Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Postitas:
Kägu

Tuleb suhtuda skeptiliselt neisse, kes ütlevad, et kooli kõrvalt töötamine nõuab ainult pealehakkamist. Kõik oleneb, mis tööd ja millise koormusega tehakse. Seda aga ei täpsustata kunagi, kõik on üks “töö”, kuigi just sealt see vahe sisse tuleb, mis on jõukohane ja mis mitte.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kõigile individuaalselt vastama ei hakka, kuid suur tänu abi eest! Ja mis peamine- olen üllatunud, et nõuanded olid nii viisakalt konstrueeritud! ????

Vanemate toetus või nendega koos elamine mul kahjuks variant ei ole, sest olen ise pärit väikesest linnast ja pidin õppimiseks minema Tallinna. Õnneks mul vedas ühiselamu kohaga, seega korteri pärast ma muretsema ei pea. Poleks ma kohta saanud, ei oleks ma ilmselt saanud siia tullagi, sest vanemad ütlesid kohe ära, et nemad minu korterikulusid kinni maksta ei jõua. Jah, oma tuba ja privaatsust mul ei ole ja ega see ühiselamu elu ei ole mingisugune luksus, kuid olen tänulik, et üldse koha sain! Vanematelt ma väga palju toetust ei saa, sest ka nende sissetulekud ei ole teab mis suured, kuid kui väga hädas olen, siis nad väikese summaga mind siiski toetavad.

Lisan ka juurde, et ära hellitatud laps ma ei ole. Olen juba 13 aastasest saadik suviti töötanud ja kooliajal taskuraha võimalikult palju kõrvale pannud. Lisaks siis proovisin ühe aasta nagu varasemalt mainisin kooli kõrvalt käia, aga jah… käisin gümnaasiumis, kus nõuti palju ja lihtsalt ei jaksanud enam 100% koolile süveneda. Eks need lüngad väljendusid ka riigieksamites. Riideid ja brändikaupu olen ma pidanud omale alati ise oma teenitud raha eest ostma. Vanemate poolt söödeti mul kõht täis, sain nendega elada nii kaua kuni kõrgkooli tulin ja eks nipet-näpet esmatarbeasjad osteti mulle ka.

Aga nõustun teiega, laias laastus mul tõesti palju variante pole, sest õppemaht on tõesti hetkel suur ja praegugi tunnen, et silmad vajuvad kinni. Tööampsude variandi vaatan kindlasti üle ja uurin, ehk saan teha väikese koormusega midagi erialast.

Veelkord, suur aitäh!

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?!

Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool.

Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti.

Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

Need inimesed on sisimas laibad ka, ära seda unusta.

hmm ma neid noor küll laipadena ei näe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste võimed on erinevad, seda esiteks.

Õppisin meditsiini ja töötasin öösiti kiirtoidukohas- raske oli muidugi aga mul polnud valikut. Nautisin kõike, tööl sealsamas öösiti lugesin ja tegin referaate. Ülikooli lõpetasin ainepunkte kõvasti üle, sest võtsin lisaks ülikoolist mujalt teaduskondadest ka aineid (juurat, kunstiajalugu, keeled).

Praegu töötan ikka 1,5 koha peal, kolm last ja mees, ise koristan siiani oma 120 ruutmeetrist kodu. Ma arvasin, et kõik on sellised aga nüüd kui ülikooli juurde tagasi tulin- vaatan ja imestan, poole päeva pealt minnakse logelema, efektiivsust pole, mõte ei jookse…

Vahel küsitakse, mis aineid sa tarvitad. Ei tea, ise leian, et mul oli toredad vanemad, vanavanmad nunnutasid ja päikseline normaalne lapsepõlv, vist see, et pole mingeid musti mõtteid peas, siis jõuabki kõike.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise õppisin arstiteaduskonnas, sai vabalt alates 1. kursusest töötatud. Nüüd esimene laps majandusteaduskonnas ja tôötab, pole mingit probleemi. Mis 4-5 tundi kodutööd? Sellist asja pole olemas, kui vähegi ülikoolimaterjal oled.

