Esileht Kodunurk Nõudepesumasin ja mustad klaasid

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Nõudepesumasin ja mustad klaasid

Postitas:

Pildid

Keegi teab miks nõudepesumasinas pestud klaasid selliseks jäävad? Pildil olevast klaasist on joodud ja näpujäljed peal aga küsimus on just sinaka kuma/kihi kohta. Näpuga hõõrudes tuleb visalt maha.

Masin on mõned aastad vana Bosch, ei ole seest liiga must, sama tulemus on nii ülemisel kui alumisel riiulil pestes ja paari erineva tabletiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 14:22; 18.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga kiire programm? Tablettidest kasutan mina ainult neid kallemaid pehmeid, kõik nö kõvad tabletid jätavad klaasidele jäljed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masina soola on? Loputusvedelikku?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sool saab masinas otsa, siis jäävad ka klaasid sellised.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolas asi jah. Kui see kiht korra juba tekkinud on, siis tuleb jube visalt maha, vesi ja käterätiga hõõrumine aitab ehk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:09; 18.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sool see on, kust seda saab? Keedusool vist ei sobi?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:33; 18.10 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sool see on, kust seda saab? Keedusool vist ei sobi?

Google: nõudepesumasina sool > enter > https://www.selver.ee/noudepesumasina-sool-finish-4-kg

Kuidas lisada.
Google: how to add dishwasher salt > enter > https://www.youtube.com/watch?v=YKOuvIJkR_4

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finish tablettidega küll ei jää, vastupidi hästi läikivad ja puhtad.

Soola saab sealt samast kust tablette ostad, samal riiulil spetsiaalne sool müügil

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sool see on, kust seda saab? Keedusool vist ei sobi?

Google: nõudepesumasina sool > enter > https://www.selver.ee/noudepesumasina-sool-finish-4-kg

Kuidas lisada.

Google: how to add dishwasher salt > enter > https://www.youtube.com/watch?v=YKOuvIJkR_4

Aitäh!

Üks küsimsu on veel.  Kas lisasool ikka on vajalik, kui pesta tablettidega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:33; 18.10 16:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks küsimsu on veel.  Kas lisasool ikka on vajalik, kui pesta tablettidega?

jah

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks küsimsu on veel. Kas lisasool ikka on vajalik, kui pesta tablettidega?

Eesti vesi on üldiselt üsna kare, seega soola on vaja lisada, et vett pehmendada. Tablettidest üldjuhul ei piisa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:09; 18.10 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masina soola on? Loputusvedelikku?

Teemaalgataja siin – soola on, üsna ammu lisatud aga soola”augus” tundub seda veel piisavalt. Õige nõudepesumasina sool.

Loputusvedeliku on ka piisavalt.

Võin proovida soola vahetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 14:22; 18.10 16:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sool see on, kust seda saab? Keedusool vist ei sobi?

Google: nõudepesumasina sool > enter > https://www.selver.ee/noudepesumasina-sool-finish-4-kg

Kuidas lisada.

Google: how to add dishwasher salt > enter > https://www.youtube.com/watch?v=YKOuvIJkR_4

Aitäh!

Üks küsimsu on veel. Kas lisasool ikka on vajalik, kui pesta tablettidega?

Kindlasti on ja soolaanum annab tulukesega märku kui masina jaoks vähe on. Silma järgi seda hinnata ei saa, tuttav kodumasinate parandaja ütles, et tuleb alati  soola kasutada, ükskõik millega pesed kasvõi ainult veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovisin millalgi dr. Prakti nõudepesutablette ja need jätsid ka nõud selliseks halliks. Ilmselt kehvad või ei sobi meie veega. Osad tabletid lihtsalt pesevad ka kehvemini. Kasutan ise Sun tablette, need pesevad hästi ja on odavad.

