiteks Porche ja käskida vanematel see kinni plekkida, ning kui nood seda teha ei suuda, siis peab ta neile näitama sinu kirja. Ajuvaba.

Tunnen ise üht peret, kus pereisa on Eestimaa rikaste esikümnes, ent 17a poeg käib kooli kõrvalt tööl. Ilmselgelt pole tal toidu ega peavarjuga raskusi, vaid poiss lihtsalt tahabki olla iseseisev ja kulutada rohkem, kui isa kasvatuslikel eesmärkidel talle annab. (See isa nimelt koolitab pojas rahatarkust nagu tal endal on, sestap ei loobi poisile iga kuu tuhandeid.)

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kõigile individuaalselt vastama ei hakka, kuid suur tänu abi eest! Ja mis peamine- olen üllatunud, et nõuanded olid nii viisakalt konstrueeritud! 🙂

Vanemate toetus või nendega koos elamine mul kahjuks variant ei ole, sest olen ise pärit väikesest linnast ja pidin õppimiseks minema Tallinna. Õnneks mul vedas ühiselamu kohaga, seega korteri pärast ma muretsema ei pea. Poleks ma kohta saanud, ei oleks ma ilmselt saanud siia tullagi, sest vanemad ütlesid kohe ära, et nemad minu korterikulusid kinni maksta ei jõua. Jah, oma tuba ja privaatsust mul ei ole ja ega see ühiselamu elu ei ole mingisugune luksus, kuid olen tänulik, et üldse koha sain! Vanematelt ma väga palju toetust ei saa, sest ka nende sissetulekud ei ole teab mis suured, kuid kui väga hädas olen, siis nad väikese summaga mind siiski toetavad.

Lisan ka juurde, et ära hellitatud laps ma ei ole. Olen juba 13 aastasest saadik suviti töötanud ja kooliajal taskuraha võimalikult palju kõrvale pannud. Lisaks siis proovisin ühe aasta nagu varasemalt mainisin kooli kõrvalt käia, aga jah… käisin gümnaasiumis, kus nõuti palju ja lihtsalt ei jaksanud enam 100% koolile süveneda. Eks need lüngad väljendusid ka riigieksamites. Riideid ja brändikaupu olen ma pidanud omale alati ise oma teenitud raha eest ostma. Vanemate poolt söödeti mul kõht täis, sain nendega elada nii kaua kuni kõrgkooli tulin ja eks nipet-näpet esmatarbeasjad osteti mulle ka.

Aga nõustun teiega, laias laastus mul tõesti palju variante pole, sest õppemaht on tõesti hetkel suur ja praegugi tunnen, et silmad vajuvad kinni. Tööampsude variandi vaatan kindlasti üle ja uurin, ehk saan teha väikese koormusega midagi erialast.

Veelkord, suur aitäh!

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tanklas palk nii olematu, et see küll ära ei tasu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lugesin nüüd teemaalgataja teise kommentaari ka ära.

esmalt seada prioriteediks õppimine, aga juba tundub, et nii ka on. ok, vead rahalises mõttes kuidagi välja, aga kuna aru saada, et vanematel päriselt ei ole väga võimalik toetada, siis kindlasti soovitaksin püüda ülikool lõpetada nominaalajaga – seda rutem päristööle saad.

minu üks poeg töötab vahest woldis ja boldis toidukullerina keskkooli kõrvalt, aga mulle tundub, et sulle praegu see ei sobiks. tema teeb siis tööd, kui on kallim tasu ja boonused, aga seda pigem väga hilja. lisaks ütleb, et ilma autota pole mõtet käia. igal juhul teenis tema nii palju, et suutis endale päris korraliku auto osta (minu arvates tema vanuse kohta väga hea), kütte sinna sisse nii palju kui vajab ja jääb veel riiete ostmisekski.

ise olen ka näinud teatrite garderoobides ja nordea kontserdimajas tudengeid (välimuse järgi arvates).

mcdonaldsid jms vast vajaks tihedamat graafikut suurema sissetuleku jaoks, aga kes teab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õppejõuna ja tudengi emana ütlen, et sul on laias laastus kaks varianti:

a) õpid päevaõppes, (elad kodus) ja vanemad toetavad sind või lähed esmalt tööle, kogud raha ja seejärel õpid päevaõppes ega tööta samal ajal.

b) õpid kaugõppes, käid tööl ja kool on 2 x kuus nädalavahetusel.

