Esileht Kodunurk Nõudepesumasin ei pese puhtaks

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Nõudepesumasin ei pese puhtaks

Postitas:

Selline teema, et oleme praegu ajutiselt välismaal ja üürikorteris, korteris on ikea nõudepesumasin ehk siis whirlpooli oma, nagu ma aru saan. Iga hommik algab sellega, et pean pooled nõudepesumasinast tulnud nõud üle pesema, sest neil on toidujäänused küljes. Eriti mustad on ülemisel riiulil olevad asjad, mis on võtnud külge toidutükke teistelt nõudelt, teetassid ja klaasid lähevad masinas reaalselt mustemaks.

Olen proovinud erinevaid reziime, kuumema veega programmid annavad natuke parema tulemuse, aga sellist pesukorda, kus ei peaks mingeid kahvleid või klaase üle pesema, ei ole olnud. Viimasel pesukorral oli nõusid masinas suhteliselt vähe, ei olnud midagi üksteise otsas ja ikka on klaasidel mingi mudru küljes ja paaril taldrikul toidutükid.

Oleme hakanud isegi nõusid enne masinasse panemist loputama, mida meie Eestis oleva boschi masinaga pole kunagi teha vaja. Ja isegi see loputamine ei aita täielikult. Peseme sama päeva nõusid öösel, ei ole mitme päeva nõud.

Kas ongi lihtsalt kehv masin või saab midagi veel proovida?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:35; 21.02 00:26; 21.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

korteriomanik/haldaja peaks tegelema sellise asjaga. kui tõesti ise tahad surkida, siis kontrolliks kõigepealt sõela ja pihustid üle.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:45; 21.02 11:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub jah, et kas vesi ei jõua üles pihustitesse või need on lihtsalt sodi täis. Üldiselt need käivad suht lihtsalt ära ja saad augud ise üle vaadata, mis sealt paistab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhasta enne kõik tihendid, sõela ja tiivikud ning seejärel puhastusvahend ja kuumim (65-70°) tsükkel. Kas masinas üldse soola on? Mis tablette kasutad? Proovi mingi teise pesuvahendiga pesta ja vaata kas läks paremaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga hommik algab sellega, et pean pooled nõudepesumasinast tulnud nõud üle pesema, sest neil on toidujäänused küljes. Eriti mustad on ülemisel riiulil olevad asjad, mis on võtnud külge toidutükke teistelt nõudelt, teetassid ja klaasid lähevad masinas reaalselt mustemaks.

Pane veel suuremate toidutükkidega taldrikud masinasse, neid on lihtsam pärast kokku korjata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme hakanud isegi nõusid enne masinasse panemist loputama, mida meie Eestis oleva boschi masinaga pole kunagi teha vaja. Ja isegi see loputamine ei aita täielikult.

Alul loputad maha ja pärast, masinas, kuidagi ikka tekivad tagasi?
Paha lugu.

On sul üldse võõrast masinat vaja pk foorumi kaudu remontida?
On, nagu on, varsti lahkud ja las tegelevad.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli siis nii, kui nõudepesumasinas sool otsa sai.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alul loputad maha ja pärast, masinas, kuidagi ikka tekivad tagasi?

Paha lugu.

On sul üldse võõrast masinat vaja pk foorumi kaudu remontida?

On, nagu on, varsti lahkud ja las tegelevad.

Loputamine ei tee nõusid täiesti puhtaks. Kui ma nõud käsitsi puhtaks peseks, siis poleks ju mõtet neid masinasse panna enam, ega ju?

Paraku oleme siin veel ligi 3 kuud ja juba praegu häirib.

Igatahes proovisin juba paar asja järgi, hommikul vaatame, kas läks paremaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:35; 21.02 00:26; 21.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alul loputad maha ja pärast, masinas, kuidagi ikka tekivad tagasi?

Paha lugu.

On sul üldse võõrast masinat vaja pk foorumi kaudu remontida?

On, nagu on, varsti lahkud ja las tegelevad.

Loputamine ei tee nõusid täiesti puhtaks. Kui ma nõud käsitsi puhtaks peseks, siis poleks ju mõtet neid masinasse panna enam, ega ju?

