Esileht Pereelu ja suhted nõuka aja tüdrukud, kas julgesite emale rääkida, kui päevad algasid?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )

Teema: nõuka aja tüdrukud, kas julgesite emale rääkida, kui päevad algasid?

Postitas:

mul on kaks teismelist tütart ja nendega on mul minu arvates soe, normaalne suhe. naisekskasvamise asju oleme arutanud (kui nad on ise minult küsinud), mõned vastavad raamatud olen ka neile omal ajal riiulitesse pannud, aga olen veendunud, et enamuse infot on nad saanud  netist, mitte raamatutest. kui päevad algasid, siis mõlemad kohe rääkisid mulle ja hakkasin neile hügieenitarbeid ostma. suurem muidugi nüüdseks ostab juba aastaid ise.

ise olin teismeline 80-ndate teises pooles ja kui mul endal kunagi päevad hakkasid, siis ei tulnud kõne allagi, et ma oleks sellest oma emale rääkinud. mitte ainult ei jätnud rääkimata, vaid ka varjasin tema eest kõigest väest. püüdsin kuidagi väga kohmakalt ise hakkama saada. väga väga häbi oli ema ja muidugi ka kõigi teiste eest. praegu kuulen, et teismelised tüdrukud arutavad sõbrannadega vabalt oma selliseid probleeme. minu sain oma info raamatust,  mille pealkiri oli vist “tütarlapsest naiseks”.

kuidas teistel, kas emale julgesite rääkida, kust saite teadmisi?

see on puhtalt uudishimuteema, mitte probleemteema.

aitäh, kui keegi vastab.

 

 

 

 

+26
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ütlesin ma emale, kui mul päevad algasid. Mäletan seda nagu eile. Aasta 1973. Olin 13 aastaseks saamas.
Ema oli mulle rääkinud, et selline asi on olemas ja no ma olin näinud tema poekottides vatti ja marlit (ega sidemetega sellel aja polnud nagu hästi, rääkimata tampoonidest). Olin märganud, et mingil ajal kuus ema käis duši all miskipärast mitu-mitu korda päevas. Vannitoast kostus dušiladinat.
Ehmatasin ennast muidugi siniseks, kui päriselt siis päevad hakkasid. Õnneks olin kodus ja päevad algasid öösel. Hommikul hakkasin nutma seda jama nähes ja kartsin, et ema hakkab pahandama, et kõik puha määritud. Siiski hüüdsin ta kohale, tuli, viskas pilgu peale. Saatis isa teise korteri otsa jalust ära, käskis mul vannituppa minna – jooksin määrituna läbi korteri – ja pesta ning tõi mulle sinna siis riided, valmis keeratud sideme ning rulli vatti ja sidet edaspidiseks. Kui vannitoast välja sain oli voodi koristatud ja puhtad linad voodis.

Me ei vestelnud sellest enam kunagi. Mu pesukappi tekkisid lihtsalt uued vatipakid ja sidemerullid ning katvamad ja rohkem ihu ligi hoidvad uued aluspüksid.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei alanud päevad küll nõukaaajal, vabariik oli noor siis, aga oma emaga ma päevadest ei rääkinud kunagi ja see oli TÕELINE tabuteema.
Oli hetki kui (päevad olid juba ammu, nii pool aastat olnud) olin vannitoas ja seisin ja ootasin ja mõtlesin, et nüüüüd ütlen, aga ei. Ei öelnud.

See oli tobe ja piinav jne. Ka varjasin elu eest ja vaatasin kuidas vahenditega ise hakkama saan jne.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ema oli tol hetkel haiglas, siis tehniliselt võttes ei. Sidemete asukoht oli teada ja kõik. Mingil hetkel viis mu günekoloogi juurde kontrolli.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema rääkis minule, kui olin 7-8, et ta ei saa ujuma tulla, kuna naistel on kord kuus selline aeg. Kui olin 12 – siis rääkis täpsemalt ja ütles, et kui peaks juhtuma – siis öelgu temale. Midagi piinlikku ega tabu selles asjas ei olnud. Hiljem sai emale öelda, kui vatt on otsas.

