Esileht Kodunurk Nõudepesumasin on läinud hulluks

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Nõudepesumasin on läinud hulluks

Postitas:

Mis võib masinaga valesti olla, kui nõudele jääb pärast pesemist peale mingi paks hall kiht? Kui nõusid puhastada niiske lapiga, siis osa hallist kihist tuleb maha, kuid enamus on kõvasti nõude küljes kinni.

Masin pole vana ja olen teda kasutanud harva (mitte igapäevaselt) ja pesuainena all-in-one kapsleid. Mingi aeg tagasi lisasin masinasse ka soola, kuid see hall kiht hakkas tekkima hiljem.

 

 

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 20:58; 27.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõud ja klaasid on kaetud valge kihi või katlakiviga –  Soola on liiga vähe või ei sobi doseerimine vee karedusega.

• Soolajaoturi kaas pole korralikult suletud.

• Loputusvahend on ära kasutatud või doos on liiga väike.

• Nõud on tehtud teflonkattega materjalist.

Nõud ja klaasid on triibuga või sinakad• Loputusvahendi doos on liiga suur

 

 

Vaata ka oma masina kasutusjuhendit, seal on kõik sellised levinud vead kirjas. Masinasse soola panemine on väga oluline.  Mul on mõnikord kogemata läinud soola masina põhja ja siis tuleb masinat korra tühjalt läbipesta, et vältida sellise kihi tekkimist.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale. Olen pea 15a Beko masinat Tallinna veevärgiga kasutanud ja soola algul kasutasin ning nüüd pea 13 a mitte pannud. Mitte midagi sellest ei muutu. Nõud on ilusad puhtad. Hall toon tuleb siis, kui masin hakkab ummistuma. Soovitan kutsuda tehnik, kui tugev läbipesu ei aita. See tehakse spets.kemikaali vahendiga.

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 22:27; 24.12 22:36; 26.12 01:29; 27.12 23:37; 10.01 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan samuti masinat ilma soolata ja pesutulemust see ei mõjuta. Küll saan aga erineva pesutulemuse erinevate programmide ja tablettidega.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul kodus ei juhtu kunagi seda, aga töö juures on meil sekretär otsustanud, et masinat kasutatakse vaid pidude puhul, mida on harva. Ja see masin jätab ka sellise halli korra peale. Mina siis pakuks, et see vesi seisab seal masinas, siis tekib katlakivi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasin on läinud hulluks

Tüüpiline perekoolika postitus.
Mis masin, kus ta elab, jne on suur saladus. always on nii.

Loomulikult, ma tean, mis probleem on, aga kas seda peab siia kirjutama?

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vale. Olen pea 15a Beko masinat Tallinna veevärgiga kasutanud ja soola algul kasutasin ning nüüd pea 13 a mitte pannud. Mitte midagi sellest ei muutu. Nõud on ilusad puhtad. Hall toon tuleb siis, kui masin hakkab ummistuma. Soovitan kutsuda tehnik, kui tugev läbipesu ei aita. See tehakse spets.kemikaali vahendiga.

Tallinna veevärgis ei voola ainult Ülemiste järve töödeldud vesi, teatud piirkondades ka puurkaevu vesi ja karedused erinevad. Võtke lahti oma masina kasutusjuhend, seadistage kareduse nupp või elektroonika seadistus näiteks selle alusel:

https://tallinnavesi.ee/kui-kare-on-joogivesi-tallinnas/

Küsige oma kohalikult vee-ettevõttelt või vaadake nende kodulehelt, milline on karedus ja selle ühik ning vaadake eelpool esitatud tabelit. Mina seadistasin oma nõudepesumasina (skaala on 1 kuni 7) tasemele 5 (kare vesi). Lisan kohe kindlasti karedusesoola (jumala pärast, mitte söögisoola!), ca kord 1,5 – 2 kuu tagant nii umbes 1kg. Masin vana 13a, korra vahetatud üht elektroonika jubinat, korra külma joogivee voolikut, endoskoobiga vaadatud ka küttekeha kaetust katlakiviga ja kõik ok.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 13:07; 25.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul tekkis selline kiht pulbriga pestes. praegu pesen finishi geeliga ja kõik korras. lisaks on sool masinas ja Ülemiste vesi. masin on 12 a vana, töötab iga päev.

arvan, et masinal on vähe soola ja tablet pole vbl õige koostisega. reguleerida on vaja masina seadistusi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kaks masinat, Tallinnas, Pelgulinnas ja teine Soomes.
Mõlemad pidevas kasutuses, pesen ainult Fairy kapslitega ja eraldi soola pole kumbki neist kunagi näinud.

Vesi on mõlemas kohas erinev – juustepesust saan aru.