Paraku oleme siin veel ligi 3 kuud ja juba praegu häirib.

Igatahes proovisin juba paar asja järgi, hommikul vaatame, kas läks paremaks.

Päris kindlasti ei jää loputatud nõudele mingeid toidutükke, mis mööda masinat ringi lendavad ja teistele nõudele kleepuvad.
Ma ei saa üldse aru inimestest, kes ei raatsi nõusid enne masinasse panekut kraani alt läbi lasta. See ei ole ju pesemine, see on oma nõudepesumasina kaitsemine. Milleks sinna toidujääke laduda?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru inimestest, kes ei raatsi nõusid enne masinasse panekut kraani alt läbi lasta. See ei ole ju pesemine, see on oma nõudepesumasina kaitsemine. Milleks sinna toidujääke laduda?

Meie ühe masina juhendis on kirjas, et kui nõud enne läbi loputada, siis masin ei saa aru, kuidas pesta, kontrollib vee puhtust ise. Jäätmed lükatakse maha, aga kraani alla panna ei tasu.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:46; 21.02 18:55; 22.02 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku oleme siin veel ligi 3 kuud ja juba praegu häirib.

seda vähem saan ma aru, miks sa üürileandjaga ei kontakteeru?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.02 12:45; 21.02 11:16;
To report this post you need to login first.

viitab sellele, et masin on ammusest ajast puhastamata. seal veel eelmiste üürnike toidujäägid ilmselt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhastasin eile sõela ära, see oli tõesti must ja lisaks polnud ka korralikult kinnitatud. Viimase pesu tulemus oli oluliselt parem.

Tänud kõigile kaasamõtlejatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.02 12:35; 21.02 00:26; 21.02 13:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru inimestest, kes ei raatsi nõusid enne masinasse panekut kraani alt läbi lasta. See ei ole ju pesemine, see on oma nõudepesumasina kaitsemine. Milleks sinna toidujääke laduda?

Meie ühe masina juhendis on kirjas, et kui nõud enne läbi loputada, siis masin ei saa aru, kuidas pesta, kontrollib vee puhtust ise. Jäätmed lükatakse maha, aga kraani alla panna ei tasu.

Masin ei saa aru? Millest? Et kui taldrikul poolikut kotletti ei ole, siis masin ei saa aru, et seda on vaja pesta? Haha, hea nali. Mis brändi masinad need sellised on? Bosch näiteks saab küll aru, et masinasse pandud nõud tuleb ära pesta, on nad siis kuivad, märjad, loputatud või loputamata.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haha, hea nali.

Mitte hea nali vaid sensoritega masinad ja ensüümipõhised pesuvahendid.
Aastaid juba tootmises.

Any dishwasher sold in the past five years for $500 or more has a sensor that checks how dirty the water is to determine how much water and how long a cycle is needed to get the dishes clean. If the sensor detects little or no debris, it gives the dishes a lighter wash than you may have expected, leaving dishes and glassware with bits of food stuck to them. You can take full advantage of this feature by just scraping leftover food off the dishes and leaving the rest for the dishwasher to tackle.
https://www.consumerreports.org/dishwashers/dont-bother-pre-rinsing-your-dishes/

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:46; 21.02 18:55; 22.02 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

a sensor that checks how dirty the water is to determine how much water and how long a cycle is needed to get the dishes clean. If the sensor detects little or no debris, it gives the dishes a lighter wash than you may have expected, leaving dishes and glassware with bits of food stuck to them.

Aga see ongi ju ok, kui nõud on juba loputatud. Siis ei ole ka neil toiduosakestel ju kusagilt tulla.
Boonusena ei pea sa oma masina filtreid ja tiivikuid toidujäänustest rookima, sest sa lihtsalt ei pane neid sinna masinasse üldse.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on hooldamata masin mis tuleks ära puhastada. Mul on 11 aastat vana nõudepesu masin mis peseb meil iga päev.
Ma pole mitte kordagi nõusid enne masinasse panekut loputanud. Masinal pole midagi viga.
Tuleb korrapäraselt teha üldpuhastust, puhastada sõela ja hoolitseda et sool oleks.
Milleks üldse nõudepesumasin kui ma pean enne sinna panekut veel nõusid loputama? Milline aja ja keskkonnakulu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:22; 22.02 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on hooldamata masin mis tuleks ära puhastada. Mul on 11 aastat vana nõudepesu masin mis peseb meil iga päev.

