Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõukogude ajal sissekirjutus

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Nõukogude ajal sissekirjutus

Postitas:
Kägu

Tekkis küsimus, kas nõukogude ajal elanud inimese kohta on võimalik kuskilt registrist/arhiivist tänapäeval kätte saada infot, et kus oli sellel ajal tema sissekirjutus? Probleem on selles, et kui inimene väidab, et ta elas 50-60ndatel kohas x, kas seda on tänapäeval võimalik teada saada, kus oli sellel ajal tema sissekirjutus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui tegu oli eramajaga, siis peaks see majaraamatus kirjas olema, kui see alles on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohalik arhiiv äkki? Töökohtade jms kohta on mu lähedased sealt vajaliku info kätte saanud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui tal on oma tolleaegne pass alles, siis passis on sissekirjutus(ed) kirjas…

Kuigi siis vist võeti uue passi saamisel eelmine ära.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tekib lihtsalt küsimus – milleks sinule seda vaja. Teiseks – võõrasta inimeste kohta väljastatakse teavet ainult põhistatud avalduse alusel – seega pead ära põhjendama, miks on vaja teavet selle kohta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi sel ajal ei näidanud sissekirjutus inimese tegelikku elukohta.
minul oli sissekirjutus ema juures, reaalselt elasin vanaema juures 100km kaugusel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

isegi sel ajal ei näidanud sissekirjutus inimese tegelikku elukohta.

minul oli sissekirjutus ema juures, reaalselt elasin vanaema juures 100km kaugusel.

Tahtsin just sama kirjutada. Tean väga paljusid, kelle tegelik elukoht oli mujal kui see, mis märgitud oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piiritsoonis oli asi ikka ülirange, kontrollitigi reaalselt, et kui külaline üle 3p jäi siis olgu majaraamatusse sisse kantud…või sõitku minema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

meil käidi kontrollimas kodus, miilits õhtu ukse taga, kes sisse kirjutatud oli ja kes mitte, hea situtatsioon oli naabitega, kellegil polnud sissekirjutust, nad ütlesid, et on külas ja peremeest pole kodus ja see oli Tallinnas. Nii et paljud ei elanud seal, kus oli sissekirjutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ka kontrolliti sissekirjutust. Ema oli 1970-date keskel teises linnas õppimas ja üüris kohalikult tuba. Ta sai trahvi, kuna oli unustanud elukoha registreerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie pere elas piiritsoonis, käis külas erinevaid sugulasi kes elasid meil suviti mitu kuud. Sõjaväeosad ja raketibaas ilusti läheduses aga ei miskit. Meie ega meie külaliste vastu ei tundnud küll keegi kunagi huvi. Välismaal elavad sugulased küll hirmsasti pabistasid külas käies, aga ikka null.
Nende keda kontrollimas käidi kohta oli ilmselt ikka mõni kadedusest või õelusest koputamas käinud või oli plaaniline nuuskimine. Tehti ka lauskontrolli kui kedagi otsiti piirkonnast ja oli põhjust arvata et peidab ennast seal läheduses.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Päh. Mina olin kogu aeg Tallinna sisse kirjutatud. See ei seganud mind aastatel 1978-87 igal pool mujal Eestis elamast, sh 5 aastat Tartus õppimast, millele järgnes tööle suunatuna 3 aastat Rakveres. Keegi ei kontrollinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kolisin millalgi Tartust, kus mul oli sissekirjutus ema majas, linnast 20 km kaugusele selle majandi korterisse, kus mu mees töötas (ei mäleta, oli see kolhoos või sovhoos) ja soovisin end koos mehega sinna sisse kirjutada. Õeldi, et kui kohe meile tööle tuled, ainult siis kirjutame (olin sel hetkel lapsehoolduspuhkusel). Kuna me ei pidanud seda nii väikese lapse kõrvalt võimalikuks, siis elasingi seal “täiesti ametlikult” sissekirjutuseta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piiritsoonis oli asi ikka ülirange, kontrollitigi reaalselt, et kui külaline üle 3p jäi siis olgu majaraamatusse sisse kantud…või sõitku minema.

Vale jutt – meil oli suvila piiritsoonis ning selleks tuli võtta kõigepealt külanõukogust tõend ning selle alusel anti passijaoskonnast piiritsooniluba. Piiritsooni sõites pidi olema pass kaasas ja see luba vahel (neil, kellel oli sissekirjutus sinna – piisas sellest). Iga aasta ema võttis kogu perele ja sõpradele neid lube. vahest pandu suvalisse kohta valtapuu üles ja kontrolliti lube jne.
Sissekirjutus oli nõuka ajal püha asi, selle järgi sai riik kontrollida inimest. Ja tehti ka neid kontrolle, enne valimisi käidi kõik kodud läbi ja täpsustati üle, kes seal valmispiirkonnas elavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie piiritsoon oli Saaremaa. Jah, sisse sai lubadega. Ja kohalikust kordonist käidi kõlalisi korduvalt kontrollimas.

Please wait...
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Nõukogude ajal sissekirjutus