Samas ei rääkinud me emaga kunagi seksist, rasedusest-selles hoidumisest, see kõik tuli endal katse-eksituse meetodil selgeks saada. Õnneks oli selline raamat “Tervise teejuht”, selle järgi arvestasin ohtlikku aega.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 20:55; 03.11 08:28; 03.11 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma ei rääkinud sellest emale. Ei mäleta ka, et otseselt varjanud oleks, lihtsalt see oli selline privaatne asi. Vatiga oli aastal 1989 olukord suht kehv. Kasutasin Lätis toodetud krepp-paberi sarnast vetsupaberit. Keerasin sellest endale tampoonid.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin. Ema rääkis ka seksist, rasestusvastastest vahenditest jms. Andis raamatuid ka. Ta ise oli arvanud, et hakkab surema kuna talle polnud keegi rääkinud ja ta ütles, et tema oma lastele sellist ehmatust ei soovi tekitada.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi rääkisin, ema õpetas juba enne kuidas sidet teha ja kuidas pesult ja riietelt vereplekke eemaldada. Ütles ka, et kui peaks koolis  juhtuma tulgu ma kohe koju, küll tema pärast aitab õpetajatega klaarida. Kehvadel nõukaaegadel oli siiski aeg-ajalt saada Lätis toodetud ühekordseid lastemähkmeid. Neid siis ei osatud veel hinnata, oldi marlimähkmetega harjutud ja seetõttu oli neid ikka saada. Neid sai hädaga kasutatud, lõikasime pooleks ja keerasime ühekordselt marli sisse, et sisu ei pudeneks. Ajasid asja päris hästi ära. Emal oli tutvusi apteegis, hankis sealt mulle ka selleaegseid sidemeid ja oh need olid kehvad.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt sama teema! Päevad hakkasid ka kuskil 80ndate teises pooles. Enne seda paar korda üritasin ISE emaga asjast rääkida, aga sain aru, et see on julmalt tabu teema. Seega, õige aja kätte saabumisel seda enam teemaks ei võtnud. Kogu info tuli raamatutest, kooli loengutest (ehkki oli sügav nõukaaeg, aga tõesti!) ja sõbrannadelt. Sain hästi hakkama.

Imestan, sest mu ema töötas günekoloogia osakonnas (suht kõrgel positsioonil) ning oli igapäevaselt teemas sees.

Ilmselt ema tabud kandusid mulle üle, sest oma tütardega (neid on kolm) ma ka ei rääkinud neist teemadest. Mõistan, et see on nõme. Samas, mu tütred ei ole selles mõttes kannatanud, et on elanud ajal, kus kogu info on uksest-aknast sisse tulnud. Aga, mingit teadmatust ei ole neil ses osas olnud. Lihtsalt, see teadmine ei ole tulnud minult, oma emalt. Täitsa tunnistan, et see ei ole õige asi!

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema rääkis mulle küll nii sellest, kuidas lapsi saadakse kui ka päevadest (erinevas vanuses), kuid ikkagi ei rääkinud ma talle, kui algasid. Kuna aga öösel lödistasin ikkagi lina veriseks ja ema nägi, siis ta ütles, ise, et need algasid.

Saladust ma sellest ei teinud, mul olid sageli väga valulikud päevad (kuni menopausini, muide). Selgus, et terve mu emapoolne suguvõsa on sellega hädas olnud.

Aga üldiselt oli see küll üsna privaatne asi. Sidemeid tegin ise vanadest linadest ja pesin neid käsitsi – kuni tulid sidemed. Kasutatud sidemed mässiti ajalehte, mitte ei loobitud lahtiselt prügikasti – seda rõhutas ema ka.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 31.10 22:16; 02.11 15:55; 03.11 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin vist 12a, ma olin selle ajani ikka päris pimeduses elanud, igatahes ehmusin kohutavalt, kui päevad algasid. Emale ei jõudnud või ei julgenud veel rääkida, ta avastas ise töölt koju tulles vannitoa musta pesu kastist mu määrdunud aluspesu. Siis ta tunnistas, et ei arvanud, et nii vara peaks sellest rääkima. Aga maha ta mu rahustas, raamatu tõi ka lugemiseks ja näitas, kus kapis ta vatti varuks hoiab. Mingid sidemelaadsed asjad olid siis vist ka juba olemas, mäletan pigem nende kasutamist edaspidi. Info liikus vist küll ainult selle tuntud Tütarlapsest kasvab… raamatu kaudu, sõbrannadega omavahel me seda ei arutanud ja ema oli ka pigem tagasihoidlik.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain ühelt oma 4a vanemalt lähisugulaselt teada, et selline asi on. Eks ma panin pildi kokku, see mis toimus mu sugulasega ja selle info, mida olin kodus näinud.