Tore et sina ja su laps nii võimekad olete. Ma usun, et mu laps on ka “ülikoolimaterjal”, riigieksamite põhjal oleks ta peaaegu igale poole sisse saanud (teoreetilisse matemaatikasse oleks vist esialgu punkte puudu jäänud, aga et paljud sinna sissesaanutest läkisd välismaale õppima, siis vast oleks ka tal võimalus olnud). Õpib majandusteaduskonnas, esimesel aastal andis järeleaitamistunde, teisel aastal tegi 0,5 kohaga erialast tööd. Kolmandal kursusel tööd ei tee, ma natuke kahtlustan, et ta võttis endale liiga palju lisaaineid, sest teab nüüd paremini mis teda huvitab, lisaks võtab bakatöö kirjutamine ka oma aja (mulle tundub, et enamuse vaba aja mis tal sel aastal on). Eks siin ongi veidi suhtumise küsimus, mis tasemele tahad töö teha ja õppida.  Gümnaasimuis ta mingi perfektsionist ei olnud, siis tegi tõesti vaid niipalju kui läbisaamiseks vaja oli.

Teemaalgatajale nõu anda ei oska kui valdkonda ligikaudseltki ei tea. Tööampsudel vist ka eriti ei maksta, pigem katsuda ikka midagi erilalast leida, kus oleks võimalik väga väikese koormusega töötada või siis suvevaheajal täiskoormusega, muul aja näiteks vajadusel asendajaks käia vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?! Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool. Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti. Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

Sa oled väga ebameeldiv inimene.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?! Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool. Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti. Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

Sa oled väga ebameeldiv inimene.

Ma lihtsalt ytlen välja, mis on tõde.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tuled väiksest linnast, aga käisid koolis, kus nõuti palju?! Hahaa. Sa ei teagi, mis on palju nõudev kool. Kõike jõuab, kõike saab, aga pealehakkamist on vaja. Kui juba väikelinna kool on sinu jaoks nii nõudlik- nii nõudlik, siis tõesti. Noored lõpetavad TIK-i ja Reaali, mis ON nõudlikud koolid ja suudavad sealkõrval töötada.

Sa oled väga ebameeldiv inimene.

Ma lihtsalt ytlen välja, mis on tõde.

Ei, sellega sa üritad vaid ennast õigustada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pärnut võib vabalt nimetada väikseks kohaks aga Koidula ja Süteka on mõlemad ikka suht karm koht.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimeste võimed on erinevad, seda esiteks.

Õppisin meditsiini ja töötasin öösiti kiirtoidukohas- raske oli muidugi aga mul polnud valikut. Nautisin kõike, tööl sealsamas öösiti lugesin ja tegin referaate. Ülikooli lõpetasin ainepunkte kõvasti üle, sest võtsin lisaks ülikoolist mujalt teaduskondadest ka aineid (juurat, kunstiajalugu, keeled).

Praegu töötan ikka 1,5 koha peal, kolm last ja mees, ise koristan siiani oma 120 ruutmeetrist kodu. Ma arvasin, et kõik on sellised aga nüüd kui ülikooli juurde tagasi tulin- vaatan ja imestan, poole päeva pealt minnakse logelema, efektiivsust pole, mõte ei jookse…

Vahel küsitakse, mis aineid sa tarvitad. Ei tea, ise leian, et mul oli toredad vanemad, vanavanmad nunnutasid ja päikseline normaalne lapsepõlv, vist see, et pole mingeid musti mõtteid peas, siis jõuabki kõike.

Mina ei saa aru nendest kes 1.5 koha peal töötavad. Ja uhked ka veel on selle üle. Mul oli ka üks töökaaslane kes seda tegi. Reaalsus oli see, et kolleegid olid sunnitud ka tema töömahust osa ära tegema kui ta oma teise koha asju ajas..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks