Esileht Kodunurk Nõukaaegne läikiv õlivärv

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Nõukaaegne läikiv õlivärv

Postitas:
Kägu

Tere,

Korteris, mis ma ostsin, on nõukaajast värvitud kõik uksed, uksepiidad, esikukapid jms värvitud selle jubeda paksu läikiva valge õlivärviga. Ma tahaks saada poolmatti või matti värvi sinna peale panna aga mul on tunne, et see ei jää, kui lähen ostan poest lihtsalt värvi ja hakkan üle värvima. Kas on äkki olemas mingi vahend, millega enne ära teha, et uus värv peale jääks. Vana maha lihvimine ei tule kõne allagi. Või mis variandid üldse on olemas? Ikkagi vaid täielikult selle vana värvi eemaldamine?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks vana värvi  mahalihvimine ei sobi? Taldlihvijaga käib see üsna kiirelt ja väikse vaevaga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

õlivärvi peale peaks jääma vaid õlivärv, muu koorub nagunii maha. nii et alustuseks kraabi vana õlivärv maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihvimine tekitab jubedat tolmu ja kindlasti on see vana värv suht mürgine ka. Ma väga loodan, et on olemas veel mingi muu variant peale selle lihvimise. Ja kui palju ma peaks lihvima sel juhul? Värv täitsa maha või piisab pinna karestamisest? Ma teeks kõike muud, peale lihvimise 🙂

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihvimine tekitab jubedat tolmu ja kindlasti on see vana värv suht mürgine ka. Ma väga loodan, et on olemas veel mingi muu variant peale selle lihvimise. Ja kui palju ma peaks lihvima sel juhul? Värv täitsa maha või piisab pinna karestamisest? Ma teeks kõike muud, peale lihvimise ????

Osta siis uus korter, kus pole õlivõrviga värvitud uksi. Või mis imenõuannet sa siit ootad?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See lihvimine tekitab jubedat tolmu ja kindlasti on see vana värv suht mürgine ka. Ma väga loodan, et on olemas veel mingi muu variant peale selle lihvimise. Ja kui palju ma peaks lihvima sel juhul? Värv täitsa maha või piisab pinna karestamisest? Ma teeks kõike muud, peale lihvimise ????

Osta siis uus korter, kus pole õlivõrviga värvitud uksi. Või mis imenõuannet sa siit ootad?

Tänan hea nõuande eest!

Ootan tõesti imet, sest tänapäeval tundub, et on olemas kõik võimalused. Tihti avastan uusi ägedaid võimalusi, mille peale ise ei ole osanud tullagi. Olen päris veendunud, et ka sellele probleemile on erinevaid lahendusi olemas aga ma lihtsalt ei tea neid. Olen naisterahvas ja ei oskagi kõigi ehituse või remondiga seotud nüansse teada.

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuta värviliin https://vivacolor.ee/ettevottest/varviliin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Värvi eemaldamiseks on veel kuumapuhuri võimalus. See kuumutab värvi pehmeks ja saab maha kaapida. Vaeva peab ikka nägema.  On veel liivaprits, aga see on sama tolmune kui lihvimine. Ja siis on veel kriitvärv, mis hakkavat igale pinnale ilma eelneva töötlemiseta. Ma siiski olen selle kriitvärvi puhul pinna ära karestanud. Peale soovitatakse sellele veel kanda lakki või vaha. Ma pole pannud. Aga see on kallim kui tavaline värv.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen naisterahvas ja ei oskagi kõigi ehituse või remondiga seotud nüansse teada.

Arvad, et kui sa oleks mees, siis sa teaksid kõiki ehituse ja remondiga seotud nüansse?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on paks kiht vana õlivärvi, siis on mu meelest ainuõige variant see vana värv esmalt kuumaõhupüstoliga eemaldada (ma kasutan kraapimiseks vana pahtlilabidat ja peenemates kohtades võinuga (nüri, tömbi otsaga) ja siis veel kergelt lihvimismasinaga üle.

Kuumaõhupüstol ja kerge käsilihvija maksavad nii umbes 40+40€, lihvimismasinale vaja liivapaberit ka.

Kui sul ei ole plaanis lakkida, vaid tahad värvida, siis ei ole vaja täitsa puhtaks lihvida, värv kuumalt maha ja siis lihtsalt karedamad kohad üle lihvida. Pmt seda saaks käsitsi ka teha, aga masinaga ikka mugavam.

Ja siis paned peale selle värvi, mis sulle meeldib.

Ma olen üksik naisterahvas, ühe ukse peale kulub mul nädal aega. Aga ma muidugi ei tee seda hommikust õhtuni, mul vaja vahepeal ka last kantseldada, süüa teha, koristada jm 100 asja. Lihvimismasina ostsin endale kõige kergema, kaalu järgi, et jaksaksin seda käes hoida, Bosch.