Seega kui ema rääkima hakkas, siis teadsin juba ammu ja ei soovinud teda kuulata. Ja need raamatud, mida ta siis mulle “poetama” hakkas – see oli täiesti naeruväärne. See raamatute “poetamine” just teebki sellest teemast midagi sellist põrandaalust, mida avalikult rääkida ei tohi.

Aga ema ei rääkinud seda ka normaalselt, vaid ütles et “varsti jääd sa haigeks” ja kui tal endal päevad olid, siis ta ka ütles, et “ta on haige”.

Mäletan, kuidas ma sidemeid endale õmblesin – vatist, marlist ja õmblesin seda kilet ka sinna alla, nagu päris sidemetel. Hiljem tegin ka keskelt laiemad (nagu tänapäevased tiivakesed) – no ma olin 14-aastsena ikka täitsa spetsialist (aastal 1984)

Aga üldiselt seda menstrueerimist pole ma sallinud terve elu ja kui ma 33-aastasena Mirena sain ja igaveseks ajaks menstruatsioonidest vabanesin, mõtlen tänutundega selle vahendi leiutajale.

 

 

 

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Polnud nõukaajal, vaid u 18 aastat tagasi (uskumatu et nii ammu!). Igatahes polnud mul emaga kunagi lähedasi suhteid lapsena ja talle ei rääkinud mitte midagi. Mul oli mingit taskuraha endal natuke, nii et sidemed ostsin endale kõik ise. Ja loomulikult teadsin nii menstruatsioonist, rasedusest jne kõike, sest koolis seksuaalkasvatus.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin isale. Tema siis haris mind nii hügieeni kui ka muu koha pealt. Otsis raamatukapist välja sellise raamatu nagu,, Tütarlapsest sirgub naine”. Käskis otsast lõpuni läbi lugeda ning küsimuste korral küsida. Et midagi arusaamatuks ei jääks.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see oli aastal 1982. muidugi ütlesin emale. eelnevalt ta üritas mulle neist asjust rääkida ka, aga ma teadsin juba kõike, olin kõik tol ajal olemasolevad sellesisulised raamatud läbi lugenud ja 5a vanem õde oli ka oluline infoallikas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin 1973. aastal 13-aastane, kui päevad hakkasid. Tegelikult ootasin põnevusega, kuna mõnel klassiõel juba olid ja ma tahtsin ka kehalisest tervislikel põhjustel vabastust saada. Ja muidugi tähendas see, et olin juba “suur”.

Ei mäleta mingit hirmu. Ainus jama oli muidugi hügieenivahenditega. Tuli vati ja marliga läbi ajada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mäleta, kas ema rääkis või ei rääkinud, aga kuna ei mäleta ka, et oleksin info saanud teistelt tüdrukutelt või et mul selle teemaga mingi trauma oleks olnud, siis ilmselt ikkagi rääkis, ja sidemedki sain arvatavasti tema käest, sest ka nende leiutamist ega ostmist ma ei mäleta. Oma esimest günekoloogilist visiiti mäletan küll – see tundus nii võõras ja tundmatu teema, et palusin ise emalt mind sinna viia. Ema viiski, kabinetti ei tulnud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 14:08; 03.11 20:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mõned vastavad raamatud olen ka neile omal ajal riiulitesse pannud, aga olen veendunud, et enamuse infot on nad saanud  netist, mitte raamatutest.

Päris jube ikka neid lugusid siin lugeda. Eesti naine on totaalse rääkimispuudega!
Ja ok, nad olid puudega nõuka ajal, aga nad, selgub, on puudega lausa TÄNASENI?
Sokutad mingeid raamatuid kuhugi, lootes, et inimene loeb, no hallooo?

Mis teil viga on, et te oma tütardega räägitud ei saa?
Mis selles teemas imelikku on? Veel tänapäeval?
See on ju täiesti tavaline asi, inimestel juba 100000 aastat, loomadel veel kauem. See on meie elu kõige tavalisem osa; täpselt nagu WC-s käimine või nohu puhul ninast tati voolamine.

Võtke istuge oma 10 aastase tütardega maha ja rääkige. Et nii on ja nii hakkab olema. Ja et seal pole mitte midagi imelikku või haiglast. Vastupidi, kui see nii töötab, siis kõik on korras ja nii peabki olema.