Äkki on aga vaja hoopis reguleerida seda, et palju soola masin kasutab? On ka selliseid nõudepesutablette, kus soola pole sees ja siis peaks masina seadistama nii, et ta seda ikka piisavalt doseeriks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fairy pehmed kapslid pesevad kõige paremini, olen ka kõiki teisi vahendeid katsetanud, aga jah, fairy on kõige parem. Peseb isegi masina seest puhtaks ilma lisa pesuvahendita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Klaase ei tohi liiga kuuma programmiga pesta, 40 kraadi on paras. Kui see katlakivi juba mikropragudesse läheb, ei saa seda enam eemaldada ja siis jääb üle vaid klaasid ära visata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu masinal ei ole soola panemise kohta, ega ka tulukest kuskil põlemas, et soola pane juurde. No siis piisab ainult tabletist?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga kiire programm? Tablettidest kasutan mina ainult neid kallemaid pehmeid, kõik nö kõvad tabletid jätavad klaasidele jäljed.

Ei jäta. 70 kraadi programmiga pesevad ka kõvad ökotabletid klaasid säravaks.
Probleem on ilmselt liiga jahe/lühike programm.

Soola ei ole kunagi kasutanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 13:36; 19.10 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga kiire programm? Tablettidest kasutan mina ainult neid kallemaid pehmeid, kõik nö kõvad tabletid jätavad klaasidele jäljed.

Ei jäta. 70 kraadi programmiga pesevad ka kõvad ökotabletid klaasid säravaks.

Probleem on ilmselt liiga jahe/lühike programm.

minu kogemus ütleb jällegi, et tabletid ja pulber kriibivad klaasid ära, mitte ei pese säravpuhtaks. mul on selline hallikas kiht tulnud pärast aastatepikkust kasutamist (no kahed konkreetsed klaasid, mis sel põhjusel ära said visatud, olid paarkümmend aastat vanad).

mis puudutab jahedat ja lühikest programmi, siis klaasipesuprogramm ongi just jahe ja lühike ju. kui tavaprogramme vaadata, siis jahe ja lühike ei käi koos – ökovalikud on jahe ja pikk.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis puudutab jahedat ja lühikest programmi, siis klaasipesuprogramm ongi just jahe ja lühike ju. kui tavaprogramme vaadata, siis jahe ja lühike ei käi koos – ökovalikud on jahe ja pikk.

Kaldkriips ei tähendagi “ja” vaid “või”. See pikk jahe ökoprogramm jätabki klaasid ähmaseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 13:36; 19.10 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks seda loputusvahendit veel vaja on?

Mul on Electroluxi masin, pesen kas Fairy või Finishi kapslitega, peamiselt eco programm ja klaasid pole hallid.  Enne oli odavamapoolsem Siemens ja klaasid jäid ka hallikad kuigi programm oli sama. Tundub, et asi ikkagi masinas.

Soola ka kasutan, aga loputusvahendit pole kunagi kasutanud. Sama tegelikult ka tavalise pesuga. Tavalisele pesule ei lisa kunagi loputusvahendit.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäid klaasid halliks mingi odavvahendiga pestes, soola pole kunagi kasutanud, pole selle jaoks kohta ega ka mingit märgutuld. Loputusvahendit kasutasin ainult nii palju, kui algul masinaga kaasa tuli. Mul on väga vana masin, kasutan kas finishi tooteid, suni, mingeid ökotablette, nüüd viimasel ajal fairy 0% lõhnaga tablette.

Teemaalgataja sinaks kuma tundub pigem, et ei loputa korralikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 23:03; 20.10 18:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul jäid klaasid halliks mingi odavvahendiga pestes, soola pole kunagi kasutanud, pole selle jaoks kohta ega ka mingit märgutuld. Loputusvahendit kasutasin ainult nii palju, kui algul masinaga kaasa tuli. Mul on väga vana masin, kasutan kas finishi tooteid, suni, mingeid ökotablette, nüüd viimasel ajal fairy 0% lõhnaga tablette.

Teemaalgataja sinaks kuma tundub pigem, et ei loputa korralikult.

Missugused need lõhnatud Fairy tabletid on? Fairy kapslid siiani kõige paremini pesnud, aga ma ei kannata neid lõhnu üldse… Finish lõhnatu geel ei pesnud korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Missugused need lõhnatud Fairy tabletid on? Fairy kapslid siiani kõige paremini pesnud, aga ma ei kannata neid lõhnu üldse… Finish lõhnatu geel ei pesnud korralikult.

Vabandust, on jah finish lõhnatu, ma ei tea, kuskohast ma selle fairy võtsin. Mul peseb täitsa normaalselt.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 23:03; 20.10 18:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Kodunurk Nõudepesumasin ja mustad klaasid