Esileht Kodunurk Nõudepesumasina vahendid

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Nõudepesumasina vahendid

Postitas:

Vajan nõu, millist nõudepesuvahendit on mõistlik kasutada. Vabandan, kui minu küsimused on rumalad, kuid veel rumalam on seista masina ees ja sellega tõtt vaadata 🙂 Nimelt pole mul varem nõudepesumasinat olnud, kuid ostan Boschi SBE46CX05E https://omega.ee/bosch-sbe46cx05e Saan ma õigesti aru, et tänapäeva masinatele saab nii kapslite/tablettide kui ka vedeliku kujul puhastusvahendid lisada? Poes ühe firma toodet käes hoides oli juures info, et lisaks puhastusvahendile tuleb panna veel soola ja mingit sära andvat puhastusainet. Kas kõige nende jaoks on olemas eraldi sahtlid või on olemas ka mingeid selliseid vahendeid, kus nö kõik ühes. Igasugune info headest pesuvahenditest on oodatud, samuti nõuanded tohmani toetuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 10:29; 10.02 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, iga asja jaoks on eraldi sahtel kõigil masinatel.
soola tuleb kindlasti panna, ka siis kui kasutad kõik-ühes vahendeid. selle jaoks masina põhjas korgiga mahuti, mille kohe silmini täis valad. otsalõppemisest annab teada märgutuli ja selleni läheb ikka mitu kuud aega. siis valad uuesti paagi ääreni täis.
loputusvahend on maitseasi, paljud ei kasuta. mõnel jälle masin ilma selleta korralikult ei pese. ilmselt oleneb vee kvaliteedist ka.
pesuvahenditest eelistan mina geele või pulbreid, sest need tulevad hinnalt soodsamad ja on võimalik vähem doseerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soola tuleb kindlasti panna

Ei, ei tule. Sool on täiesti vabatahtlik. See on vajalik kareda vee puhul, et hoida ära veeplekkide teket nõudel ja ka katlakivi teket.

Mina kasutan Fairy padjakesi ja ei midagi muud. Pesutulemus on väga hea. Boschi masin, 10 a vana.
Vanasti ladusin ka eraldi soola, pesupulbrit või -geeli ja loputusgeeli – ei ütleks, et pesutulemus sellest parem sai. Pigem vastupidi – tänapäevased kõik ühes vahendid on tunduvalt efektiivsemad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 18:08; 11.02 11:10; 13.02 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan tablette, neid mis hetkel soodukaga müügis. Soola panin ühe pakitäie ära kunagi ammu. Ei kasuta geele, pulbreid ega lisandeid. Mul on võike kodukeemia kapp ja sinna ei mahu suurt midagi. Masin on üle 12 aasta vana ja töötab igapäev, vahest ka mitu korda päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu! Igaks juhuks esialgu soola siiski panen, vesi pigem kare (katlakivi). Kas keegi oskab tuua välja mingit eelistust/mittesoovitust nt Fairy, Somati, Finish, Mayeri, Rainbow (Prismas), Tri-Bio nõudepesuvahendite osas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 10:29; 10.02 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ostsin just uue nõudepesumasina, millega tulid kaasa Fairy pesukapsid. Soola ja loputusvahendit kasutan ka. Pesutulemus on hea, aga nende kapslite kotti avades on hais nii kõrvulukustav, et paneb kahtlema, kas ma tõesti sellist asja oma toidunõude lähedale tahan. Eks ma ilmselt kasutan need kaasas olnud kapslid ära, aga juurde neid küll ei osta. Vana masinaga eelistasin vedelaid pesuvahendeid ja kasutasin seda, mis parasjagu soodukaga oli. Aegajalt on pakkumised, kus saad kaks Finishi pesugeeli ühe hinnaga. Sool ja loputusvahend on odavad ning neid kulub vähe, seega parem ikka kasutada. Loputusvahendi asemel olen kohati ka äädikat kasutanud, masinat avades on siis äädika hais, aga see hajub kiiresti ja ei jää nõudele külge.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fairy, Somati, Finish, Mayeri, Rainbow (Prismas), Tri-Bio

Olen neist kasutanud:

Rainbow – odav ja suht ok
Somat, Finish – veidi parem pesutulemus kui Rainbow
Fairy – kõige parem pesutulemus (aga päris kange keemia on see ilmselt küll)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 18:08; 11.02 11:10; 13.02 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan neid: https://www.selver.ee/noudepesumasina-tabletid-oro-green-40-tk
Hinna ja kvaliteedi suhe on paigas ja ei jäta mingit rõvedat kihti nõudele.
Somati omad ei teinud nõusid puhtaks, olen proovinud geeli, pulbrit ja tablette, täielik pettumus.
Finishi geel ja pulber olid muidu enam-vähem aga nõudele jätsid mingi rõveda kihi, tabletid olid kõige kehvemad, rikkusid klaasist tassid ära ja eks ta on suht keemia ikkagi.
Fairy omi pole proovinud, ilmselt ei proovi ka.
Tri-Bio omad enam-vähem toimisid aga oro green on parem ja odavam.
Mayeri omi üle paari korra kasutada ei saa, siis jäävad juba kõik plastikasjad rasvaseks.