Aga nõud mõlemal pool ilusad ja puhtad. Masinat ääreni täis ei topi, taldrikud lähevad üle ühe vahe. Poole praega ka taldrikut masinasse ei topi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha jumal! Mis jama te ajate, seadista masinat!
Kui te pole tähele pannud siis nõudepseu masinad on täisautomaatsed. Kasutajal on vaja vaid pesuprogramm valida ja pseuvahend koos loputusvahendiga lisada. Soola muidugi ka kuid see suht mõtetu tegevus linnavee tingimustes. See hall hägu tekkib masina ummistuse eel. Süsteem on mustust täis. Nagu ma kirjutasin, kui poe süvapuhastus vahend ei likvideeri probleemi siis kindlasti tehnik kohale kutsuda. Nendel on kangemat kemikaali puhastuseks.
Võibolla ka küttekeha läbipõlemine. Siis peseb ta vaid külma veega ja ei pese pesuvahendit ja loputusvahendit maha korralikult. Proovi maks kuuma programmiga pesta peale süvapuhastust ja kui programmi lõppedes masinast kuuma ei õhka on küttekeha küpse.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 22:27; 24.12 22:36; 26.12 01:29; 27.12 23:37; 10.01 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:


Kui te pole tähele pannud siis nõudepseu masinad on täisautomaatsed. …

Loomulikult on ca 13a vanad masinad täisautomaatsed. See kareduse reguleerimise võimalus nii vanadel masinatel on lihtsalt kasutaja eksitamiseks. Eile valmistatud masinatel on GPS kiip külges, mis teeb täpselt kindlaks, kus masinat kasutatakse ja mingist ülemaailmsest andmebaasist võetakse vee kareduse andmed ja masin ise reguleerib. Lisaks on sisselülitusnupul sõrmejälje lugeja, mis on ühendatud ülemaailmse IQ andmebaasiga, reguleeritakse veel midagi kasutaja low level IQ-st lähtudes. Lisadena saab kaasa osta abivahendid, kus mustad nõud ise ronivad masinasse ja hiljem puhtana välja.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.12 13:07; 25.12 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te pole tähele pannud siis nõudepseu masinad on täisautomaatsed. …

Loomulikult on ca 13a vanad masinad täisautomaatsed. See kareduse reguleerimise võimalus nii vanadel masinatel on lihtsalt kasutaja eksitamiseks. Eile valmistatud masinatel on GPS kiip külges, mis teeb täpselt kindlaks, kus masinat kasutatakse ja mingist ülemaailmsest andmebaasist võetakse vee kareduse andmed ja masin ise reguleerib. Lisaks on sisselülitusnupul sõrmejälje lugeja, mis on ühendatud ülemaailmse IQ andmebaasiga, reguleeritakse veel midagi kasutaja low level IQ-st lähtudes. Lisadena saab kaasa osta abivahendid, kus mustad nõud ise ronivad masinasse ja hiljem puhtana välja.

Mis sa sest karedusest masinaga nii kangesti määrad? Lakmuspaberiga saad vee kareduse kraani all teada ja selle järgi otsustadki kas on mõtet soola kasutada või mitte. See on pesuri juures suht tähtsusetu asi kui nõud halli kihiga kaetuks jäävad.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 22:27; 24.12 22:36; 26.12 01:29; 27.12 23:37; 10.01 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ka küttekeha läbipõlemine. Siis peseb ta vaid külma veega ja ei pese pesuvahendit ja loputusvahendit maha korralikult. Proovi maks kuuma programmiga pesta peale süvapuhastust ja kui programmi lõppedes masinast kuuma ei õhka on küttekeha küpse.

Kas võib olla, et küttekeha pole päris katki, vaid ei soojenda piisavalt? Kui masin oli uus, siis tuli pärast pesemist masina seest kõvasti soojust ja auru. Pole kindel, kas praegu tuleb nii palju.

Katsun hankida puhastusvahendit ja katsetan õige pesuainega, õige loputusainega ning pesen kõrge temperatuuriga.

Ma pole masinat pärast seda kasutanud, kui ta jukerdama hakkas.

Masin asub Mustamäel. Arvan, et siin on Ülemiste järve vesi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.12 20:58; 27.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võibolla ka küttekeha läbipõlemine. Siis peseb ta vaid külma veega ja ei pese pesuvahendit ja loputusvahendit maha korralikult. Proovi maks kuuma programmiga pesta peale süvapuhastust ja kui programmi lõppedes masinast kuuma ei õhka on küttekeha küpse.

Kas võib olla, et küttekeha pole päris katki, vaid ei soojenda piisavalt? Kui masin oli uus, siis tuli pärast pesemist masina seest kõvasti soojust ja auru. Pole kindel, kas praegu tuleb nii palju.

Katsun hankida puhastusvahendit ja katsetan õige pesuainega, õige loputusainega ning pesen kõrge temperatuuriga.

Ma pole masinat pärast seda kasutanud, kui ta jukerdama hakkas.

Masin asub Mustamäel. Arvan, et siin on Ülemiste järve vesi.

