Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Nõudepesumasin

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Nõudepesumasin

Postitas:

Ostsime mõni nädal tagasi selle massina ja sinna sisse soola , loputusvedeliku ja muidugi tabletid. Kuid alates sellest on mul imelikud kõhuvalud tekkinud, kõht gaasitab ja vahepeal on lahti. Samuti on lapsel vahepeal kõht lahtisem. Kas ma kujutan ette, et siin on mingi seos või võib olla nii, et see tabletis olev keemia võib sellist reaktsiooni põhjustada? Kuigi masin nagu peseb ja loputab korralikult. Äkki on kellelgi veel nii olnud? Sest see kõhuvalu ja -lahtisus kuidai pikalt juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti.Tead need hääled,mis sa päeval kuuled on ka nendest tablettidest ja pulbrist.PArem ära kasuta ja müü Osta.ee-s maha.Saad murest lahti ja elad tervislikumat elu.
Ühes CSI New York osas näitas ka kuidas ühel laibal oli kõri seda nõudepesumasina pesupulbri jääke täis.No ikka täiega sakib selline elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ostsime mõni nädal tagasi selle massina ja sinna sisse soola , loputusvedeliku ja muidugi tabletid. Kuid alates sellest on mul imelikud kõhuvalud tekkinud, kõht gaasitab ja vahepeal on lahti. Samuti on lapsel vahepeal kõht lahtisem. Kas ma kujutan ette, et siin on mingi seos või võib olla nii, et see tabletis olev keemia võib sellist reaktsiooni põhjustada? Kuigi masin nagu peseb ja loputab korralikult. Äkki on kellelgi veel nii olnud? Sest see kõhuvalu ja -lahtisus kuidai pikalt juba.[/tsitaat]
Tablettidega pole sul seda soola ja loputusvedelikku eraldi vaja, täiesti ülearune keemia. Tabletid just selleks ongi et mitte osta neid aineid eraldi. Pese siis nõusid paar päeva üldse ainult veega ja vaata kas läheb mööda. Kuigi arvestades et praegu on puuviljade aeg ja üldse võib see mingi soolebakter liikvel olla. Vaene nõudekas ei pruugi üldse süüdi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasuta pulbrit ning pane poole väiksem kogus, kui piisavalt puhtaks ei saa, pane natukene pulbrit juurde. tabletti ju keeruline doseerida, pulbriga lihtsam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole küll kunagi kuulnud, et nõudepesumasina kasutuselevõtt selliseid vaevusi võiks põhjustada. Küll aga oleme perega aegade jooksul paar korda sellise kõhuhäda külge saanud, millest vähe nõrgema seedimisega pereliikmed (mina ja üks lastest) on ikka nädalaid taastunud ning lõpuks seedimise alles korraliku piimhappebakteritekuuri järel korda saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina kasutan ainul ökopoest ostetud pulbreid ja kindlasti just pulbrit+lop vahendit, mitte tablette. tavapoe vahenditega läheb laps kärna, aga ma ei imesta ka, need ju metsik keemia. ökopoe vahendid märksa leebemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan AINULT geele. Nii nõudepesu- kui ka pesumasinas.
Proovi 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lihtsalt harva korjan üles kõhuviiruseid ja tavaliselt ka siis, kui pool Eestit selle all kannatab. Praegu on kummaline valu mitu nädalat olnud juba ja kuidagi samal ajal hakkas, kui masin tuli majja. Loputusvah ja soola kasutan selleks, et mul on tablettideks tavalised tBletid, kus pole soola ega loputust sees. Ja ilma loputusvahendita ei läinud nõud puhtaks.
Mis aga geelidesse puutub, siis näiteks pesupesemisel proovisin Mayeri geeli ja see küll puhtaks ei pese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma lihtsalt harva korjan üles kõhuviiruseid ja tavaliselt ka siis, kui pool Eestit selle all kannatab. Praegu on kummaline valu mitu nädalat olnud juba ja kuidagi samal ajal hakkas, kui masin tuli majja. Loputusvah ja soola kasutan selleks, et mul on tablettideks tavalised tBletid, kus pole soola ega loputust sees. Ja ilma loputusvahendita ei läinud nõud puhtaks.
Mis aga geelidesse puutub, siis näiteks pesupesemisel proovisin Mayeri geeli ja see küll puhtaks ei pese.[/tsitaat]Loputusvahendi kasutamine ei mõjuta mitte kuidagi nõude puhtaks minemist.
Mina näiteks loputusvahendit üldse ei kasuta, kuna see on mõttetu lisakeemia.
Kasuta soola ja nõudepesupulbrit või -geeli. Ja pane neid poole võrra vähem kui juhendis kirjutatakse. Tabletid on jamad sellepärast, et neid ei saa doseerida ja need on palju kallimad.

Sageli on nii, et kasutatakse tablette ja masin pannakse käima kõige lühema programmiga. Niimoodi ei jõua tablett korralikult ära lahustuda ja tõesti võivad pesuvahendi jäägid jääda nõudele.

Katseta nii, et pese nädal aega jälle käe vahel ja siis vaata, kas midagi muutub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Kodunurk Nõudepesumasin

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.