Esileht Kodunurk Nõuka aegsed “kristallvaasid” kollased

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Nõuka aegsed “kristallvaasid” kollased

Postitas:

Aja jooksul on lillevaasid seest kollakas-pruunikaks läinud. Pesemine Fairiga või CIFiga seda ära ei võta. Kas neid üldse enam läbipaistvaks saab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kollaseks on läinud, siis ei ole kristallvaasid ;o)
Ju siis materjal selline, mis ajahambale vastu ei pea. Sama teema valge plastikuga. Ja teha ei ole midagi.
Minu vanemate kristall särab siiani. Samuti minu vanatädi pärandatud eelmise EW aegne kristall.
Enamusi esemeid nagu vaasid, kommikausid, vaagnad kasutatakse ka igapäevaselt.
(mul vanematel hästi palju kristalli, kuna nõuka ajal oli kombeks kinkida ja nad olid mõlemad juhtivtöötajad)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seepärast kirjutasingi kristallvaasid jutumärkidesse, et tegu nõuka aegsete klaasvaasidega, mis meenutavad kristalli. Tol ajal kutsuti neidki kristallvaasideks. Nagu hõbelusikad, mis tegelikult olid melhiorist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sannah75 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aja jooksul on lillevaasid seest kollakas-pruunikaks läinud. Pesemine Fairiga või CIFiga seda ära ei võta. Kas neid üldse enam läbipaistvaks saab?[/tsitaat]

Proovi nõudepesumasina pesuvahendiga (tablett vöi pulber, pole vahet). Sellega olen kõik puhtaks saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

leota kange äädikaveega. see pruun seal sees on halvasti ärapestud lillevesi. mõnedel inimestel ongi komme närtsinud lilli ära visates vaas lihtsalt tühjaks valada ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

domestosega proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vat pole nagu halvasti pesnud neid vaase, küürinud olen CIF-iga, aga ei aita. Proovin siis veel äädikaga ja siis domestosega….või valaks kõik kokku….aga siis saab vist pommi. Coca ja Mentosega peaks ka proovima 😉 Aga äkki ma selle CIF-iga olengi pinna ära kraapind ja siis see lillede ja okste mustus on sinna mikropragudesse läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pese kloori sisaldava Ace ja külma veega, kindlasti teeb puhtaks ja ka säravaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mulle meenus paariaastatagune hommikune äratus 5-aastase neiu poolt, kes tormas magamistuppa ja hõiskas: \”Usalda roosat! Unusta plekid!\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll kristall. Mul ka vanaisa juures läinud üks vaas samamoodi seest kollaseks. Põhjus selles, et taat ei visanud roiskunud lillevett ära nädalate viisi. Seda ei saanud enam puhtaks mitte millegagi (seda enam, et seestpoolt selline, ei pääse õieti ligi ka). Kõik teised, k.a. nõukaaegsed vaasid on sama ilusad kui ostes, kui nõudepesumasinast läbi lasin. Seda ühte ta armastas kõige rohkem ja sestap ka kasutas kõige rohkem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

soovitan nõdepesumasinaga tuttav leida ja kohvile minna seniks kuni masin puhtaks peseb. ma sain korteriga koos hunnik kristalle kausse, kõik nii kollakad. masin pesi ilusaks tagasi. 70 kraadi ikka valu kohe anda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi nii, et kallad soodat sisse ja siis äädikat. Las susiseb vägevalt ja siis jäta see segu veel vaasi sisse ligunema päevaks. Lõpuks nühid eriti karmi nuustikuga.

Üks tuttav kiitis mõnda aega tagasi Cillit Bangi. Ta olevat väga umbusklik olnud, aga asi oli töötanud. Kui lasta mõnda aega pesuvahnediga seista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul aitas ka nõudepesumasina tulemine perekonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasinat soovitan mina ka. Mul käis sõbranna enda vanaema-aegset kritall-lühtrit ka pesemas siin.
Jube töö oli lahti kakkuda ja pärast kokku nokitseda,, aga millise iluduse ta oma magamistuppa siis sai!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõudepesumasin aitab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Nõuka aegsed “kristallvaasid” kollased

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.