Tragid ja ettevõtlikud lapsed saavad hakkama nii tööl käimise kui ülikooliõpingutega, mida sa patrad.

Minu oma on jalgpalliklubis noortetreener õhtustes gruppides. Väga hästi saab hakkama.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

Mis eriala see küll huvitav on?

Ise õppisin arstiteaduskonnas, sai vabalt alates 1. kursusest töötatud. Nüüd esimene laps majandusteaduskonnas ja tôötab, pole mingit probleemi. Mis 4-5 tundi kodutööd? Sellist asja pole olemas, kui vähegi ülikoolimaterjal oled.

 

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ei tea muidugi, mis eriala teemaalgataja õpib. aga endal on nii  lapsevanemana kogemus nii TÜ kui TTÜ IT erialadega, mõlemas saab suht lihtsalt ise tunniplaani kokku panna, valides igaks semestriks ained nii, et vaja praktikumides kohal olla kas päeva teises pooles või teha paar täispäeva ülikoolis või siis mõnel semestril nii, et nö poolikud päevad – hommik tööl ja õhtul ülikoolis või vastupidi.

Miks sa siis räägid IT-st, kus on palju ka distantsõpet, kui inimene räägib ometi enda erialast, et ta ei saa puududa, kohalolek on kohustuslik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Parim “amet” on skalpimine, väga mobiilne ja mõne kuuga õpitav. Tõsi, 1000-st 999 ei viitsiks seda ette võtta, sest lihtsam on ju sandikate eest koristada ja tänaval junne korjata.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olin ülikooli ajal ühes grupis, kustkaudu sai erinevaid cateringu otsi. Põhiliselt konverentsid, firmade jõulupeod jms. Mõne üritusega võis peaaegu terve kuu (tudengi)toiduraha teenida. Üldiselt pikk päev, tuled päeval kohale, sead koha valmis ja lõpetad sügaval öösel koristades ja kokku pakkides. Õnneks minu vanemad maksid mu üüri, et tegin seda vaid muude kulude katmiseks 2-3 korda kuus. Muidugi paremini teenivate ürituste peale oli konkurents suur, head tutvused olid kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kõigile individuaalselt vastama ei hakka, kuid suur tänu abi eest! Ja mis peamine- olen üllatunud, et nõuanded olid nii viisakalt konstrueeritud! ????

Vanemate toetus või nendega koos elamine mul kahjuks variant ei ole, sest olen ise pärit väikesest linnast ja pidin õppimiseks minema Tallinna. Õnneks mul vedas ühiselamu kohaga, seega korteri pärast ma muretsema ei pea. Poleks ma kohta saanud, ei oleks ma ilmselt saanud siia tullagi, sest vanemad ütlesid kohe ära, et nemad minu korterikulusid kinni maksta ei jõua. Jah, oma tuba ja privaatsust mul ei ole ja ega see ühiselamu elu ei ole mingisugune luksus, kuid olen tänulik, et üldse koha sain! Vanematelt ma väga palju toetust ei saa, sest ka nende sissetulekud ei ole teab mis suured, kuid kui väga hädas olen, siis nad väikese summaga mind siiski toetavad.

Lisan ka juurde, et ära hellitatud laps ma ei ole. Olen juba 13 aastasest saadik suviti töötanud ja kooliajal taskuraha võimalikult palju kõrvale pannud. Lisaks siis proovisin ühe aasta nagu varasemalt mainisin kooli kõrvalt käia, aga jah… käisin gümnaasiumis, kus nõuti palju ja lihtsalt ei jaksanud enam 100% koolile süveneda. Eks need lüngad väljendusid ka riigieksamites. Riideid ja brändikaupu olen ma pidanud omale alati ise oma teenitud raha eest ostma. Vanemate poolt söödeti mul kõht täis, sain nendega elada nii kaua kuni kõrgkooli tulin ja eks nipet-näpet esmatarbeasjad osteti mulle ka.