Sool on see: https://www.selver.ee/noudepesumasina-sool-oro-2-kg

Meil on kare vesi ja kasutan tablettidega soola, loputusvahendit ei pane, sest see jättis ka mingi kihi. Neid proovisin ka erinevaid aga lõpuks ikkagi loobusin.
Mul on 7 aastat vana kitsas whirlpooli masin, kõige odavam, mis tookord saada oli, seega pesutulemused on ilmselt tugevalt masina kvaliteedist mõjutatud. Tahaks uut, sest pere on kasvanud ja vilesid võiks ka rohkem olla aga ta raibe ei sure ära. Ma panen tableti masina põhja ja valin tavaprogrammi, sest tabletiprogrammiga jääb alati pool tabletti alles ja nõud mustaks ning kareda vee tõttu on soola rohkem vaja kui tabletis on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:


Ma panen tableti masina põhja ja valin tavaprogrammi, sest tabletiprogrammiga jääb alati pool tabletti alles ja nõud mustaks ning kareda vee tõttu on soola rohkem vaja kui tabletis on.

Seega ärge kasutage tablette, vaid kas siis pulbrit või veelgi parem: geel. Eestis on üldiselt kare vesi, eriti Tartu kandis, ja tuleks igal juhul kasutada eraldi karedusesoola (ärge ajage sassi söögisoolaga!) isegi siis, kui väidetavalt on see spets sool tabletis sees.
Läksin ise kunagi tabletilt üle pulbrile. Hea doseerida pulbrit vähem, kui silma järgi vaadates nõud väga mustad pole (ja vastupidi). Nüüd pikalt geeli kasutades on nõud veelgi lühema ja kiirema programmiga puhtad, geeli kulu ka väike. Leidsin kapi põhjast viimase pulbri kanistri ja otsustasin ära kasutada. Geel vist ikkagi parem.
Tablettide peale küll enam oma raha ei kuluta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:21; 13.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 15+ aastat vana masin, soola panemise kohta pole, seega seda ei tarvita. Loputusvahendit kasutasin ainult nii palju, kui masinaga kaasa tulnud pudelist jatkus, põlevat tulukest ignoreerin juba aastaid. Kasutan Suni pulbrit (seda pean käima Stockmannist ostmas, viimastel aastatel pole mujal kohanud). Olen mõned aastad ka rainbow pulbrit kasutanud, aga siis hakkasid mul nõud väga halliks jääma, mingid rasvajäägid jäid peale ja olin sunnitud sellest pulbrist loobuma. Vahepeal proovisin ka erinevate firmade pesukapsleid, enamus neist haises minu jaoks liiga tugevasti, no isegi hiljem kapist võttes tundus, nagu oleks lõhnaõliga taldrik üle piserdatud, ei suutnud selliste pealt süüa. Trio-biost olin ka algul vaimustatud, ei mingit lõhna ja nõud said ka puhtaks. Kahjuks ei saanud puhtaks masin, paki lõppedes oli masinas mingi ilge kiht ja hais, nagin üsna palju vaeva, et see jälle puhtaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd pikalt geeli kasutades on nõud veelgi lühema ja kiirema programmiga puhtad, geeli kulu ka väike.

Sellise ökonoomitamise peale on su masin varsti tuksis ja torud rasvast umbes. Pikalt lühikeste jahedate programmidega pesemine on masina surm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 18:08; 11.02 11:10; 13.02 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd pikalt geeli kasutades on nõud veelgi lühema ja kiirema programmiga puhtad, geeli kulu ka väike.

Sellise ökonoomitamise peale on su masin varsti tuksis ja torud rasvast umbes. Pikalt lühikeste jahedate programmidega pesemine on masina surm.

Arvate?
Erialalt tegelen nii vee kui ka masinatega. Ma tean väga hästi, kuidas torudes vältida rasva ladestumist ja kuidas vee kareduse vastu võidelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.02 16:21; 13.02 12:37;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Nõudepesumasina vahendid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.