Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks

Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tegelikult on kurb, et meil pole üliõpilastel võimalik mõistlikel tingimustel laenu võtta ega ka piisavalt stippi saada, et ilma tööl käimata (või piisavalt jõukaid vanemaid omamata) ära elada.  Siiski soovitan – kui suudad ilma töötamata (vanemate abiga) ennast kuidagi ära elatada, siis parem praegu õppimisele pühenduda ja mitte ennast tööga lõhki rebida. Ehk leiad suvevaheajaks mingeid tööotsi.

Kui aga ikka vaja tööd leida, siis soovitan ka rääkida oma õppejõududega (näiteks programmijuhiga või bakatöö juhendajaga). Mina olen õppejõud ja meil saavad tublimad tudengid tööd õppeassistentidena (praktikumide juhendamine), samuti on mul infot erialaste osakoormusega töövõimaluste kohta – olen nii mitmeid oma tudengeid aidanud.

 

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

Äkki siis töö nädalavahetustel – nt toidukohas teenindajana või koristajana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis õppekava see selline on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Soovin nõu, kuidas ülikooli kõrvalt töötada. Probleem on selles, et ma õpin erialal, kus kool on esmaspäevast reedeni ja kohalolek on kohustuslik (ja seda kontrollitakse!). Olen tutvunud ka teiste foorumite ja teemadega, aga erinevus ongi selles, et mul on kõik loengud kohustuslikud ja lisaks antakse meile iga päev ka mahukaid kodutöid. Siiamaani ongi minu päevad välja näinud sellised, et ma tulen kell 5 koolist ja siis läheb veel hea 4-5 tundi, et kodutööd ära teha..

Gümnaasiumis ma töötasin ühe aasta aastaringselt teenindajana, kuid ülejäänud 2 aastat ma lihtsalt ei suutnud, sest tervis ja õpitulemused hakkasid kannatama. Seega, kas keegi teab töövõimalusi, kus on võimalik käia näiteks paaril korral kuus või millist nõu te annaksite? Üldse mitte töötada?

See teema ju alles oli. Ära spämmi!!!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ise ülikooli ajal eelistasin seda meetodit, et rentisime kamba peale mingi ahiküttega ja kuivkäimlaga uberiku agulirajoonis, jagasime rendi ära, sõime odavalt, riided kaltsukast (tegelikult ei tee keegi vahet, kas su riided on kaltsukast või tavalisest poest), reisisime tasuta busside ja kondimootoriga. Tudengielu koos sõpradega sai ikka nautida. Kuna minul oli samuti täis seminar-praktikumipäevad ilma võimaluseta päeva jooksul tööd teha ning päris korralikult õppimist õhtuti, leidsin mina, et ma pigem keskendun õppimisele ja ei pea tingimata samal elustandardil õppimise ajal elama, nagu ma kodus varem elasin. See rööprähklemine (töö-õppimine korraga) võib tunduda ahvatlev aga minu jaoks ei olnud lisandunud mugavus seda stressi väärt. Pigem jäi mul nii aega ka tudengielu nautimiseks.

Nüüd täiskasvanuna omandan töö ja laste kõrvalt lisaeriala. Ja see on nii üles ehitatud, et eeldataksegi, et inimesed käivad samal ajal tööl. Sellisel juhul on töö ja kool täiesti ühildatavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Koolilaps Nõu ülikooli kõrvalt töötamiseks