Aga nõustun teiega, laias laastus mul tõesti palju variante pole, sest õppemaht on tõesti hetkel suur ja praegugi tunnen, et silmad vajuvad kinni. Tööampsude variandi vaatan kindlasti üle ja uurin, ehk saan teha väikese koormusega midagi erialast.

Veelkord, suur aitäh!

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?!

Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool.

Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti.

Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan hoopis su vanematel teha suurema koormusega tööd või leida lisatöökoht, nende kohustus on siiski oma lapse kulud katta õppimise ajal. Neil on loodetavasti võimalik lihtsamini paremini tasustatav töökoht leida, sest haridus ja elukutse juba omandatud.

Õppija kohustus on õppida. Näitaksingi seda kommentaari neile ja vaataksin mida vastavad.

Tead, ära hüppa siin midagi. Me ju ei tea teemaalgataja tausta. Vanemate kohus on kindlustada lapsele toit ja peavari. Mitte aga kõrvad lontis katta kõiki kulusid, mis laps tekitada otsustab. Sinu jutu järgi võiks siis üks laps osta endale näiteks Porche ja käskida vanematel see kinni plekkida, ning kui nood seda teha ei suuda, siis peab ta neile näitama sinu kirja. Ajuvaba.

Tunnen ise üht peret, kus pereisa on Eestimaa rikaste esikümnes, ent 17a poeg käib kooli kõrvalt tööl. Ilmselgelt pole tal toidu ega peavarjuga raskusi, vaid poiss lihtsalt tahabki olla iseseisev ja kulutada rohkem, kui isa kasvatuslikel eesmärkidel talle annab. (See isa nimelt koolitab pojas rahatarkust nagu tal endal on, sestap ei loobi poisile iga kuu tuhandeid.)

Porche??? Mis imeloom see on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kõigile individuaalselt vastama ei hakka, kuid suur tänu abi eest! Ja mis peamine- olen üllatunud, et nõuanded olid nii viisakalt konstrueeritud! ????

Vanemate toetus või nendega koos elamine mul kahjuks variant ei ole, sest olen ise pärit väikesest linnast ja pidin õppimiseks minema Tallinna. Õnneks mul vedas ühiselamu kohaga, seega korteri pärast ma muretsema ei pea. Poleks ma kohta saanud, ei oleks ma ilmselt saanud siia tullagi, sest vanemad ütlesid kohe ära, et nemad minu korterikulusid kinni maksta ei jõua. Jah, oma tuba ja privaatsust mul ei ole ja ega see ühiselamu elu ei ole mingisugune luksus, kuid olen tänulik, et üldse koha sain! Vanematelt ma väga palju toetust ei saa, sest ka nende sissetulekud ei ole teab mis suured, kuid kui väga hädas olen, siis nad väikese summaga mind siiski toetavad.

Lisan ka juurde, et ära hellitatud laps ma ei ole. Olen juba 13 aastasest saadik suviti töötanud ja kooliajal taskuraha võimalikult palju kõrvale pannud. Lisaks siis proovisin ühe aasta nagu varasemalt mainisin kooli kõrvalt käia, aga jah… käisin gümnaasiumis, kus nõuti palju ja lihtsalt ei jaksanud enam 100% koolile süveneda. Eks need lüngad väljendusid ka riigieksamites. Riideid ja brändikaupu olen ma pidanud omale alati ise oma teenitud raha eest ostma. Vanemate poolt söödeti mul kõht täis, sain nendega elada nii kaua kuni kõrgkooli tulin ja eks nipet-näpet esmatarbeasjad osteti mulle ka.

Aga nõustun teiega, laias laastus mul tõesti palju variante pole, sest õppemaht on tõesti hetkel suur ja praegugi tunnen, et silmad vajuvad kinni. Tööampsude variandi vaatan kindlasti üle ja uurin, ehk saan teha väikese koormusega midagi erialast.

Veelkord, suur aitäh!

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?!

Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool.

Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti.

Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

Need inimesed on sisimas laibad ka, ära seda unusta.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks