Esileht Kodunurk Nõudepesutablett ei lahustu masinas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Nõudepesutablett ei lahustu masinas

Postitas:

Mul on uues korteris esmakordselt elus nõudepesumasin. Eelmisest omanikust jäi ka poolik karp nõudepesutablette. Soola- ja loputusvahendi anumad on täidetud.

Aga — olen nõusid masinaga pesnud vast umbes 10 korda, neist 5-6 korral olen nõudepesumasina tableti pärast pesu lahustumatuna masina põhjast avastanud (pesuvahendi asetan muidugi selleks ettenähtud kastikesse masina ukse küljes ja luugi kinni, nagu ette nähtud. Seejuures on nõud olnud siiski üllatavalt puhtad, eks kuum vesi toimib vist ilma vahenditagi üsna hästi …

Aga milles teema? Kas peaksin viga otsima tablettidest (miks ei lahustu?) või masinast?

Millist nõudepesuvahendit soovitate/kasutate? Mul endal puudub nõudepesumasinatega igasugune varasem kogemus kahjuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutad tavaprogramme? kiire/lühikese pesuga ei pruugi tõesti tablett lahustuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.10 15:45; 22.11 08:45; 23.11 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka aeg ajalt ei lahustu need kõvad odavamad tabletid – jäävad kuskile kinni ja pärast avastan. Nii et läksin nende pehmete geeljate peale üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on masinal eraldi reziim pulbri ja tablettide jaoks.
St vbl tuleb masin seadistada.samas kui on tablett, siis ei panda loputusvahendit.
Miks sa seda anumat täidad?
Tabletis on ju mõlemad sees, nii pulber kui ka loputusvahend.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole küll tabletid kunagi lahustumata jäänud, masin juba iidvana upo, kasutan tavaliselt mingeid ökotablette, olen paar korda ka mingeid muid ostnud, aga ei meeldi kui nõudele (eriti klaasidele) jääb pesuvahendi hais külge. Loputusvahendit pole aastaid kasutanud peale seda kui esimene pudel tühjaks sai ja põlevast punasest tulest pole ka ennast aastaid häirida lasknud. Soola panemise kohta masinas pole.
Ainuke, mis mul nõusid puhtaks ei pesnud, oli rainbow pulber, kõik mis vähegi rasvasem oli jäi mingi halli kihiga kaetuks. Sun pulber peseb hästi, aga jätab ka kergelt lõhna külge ja ma ei viitsi seda spetsiaalselt stockmanni ostma minna.
Ühegi tabletiga pesemise probleemi pole olnud, praegused on näiteks Rimis müügil, aga ilmselt teistes poodides ka. Äkki on tabletid vanad? Või on sul tõesti mingi moodne masin, mis vajab eraldi tableti või pulbri režiimi? Samas kui tablett ukse seest olevast kastikesest on lahkunud ja nõudepesumasina põhjas lebab, siis oletaks ilmselt ikkagi tableti mitte masina probleemi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 23:45; 31.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem kahtlustan, et teemaalgataja kasutab liiga lühikest ja kerget programmi. Mul on küllaltki uus ja igasugu tulede-viledega masin, aga kui kasutan 30 min programmi (näiteks sobib klaaside, kohvitasside ja vähemäärdunud nõude pesuks), siis selle tsükliga tablett ära ei sula.

Kui kasutab siiski pikka ja tugevat programmi, siis võib olla viga selles, et tabletid on vanad ja kivistunud. Või siis tõesti, halvem variant – masin on katki.