Ma saan aru, et te hakkate kokutama, kui jõmmist naaber põletab oma hoovis autorehve ja ei julge mitte midagi öelda.
Teete pigem perekooli teema. Ok, sa ei tea, mida see jõmm võib teha ja politsei tel. numbrit sa ka ei tea.
AGA oma lihase lapsega?
Jube.

+15
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle väga arusaamatu, miks pidanuks varjama. Muidugi rääkisin kohe, see oli 1984. Ei mäleta, kas ja mida ema enne mulle rääkis sellest, aga üllatusena päevade algus mulle küll ei tulnud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 14:44; 01.11 16:53; 02.11 00:53; 02.11 17:53; 03.11 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siin ju mingi seltskond veel tänagi aktiivselt lausa võitleb laste seksuaalkasvatuse vastu ja tahab kogu asjasse puutuvat endiselt tabuna hoida (1 lugu ka viimases “Pealtnägijas”).

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rääkisin ikka. Oli 90ndate algus. Aga ma mäletan, et menstruatsioonist esimene kord kuulsin kehalise õpetajalt, kes rääkis midagi veriste pükstega koju minemisest, kui olin algklassis, ja ma ei saanud midagi aru, mida ta sellega mõtles, sest ega ta suurt muud ei öelnud ka. Nii palju sain aru, et mingi tüdrukute teema. Raamatust ma lugesin, et emaka limaskest eraldub korra kuus, ja sellest ma järeldasin, et igas kuus toimub mul nagu mingi minisünnitus ja kogu see kest tuleb tervenisti korraga välja. Ma ei kujutanud üldse ette, kuidas seda üle elada ja sellega toime tulla, kui see koolis peaks juhtuma, et kuhu ma siis panen selle limaskesta? Seal raamatus oli küll ka sideme ja selle kinnitamiseks mingi tripivöö tegemine ja ma mõtlesin, et ma pole tööõpetuses osav ega oska seda teha ja üldse, mis kasu sest on sellise minisünnituse puhul? Nii et nagu te aru saate, ei olnud ma mingi kirgas kriit ja suhe emaga polnud ka ülearu lähedane ning intiimsetel teemadel me suurt ei vestelnud. Aga ütlesin ikka.

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.11 15:09; 02.11 18:22; 03.11 19:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saan küll aru, miks osa varjasid, veel tänapäevanigi sellest rääkida ei julge/oska – kui lapsest saadik on sinusse süstitud teadmine, et miski on täiesti tabu, piinlik ja häbiväärne, siis on sellest tõkkest peaaegu võimatu üle saada, isegi kui mõistusega võttes saad aru, et see õige pole.

Õnneks oli minu ema väga avatud ja vabameelnegi, ma ei tea, kust tal see tuli, võib-olla elukutsest (arst) – aga igatahes mäletan juba 6-7-aastaselt temapoolset juttu sellest, kuidas lapsi saadakse ja umbes samal ajal rääkis ta ka menstruatsioonist. Käisime palju matkadel ja seal pidi kuskil põõsa all pissima vahel, käisime ema ja õega koos, sest kes see pisike laps ikka julgeb õhtuhämaras metsas üksi põõsasse pissile minna – ja mäletan paari korda, kui ema ütles, et tal on parasjagu päevad ja sahkerdas seal tavapärasest kauem.

Kui päevad hakkasid, olin just 12 saanud, ehmatasin ikkagi ära, aga olin uhke ka, hüüdsin ema, kes tuli, kallistas, ütles, et nüüd ma olen neiu, mitte laps enam, ja saatis pessu ja andis sidemed. Edaspidi ostsiski ta lihtsalt sidemeid rohkem, mingil ajal, kui tampoonid poodidesse tekkisid, rääkis ka neist ja ütles, et ka noored tüdrukud võivad neid kasutada, kui soovivad, aga et vahel tunduvad need ebamugavad ja katsetagu ma ise.

Minul endal on kolm (eel)teismelist poega, vanim 11, ja neile olen ka rääkinud sellest, et tüdrukutel hakkavad päevad, ja just seepärast rääkisin, et esiteks see on osa inimese paljunemissüsteemist, millega laps võiks siiski kursis olla, ja teiseks et nad mõistaksid tüdrukuid ja tulevikus oma pruuti/naist ega tunneks asjatut valehäbi.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 15:10; 03.11 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii veider lugeda, et see paljudel tabuteema oli. Ma sündisin 1977 ja kui ma oli 11-aastane, siis ema rääkis, et millalgi siis hakkavad, et ma ära ei ehmataks. Kui algasid, siis olin juba vaimselt ette valmistunud selleks ning ei saanud shokki (nagu mu üks klassiõde, kes arvas, et surem hakkab).