Selle töö juures kui teed siseruumis ja ust eest ära ei võta, siis peab olema hea tuulutus, kõik aknad tee lahti. Parem variant, kui saad ukse eest ära tõsta ja kuskil kuuri all teha. Uksepiitasid vast ei ole mõtet küljest kangutama hakata, need tee toas.

Vanade uste puhul võib kohati värvi olla nii paks kiht ja kõvasti kinni, et üks osa läheb ludinal ja teisega nikerdad hulk aega. Mul on 100-aastane maja, seal on ikka kõvasti seda värvi.

Lihvimise ajaks lükka endale ka näomask ette, soovitatavalt ffp2, ehituspoodides müüakse.

Töö on lihtne, aga võtab lihtsalt aega. Tulemus jääb väga ilus, kui oled viitsinud vana värvi enne uuesti värvimist maha võtta. Teine variant (kolimise asemel, mida siin üks naljahammas soovitas) on mitte jamada renoveerimisega ja panna lihtsalt uued uksed ette. Mina enda kodus kolm ust asendasin, neid ei olnud mõtet renoveerima hakata, liiga logud. Aga mida saab ise korda teha, neid tasapisi teen, mul veel neli ust jäänud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen naisterahvas ja ei oskagi kõigi ehituse või remondiga seotud nüansse teada.

Tänapäeval ei ole see takistuseks, kui oled naine. Ehitusfoorum, youtube õpetusi täis. Küll võib jääda asi selle taha, et iga asja ei ole mõtet hakata üksi pusima. Uste pealt värvi eemaldamine ja lihvimine ei ole väga keerukas töö.

Kuumapüstol: https://www.k-rauta.ee/otsing/?q=kuuma%C3%B5hup%C3%BCstolid&s=-inStock&s=priceLoyalty

Kerge, väikese tolmukogujaga lihvimismasin: https://www.bauhof.ee/et/p/713877/kolmnurklihvija-bosch-psm-80w

Lihvimismasinale saaksid külge ühendada ka tolmuimeja, oleneb mudelist. Siin lingitu on väga kerge masin ja pisikese kogujaga, seda pead töö käigus üsna sageli tühjendama. Tolmu tuleb sellest kogujast hoolimata siiski päris palju. (mul oli tolmuimeja küljes, ikka oli tolmu ka suht palju).

Üks odavam variant ka: https://www.bauhof.ee/et/p/694325/taldlihvija-powerplus-powc40100-135w

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

P.S. kui tahad lakkida, siis guugelda lihvimise kohta õpetust, sellisel juhul on vaja lihvida mitu korda, alguses jämedama ja hiljem peenema paberiga. Vahepeal niisutada, kuivada lasta. Ma värvitava ukse puhul sellist peenemat käsitööd tegema ei hakanud. Mööbli restaureerimisel hea teada siiski.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on omajagu kogemusi erinevate vanade värvidega ja muuhulgas ka nõukaaegse läikiva õlivärviga. Otse selle peale võib kaasaegset värvi kanda küll, aga kui on plaanis vesialuselist värvi kasutada, siis võiks eelnevalt testida, kas värv pidama jääb või mitte. Lagedesse on mul jäänud küll, kasutasin seal niiskuskindlat akrülaatvärvi (vesialuseline). Sellisel juhul peaks see vana värv olema hästi kõva, tugevalt aluse küljes kinni ja puhas. Kindlasti tuleks enne spetsiaalse vahendiga pind ära pesta! Ka see pesuvahend muudab värvipinna pisut karedamaks, nii et uus värv jääb paremini peale.

Vana värvi maha lihvida võib ju proovida, aga see teeb hirmsat tolmu ja võtab kaua aega. Olenevalt õlivärvist võib see tegevus isegi ebaõnnestuda, sest see vana värv võib olla nii tugev ja kõva, et käsitsi õnnestub vaid mõni kriim värvi pealispinda tekitada ja see on kõik. Nurklihvijaga peaks siiski saama, aga kuna see kuumutab pinda (suur hõõrdumine), siis vabanevad värvist mürgised aurud…

Veel on võimalik vana värv katta kruntvärviga ja seejärel võib värvida tavalise kaasaegse värviga. Kruntvärvi puhul peab arvestama, et sobiv kruntvärv on lahustipõhine ja haiseb korralikult ning kaua. Aga kui on oht, et midagi jääb läbi vana õlivärvi välja kumama (köögis pliidi ümbruses näiteks, see rasv tuleb läbi õlivärvi), siis soovitan kindlasti kruntvärvi kasutada.

Vana õlivärvi on soovi korral võimalik ka eemaldada, seda kergelt kuumutades. Üpris aeganõudev töö, aga vanade nikerdustega uste ja uksepiitade puhul, kui on loota, et pind on nii terve ning kaunis, et võiks pärast selle hoopis õlitada või lakkida, tasub ära.Kuumutamiseks võib kasutada näiteks kuumaõhupüstolit. Pinda on vaja kuumutada ainult nii palju, et värv muutub pehmeks ja siis saab selle pahtlilabida või kaabitsaga lihtsalt maha tõmmata, laik laigu haaval. Vana värvi eemaldamisel on ka see eelis, et kui kuni puiduni on maha võetud ja see uuesti värvitakse, siis jääb tulemus ühtlane. Kui on kordi värvitud pinnad, kust on kohati vana värvi eemaldatud või ära tulnud, siis uuesti värvides jäävad need ebaühtlased kohad ikka alles, kui just ei õnnestu enne pahtliga kõike ühtlaseks teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on olemas ka mingi selline kandilise kujuga elektriline masin, mida saab tõsta pinna kohale ja mis siis mõne minutiga enda tugede aluse pinna lahti sulatab. väga mugav värvi lahtivõtmiseks. sulatad üles, tõmbad pahtlilabidaga lahti koorunud värvi maha.
(masina nime kahjuks ei mäleta, ise ostsin kunagi akende-uste renoveerimiseks ca 15a tagasi mingist kalamajas asuvast renoveerimiskeskusest)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paar aastat tagasi kasutasin uksepiitadelt vana värvi eemaldamiseks Osmo toodet: Osmo Paint Stripper oli vist nimi. Selline geeljas, määrisin pintsliga peale ja mõne aja pärast kaapisin kaabitsaga kobrutama hakanud vana värvi maha. Toode oli üsna kallis. Peale määrida tuli seda ettevaatlikult, sest kui sattus mõni tilk mujale, kui töödeldavale pinnale, siis kahjustas see ka muud pinda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

on olemas ka mingi selline kandilise kujuga elektriline masin, mida saab tõsta pinna kohale ja mis siis mõne minutiga enda tugede aluse pinna lahti sulatab. väga mugav värvi lahtivõtmiseks. sulatad üles, tõmbad pahtlilabidaga lahti koorunud värvi maha.

(masina nime kahjuks ei mäleta, ise ostsin kunagi akende-uste renoveerimiseks ca 15a tagasi mingist kalamajas asuvast renoveerimiskeskusest)

Mul on selline, aga omavalmistatud ja nime ei tea. Väga mugav tõesti, kuid mõne sügavama nikerduse puhul on kuumaõhupüstol siiski heaks lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on infrapuna värvieemaldaja, millest te räägite, aga sellega ma seina küljes kinni oleva ukse pealt küll värvi eemaldama ei hakkaks, see rohkem põrandalaudade jaoks või siis saab ukselt maha, kui uks on sile. Kui ei ole sile uks, siis on ikkagi püstolit ka juurde vaja.

Infrapuna värvieemaldaja on päris kallis tööriist, seda paari ukse puhul pole mõtet osta (saab ka laenutada, aga ma ei soovitaks siiski). Seda mõtet võtta pigem siis, kui terve maja vajab tegemist.

Link: https://majatohter.ee/en/tooted/tools/speedheater-paint-remover/speedheater-1100-standard/

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kruntvärvi (nt Tikkurila Otex) peale jääb küll kõik kinni, aga kas siis kogu värvikiht liiga paks ei tule?

Ise eemaldaks vana värvi kuumaõhu püstoliga (kui tegu nn eestiaegsete uste-akendega), või vahetaks lihtsalt uute vastu (kui nõukaaegsed).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan samuti kasutada lahustipõhist kruntvärvi. Olen nii ka nõukaaegsele mööblile uue ilme andnud, isegi karestamist ei teinud. Haiseb, aga töötab. Ja siis sobiv toon peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina värvisin küll lihtsalt üle vee põhjal oleva värviga. Aluskiht oli muidugi enam-vähem viisakas, kuskilt polnud lahti vms. Ehituspoest küsisin, mida kasutada, veekindel vee baasil valge värv ja püsib siiani. Soovitati küll liivapaberiga natuke karestada, mõned ebatasasemad kohad lükkasin ka (oli pintslijälgi näha), aga üleni ei teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui arvad, et kannatab värvida ja eemaldamine pole vajalik, siis Fusion Mineral Paint ja südamerahustuseks võib Ultragripi alla ju panna. Kergest karestamisest samas piisab ka täiesti. http://fusionmineralpaint.ee

Värvikulu on üsna väike. Kui mitmes kihis värvida, siis vahekihti soovitan a la 180 liivapaberiga ikka üle käia. Endale meeldivad veel Autentico värvid, mis on ka matid, aga parmeini puhastatavad kui Fusion mu meelest. Müüb Coloratum.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enamasti uksed käivad ka eest ära. Nii et kõik värvimist vajav on võimalik lahti võtta, välja viia ja seal kõik vajalikud töö teha. Kui ei taha korteris värvi maha kraapida, tee seda siis kusagil mujal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Nõukaaegne läikiv õlivärv