On kindlasti. Alustuseks võta ka see peenfilter välja, mis äravooluks on ja selle ümber on vst veel üks plate, mis välja käib. Need oleks ka soovitav käsitsi harja või hambaharjaga sitast puhtaks teha.Siis proovi kõigepealt teha see süvapuhastus, mis peab samuti kõige kuumema võimaliku temperatuuriga toimuma( tavaliselt kõige pikem pesuprogramm vist 70°C). Nõusid siis ei panda. Kui lõpetab siis avades peaksid tundma kohe, et soe niiske õhk pahvatab välja. Siis on mõtet nõusid ka panna ja teha sama programmiga nõudepesu. Kui ikka hall kiht peale jääb pead remonditöökojaga konsulteerima.
Üks tähelepanek on veel ka pesutablettidega. Juhtusin üleeile Prismast X-tra tabletid ostma ja neil on kirjas, et temp peab olema vähemalt 50-55 kraadi pesuprogrammil. Sellist asja pole enne pakendil märganud. Mul küll käib 70 kraadise programmiga kogu aeg aga vana masin ja nüüd kahtlen kas on ikka piisavalt soe vesi nende tablettide jaoks. Viimase pesu jättis kahvlitele millel plast käepide mingi hallika kihi peale. Täna pesin uuesti saranseid asju ja panin loputusvahendi normi kaks korda suuremaks tänu millele kahvli käepidemed olid puhtad. Nii, et võib ka tabletist ja loputusvahendi vähesusest tingitud probleem olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 22:27; 24.12 22:36; 26.12 01:29; 27.12 23:37; 10.01 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oli see ikka sool mida masinasse lisasid?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:24; 02.01 19:58; 08.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutasid somat soola?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:24; 02.01 19:58; 08.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas selgus põhjus miks nõud häguseks jäid?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.12 23:24; 02.01 19:58; 08.01 11:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pesumasin täitsa pöörane viimased kuud . Lõhub ja lammutab ja tsentrifuugimise ajal liigub paigast. Võtsin lahti ,vaatasin,nuputasin. Mitte midagi ei paista valesti. Peab uue ostma ,mis ikka.  Remondi eest küsivad pool uue masina hinda ju.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks nõudekas sama asja pärast garantiisse, kuna oli paar nädalat tagasi ostetud. Soolamahuti oli kõrini täis ja ikka viskas nõudele halli kihi. Ei aidanud teise firma sool või tabletid. Variant kaks on et masin umbes, osta poest nõudepesuvahendi puhastusvahend ja vaata, kas toimib.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul läks nõudekas sama asja pärast garantiisse, kuna oli paar nädalat tagasi ostetud. Soolamahuti oli kõrini täis ja ikka viskas nõudele halli kihi. Ei aidanud teise firma sool või tabletid. Variant kaks on et masin umbes, osta poest nõudepesuvahendi puhastusvahend ja vaata, kas toimib.

Kindel või?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.12 22:27; 24.12 22:36; 26.12 01:29; 27.12 23:37; 10.01 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole soola kunagi kasutanud, kasutan ainult tablette ja töö korralik. Samuti ei lisa mingit lisaloputusvahendit. Ainuke asi, mida kord aastas kasutan on spets.puhastuvahend tühjas masinas töötamise ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii masinate müüjad kui ka remondimehed rõhutavad ikka, et masinas PEAB sool olema. Ka juhul, kui kasutatakse tablette, mille sees on sool juba olemas. Kaasaegsed masinad on ise nii targad, et teavad, kui palju soola soolaaugust lisaks võtta.

Samas, loputusvahend ei ole üldse vajalik. Klaasid jäävad ehk ilma selleta mitte nii kirkaks, aga loputusvahend ongi tõesti pigem “iluasi” kui masina ja nõude puhtuse seisukohalt vajalik. Pigem on see inimese jaoks lisakeemia. Kui mina kasutan pesuvahendit, milles ei ole loputusvahendit juba sees, siis ma eraldi masina loputusaine sahtlisse loputusainet ei lisa.

https://aalekol.com/2013/10/06/appi-mu-noudepesumasin-ei-toota-enam/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On kindlasti. Alustuseks võta ka see peenfilter välja, mis äravooluks on ja selle ümber on vst veel üks plate, mis välja käib. Need oleks ka soovitav käsitsi harja või hambaharjaga sitast puhtaks teha.Siis proovi kõigepealt teha see süvapuhastus, mis peab samuti kõige kuumema võimaliku temperatuuriga toimuma( tavaliselt kõige pikem pesuprogramm vist 70°C)

Kui tihti juhtub nii, et seda sõela seal all piisavalt tihti ei puhastata, nagu ei teatagi selle olemasolust. Tee puhtaks. Mul hakkab halliks minema siis, kui pikemalt unustan puhastamata või ei satu õigel ajal peale (ma pole üksinda kasutaja). Ja pese kõige kuumema programmiga ja sidrunhappega korra masin läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Kodunurk Nõudepesumasin on läinud hulluks