Mõtlesin ka oma tütrele varakult kõik rahulikult ära rääkida aga kuna ta sõbranna vanemal õel oli juba hakanud, siis ta enamvähem juba oli asjadega kursis (9-aastane). Ainus shokk tema jaoks oli see, et see jama iga  kuu olema hakkab:)

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Emaga otseselt sellest ei rääkinud, aga päevad hakkasid koolitunni ajal ja kuna teadsin ikka, millega tegu, siis läksin kohe koju. Ema oli kodus ja nägi, et oüksid määrdunud, ütles siis, et teile nagunii koolis sellest juba räägitud (meil oli tõesti terviseõpetus ja anatoomia ka). Ütles lihtsalt, et peseksin vere kohe külma vee ja seebiga välja, mitte ei viskaks musta peau sekka veriseid asju. Sidemetega oli tõesti kehv olukord, mul olid väga vererohked päevad ja pidin konkreetselt pätsi püksi toppima, et kuidagigi puhas püsida. Kõigepealt marli või muu riie, sinna vahele vatt ja peale mõningaid “õnnetusi” leiutasin kilekorra ka veel sinna vahele. Aga käies see krabises ja kogu see päevandus oli üldse nii ebameeldiv kui veel olla sai. Kui aastaid hiljem nö õiged sidemed (Always jms) turule tulid, siis tundus see nagu taeva õnnistus. Kuigi ka need olid sel ajal suht paksud ja ebamugavad, ilma “tiibadeta”.

Praegu olen ise ka Mirenaga ja kogu selle jama seljataha jätnud. Olen küll aeg ajalt kuulnud mõne sõbranna käest moraali, et see ju kahjulik hormonaalne keemia ja kuidas ma julgen selle oma kehasse lasta panna. Aga need targutajad on tavaliselt sellised, kes ise vaid peaukaitsme või minitampooniga läbi suudavad ajada. Mis siis hea moraali lugeda, kui ise pole kunagi pidanud 3x öö jooksul sidet vahetama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka ütlesin mingil hetkel, mingit pidulikku kuulutamist küll ei olnud. Aga ma teadsin, mis on kuupuhastus ja kus kapis vatt on, nii et olin valmis. Klassis ma küll ei tea, mis järjekorras teistel hakkasid, omavahel me sellest ei rääkinud. Mingit draamat ei mäleta. 80ndatest jutt. Aga oma tütred nägid tiibadega vereimejate reklaame juba paariaastasena, siis sai ka nende ülesandest räägitud ja kui ujulasse minekut ajastasime, oli lekkimine adekvaatne põhjus minekut nihutada. Praegu on sidemete ja tampoonide  ostmine minu mure, sahtlist võtavad kõik, kel vaja.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siin ju mingi seltskond veel tänagi aktiivselt lausa võitleb laste seksuaalkasvatuse vastu ja tahab kogu asjasse puutuvat endiselt tabuna hoida (1 lugu ka viimases “Pealtnägijas”).

Ei viitsi otsima hakata, mis seal Pealtnägijas just räägiti, aga ma küll ei tea, et keegi võitleks tänapäeval lastele eakohaste muutuste tutvustamise vastu. Tean, et võideldakse lasteaias seksist ja homoseksuaalsusest rääkimise vastu ning lõbusate tussust ja nokust rääkivate laulude lasteaiarühma ja kasvatajaga koos laulmise vastu – ja selle võitluse poolt olen küll minagi kõigi jäsemetega.

+6
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 14:44; 01.11 16:53; 02.11 00:53; 02.11 17:53; 03.11 22:44;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mina ei mäleta mingeid sellealaseid kõnelusi emaga, küll oli mul kodus raamat “Tütarlapsest sirgub naine”, kus oli õpetatud ise sidemeid õmblema, pesema ja triikima. Sidemeid ei õmmelnud ega pesnud, aga mingi vatipakk ja marli, millest vajalik nutsakas kokku keerata, oli küll kodus olemas. Ju siis ema selle ikkagi diskreetselt korraldas nagu raamatugi. Mõnikord juhtus äpardusi ka nende isetehtud nutsakutega ja mäletan siis ema pahandamist, et kohe pükse ära ei pesnud vaid muu musta pesu hulka sokutasin (ilmselt pigem selle pärast, et kuivanud plekke on raskem välja saada, mina jälle ei pesnud sobiva hetke puudumise pärast).