Ma pole mitte kordagi nõusid enne masinasse panekut loputanud. Masinal pole midagi viga.

Tuleb korrapäraselt teha üldpuhastust, puhastada sõela ja hoolitseda et sool oleks.

Milleks üldse nõudepesumasin kui ma pean enne sinna panekut veel nõusid loputama? Milline aja ja keskkonnakulu…

Aga milleks üldse midagi prügikasti visata? Kodus on ju kõigil tolmuimejad – viskame põrandale ja imeme masinasse. Milleks see ajakulu ja prügikott veel loodust saastamas?

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et masin hakkab õhtule minema.
Meil just nii käitus masin kuu aega enne seda, kui enam üldse tööle ei hakanud.
Meil oli muidugi juba 15-aastane masin ka, aga head marki. Whirlpool ilmselt võib ka varem otsad anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on hooldamata masin mis tuleks ära puhastada. Mul on 11 aastat vana nõudepesu masin mis peseb meil iga päev.

Ma pole mitte kordagi nõusid enne masinasse panekut loputanud. Masinal pole midagi viga.

Tuleb korrapäraselt teha üldpuhastust, puhastada sõela ja hoolitseda et sool oleks.

Milleks üldse nõudepesumasin kui ma pean enne sinna panekut veel nõusid loputama? Milline aja ja keskkonnakulu…

Aga milleks üldse midagi prügikasti visata? Kodus on ju kõigil tolmuimejad – viskame põrandale ja imeme masinasse. Milleks see ajakulu ja prügikott veel loodust saastamas?

Ja pesu peseme ka enne pesumasinasse panekut käsitsi puhtamaks?
Kordan veelkord nõudepesu masinasse pandavaid nõusid ei loputata. Puhastatakse vaid toidujäänustest.
Samuti koristad ju enne tolmuimejaga tööle asumist suurema sodi põrandalt mitte ei pese enne põrandaid puhtaks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 17:22; 22.02 18:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordan veelkord nõudepesu masinasse pandavaid nõusid ei loputata. Puhastatakse vaid toidujäänustest.

Kas oskad ka põhjendada, miks?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 20.02 17:15; 21.02 09:22; 21.02 13:30; 22.02 15:56; 22.02 17:43; 22.02 19:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sool on väga oluline. Meil ka jättis mustaks aru ei saanud mis viga siis avastasin et sool oli täitsa otsas. Et kasutan fairy pesupadjakesi aga sool peab masinas kindlasti veel lisaks olema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul peseb nõud toidust puhtaks, kuid jäävad millegipärast halliks, häguseks. isegi uus pesemine ilma pesuaineta ei tee olukorda paremaks.
kas doseerib soola valesti? (seda ei saa reguleerida ka) , loputusvahendi võtmist saan reguleerida 1-5, proovitud nii miinimumi kui maksimumi, tulemuses vahet pole, ikka halli korraga kaetud ja hägused nõud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kordan veelkord nõudepesu masinasse pandavaid nõusid ei loputata. Puhastatakse vaid toidujäänustest.

Kas oskad ka põhjendada, miks?

See on juba enne kopeeritud, miks.
Uuemate masinate kasutusjuhendis on see ka kirjas, et mitte loputada, ainult toidujäägid maha lükata, kui tahate head pesutulemust.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.02 10:46; 21.02 18:55; 22.02 23:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru inimestest, kes ei raatsi nõusid enne masinasse panekut kraani alt läbi lasta.

Ise oled rumal, nõusid ei loputata kraani alt läbi enne masinasse panemist. Korras masin peseb nõud puhtaks. Kummaline, et inimene seda esimest korda kuuleb ja vaidleb ka veel. Palun loe mõnda masina juhendit ka vahelduseks. Juba 15 aastat tagasi oli see juhendites kirjas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Kodunurk Nõudepesumasin ei pese puhtaks