Võiks kasutada hoopis geele. Seda saab ise doseerida ja panna vähem. Kui panna vähem, siis tuleb odavam kui tabletid, lahustub kergesti ja tervisele on ehk ka parem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on pidevalt lühike programm käigus ja tabletid alati kadunud. Äkki on tabletid vanad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 07:04; 31.10 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan lühikest programmi, luuk katki ja tableti panen põhjale, kõik kenasti lahustunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 13:54; 16.11 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan ka pea alati 30 minuti programmi ja ilusti lahustub. Kasutan Tri Bio tablette, mis on veidi ökomad ja lõhnatud, aga ilmselt mitte keskkonna jms mõttes ideaalsed. Arvan ka, et kas on tabletid vanad või on masin katki, nt ei lähe vesi kuumaks ja seepärast ei lahustu. Ma su asemel ostaks uue paki tablette (nt neid minu soovitatuid, on kindlad head) ja prooviks nendega.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 17:39; 31.10 17:35; 31.10 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tablett ei lahustunud, kui unustasin sellelt kile ümbert ära tõmmata.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka millegipärast ei lahustu tabletid, kui need panna tableti jaoks ettenähtud kohta ja olen ka tuttava soovitusel teinud nii nagu siin keegi varasemalt mainis, et paneb tableti masina põhja, siis lahustuvad ära. Samamoodi nt ei lahustu mul pulber korralikult ära, kui panna sinna kastikesse või jääb osaliselt nõudele peale pesu külge, olen ka pulbrit põhja visanud.

Minul on ilmselt asi masinas. Kas siis see klapike ei avane õigel ajal või ei tea, mis viga on. Muidu töötab masin ilusti igal režiimil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav probleem. Lõpuks sain aru, et sahtel avaneb liiga hilja ja tablett ei jõua lahustuda või veel hullemal juhul kukub tablett kuskile söögiriistade korvikesse või kaussi ja siis pole temast enam suurt kasu. Probleemi lahendas see, et panin tableti lihtsalt masina põhja. Aga kui tabletid said otsa, läksin geeli peale üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan ka, et kas on tabletid vanad või on masin katki, nt ei lähe vesi kuumaks ja seepärast ei lahustu.

No teemaalgataja ju kirjutas, et nõud on puhtad ka ilma tableti lahustumiseta, järelikult peab vesi ikka kuum olema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 07:04; 31.10 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tablett ei lahustunud, kui unustasin sellelt kile ümbert ära tõmmata.

Paki peal on kirjas, et kile mitte näppida, see sulab ise (ja su käed lähevad ka kile ära võttes kemikaale täis).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 17:39; 31.10 17:35; 31.10 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tablett ei lahustunud, kui unustasin sellelt kile ümbert ära tõmmata.

Paki peal on kirjas, et kile mitte näppida, see sulab ise (ja su käed lähevad ka kile ära võttes kemikaale täis).

Tablette on erinevaid. Mul on ühed tabletid, millel tuleb kile ära võtta.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loputusvahendit pole aastaid kasutanud peale seda kui esimene pudel tühjaks sai ja põlevast punasest tulest pole ka ennast aastaid häirida lasknud. Soola panemise kohta masinas pole.

Loputusvahendi asemel kallan sinna vett, saab tükk aega rahu. Ja soola koht on kindlasti, tavaliselt masina põhjas on kork. Vaevalt sul mingi kõrgtehnoloogia NASA masin on. Ilma soolata pestes rikud masinat ja mitte vähe. Mina kasutan neid geeljaid tablette ja sain päris kurjalt tuttava mehhaaniku käest riielda kui soola panemisse hooletult suhtusin.
P.S Ega keegi ei tea kas neid tabletikujulisi soolakristalle nõudepesumasinale veel kusagil müüakse? Üks koht mida teadsin lõpetas impordi ja nüüd ei oska kusagilt otsida ka.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 20:22; 01.11 20:45; 02.11 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loputusvahendi asemel kallan sinna vett, saab tükk aega rahu. Ja soola koht on kindlasti, tavaliselt masina põhjas on kork. Vaevalt sul mingi kõrgtehnoloogia NASA masin on. Ilma soolata pestes rikud masinat ja mitte vähe.