Enda tütar teatas küll täiest probleemivabalt “Mul hakkasid päevad”, pakkusin talle enda varudest sidemeid ja paar aastat ostsin neid ka ise talle poest varuks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin sunnitud rääkima, sest ma reaalselt arvasin, et hakkan surema. Ema nimelt oli unustanud mind valgustamata. Olin 12 vist (aasta umbes 86), ju ta arvas, et vara või et koolis õpetatakse või keegi teine räägib või ei tea mida.

Abivahendina õpetas ta mind kasutama puhast vatti – aga see läks tükki. Ma käsin trennis ja jooksin pikki maid, väga ebameeldiv klomp püksis. Mul juhtus ikka mitmeid kordi nö õnnetus, vist iseg käisin suvel malevas vatiga ujumas ja pärast jooksid nired mööda jalga alla (ma ei julgenudö elda, et ma ei saa ujuda). Meie kodus oli see ka täiesti tabu teema. Sõbranna juures nägin esimest korda hügeenisidemete sarnaseid asju, need olid kõigile tarvitamiseks seatud vannituppa virna. Tollal ei olnud nad kokku volditud, vaid sellised paksud ja sirged. Tundin päris suurt kadedust.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbranna juures nägin esimest korda hügeenisidemete sarnaseid asju, need olid kõigile tarvitamiseks seatud vannituppa virna. Tollal ei olnud nad kokku volditud, vaid sellised paksud ja sirged. Tundin päris suurt kadedust.

Tuligi kadedust tunda, kui kellelgi sidemeid oli. Neid polnud ju olemaski nõukamaal. Kes teab, kust su sõbranna need sidemed sai. Vatitompudega pidi hakkama saama nii mõnigi põlvkond.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.11 14:44; 01.11 16:53; 02.11 00:53; 02.11 17:53; 03.11 22:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sündinud 1977. Mul oli vist ebatavaline ema, sest ta lobises välja enam-vähem kõik teemad – et raseduse ajal tuleb ette suur kõht, et sünnituse ajal on valud ja pressid ja et sündiv beebi tuleb välja jalgade vahelt (ei puudutanud ainult seda, mis rasestumisele eelneb).

Päevadest, ma ei mäleta, et ta oleks enne rääkinud, aga kui ma ühel hommikul jäin voodisse ja ütlesin, et ma vist täna kooli ei lähe, sest alakõhus on imelik tunne,  siis jäi ema korraks  mõttesse. Läks vannituppa ja tuli sealt tagasi, vatitups ja side käes ning hakkas selgitama: see, mida ma tunnen, võib olla  menstruatsioon, mis on hakkabki olema iga kuu, tuleb verd ja vere kogumiseks tuleb püksi panna side ja vatt. Pärast käis  ja küsis, et ega ei ole pükstele tekkinud plekke ja kui on, siis tuleb hõõruda külma vee ja pesuseebiga või kui see ei aita, siis sokutada kauss külmas vees ligunevate aluspükstega vannituppa varjatud kohta – külm vesi leotab vereplekid ikka lõpuks lahti. Neid varjatud kausse oli ta ise usin avastama ja sageli pesi seal ligunevad minu püksid ise enne ära, kui mina selleni jõudsin.

Meil siiski olid sidemed, pakil oli kiri “zhenskie gigenitšeskie paketõ”. Nii et neid NLiidus ikka toodeti, aga ju need olid defitsiit. Need olid pealt nagu paber ja alt kilekihiga, aga ilma liimribata. Imavus oli praegustega võrreldes olematu (ja sisu tõmbus kohe klompi ka) , aga kuna nende alumine kiht ei lasknud verd läbi, sai vererohkematel päevadel teha kombo – side alla ja vatt peale. Vatti vahetasin tihedamini, sest sidemeid tuli ju kokku hoida. Kuna ilma liimiribata sidemed kippusid püksis kohalt minema sõitma, siis kinnitasin neid tagant suure haaknõela abil.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 68 )


Esileht Pereelu ja suhted nõuka aja tüdrukud, kas julgesite emale rääkida, kui päevad algasid?