Ma algul kallasin ka vett, võibolla aasta või nii. Ja minu masin on iidvana nagu ma ütlesin, umbes 20a, pole mingit soola panemise kohta ja juhendis polnud ka soolast juttu. Mõned aastad tagasi kaalusin juba väljavahetamist uuema vastu, aga ei leidnud sobivat ilma et peaks köögimööblit ringi tegema, vahetasin otsad andnud küttekeha välja ja nüüd peseb jälle rõõmsalt edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 23:45; 31.10 22:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S Ega keegi ei tea kas neid tabletikujulisi soolakristalle nõudepesumasinale veel kusagil müüakse? Üks koht mida teadsin lõpetas impordi ja nüüd ei oska kusagilt otsida ka.

Sa mõted vist tavalist nõudepesumasina soola? Kus kristallid on suuremad kui tavalisel jämesoolal, üsna tabletikujulised tõesti, aga mitte täpselt. No seda soola on küll igas poes müügil :D.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 17:39; 31.10 17:35; 31.10 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.S Ega keegi ei tea kas neid tabletikujulisi soolakristalle nõudepesumasinale veel kusagil müüakse? Üks koht mida teadsin lõpetas impordi ja nüüd ei oska kusagilt otsida ka.

Sa mõted vist tavalist nõudepesumasina soola? Kus kristallid on suuremad kui tavalisel jämesoolal, üsna tabletikujulised tõesti, aga mitte täpselt. No seda soola on küll igas poes müügil :D.

Oh ei. Mis nii elul viga oleks. Ma mõtlen neid https://www.espares.co.uk/product/es1686486/professional-dishwasher-salt-tablets

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 20:22; 01.11 20:45; 02.11 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole selliseid näinudki. Kuhu need masinas pannakse, kas sinna kuhu soolgi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 21:55; 02.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, paned soolaanuma täis, jäävad vahed aga sellest pole vaja välja teha. Nii umbes pool aastat on hooleta ja masin püsib väga puhas, nõud ilusad. Siis tuleb juurde panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 20:22; 01.11 20:45; 02.11 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus neid saab? Tavaline sool saab küll jube ruttu otsa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 21:55; 02.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvi pärast googeldasin “soolatabletid” ja leidsin SELLISED

Nendel on konkreetselt kirjas, et nõudepesumasinale aga tulemustes oli ka palju veepehmendusseadmete soolatablette. Võimalik, et ka need sobiks nõudepesumasinasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 10:02; 05.11 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et läksin nende pehmete geeljate peale üle.

Aga mina ei leia neid kuskilt. Kas keegi viitsiks otsida näiteks e-Selverist mulle, millised need on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 18:38; 16.11 14:44; 17.11 16:56; 21.11 20:27; 23.11 13:51; 23.11 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ei leia neid kuskilt. Kas keegi viitsiks otsida näiteks e-Selverist mulle, millised need on.

SELLISED näiteks.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.11 10:02; 05.11 19:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see ei või olla, et paned kas liiga triiki täis masina või liiga suured nõud ukse juurde? Me panime näiteks liiga suured taldrikud ja jäi kuidagi veidi selle tableti-luugi ette, siis see ka avanes vaid pooleldi ja tablett ei lahustunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ei leia neid kuskilt. Kas keegi viitsiks otsida näiteks e-Selverist mulle, millised need on.

SELLISED näiteks.

Kahjuks ma ei näe. Sa olid kliendina sisse logitud ja mina seda linki ei näe. Ja no ma ei leia e-Selverist nõudepesumasina geelkapsleid 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 18:38; 16.11 14:44; 17.11 16:56; 21.11 20:27; 23.11 13:51; 23.11 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

neid mõtles https://www.selver.ee/noudepesumasina-kapslid-all-in-1-platinum-lemon-fairy-37-tk
vast näed nüüd

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 13:54; 16.11 15:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näen ja neid kasutangi. Pulbrilised, mitte geel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 05.11 18:38; 16.11 14:44; 17.11 16:56; 21.11 20:27; 23.11 13:51; 23.11 16:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovisin äsja 7th generationi nõudepesutablette ja väga rahul olen

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )


Esileht Kodunurk Nõudepesutablett ei lahustu masinas